Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πικάντικα αλμυρά και ναι με χάλασαν αλλα έβαλα μυαλό..το γαλατάκι στις δυο γουλιές είπα τέλος άλλη μια κ θα είχα αλλα αποτελέσματα. Έχεις διδυμάκια κοριτσάκια;; Αν κάνω λαθος στο φύλλο συγνώμη, οπως και να έχει συγχαρητήρια!!! 

Μπραβο αλλωστε ειναι ότι πιο φυσιολογικό 

Μην ξεχναμε πως οι περιπτωσεις με θετική εκβαση ειναι η πλειοψηφια ας μην επιλεγουμε λοιπον να ακουμε καο να σκεφτόμαστε τις υπόλοιπες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πικάντικα αλμυρά και ναι με χάλασαν αλλα έβαλα μυαλό..το γαλατάκι στις δυο γουλιές είπα τέλος άλλη μια κ θα είχα αλλα αποτελέσματα. Έχεις διδυμάκια κοριτσάκια;; Αν κάνω λαθος στο φύλλο συγνώμη, οπως και να έχει συγχαρητήρια!!! 

Μπραβο αλλωστε ειναι ότι πιο φυσιολογικό 

Ναι κοριτσακια ευχαριστω πολυ!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Μην ξεχναμε πως οι περιπτωσεις με θετική εκβαση ειναι η πλειοψηφια ας μην επιλεγουμε λοιπον να ακουμε καο να σκεφτόμαστε τις υπόλοιπες. 

Αυτό ακριβως σκέφτομαι και έτσι θα λειτουργήσω. Μα δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο παρα να περιμένω,να σκέφτομαι αισιόδοξα κ να προσεύχομαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αυτό ακριβως σκέφτομαι και έτσι θα λειτουργήσω. Μα δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο παρα να περιμένω,να σκέφτομαι αισιόδοξα κ να προσεύχομαι.. 

Εννοείται, ειπαμε.... θα βαπτιζω... θα γεννας!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χθες εκανα παρασπονδία κορίτσια. Πηγα βολτα με τον αντρα μου και επειδη περπατησαμε καμια ωριτσα εκανα δωρο στον εαυτο μου 2 κομματια πιτσα χιχιχι...μετα και εγώ βαρυνα βεβαια αλλα πως να αντεξεις με τόσους πειρασμους??? Θα αποτοξινωθώ σημερα με φρουτα :razz:

  • Χαχα 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα! Η διαφορά τους είναι η καλύτερη νομίζω από πολλές απόψεις!Η μητέρα έχει επανέλθει κυρίως σωματικά..Κ το παιδάκι είναι σε ηλικία Π πλέον δειλά δειλά αρχίζει Ν αυτοεξυπηρετειται.. Η αλήθεια είναι ότι Θ θέλαμε λίγο παραπάνω καιρό πιο πολύ λόγω καισαρικής..Κατά τα άλλα δεν είχαμε θέμα στη διαφορά.. Στη πορεία όμως κατάλαβα πως είναι δύσκολο Ν έχεις πολύ μωρό Κ Ν είσαι Κ έγκυος..ειδικά αν τ μεγάλο είναι ζωηρό Κ Έχεις Κ επιπλοκές. Τεσπα..γερά Ν είναι..Κ Θ μεγαλώσουν!με το καλό σ εύχομαι! Τι Καλά Π το θηλαζεις!την καλύτερη δουλειά κάνεις!,μπράβο!Εμένα Μ κοπηκε το γάλα λίγο πριν μάθω πως Είμαι έγκυος. Αλλά λογικά λόγω αιμορραγίας Θ Μ Τον σταματούσε το θηλασμό υποθέτω..

κ εγω με καισαρικες ειμαι...κ ηδη σκεφτομαι την 3η... παρ' όλο που δεν ήταν δύσκολη η ανάρρωσή μου και έτρωγα και περπατούσα από την πρώτη μέρα, με τρομάζει!!!

ξέρεις πόσο θα ήθελα να μην θήλαζα αυτή τη στιγμή? με κουράζει και θέλω λίγο να ηρεμήσω όσο μπορώ.

 

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Αχχ ακόμη να τα χωνέψω δεν ξέρω αν φταίνε αυτά αλλα ξύπνησα με ανακατωσούρα. Απαπα δεν το ξανά κάνω απλά τα είχα τοσες μερες στο ντουλάπι κ κρατουσα χαρακτήρα μέχρι εχθές..Ας μην νιώθω τύψεις που έκανα αυτή την παρασπονδία θα προσπαθήσω να κάνω ελάχιστες από εδώ κ πέρα.. :roll:  

Χαχαχ τι λύσσα ήταν αυτή εχθές..Άστο μην τα σκέφτεσαι χάλια ήταν! Και μετά για να συνέλθω ήπια λίγο γάλα Χαχαχ  πιστεύω έκανα χημική ένωση 

 

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και εγω χθες εκανα παρασπονδία κορίτσια. Πηγα βολτα με τον αντρα μου και επειδη περπατησαμε καμια ωριτσα εκανα δωρο στον εαυτο μου 2 κομματια πιτσα χιχιχι...μετα και εγώ βαρυνα βεβαια αλλα πως να αντεξεις με τόσους πειρασμους??? Θα αποτοξινωθώ σημερα με φρουτα :razz:

τόσο πολύ προσέχετε όλες σας!?!? εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα χοντρύνω στην εγκυμοσύνη... κ δεν μπορώ να βάζω και διατροφικούς περιορισμούς...

να τολμήσω να ρωτήσω πόσα κιλά έχετε πάρει? εγώ 7 εβδομάδων και ήδη βλέπω διαφορά στο σώμα μου :sad:


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και εγω χθες εκανα παρασπονδία κορίτσια. Πηγα βολτα με τον αντρα μου και επειδη περπατησαμε καμια ωριτσα εκανα δωρο στον εαυτο μου 2 κομματια πιτσα χιχιχι...μετα και εγώ βαρυνα βεβαια αλλα πως να αντεξεις με τόσους πειρασμους??? Θα αποτοξινωθώ σημερα με φρουτα :razz:

Μη το παρακάνεις με τα φρούτα...2 κομμάτια έφαγες!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marirene είπε:

κ εγω με καισαρικες ειμαι...κ ηδη σκεφτομαι την 3η... παρ' όλο που δεν ήταν δύσκολη η ανάρρωσή μου και έτρωγα και περπατούσα από την πρώτη μέρα, με τρομάζει!!!

ξέρεις πόσο θα ήθελα να μην θήλαζα αυτή τη στιγμή? με κουράζει και θέλω λίγο να ηρεμήσω όσο μπορώ.

 

 

τόσο πολύ προσέχετε όλες σας!?!? εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα χοντρύνω στην εγκυμοσύνη... κ δεν μπορώ να βάζω και διατροφικούς περιορισμούς...

να τολμήσω να ρωτήσω πόσα κιλά έχετε πάρει? εγώ 7 εβδομάδων και ήδη βλέπω διαφορά στο σώμα μου :sad:

Δεν θα ελεγα πως προσεχω τρώω σχεδόν ότι έτρωγα και περιμένω να ρωτήσω αν μπορώ να τρώω ακριβως ότι έτρωγα Χαχα.. εντάξει ξέρω για τα “απαγορευτικά” τύπου ωμά ψαρια και σαλάτες από έξω που δεν γνωρίζουμε καν αν τις πλένουν. Και εγω θέλω να είμαι χαλαρή και απλά να προσέξω αυτά που ουτως ή αλλως δεν μας κάνουν καλό κ τώρα ακόμη περισσότερο που μπορεί να επηρεάσουν την κυηση. Αναφερομαι απλά στο πολύ αλάτι και ζάχαρη. Εε και τα γαριδάκια εδώ που τα λέμε δεν προσφέρουν τίποτα ούτε πριν έτρωγα με χαλάνε. Όσο για κιλά είμαι στην αρχή κ αύριο θα δω αν έχει αλλάξει κάτι.

Δηλαδη πιστευεις πως έχεις πάρει κανα κιλακι; Μήπως είναι κατακράτηση;   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , marirene είπε:

κ εγω με καισαρικες ειμαι...κ ηδη σκεφτομαι την 3η... παρ' όλο που δεν ήταν δύσκολη η ανάρρωσή μου και έτρωγα και περπατούσα από την πρώτη μέρα, με τρομάζει!!!

ξέρεις πόσο θα ήθελα να μην θήλαζα αυτή τη στιγμή? με κουράζει και θέλω λίγο να ηρεμήσω όσο μπορώ.

 

 

τόσο πολύ προσέχετε όλες σας!?!? εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα χοντρύνω στην εγκυμοσύνη... κ δεν μπορώ να βάζω και διατροφικούς περιορισμούς...

να τολμήσω να ρωτήσω πόσα κιλά έχετε πάρει? εγώ 7 εβδομάδων και ήδη βλέπω διαφορά στο σώμα μου :sad:

Εγω προσεχω λιγο προληπτικα οχι για τα κιλα τοσο οσο για το ζαχαρο δεν εχω ενδειξεις αλλα το φοβαμαι πολυ δεν εχω στερηθει κατι απλα πριν ημουν πολυ του γλυκου τωρα τα εχω περιορισει τρωω αλλα οχι καθε μερα κ εχω βαλει κ τα φρουτα στη ζωη μου που πριν δε τα ετρωγα τα αμελουσα.Εγω εχω παρει 6 μεχρι τωρα.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , palmoira είπε:

Μη το παρακάνεις με τα φρούτα...2 κομμάτια έφαγες!

Οχι δεν το παρακανω ολα σε λογικα πλαίσια. Απλα δεν θα φαω σήμερα γλυκα κ χαζα αλλα στη θεση τους φρουτα αυτο εννοουσα.Κανονικα τρωω.Στο βιβλιο που εχω γραφει ποσες μεριδες φρουτων την ημέρα πρέπει να τρωμε. Και αναφερει 2 μεριδες φρουτα και 3-4 μεριδες λαχανικα. Εχει μια λιστα με ολες τις μεριδες που πρεπει να περιεχει μια σωστη διατροφη αλλα εννοείται οτο δεν μπορουν να τηρηθουν ολα.

@marirene οχι καλε ουτε καν! Απλα γράφουμε τις παρασπονδιες που ειναι συχνές.Απλα προσπαθω να τρωω υγιεινα και αναμεσα κανω και τις κουτσουκελες μου χεχε. Αυτο που αλλαξα περισσοτερο ειναι οτι τρωω πλεον φρουτα ενω πριν την εγκυμοσυνη δεν ετρωγα.Στο βιβλιο που εχω αναφερει ποσο σημαντικο ειναι το ασβέστιο μεταξυ αλλων,γιαυτο θελει γαλα,τυρι,γιαουρτι κτλ. Κατα τα αλλα μια καλη διατροφη οχι κατι τρελο. Εγω εβαλα 1 κιλο προς το παρον μόνο αλλα απο τη φυση μου βαζω δυσκολα κιλα μια ζωή. 

@palmoira κατι ασχετο... Τι ζωδιο εισαι? :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Και εγω χθες εκανα παρασπονδία κορίτσια. Πηγα βολτα με τον αντρα μου και επειδη περπατησαμε καμια ωριτσα εκανα δωρο στον εαυτο μου 2 κομματια πιτσα χιχιχι...μετα και εγώ βαρυνα βεβαια αλλα πως να αντεξεις με τόσους πειρασμους??? Θα αποτοξινωθώ σημερα με φρουτα :razz:

Σιγα βρε δυο κομματια!! 

1 hour ago, palmoira είπε:

Μη το παρακάνεις με τα φρούτα...2 κομμάτια έφαγες!

@Nicol_ δικιο εχει η @palmoira!! 

πρίν από 26 λεπτά , Nicol_ είπε:

 

@marirene 

@palmoira κατι ασχετο... Τι ζωδιο εισαι? :mrgreen:

Χαχαχα Χαχαχα εντελως..... μαντευω παρθενακι η ζυγινα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Σιγα βρε δυο κομματια!! 

@Nicol_ δικιο εχει η @palmoira!! 

Χαχαχα Χαχαχα εντελως..... μαντευω παρθενακι η ζυγινα!! 

Τι παιζει με τα πολλα φρουτα και δεν κανει? Δε τρωω ποτε πολλα φρουρα. 

Λες να μαντεψες σωστα?? Χαχα για να δουμε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσέχω τη διατροφή μου γενικά... ευτυχώς δεν είμαι γλυκαντζού... και γενικά δεν έχω πολλές τάσεις για αμαρτίες... τωρα στην εγκυμοσύνη βέβαια πχ το Σαββατο ήθελα να φάω ριζότο με μανιτάρια... χαχα... καμια σχεση με γαριδακια δλδ... αλλα εχω και αυτες τις ανακατωσουρες που δεν με αφηνουν να επιθυμησω πραγματα!

Beboula25  ναι ισως εχω παρει κανενα κιλακι... η αληθεια ειναι οτι γυρισα απο τις διακοπες με 2 κιλακια εξτρα τα οποια δεν ειχαν φανει στους αλλους (ευτυχως)... αλλα πχ κοιλια εχω κανει, οσο κ αν ακουγεται υπερβολικο. κ στη 2η εγκυμοσυνη φανηκε αμεσως η κοιλια μου... παρ' ολο που ειμαι φυσιολογικη προς αδυνατη (στα νορμαλ μου) η κοιλια φανηκε αμεσως... τοσο που στη δουλεια το ειχαν καταλαβει πριν το ανακοινωσω κ με ρωταγαν...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...