Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Μην ψαχνεις ψαχνεις..... ολα καλα θα ναι..... Χαχαχα Χαχαχα 

Εγω Παντως ειμαι σε ταβέρνα σε χωριουδακι!! Πονας ακομη? 

Εγω σουρτουκευωωωω!!! 

Όντως ειναι τελειο!!! 

Καλά κανεις μωρέ!!τυχερουλα!Ν περάσεις υπέροχα!! :wub:

Όχι δεν πονάω άλλο.. άρα μάλλον είναι τ φυσιολογικα πονακια..εντωμεταξύ την είπα για τη πίεση Π νιώθω από κατω Κ Μ λέει τα έντερα είναι Π πιέζουν Κ αντανακλάται ο πόνος Κ Η πίεση εκεί..το μωρό είναι ψηλά.

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Ειναι Είναι στα όρια τα αμνιακα υγρά και γι αυτο παθαίνω συσπάσεις τελικά και με πιέζουν χαμηλά. Άρα ξαπλα και είμαι μια χαρά.

Ααα κατάλαβα! Υπομονή!τουλάχιστον γνωρίζεις τι παίζει Κ παίρνεις τ μέτρα σ.. Μέχρι το τέλος ξάπλα?μπορεί Ν μειωθούν κάποια στιγμή? Ο τράχηλος επηρεάζεται?πολλές ερωτήσεις..εύχομαι Ν περάσει ο καιρός νεράκι κορίτσι Μ!

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σουρτουκα περνα καλα για εμας τις μουχλες! :razz:

Ρε Κοριτσια οταν κανετε δοκιμασια γλυκοζης σας τρυπάνε καθε φορα? Δεν θα ηταν πιο πρακτικό να εβαζαν μια πεταλούδα πχ μεχρι να τελειώσει η διαδικασια?

Ναι κάθε φορά σε τρυπάνε..Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη Π είχα φοβερές καουρές έκανα δύο μετρήσεις..τη τελευταία δε πρόλαβα Γτ τα βγαλα:lol: ευτυχώς δε με έβαλε Ν την επαναλάβω..τη δεύτερη φορά άντεξα Αλλά βγήκαν όπως Ν Ναι οι τιμές Κ χρειάστηκα διατροφή κάτι Π Τελικά αν κατάλαβα δεν αρκούσε Γτ η γυναικολόγος Μ είπε πως ο πλακούντας ήταν διαβητικός όταν τον είδε..Δεν έχω ιδέα τι εννοούσε Αλλά υποθέτω πως μάλλον έπρεπε Ν χτυπήσω τις ινσουλινες Μ..Γτ ο μικρός Θ εφτανε σύμφωνα με τους υπέρηχους γύρω στα 3,500 υποτίθεται Κ γεννήθηκε 3900  Κ πριν το τέλος των 40 εβδομάδων.Ίσως Ν μεγαλωσε απότομα λόγω ζάχαρου? Παίζει τέτοια περίπτωση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλά κανεις μωρέ!!τυχερουλα!Ν περάσεις υπέροχα!! :wub:

Όχι δεν πονάω άλλο.. άρα μάλλον είναι τ φυσιολογικα πονακια..εντωμεταξύ την είπα για τη πίεση Π νιώθω από κατω Κ Μ λέει τα έντερα είναι Π πιέζουν Κ αντανακλάται ο πόνος Κ Η πίεση εκεί..το μωρό είναι ψηλά.

Ααα κατάλαβα! Υπομονή!τουλάχιστον γνωρίζεις τι παίζει Κ παίρνεις τ μέτρα σ.. Μέχρι το τέλος ξάπλα?μπορεί Ν μειωθούν κάποια στιγμή? Ο τράχηλος επηρεάζεται?πολλές ερωτήσεις..εύχομαι Ν περάσει ο καιρός νεράκι κορίτσι Μ!

Ναι κάθε φορά σε τρυπάνε..Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη Π είχα φοβερές καουρές έκανα δύο μετρήσεις..τη τελευταία δε πρόλαβα Γτ τα βγαλα:lol: ευτυχώς δε με έβαλε Ν την επαναλάβω..τη δεύτερη φορά άντεξα Αλλά βγήκαν όπως Ν Ναι οι τιμές Κ χρειάστηκα διατροφή κάτι Π Τελικά αν κατάλαβα δεν αρκούσε Γτ η γυναικολόγος Μ είπε πως ο πλακούντας ήταν διαβητικός όταν τον είδε..Δεν έχω ιδέα τι εννοούσε Αλλά υποθέτω πως μάλλον έπρεπε Ν χτυπήσω τις ινσουλινες Μ..Γτ ο μικρός Θ εφτανε σύμφωνα με τους υπέρηχους γύρω στα 3,500 υποτίθεται Κ γεννήθηκε 3900  Κ πριν το τέλος των 40 εβδομάδων.Ίσως Ν μεγαλωσε απότομα λόγω ζάχαρου? Παίζει τέτοια περίπτωση?

Θα ξέρω σε 10 μέρες.ελπιζω με διατροφή να ρυθμιστεί και να μειωθούν τα υγρα.παντβς 2 μέρες τώρα που τρώω σωστά δεν νιώθω τσίτα τη κοιλιά μου.ισως κάτι να γίνεται ήδη.ο τράχηλος πάντως σταθερά 3.1 από την Αυχενική δεν έχει αλλάξει. Καλό αυτό.Λιγο μου μείνε.σε 2μισξ μήνες θα τον έχω αγκαλίτσα τον μπόμπιρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε?

Εγώ παλι με το έφαγα πρωινο αρχισαν οι αναγουλες...Ειχα ηρεμησει οταν μπηκα στον 4ο και τώρα ξαφνικα αρχισαν παλι? Ελπιζω να μη συνεχισει... :(:(


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε?

Εγώ παλι με το έφαγα πρωινο αρχισαν οι αναγουλες...Ειχα ηρεμησει οταν μπηκα στον 4ο και τώρα ξαφνικα αρχισαν παλι? Ελπιζω να μη συνεχισει... :(:(

Καλημέρα!!! Υπομονη κοριτσι μου ελπιζω κι εγω να μην συνεχιστουν. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κανετε?

Εγώ παλι με το έφαγα πρωινο αρχισαν οι αναγουλες...Ειχα ηρεμησει οταν μπηκα στον 4ο και τώρα ξαφνικα αρχισαν παλι? Ελπιζω να μη συνεχισει... :(:(

Καλημέρα!Μήπως είναι καουρές σαν βαρυστομαχια Κ σε μπερδεύει?γτ το ίδιο παθαίνω Π Κ Π.. Κ εχω κάνει Κ εμετό από καουρές..φαντάσου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , oneira_glyka είπε:

Καλημέρα!Μήπως είναι καουρές σαν βαρυστομαχια Κ σε μπερδεύει?γτ το ίδιο παθαίνω Π Κ Π.. Κ εχω κάνει Κ εμετό από καουρές..φαντάσου.. 

Εχω και τα 2. Και δυσπεψία,βαρυστομαχιαζω πολυ ευκολα και αναγούλα. Τρώω λίγο πιο ελαφρα και θα δουμε πως θα παει


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμενα..:)

Είχα μπει πρώτη φορά και έγραψα στο φόρουμ πριν 9 μήνες,είχα κάνει εξωσωματική και είχα τις αγωνίες μου που τις μοιράστηκαμε όλες μαζί εδώ μέσα γιατί μόνο όταν ζήσεις κάτι το καταλαβαίνεις τελος πάντων είχε πετύχει αλλά αποβαλλα λόγο μετά και δεν ξαναμπήκα.λογικα τώρα ΑΝ πήγαιναν όλα καλά θα είχα το μωράκι μου αλλά δεν πήγαν.τωρα περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω την καινούργια προσπάθεια...αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμη...δεν έχω πολλές μέρες καθυστέρηση μόνο 4 αλλά δεν είχα άλλη φορά.αυρτα ήθελα να πω για τώρα .εύχομαι αλήθεια ολόψυχα να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε όλες στη αγκαλιά μας τα παιδάκια μας το 2019

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , D-na είπε:

Γεια σας και από εμενα..:)

Είχα μπει πρώτη φορά και έγραψα στο φόρουμ πριν 9 μήνες,είχα κάνει εξωσωματική και είχα τις αγωνίες μου που τις μοιράστηκαμε όλες μαζί εδώ μέσα γιατί μόνο όταν ζήσεις κάτι το καταλαβαίνεις τελος πάντων είχε πετύχει αλλά αποβαλλα λόγο μετά και δεν ξαναμπήκα.λογικα τώρα ΑΝ πήγαιναν όλα καλά θα είχα το μωράκι μου αλλά δεν πήγαν.τωρα περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω την καινούργια προσπάθεια...αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμη...δεν έχω πολλές μέρες καθυστέρηση μόνο 4 αλλά δεν είχα άλλη φορά.αυρτα ήθελα να πω για τώρα .εύχομαι αλήθεια ολόψυχα να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε όλες στη αγκαλιά μας τα παιδάκια μας το 2019

 

Κοριτσι μου καλως ορισες. Κι εγω το εχασα, η συλληψη ηταν φυσικη. Αν δενν το χα χασει θα ήταν το ελαχιστο εννεα ημερων σημερα. Προχωραμε μπροστα ομως ετσι? Σου Ευχομαι ολοψυχα να κρατησεος συντομα ενα μωρακι το δικο σου μωρακι στην αγκαλια σου. Υπαρχει πιθανότητα να εισαι έγκυος? Γιατι δεν κανεις ενα τεστακι? 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα .ναι υπάρχει φοβάμαι και να το σκεφτώ δεν το έχω πει σε κανέναν ο άντρας μου δεν το έχει καταλάβει ακόμη αλλά θα το καταλάβει γιατί πρέπει να πάω να κάνω κάτι ορμονικές για να ξεκινήσει η εξωσωματική δεν θέλω να του πω τίποτα ακόμη.θαδω και αύριο και θα κάνω ένα τεστ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , D-na είπε:

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα .ναι υπάρχει φοβάμαι και να το σκεφτώ δεν το έχω πει σε κανέναν ο άντρας μου δεν το έχει καταλάβει ακόμη αλλά θα το καταλάβει γιατί πρέπει να πάω να κάνω κάτι ορμονικές για να ξεκινήσει η εξωσωματική δεν θέλω να του πω τίποτα ακόμη.θαδω και αύριο και θα κάνω ένα τεστ 

Γιατι Φοβασαι? Θες να μας πεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , D-na είπε:

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσένα .ναι υπάρχει φοβάμαι και να το σκεφτώ δεν το έχω πει σε κανέναν ο άντρας μου δεν το έχει καταλάβει ακόμη αλλά θα το καταλάβει γιατί πρέπει να πάω να κάνω κάτι ορμονικές για να ξεκινήσει η εξωσωματική δεν θέλω να του πω τίποτα ακόμη.θαδω και αύριο και θα κάνω ένα τεστ 

Καλως ήρθες και απο μενα! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και συντομα να εχεις τα θετικά νεα που ονειρευεσαι ❤

Εγω στη θεση σου θα εκανα ενα τεστ να ξερω που βαδιζω. Σιγουρα αγχωνεσαι για το αποτέλεσμα αλλα σε αυτα τα θεματα θελει ψυχραιμια. Καταλαβαινω οτι μπορει να ειναι δυσκολο αλλα σκεψου πως οτι και αν συμβαίνει θετικο η αρνητικο δεν αλλαζει η εκβαση αν καθυστερείς να το μάθεις. Εγω σου ευχομαι ενα θετικο αποτελεσμα και να προσπαθεις να σκεφτεσαι μονο θετικά, οσο μπορεις. :)

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοβάμαι αν και συμφωνώ μαζί τη @Nicol_και εγώ το ίδιο θα έλεγα σε μια άλλη κοπέλα αυτό θα κάνω αύριο όμως.γιατι αν δεν είμαι κάτι άλλο συμβαίνει και πρέπει να το ξέρω γιατί θα με καθυστέρηση και από την εξωσωματική.αυτη τη φορα το έχω πάρε πολύ δυναμικά το θέμα προσπαθούμε χρόνια σχεδόν 4 και έχω κουραστεί πολύ.. χωρίς να έχουμε κάποιο ιδιαίτερο θέμα κάνεις από τους 2 τεςπα ευχαριστώ για Την συμπαράσταση θα σας πω νέα μου φιλακια:):razz:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , D-na είπε:

Ναι φοβάμαι αν και συμφωνώ μαζί τη @Nicol_και εγώ το ίδιο θα έλεγα σε μια άλλη κοπέλα αυτό θα κάνω αύριο όμως.γιατι αν δεν είμαι κάτι άλλο συμβαίνει και πρέπει να το ξέρω γιατί θα με καθυστέρηση και από την εξωσωματική.αυτη τη φορα το έχω πάρε πολύ δυναμικά το θέμα προσπαθούμε χρόνια σχεδόν 4 και έχω κουραστεί πολύ.. χωρίς να έχουμε κάποιο ιδιαίτερο θέμα κάνεις από τους 2 τεςπα ευχαριστώ για Την συμπαράσταση θα σας πω νέα μου φιλακια:):razz:

Θα περιμενουμε πως και πως μα ξερεις!! 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εχω και τα 2. Και δυσπεψία,βαρυστομαχιαζω πολυ ευκολα και αναγούλα. Τρώω λίγο πιο ελαφρα και θα δουμε πως θα παει

Δοκίμασε να τρως μικρότερες ποσότητες πιο συχνά. Εμένα το μόνο που με ανακουφίζει είναι να πιω λιγη κόκα κόλα! Μη φανταστείς πολύ, δυο τρεις γουλιές αλλά πραγματικά κατευθείαν βλέπω βελτίωση. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Δοκίμασε να τρως μικρότερες ποσότητες πιο συχνά. Εμένα το μόνο που με ανακουφίζει είναι να πιω λιγη κόκα κόλα! Μη φανταστείς πολύ, δυο τρεις γουλιές αλλά πραγματικά κατευθείαν βλέπω βελτίωση. 

Δεν φανταζεσαι ποσο με βοηθαει η κοκα κολα. Και με τραβαει απίστευτα να πιω. Ολη μερα θα έπινα αν μπορουσα. Απλα την αποφευγω οσο μπορω γιατι πινω κ ενα καφε το πρωι και εχει κ αυτη καφεΐνη.Βεβαια καποιες φορες υποκυπτω αν το στομάχι ειναι χαλια


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...