Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δε ξέρεις κάθε φορά πόσο τρέμει η καρδιά μου όταν οδηγώ, όχι τόσο ότι φοβάμαι εμένα αλλά τους άλλους..

Δυστυχώς όμως δεν έχω άλλη επιλογή και σε εμάς τουλάχιστον δεν υπάρχει καμία επιείκια ως προς το θέμα εγκυμοσύνη, ο προιστάμενος μου είναι τόσο σκληρός, μέχρι και τα ίδια τα παιδιά  τπυ τα βάζει σε δεύτερη μοίρα, πρώτα η δουλειά.

Δυστυχώς όμως δε μπορώ να σταματήσω να δουλεύω γιατί δε θα τα  βγάζουμε  πέρα εύκολα...μένω και σε ενοίκιο.

 

Σε καταλαβαινω γιατί και εμεις τώρα που δεν δουλεύω έχουμε ζοριστεί αρκετά. Δεν υπήρχε άλλη επιλογή όμως. Εμένα από χθες με έχει τρελάνει στα mail ο προϊστάμενος μου και μου σπάει τα νεύρα. Όλοι ίδιοι είναι. Εξαιρέσεις αυτοί που φέρονται ανθρώπινα. Απλά ήθελα να ξέρω εάν θα τους άρεσε να κάνει κάποιος αυτά στη γυναίκα τους όταν ήταν εγκυος. Την προηγούμενη φορά μου έκανε τέτοιο πόλεμο...έφευγα κλαίγοντας κάθε μέρα από τη δουλειά με μια κοιλιά πέτρα και πόνους. Δεν τους νοιάζει, γι αυτό κοίταξε και εσυ τον εαυτό σου. Με έξυπνο τρόπο και διπλωματία αλλά σκέψου εσένα και το μωρό σου πάνω από όλους και από όλα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Σε καταλαβαινω γιατί και εμεις τώρα που δεν δουλεύω έχουμε ζοριστεί αρκετά. Δεν υπήρχε άλλη επιλογή όμως. Εμένα από χθες με έχει τρελάνει στα mail ο προϊστάμενος μου και μου σπάει τα νεύρα. Όλοι ίδιοι είναι. Εξαιρέσεις αυτοί που φέρονται ανθρώπινα. Απλά ήθελα να ξέρω εάν θα τους άρεσε να κάνει κάποιος αυτά στη γυναίκα τους όταν ήταν εγκυος. Την προηγούμενη φορά μου έκανε τέτοιο πόλεμο...έφευγα κλαίγοντας κάθε μέρα από τη δουλειά με μια κοιλιά πέτρα και πόνους. Δεν τους νοιάζει, γι αυτό κοίταξε και εσυ τον εαυτό σου. Με έξυπνο τρόπο και διπλωματία αλλά σκέψου εσένα και το μωρό σου πάνω από όλους και από όλα. 

Α καλά...

Η γυναίκα του δουλεύει μαζί μας και έχω μάθει ότι όταν ήταν έγκυος (τότε δεν ήμουν στην εταιρεία) έφευγε από τη δουλειά 3 η ώρα κάθε μέρα με την πρόφαση ότι είχε δίδυμα..και επίσης το πρώτο τρίμηνο δε πάτησε το ποδαράκι της.

και ακόμα και τώρα που τα παιδιά της είναι 11 χρονών δε κάνει αποστάσεις μεγάλες γιατί μια έχουν αγγλικά μια μπαλέτο και όλο δε προλαβαίνει.

πάντως μετά την αυχενική σκοπεύω να πάρω άδεια, είμαι δεν είμαι καλά, έτσι κ αλλιώς τόσες απλήρωτες ώρες που έχω κάτσει υπερωρία το δικαιούμαι βρε αδερφέ!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κοριτσια ποτε αρχιζουμε να νιωθουμε το μωρο? 

Εγω το νιωσα το σκατουλι 18η εβδομαδα ακριβως. Ειχα παει θερινο σινεμα, ηταν αργα η προβολη, κατα τις 12.30 το βραδυ γλαρωνουν τα ματια μου, χυνομαι στην καρεκλα, και ξάφνου ενα τακ τακ απο μεσα! Λεω το στομαχι μου θα ναι που θελει κ αλλα πατατακια. Μετα ξανακανει ενα τακ τακ. Πεταχτηκα πανω, τρελαθηκα, ξεχασα και την ταινια και ολα και αρχισα να χασκογελαω μονη μου. Θα μου πεις εσυ ετσι κ αλλιως χασκογελας μονη σου αλλα ενταξει δινω εμφαση ρε παιδι μου χαχαχα

πρίν από 43 λεπτά , fairy-mary είπε:

ναι δυστυχώς τα παίρνω ακόμα..και απ ότι φαίνεται θα τα συνεχίσω για πολύ 

και τα παίρνω αφού φτάσω στο γραφείο γιατί φοβάμαι να τα  πάρω πρωί μήπως με πιάσει κάτι όταν είμαι στο δρόμο για τη δουλειά.

 

Δυστυχώς οδηγώ και κάνω και μεγάλες αποστάσεις...

45 λεπτά  το minimum.

πιστεύω μέχρι να φύγω θα έχω συνέλθει...

μακάρι να με βάλει ραντεβού για αυχενική τη Δευτέρα , να τελειώνω να το πώ και στη δουλειά, δε τη παλεύω άλλο νομίζω πως χρειάζομαι ξεκούραση.

 

Κοριτσι μου να σε ρωτησω, κολπικα δεν σου επιτρεπει ο γιατρος να τα παιρνεις?? Τα ουτρο? Και καλυτερη απορροφηση εχουν ετσι και συμπτωματα δεν σου κανουν.

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , fairy-mary είπε:

Α καλά...

Η γυναίκα του δουλεύει μαζί μας και έχω μάθει ότι όταν ήταν έγκυος (τότε δεν ήμουν στην εταιρεία) έφευγε από τη δουλειά 3 η ώρα κάθε μέρα με την πρόφαση ότι είχε δίδυμα..και επίσης το πρώτο τρίμηνο δε πάτησε το ποδαράκι της.

και ακόμα και τώρα που τα παιδιά της είναι 11 χρονών δε κάνει αποστάσεις μεγάλες γιατί μια έχουν αγγλικά μια μπαλέτο και όλο δε προλαβαίνει.

πάντως μετά την αυχενική σκοπεύω να πάρω άδεια, είμαι δεν είμαι καλά, έτσι κ αλλιώς τόσες απλήρωτες ώρες που έχω κάτσει υπερωρία το δικαιούμαι βρε αδερφέ!

 

Ναι κορίτσι μου να κάνεις αυτό που θεωρείς σωστό. Για καμία δουλειά δεν αξίζει να πάρουμε τέτοιο ρίσκο. 

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω το νιωσα το σκατουλι 18η εβδομαδα ακριβως. Ειχα παει θερινο σινεμα, ηταν αργα η προβολη, κατα τις 12.30 το βραδυ γλαρωνουν τα ματια μου, χυνομαι στην καρεκλα, και ξάφνου ενα τακ τακ απο μεσα! Λεω το στομαχι μου θα ναι που θελει κ αλλα πατατακια. Μετα ξανακανει ενα τακ τακ. Πεταχτηκα πανω, τρελαθηκα, ξεχασα και την ταινια και ολα και αρχισα να χασκογελαω μονη μου. Θα μου πεις εσυ ετσι κ αλλιως χασκογελας μονη σου αλλα ενταξει δινω εμφαση ρε παιδι μου χαχαχα

Κοριτσι μου να σε ρωτησω, κολπικα δεν σου επιτρεπει ο γιατρος να τα παιρνεις?? Τα ουτρο? Και καλυτερη απορροφηση εχουν ετσι και συμπτωματα δεν σου κανουν.

Αχ τι ωραία Νανουλα που το ένιωσες! Ανυπομονώ να αρχίσω να τρώω κλωτσιές! Εγώ τώρα μπήκα στην 18η όποτε από εδώ και πέρα κάποια στιγμή θα την καταλάβω τη μπουμπου! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι κορίτσι μου να κάνεις αυτό που θεωρείς σωστό. Για καμία δουλειά δεν αξίζει να πάρουμε τέτοιο ρίσκο. 

Αχ τι ωραία Νανουλα που το ένιωσες! Ανυπομονώ να αρχίσω να τρώω κλωτσιές! Εγώ τώρα μπήκα στην 18η όποτε από εδώ και πέρα κάποια στιγμή θα την καταλάβω τη μπουμπου! 

Δεν υπαρχει τελειοτερο απ τις κλωτσιες του. Αφου με βλεπει ο αντρας μου που χαμογελαω καθε φορα που νιωθω το μωρο και μου λεει με μενα δεν χαιρεσαι ετσι οταν σε κλωτσαω στον υπνο μου, αν σ αρεσουν οι κλωτσιες να σου δινω καμια κ γω να βοηθησω χαχαχα

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω το νιωσα το σκατουλι 18η εβδομαδα ακριβως. Ειχα παει θερινο σινεμα, ηταν αργα η προβολη, κατα τις 12.30 το βραδυ γλαρωνουν τα ματια μου, χυνομαι στην καρεκλα, και ξάφνου ενα τακ τακ απο μεσα! Λεω το στομαχι μου θα ναι που θελει κ αλλα πατατακια. Μετα ξανακανει ενα τακ τακ. Πεταχτηκα πανω, τρελαθηκα, ξεχασα και την ταινια και ολα και αρχισα να χασκογελαω μονη μου. Θα μου πεις εσυ ετσι κ αλλιως χασκογελας μονη σου αλλα ενταξει δινω εμφαση ρε παιδι μου χαχαχα

Κοριτσι μου να σε ρωτησω, κολπικα δεν σου επιτρεπει ο γιατρος να τα παιρνεις?? Τα ουτρο? Και καλυτερη απορροφηση εχουν ετσι και συμπτωματα δεν σου κανουν.

παίρνω και vasclor ενδοκολπικά  οπότε αυτά τα παίρνω από το στόμα...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

παίρνω και vasclor ενδοκολπικά  οπότε αυτά τα παίρνω από το στόμα...

Καταλαβα. Αν ρωτησεις τον γιατρο σου μηπως μπορεις να παιρνεις πχ καθε πρωι το vasclor και καθε βραδυ τα ουτροτζεσταν κολπικα?? Δεν ξερω αν γινεται. Για να μπορεσεις να νιωσεις καπως καλυτερα. Αν και η υπνηλια και η κουραση ειναι γενικο συμπτωμα της εγκυμοσυνης, απλα μηπως καπως το κατευνασεις.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Δεν υπαρχει τελειοτερο απ τις κλωτσιες του. Αφου με βλεπει ο αντρας μου που χαμογελαω καθε φορα που νιωθω το μωρο και μου λεει με μενα δεν χαιρεσαι ετσι οταν σε κλωτσαω στον υπνο μου, αν σ αρεσουν οι κλωτσιες να σου δινω καμια κ γω να βοηθησω χαχαχα

Αααα τι γλυκοοοος????. Χαχαχα Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , fairy-mary είπε:

παίρνω και vasclor ενδοκολπικά  οπότε αυτά τα παίρνω από το στόμα...

Ρε συ ρωτα τον αν γινεται να βαζεις τη vasclor το πρωι κ τα ουτρο απο το στομα το βραδυ εμενα ετσι μου τα εχει κανει οποτε δε με πιανουν γιατι ουτως η αλλως κοιμαμαι ποσα ουτρο παιρνεις?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Αααα τι γλυκοοοος????. Χαχαχα Χαχαχα 

Τον λυπαμαι μωρε, εχει φαει πολλες τουμπες οταν ητανε μικρος και του χει μεινει ενα μικρο κουσουρι χαχαχα 

@fairy-mary ακομη καλυτερη η ιδεα της @Vasoth. Εφοσον θα πηγαινεις ετσι κ αλλιως για υπνο τα ουτρο δεν θα σε πειραζουν. Δες μηπως σου δωσει το οκ ο γιατρος σου.

 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ρε συ ρωτα τον αν γινεται να βαζεις τη vasclor το πρωι κ τα ουτρο απο το στομα το βραδυ εμενα ετσι μου τα εχει κανει οποτε δε με πιανουν γιατι ουτως η αλλως κοιμαμαι ποσα ουτρο παιρνεις?

3 των 200 , πρωί μεσημέρι και βράδυ


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

3 των 200 , πρωί μεσημέρι και βράδυ

Για μενα συζητα το μαζι του, και πες του οτι σου φερνει καποιες παρενεργειες το χαπι. Ισως το πρωινο πχ που πας για δουλεια να μπορεις να το παιρνεις κολπικα για να μη σε πειραζει, και τα αλλα 2 απο το στομα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τον λυπαμαι μωρε, εχει φαει πολλες τουμπες οταν ητανε μικρος και του χει μεινει ενα μικρο κουσουρι χαχαχα 

@fairy-mary ακομη καλυτερη η ιδεα της @Vasoth. Εφοσον θα πηγαινεις ετσι κ αλλιως για υπνο τα ουτρο δεν θα σε πειραζουν. Δες μηπως σου δωσει το οκ ο γιατρος σου.

 

Ειχε πεσει κ σενα απο τη κουνια μικρος σαν τον δικο μου?? Χαχαχα!!

πρίν από 12 λεπτά , fairy-mary είπε:

3 των 200 , πρωί μεσημέρι και βράδυ

Εγω παιρνω δυο αλλα τα παιρνω μαζι το βραδυ ναι συζητησε το μηπως κοψεις το πρωινο να το παιρνεις με το βραδινο τουλαχιστον 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω το νιωσα το σκατουλι 18η εβδομαδα ακριβως. Ειχα παει θερινο σινεμα, ηταν αργα η προβολη, κατα τις 12.30 το βραδυ γλαρωνουν τα ματια μου, χυνομαι στην καρεκλα, και ξάφνου ενα τακ τακ απο μεσα! Λεω το στομαχι μου θα ναι που θελει κ αλλα πατατακια. Μετα ξανακανει ενα τακ τακ. Πεταχτηκα πανω, τρελαθηκα, ξεχασα και την ταινια και ολα και αρχισα να χασκογελαω μονη μου. Θα μου πεις εσυ ετσι κ αλλιως χασκογελας μονη σου αλλα ενταξει δινω εμφαση ρε παιδι μου χαχαχα

Κοριτσι μου να σε ρωτησω, κολπικα δεν σου επιτρεπει ο γιατρος να τα παιρνεις?? Τα ουτρο? Και καλυτερη απορροφηση εχουν ετσι και συμπτωματα δεν σου κανουν.

χαχααχα τρελαινομαι οπως τα γραφεις! Ανυπομονώ να νιωσω και εγω κατι.. ανησυχω οταν δεν νιωθω τιποτα,δεν υπαρχει καποιος τροπος να δω αν ειναι ολα ενταξει


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

χαχααχα τρελαινομαι οπως τα γραφεις! Ανυπομονώ να νιωσω και εγω κατι.. ανησυχω οταν δεν νιωθω τιποτα,δεν υπαρχει καποιος τροπος να δω αν ειναι ολα ενταξει

Ελαα σιγα σιγα κλεινεις την 18η εβδομαδα!! Απουτην αλλη εβδομαδα θα μετρας αντιστροφα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...