Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, palmoira είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσυνη συνήθως κοντά στην 19η, 20η εβδομάδα, μπορεί όμως και αργότερα. Σε επόμενη εγκυμοσυνη συνήθως λίγο νωρίτερα χωρίς να είναι και δεδομένο. Μην αγχώνεσαι γι αυτό, όταν φας την πρώτη κλωτσιά θα την καταλάβεις!! 

Εσυ εχεις νιωσει κατι? Απλα πολυ ησυχια επεσε εκει κατω τις 2 τελευταιες μερες και αγχωθηκα.Αλλες φορες εχω και καμια συσπαση τωρα πολυ ηρεμια..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , fairy-mary είπε:

κορίτσια είμαι στη δουλειά και κοιμάμαι όρθια...

κλείνουν τα μάτια μου κυριολεκτικά..

πως να το καταπολεμήσω αυτό;

Υπάρχει κάποιος χώρος για το προσωπικό που μπορείς να πας για μισή ωριτσα να χαλαρώσεις; Αλλιώς πήγαινε μέχρι την τουαλέτα, ρίξε λίγο νεράκι στο πρόσωπο σου και φάε κάτι γλυκό,ένα φρούτο πχ.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

κορίτσια είμαι στη δουλειά και κοιμάμαι όρθια...

κλείνουν τα μάτια μου κυριολεκτικά..

πως να το καταπολεμήσω αυτό;

Ο φρεσκος χυμος πορτοκαλι θα σε τονωσει πιστευω.Επισης το μηλο βοηθαει να ξυπνας

Και φυσικα ενα καφεδακι τη μερα επιτρεπεται :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εσυ εχεις νιωσει κατι? Απλα πολυ ησυχια επεσε εκει κατω τις 2 τελευταιες μερες και αγχωθηκα.Αλλες φορες εχω και καμια συσπαση τωρα πολυ ηρεμια..

Εχθες και σήμερα είναι πολύ ήσυχη αλλά δεν ανησυχώ. Μην αγχώνεσαι άδικα. Αυτά κουνιούνται εκεί κάτω, πιπιλίζουν δάχτυλα,τεντώνονται και εμεις δεν καταλαβαίνουμε τίποτε! Πότε ξαναπάς γιατρό?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Εχθες και σήμερα είναι πολύ ήσυχη αλλά δεν ανησυχώ. Μην αγχώνεσαι άδικα. Αυτά κουνιούνται εκεί κάτω, πιπιλίζουν δάχτυλα,τεντώνονται και εμεις δεν καταλαβαίνουμε τίποτε! Πότε ξαναπάς γιατρό?

12 Οκτωβριου..εχω ακομα δυστυχως.Εσυ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ο φρεσκος χυμος πορτοκαλι θα σε τονωσει πιστευω.Επισης το μηλο βοηθαει να ξυπνας

Και φυσικα ενα καφεδακι τη μερα επιτρεπεται :)

Δε μπορώ να πιώ καφέ δυστυχώς..δε κατεβαίνει!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

3 Οκτωβρίου για να δούμε ποτέ θα κάνουμε περιδεση και τι γίνεται με την αποκόλληση 

Α καταλαβα.Αντε ολα καλα να μας πανε ευχομαι να φευγουν και τα αγχη μας :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Υπάρχει κάποιος χώρος για το προσωπικό που μπορείς να πας για μισή ωριτσα να χαλαρώσεις; Αλλιώς πήγαινε μέχρι την τουαλέτα, ρίξε λίγο νεράκι στο πρόσωπο σου και φάε κάτι γλυκό,ένα φρούτο πχ.

Πήγα στην τουαλέτα έριξα λίγο νερό αλλά τίποτα..

ήπια χυμό, έφαγα και ένα μπισκοτάκι αλλά η νύστα, νύστα..

και έχω τουλάχιστον 2,5  ώρες μπροστά  μου.

Κορίτσια μου φαίνεται θα ζητήσω άδεια.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Πήγα στην τουαλέτα έριξα λίγο νερό αλλά τίποτα..

ήπια χυμό, έφαγα και ένα μπισκοτάκι αλλά η νύστα, νύστα..

και έχω τουλάχιστον 2,5  ώρες μπροστά  μου.

Κορίτσια μου φαίνεται θα ζητήσω άδεια.

Παιρνεις ακομα ουτροτζεσταν?Αν ναι το καταλαβαινω φερνουν απιστευτη υπνηλια.Να κανεις οπως νιωθεις και αν δεν την παλευεις φυσικα και να ζητησεις


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Πήγα στην τουαλέτα έριξα λίγο νερό αλλά τίποτα..

ήπια χυμό, έφαγα και ένα μπισκοτάκι αλλά η νύστα, νύστα..

και έχω τουλάχιστον 2,5  ώρες μπροστά  μου.

Κορίτσια μου φαίνεται θα ζητήσω άδεια.

Εάν μπορείς αυτό είναι το καλύτερο. Να πας σπίτι σου. Οδηγείς? Είσαι σε θέση να οδηγήσεις? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Παιρνεις ακομα ουτροτζεσταν?Αν ναι το καταλαβαινω φερνουν απιστευτη υπνηλια.Να κανεις οπως νιωθεις και αν δεν την παλευεις φυσικα και να ζητησεις

ναι δυστυχώς τα παίρνω ακόμα..και απ ότι φαίνεται θα τα συνεχίσω για πολύ 

και τα παίρνω αφού φτάσω στο γραφείο γιατί φοβάμαι να τα  πάρω πρωί μήπως με πιάσει κάτι όταν είμαι στο δρόμο για τη δουλειά.

 

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Εάν μπορείς αυτό είναι το καλύτερο. Να πας σπίτι σου. Οδηγείς? Είσαι σε θέση να οδηγήσεις? 

Δυστυχώς οδηγώ και κάνω και μεγάλες αποστάσεις...

45 λεπτά  το minimum.

πιστεύω μέχρι να φύγω θα έχω συνέλθει...

μακάρι να με βάλει ραντεβού για αυχενική τη Δευτέρα , να τελειώνω να το πώ και στη δουλειά, δε τη παλεύω άλλο νομίζω πως χρειάζομαι ξεκούραση.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

ναι δυστυχώς τα παίρνω ακόμα..και απ ότι φαίνεται θα τα συνεχίσω για πολύ 

και τα παίρνω αφού φτάσω στο γραφείο γιατί φοβάμαι να τα  πάρω πρωί μήπως με πιάσει κάτι όταν είμαι στο δρόμο για τη δουλειά.

 

Δυστυχώς οδηγώ και κάνω και μεγάλες αποστάσεις...

45 λεπτά  το minimum.

πιστεύω μέχρι να φύγω θα έχω συνέλθει...

μακάρι να με βάλει ραντεβού για αυχενική τη Δευτέρα , να τελειώνω να το πώ και στη δουλειά, δε τη παλεύω άλλο νομίζω πως χρειάζομαι ξεκούραση.

 

Να προσεχείς στο δρόμο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , fairy-mary είπε:

ναι δυστυχώς τα παίρνω ακόμα..και απ ότι φαίνεται θα τα συνεχίσω για πολύ 

και τα παίρνω αφού φτάσω στο γραφείο γιατί φοβάμαι να τα  πάρω πρωί μήπως με πιάσει κάτι όταν είμαι στο δρόμο για τη δουλειά.

 

Δυστυχώς οδηγώ και κάνω και μεγάλες αποστάσεις...

45 λεπτά  το minimum.

πιστεύω μέχρι να φύγω θα έχω συνέλθει...

μακάρι να με βάλει ραντεβού για αυχενική τη Δευτέρα , να τελειώνω να το πώ και στη δουλειά, δε τη παλεύω άλλο νομίζω πως χρειάζομαι ξεκούραση.

 

Το πρωτο 3μηνο ειναι ετσι και αλλιως ζορικο απο αποψη εξαντλησης.Ποσο μαλλον οταν παιρνεις και τα ουτροτζεσταν. Ακου το σωμα σου και ξεκουρασου ,παρε αδεια αν μπορεις. Και καλη υπομονη


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Να προσεχείς στο δρόμο! 

Δε ξέρεις κάθε φορά πόσο τρέμει η καρδιά μου όταν οδηγώ, όχι τόσο ότι φοβάμαι εμένα αλλά τους άλλους..

Δυστυχώς όμως δεν έχω άλλη επιλογή και σε εμάς τουλάχιστον δεν υπάρχει καμία επιείκια ως προς το θέμα εγκυμοσύνη, ο προιστάμενος μου είναι τόσο σκληρός, μέχρι και τα ίδια τα παιδιά  τπυ τα βάζει σε δεύτερη μοίρα, πρώτα η δουλειά.

Δυστυχώς όμως δε μπορώ να σταματήσω να δουλεύω γιατί δε θα τα  βγάζουμε  πέρα εύκολα...μένω και σε ενοίκιο.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...