Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , marirene είπε:

εγώ προσέχω τη διατροφή μου γενικά... ευτυχώς δεν είμαι γλυκαντζού... και γενικά δεν έχω πολλές τάσεις για αμαρτίες... τωρα στην εγκυμοσύνη βέβαια πχ το Σαββατο ήθελα να φάω ριζότο με μανιτάρια... χαχα... καμια σχεση με γαριδακια δλδ... αλλα εχω και αυτες τις ανακατωσουρες που δεν με αφηνουν να επιθυμησω πραγματα!

Beboula25  ναι ισως εχω παρει κανενα κιλακι... η αληθεια ειναι οτι γυρισα απο τις διακοπες με 2 κιλακια εξτρα τα οποια δεν ειχαν φανει στους αλλους (ευτυχως)... αλλα πχ κοιλια εχω κανει, οσο κ αν ακουγεται υπερβολικο. κ στη 2η εγκυμοσυνη φανηκε αμεσως η κοιλια μου... παρ' ολο που ειμαι φυσιολογικη προς αδυνατη (στα νορμαλ μου) η κοιλια φανηκε αμεσως... τοσο που στη δουλεια το ειχαν καταλαβει πριν το ανακοινωσω κ με ρωταγαν...

Άρα μια χαρουλα απλώς λες πως δεν θα αγχωθεις για τα κιλά.. Δεν σκέφτομαι καθόλου κ εγω τα κιλά γιατί γνωρίζω τον εαυτό μου, δεν ξεφεύγω. 

 Νομιζω πως υποδέχτηκα και τις πρωινές ναυτιες γιατί γενικά είχα λιγάκι ανακάτεμα από το απόγευμα κ μετά για λίγη ώρα μόνο. Τώρα μάλλον το ξεκινάει για σερί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , Nicol_ είπε:

Οχι δεν το παρακανω ολα σε λογικα πλαίσια. Απλα δεν θα φαω σήμερα γλυκα κ χαζα αλλα στη θεση τους φρουτα αυτο εννοουσα.Κανονικα τρωω.Στο βιβλιο που εχω γραφει ποσες μεριδες φρουτων την ημέρα πρέπει να τρωμε. Και αναφερει 2 μεριδες φρουτα και 3-4 μεριδες λαχανικα. Εχει μια λιστα με ολες τις μεριδες που πρεπει να περιεχει μια σωστη διατροφη αλλα εννοείται οτο δεν μπορουν να τηρηθουν ολα.

@marirene οχι καλε ουτε καν! Απλα γράφουμε τις παρασπονδιες που ειναι συχνές.Απλα προσπαθω να τρωω υγιεινα και αναμεσα κανω και τις κουτσουκελες μου χεχε. Αυτο που αλλαξα περισσοτερο ειναι οτι τρωω πλεον φρουτα ενω πριν την εγκυμοσυνη δεν ετρωγα.Στο βιβλιο που εχω αναφερει ποσο σημαντικο ειναι το ασβέστιο μεταξυ αλλων,γιαυτο θελει γαλα,τυρι,γιαουρτι κτλ. Κατα τα αλλα μια καλη διατροφη οχι κατι τρελο. Εγω εβαλα 1 κιλο προς το παρον μόνο αλλα απο τη φυση μου βαζω δυσκολα κιλα μια ζωή. 

@palmoira κατι ασχετο... Τι ζωδιο εισαι? :mrgreen:

Είμαι ιχθείς με ωροσκόπο τοξότη!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Είμαι ιχθείς με ωροσκόπο τοξότη!

Ααα συμφωνα με την ΠΗΤ μου ιχθείς θα βγει το ζουζούνι μου :x  Οι ιχθεις ειναι ευαίσθητοι απο οσο ξερω και συμπασχουν πολυ με τα προβλήματα των αλλων. Ισχυει?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ααα συμφωνα με την ΠΗΤ μου ιχθείς θα βγει το ζουζούνι μου :x  Οι ιχθεις ειναι ευαίσθητοι απο οσο ξερω και συμπασχουν πολυ με τα προβλήματα των αλλων. Ισχυει?

Όχι να το παινεύω αλλά είμαστε το καλύτερο ζώδιο! Χαχαχαχαχα ,δεν ξέρω Νικολ μου και εμένα ιχθεις θα είναι η μπουμπου αλλά με τα ζώδια είμαι παντελώς άσχετη! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Όχι να το παινεύω αλλά είμαστε το καλύτερο ζώδιο! Χαχαχαχαχα ,δεν ξέρω Νικολ μου και εμένα ιχθεις θα είναι η μπουμπου αλλά με τα ζώδια είμαι παντελώς άσχετη! 

ΧαΧαχα ε φυσικα ειστε το καλυτερο αφου θα βγει και το νινι μου χεχε :razz:

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2018 at 2:06 ΜΜ, Smile89 είπε:

 

@marirene καλημεραααα ναι παίρνω χαπακια για τον θυρεοειδή γτ βγήκα με θυροειδη χασιμοτο..όσο για την επίσκεψη άσε ακόμα κάνω να το ξεπεράσω :shock:

Κοριτσάκια καλημέραααα καλέ διάβαζα για τα φαγητά κ ενώ μ άνοιξε η όρεξη μόλις έφαγα πήγα και τα έβγαλα..ενώ δεν έχω γενικά ανακατωσουρες μερικές φορές νιώθω χάλια..γενικά και το στήθος μ ενώ είναι πρησμένο δεν με πονάει έτσι όπως με πονάγε..γενικά δεν νιώθω και πολύ έγκυος..και την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό και έχω αγχωθει..πάλι!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@marirene καλημεραααα ναι παίρνω χαπακια για τον θυρεοειδή γτ βγήκα με θυροειδη χασιμοτο..όσο για την επίσκεψη άσε ακόμα κάνω να το ξεπεράσω :shock:

Κοριτσάκια καλημέραααα καλέ διάβαζα για τα φαγητά κ ενώ μ άνοιξε η όρεξη μόλις έφαγα πήγα και τα έβγαλα..ενώ δεν έχω γενικά ανακατωσουρες μερικές φορές νιώθω χάλια..γενικά και το στήθος μ ενώ είναι πρησμένο δεν με πονάει έτσι όπως με πονάγε..γενικά δεν νιώθω και πολύ έγκυος..και την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό και έχω αγχωθει..πάλι!

Αργουμε να νοιωσουμε εγκυος..... Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@marirene καλημεραααα ναι παίρνω χαπακια για τον θυρεοειδή γτ βγήκα με θυροειδη χασιμοτο..όσο για την επίσκεψη άσε ακόμα κάνω να το ξεπεράσω :shock:

Κοριτσάκια καλημέραααα καλέ διάβαζα για τα φαγητά κ ενώ μ άνοιξε η όρεξη μόλις έφαγα πήγα και τα έβγαλα..ενώ δεν έχω γενικά ανακατωσουρες μερικές φορές νιώθω χάλια..γενικά και το στήθος μ ενώ είναι πρησμένο δεν με πονάει έτσι όπως με πονάγε..γενικά δεν νιώθω και πολύ έγκυος..και την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό και έχω αγχωθει..πάλι!

Νωρις ειναι Κωνσταντίνα μου μην ανησυχεις. Εγω τώρα που μεγαλωσε λιγάκι η κοιλίτσα αρχισα να νιώθω εγκυος :razz:

Θα το βιώσουμε καλυτερα οταν αρχισει να κλωτσαει το νινι :x

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι το ξέρω απλά δεν νιώθω έτσι όπως ένιωθα...δεν ξέρω....

Και σε μενα δεν ηταν καθε μερα τα συμπτώματα τα ιδια. Καποιες φορες δεν ενιωθα τιποτα.Χαλάρωσε ολα ειναι μια χαρα ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι το ξέρω απλά δεν νιώθω έτσι όπως ένιωθα...δεν ξέρω....

Εγω τωρα εχω αρχισει να νιωθω εγκυος που εχει μεγαλωσει η κοιλιά που αρχιζουν να πονανε τα κόκκαλα μου που γενικα δε βολευομαι πουθενα απο τωρα. ειναι νωρις ακομα μετα θα νιωθεις μια χαρα έγκυος μην ανχωνεσαι μονίμως για βλακειες απολαυσε το τωρα που μπορεις να κινησε πιο ευκολα μετα ουτε τα παπούτσια δε θα μπορουμε να βαλουμε μόνες μας χαχαχα!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@marirene καλημεραααα ναι παίρνω χαπακια για τον θυρεοειδή γτ βγήκα με θυροειδη χασιμοτο..όσο για την επίσκεψη άσε ακόμα κάνω να το ξεπεράσω :shock:

Κοριτσάκια καλημέραααα καλέ διάβαζα για τα φαγητά κ ενώ μ άνοιξε η όρεξη μόλις έφαγα πήγα και τα έβγαλα..ενώ δεν έχω γενικά ανακατωσουρες μερικές φορές νιώθω χάλια..γενικά και το στήθος μ ενώ είναι πρησμένο δεν με πονάει έτσι όπως με πονάγε..γενικά δεν νιώθω και πολύ έγκυος..και την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό και έχω αγχωθει..πάλι!

10η εβδομάδα μου κόπηκαν τα συμπτώματα μαχαίρι. Πήγα στο γιατρό με σιγουριά ότι θα μου πει ότι παλλινδρομησε.και να τώρα που διανύω την 29η εβδομάδα.χαλαρωσε.ολα Καλά θα είναι με το σπορακι.θα χει και χεράκια ποδαράκια.θα πάθεις πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Νωρις ειναι Κωνσταντίνα μου μην ανησυχεις. Εγω τώρα που μεγαλωσε λιγάκι η κοιλίτσα αρχισα να νιώθω εγκυος :razz:

Θα το βιώσουμε καλυτερα οταν αρχισει να κλωτσαει το νινι :x

Και σε μενα δεν ηταν καθε μερα τα συμπτώματα τα ιδια. Καποιες φορες δεν ενιωθα τιποτα.Χαλάρωσε ολα ειναι μια χαρα ❤

Σε ευχαριστώ πολυυυ! :x


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Εγω τωρα εχω αρχισει να νιωθω εγκυος που εχει μεγαλωσει η κοιλιά που αρχιζουν να πονανε τα κόκκαλα μου που γενικα δε βολευομαι πουθενα απο τωρα. ειναι νωρις ακομα μετα θα νιωθεις μια χαρα έγκυος μην ανχωνεσαι μονίμως για βλακειες απολαυσε το τωρα που μπορεις να κινησε πιο ευκολα μετα ουτε τα παπούτσια δε θα μπορουμε να βαλουμε μόνες μας χαχαχα

Ναι μωρέ σκέφτομαι όλο βλακείες..σε ευχαριστώ!!:x

Just now, Smile89 είπε:

Βρε ολα καλα ειναι!!! 

Μακάρι! Απλά ξέρεις που κ που κάνω και άσχημες σκέψεις


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...