Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια?σφράγισμα μπορούμε Ν κανουμε?γτ πονάει το ουλο πολύ κ πρηστηκε Κ Μ φανηκε σαν Ν έχει ασπρίσει σε ένα σημείο Σαν πύον..φοβάμαι για καμία φλεγμονή Αλλά Κ το δόντι ενώ δεν πονάει άρχισε Ν αλλάζει χρώμα.. Θ παω οδοντίατρο από βδομάδα Κ Θ πάρω Κ την γιατρό Αλλά Ν μάθω πληροφορίακα τι λένε άλλοι γιατροί.

Νομιζω πως μπορεις αλλα ρωτα κ το γιατρο σου για σιγουρα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια?σφράγισμα μπορούμε Ν κανουμε?γτ πονάει το ουλο πολύ κ πρηστηκε Κ Μ φανηκε σαν Ν έχει ασπρίσει σε ένα σημείο Σαν πύον..φοβάμαι για καμία φλεγμονή Αλλά Κ το δόντι ενώ δεν πονάει άρχισε Ν αλλάζει χρώμα.. Θ παω οδοντίατρο από βδομάδα Κ Θ πάρω Κ την γιατρό Αλλά Ν μάθω πληροφορίακα τι λένε άλλοι γιατροί.

Πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου και τον οδοντίατρο για την τοπική αναισθησία και για την αντιβίωση που μπορεί να χρειαστεί να πάρεις εάν επιτρέπονται στην εγκυμοσυνη. Οπωσδήποτε μιλάς με το γυναικολόγο σου! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Σίγουρα μέχρι 3/10 που ξαναπάω στο γιατρό θα είμαι ξάπλα. Καμπύλη ο δικός μου γιατρός τη θέλει νωρίτερα και ξανακάνει μετά ,οι περισσότεροι την κάνουν λίγο αργότερα. 

Εκνευρίζομαι όταν διαβάζω τέτοια....ο μικροβιολόγος τι δουλειά έχει να κάνει διάγνωση? Μου θυμίζει τη φαρμακοποιό που έλεγε στην ανεμώνη ένα σωρό βλακείες στην αρχή της εγκυμοσυνης! Αχ βρε κοριτσια, τώρα που πρέπει να είμαστε ήρεμες και να μην αγχωνόμαστε έρχεται ο κάθε άσχετος και λέει τη βλακεία του! 

Αστα ρε συ με τον καθένα... 

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@Smile89 300 γραμμ περίπου παραπάνω και τα υγρά πάνω από το οριο.αρα μου λέει θα Ναι ζάχαρο.αχ τι να πω.αυτο παρακαλαω να ναι.ειναι η καλύτερη εκδοχή.

Γιατι βρε τι αλλο μπορει να ειναι περα απο ζαχαρο που λες? 

2 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Χαχαχα μια χαρά! Εμένα πάντως .παρόλο το ιστορικό απλά παρακολουθουμε το νηστείας

Εγώ πιστεύω Θ κάνω ζάχαρο..δε ξέρω γιατί.Ίσως λόγω της προηγούμενης εμπειρίας..Θ φανεί..

Έλεος...ειλικρινά..Σε έβαλε σε τέτοια διαδικασία..

Κ Εγώ τα ίδια..είμαι με τις μέρες.παρόλο Π σε αυτήν δεν έκανα εμετούς παραδόξως.. Μόνο αναγούλες Κ σταμάτησαν στο 4ο.. Αλλά έχω καουρές με το παραμικρό Κ Π Κ Π βαρυστομαχια...

Χαχαχα... Δεν έχω Ν πατήσω Αλλά χαχαχα..Κ στις υπόλοιπες...:lol:

Κι ομως..   το χει κανει κ σε αλλη κοπελα με κατι παρομοιο ας πουμε.  

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα, οι μικροβιολογοι πραγματικα μπορει να σε τρελανουν. Εγω πριν εναν μηνα στην μηνιαια γενικη ουρων, βγηκαν αρκετα πυοσφαιρια, και μου ειπε ο ενας μικροβιολογος οτι εχω καποια λοιμωξη πιθανον ουρολοιμωξη. Του ελεγα μα δεν ποναω ουτε εχω ενοχληση και μου λεγε δεν εχεις συχνοουρια???? Του απανταω ναι, αλλα η συχνοουρια ειναι συμπτωμα της εγκυμοσυνης! Μου λεει οχι, ειναι ενδειξη ουρολοιμωξης για αυτο εχεις συχνοουρια! Και με εβαλε να κανω καλλιεργεια. Εγω την εκανα χωρις να ενημερωσω τον γιατρο και τελικα βγηκε πεντακαθαρη.

Προχθες πηγα κ εκανα την καμπυλη. Πριν καλα καλα γυρισω σπιτι με παιρνει η μικροβιολογος και με ρωταει αν ειμαι καλα κ αν εφτασα σπιτι καλα γιατι η τελευταια μετρηση εδειξε υπογλυκαιμια αλλα σε πολυ ακραια τιμη και οτι και οι αλλες τιμες δειχνουν πανω απο το οριο κ μαλλον εχω διαβητη και θα χρειαστω να κανω καθημερινες μετρησεις. Χθες βγηκαν τα ακριβη νουμερα της καμπυλης, παιρνω τον γιατρο μου λεει μια χαρα εισαι. Απλα θα κοψεις τα γλυκα κ τη ζαχαρη, ουτε σε ενδοκρινολογο δεν χρειαζεται να πας. Εγω θα παω βεβαια για μια δευτερη γνωμη, αλλα θελω να πω οτι ο γιατρος μου με καθησυχασε τοσο πολυ, ενω του μικροβιολογικου φερνουν την καταστροφη παντα!

Καλα αμα μου κανουν τιποτα τετοιο στην καμπύλη θα παω και θα τους τα κανω ολα ωπα!!! 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Αν ειναι δυνατον...δηλαδη φέρνουν την καταστροφη πραγματικα

Κοριτσια πως τα πατε με αναγουλες κ εμετούς?  Ενω μου σταματησαν απο τοτε που μπηκα στον 4ο σημερα πακι στομαχι χαλια και εκανα κ εμετό.  Εσεις πως τα πατε με αυτο?

Δεν ειχα ποτε!!! 

 

Οσον αφορα τα δοντια εχω πρισμενους και τους δυο κατω φρονιμητες. Πως σας φαινεται? Τελειο ε? Απλα κανω υπομονη. Τρωω με δυσκολια. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89   διάβασα στο ίντερνετ ότι μπορεί να είμαι είτε νευρολογικό καρδιολογικο ή τρισωμια 18. Βέβαια πολύ σπάνιο.ειναξ η χειρότερη εκδοχή. Πάντως ψάξε ψάξε είδα και στο parents θέμα και όλες μια Μια χαρά πήγαν και ήταν καθαρά του οργανισμού της μητέρας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσουδια τι κάνετε? Τι έγινε?Σαββατόβραδο Κ σουρτουκευετε?? Εγώ μέσα..κοιμούνται τ μωρά Κ Ο άντρας βάρδια.. Κ δεν τολμώ Ν μπω Ν κάνω ένα ντουζ διότι ξέρω μόλις πατήσω το δάχτυλο τ ποδιού στη μπανιέρα είναι λες κ πατάω ξυπνητήρι...Κ θυμούνται Ν ξυπνήσουν Κ φυσικά Ν κλαίνε χωρίς ν μπορώ Ν συννενοηθω Γτ κοιμούνται όρθια Τ καημένουλια..Θ το ρισκαρω Κ Ότι βγει το πολύ πολύ Ν βγω με σαπουναδες..

Πάντως νιώθω λίγο κάπως.. όλο υγρή νιώθω Κ πονακια σκόρπια.. Με ανησυχεί Γτ Πότε τ πονακια δεν είναι ίδια..Ούτε σε ένταση ούτε στο τρόπο.. τεσπα.. Μ έχει μεινει η φοβία μάλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοριτσουδια τι κάνετε? Τι έγινε?Σαββατόβραδο Κ σουρτουκευετε?? Εγώ μέσα..κοιμούνται τ μωρά Κ Ο άντρας βάρδια.. Κ δεν τολμώ Ν μπω Ν κάνω ένα ντουζ διότι ξέρω μόλις πατήσω το δάχτυλο τ ποδιού στη μπανιέρα είναι λες κ πατάω ξυπνητήρι...Κ θυμούνται Ν ξυπνήσουν Κ φυσικά Ν κλαίνε χωρίς ν μπορώ Ν συννενοηθω Γτ κοιμούνται όρθια Τ καημένουλια..Θ το ρισκαρω Κ Ότι βγει το πολύ πολύ Ν βγω με σαπουναδες..

Πάντως νιώθω λίγο κάπως.. όλο υγρή νιώθω Κ πονακια σκόρπια.. Με ανησυχεί Γτ Πότε τ πονακια δεν είναι ίδια..Ούτε σε ένταση ούτε στο τρόπο.. τεσπα.. Μ έχει μεινει η φοβία μάλλον.

Ποιος σουρτούκευει? Σπιτακι και ταινιουλα :razz:

Πάντως πονακια τσιμπήματακια νιωθω και εγω καποιες φορες, φανταζομαι ειναι εντελως λογικο. Μην ανησυχεις χαλαρωσε και μη σκέφτεσαι αρνητικα. Τελικα τα κατάφερες με το μπάνιο?  


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ποιος σουρτούκευει? Σπιτακι και ταινιουλα :razz:

Πάντως πονακια τσιμπήματακια νιωθω και εγω καποιες φορες, φανταζομαι ειναι εντελως λογικο. Μην ανησυχεις χαλαρωσε και μη σκέφτεσαι αρνητικα. Τελικα τα κατάφερες με το μπάνιο?  

Ναιιιι, τ κατάφερα! Μόλις βγήκα! Πω πω...αναζωογόνηση είναι αυτό το μπάνιο ρε παιδί μ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοριτσουδια τι κάνετε? Τι έγινε?Σαββατόβραδο Κ σουρτουκευετε?? Εγώ μέσα..κοιμούνται τ μωρά Κ Ο άντρας βάρδια.. Κ δεν τολμώ Ν μπω Ν κάνω ένα ντουζ διότι ξέρω μόλις πατήσω το δάχτυλο τ ποδιού στη μπανιέρα είναι λες κ πατάω ξυπνητήρι...Κ θυμούνται Ν ξυπνήσουν Κ φυσικά Ν κλαίνε χωρίς ν μπορώ Ν συννενοηθω Γτ κοιμούνται όρθια Τ καημένουλια..Θ το ρισκαρω Κ Ότι βγει το πολύ πολύ Ν βγω με σαπουναδες..

Πάντως νιώθω λίγο κάπως.. όλο υγρή νιώθω Κ πονακια σκόρπια.. Με ανησυχεί Γτ Πότε τ πονακια δεν είναι ίδια..Ούτε σε ένταση ούτε στο τρόπο.. τεσπα.. Μ έχει μεινει η φοβία μάλλον.

Σπίτι καλέ.ξαπλα μέχρι να ξανατσεκαρουμε τα υγρά γτ είναι επικίνδυνο να σπάσουν από τη πίεση .πάνε τα Σαββατόβραδα για ποτακια και φαγητό.το κατάφερες το μπάνιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Σπίτι καλέ.ξαπλα μέχρι να ξανατσεκαρουμε τα υγρά γτ είναι επικίνδυνο να σπάσουν από τη πίεση .πάνε τα Σαββατόβραδα για ποτακια και φαγητό.το κατάφερες το μπάνιο;

Έκανες καλλιέργεια Κ είδες κάτι?σορυ δεν κατάλαβα..Κ αν το έχεις αναφέρει πιο πίσω πάλι συγγνώμη Π δε το συγκρατησα!

Ναι το κατάφερα!ουφ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@Smile89   διάβασα στο ίντερνετ ότι μπορεί να είμαι είτε νευρολογικό καρδιολογικο ή τρισωμια 18. Βέβαια πολύ σπάνιο.ειναξ η χειρότερη εκδοχή. Πάντως ψάξε ψάξε είδα και στο parents θέμα και όλες μια Μια χαρά πήγαν και ήταν καθαρά του οργανισμού της μητέρας.

Μην ψαχνεις ψαχνεις..... ολα καλα θα ναι..... Χαχαχα Χαχαχα 

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Κοριτσουδια τι κάνετε? Τι έγινε?Σαββατόβραδο Κ σουρτουκευετε?? Εγώ μέσα..κοιμούνται τ μωρά Κ Ο άντρας βάρδια.. Κ δεν τολμώ Ν μπω Ν κάνω ένα ντουζ διότι ξέρω μόλις πατήσω το δάχτυλο τ ποδιού στη μπανιέρα είναι λες κ πατάω ξυπνητήρι...Κ θυμούνται Ν ξυπνήσουν Κ φυσικά Ν κλαίνε χωρίς ν μπορώ Ν συννενοηθω Γτ κοιμούνται όρθια Τ καημένουλια..Θ το ρισκαρω Κ Ότι βγει το πολύ πολύ Ν βγω με σαπουναδες..

Πάντως νιώθω λίγο κάπως.. όλο υγρή νιώθω Κ πονακια σκόρπια.. Με ανησυχεί Γτ Πότε τ πονακια δεν είναι ίδια..Ούτε σε ένταση ούτε στο τρόπο.. τεσπα.. Μ έχει μεινει η φοβία μάλλον.

Εγω Παντως ειμαι σε ταβέρνα σε χωριουδακι!! Πονας ακομη? 

πρίν από 59 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ποιος σουρτούκευει? Σπιτακι και ταινιουλα :razz:

Πάντως πονακια τσιμπήματακια νιωθω και εγω καποιες φορες, φανταζομαι ειναι εντελως λογικο. Μην ανησυχεις χαλαρωσε και μη σκέφτεσαι αρνητικα. Τελικα τα κατάφερες με το μπάνιο?  

Εγω σουρτουκευωωωω!!! 

πρίν από 36 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Ναιιιι, τ κατάφερα! Μόλις βγήκα! Πω πω...αναζωογόνηση είναι αυτό το μπάνιο ρε παιδί μ!

Όντως ειναι τελειο!!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Έκανες καλλιέργεια Κ είδες κάτι?σορυ δεν κατάλαβα..Κ αν το έχεις αναφέρει πιο πίσω πάλι συγγνώμη Π δε το συγκρατησα!

Ναι το κατάφερα!ουφ!

Ειναι Είναι στα όρια τα αμνιακα υγρά και γι αυτο παθαίνω συσπάσεις τελικά και με πιέζουν χαμηλά. Άρα ξαπλα και είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ειναι Είναι στα όρια τα αμνιακα υγρά και γι αυτο παθαίνω συσπάσεις τελικά και με πιέζουν χαμηλά. Άρα ξαπλα και είμαι μια χαρά.

Ετσι ξαπλα κυρια μου δεν εχει μεινει πολυ ακομη!!!!! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Μην ψαχνεις ψαχνεις..... ολα καλα θα ναι..... Χαχαχα Χαχαχα 

Εγω Παντως ειμαι σε ταβέρνα σε χωριουδακι!! Πονας ακομη? 

Εγω σουρτουκευωωωω!!! 

Όντως ειναι τελειο!!! 

Σουρτουκα περνα καλα για εμας τις μουχλες! :razz:

Ρε Κοριτσια οταν κανετε δοκιμασια γλυκοζης σας τρυπάνε καθε φορα? Δεν θα ηταν πιο πρακτικό να εβαζαν μια πεταλούδα πχ μεχρι να τελειώσει η διαδικασια?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...