Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών κ σήμερα θα πάμε μήπως ακούσουμε καρδούλα!!!

Καλώς όρισες κοριτσι μου!!!! Αχ καρδουλα!! Όμορφη στιγμή. Εγω ειμαι 10+6, πρώτο παιδακι. Εσύ; 

Αν θες θα περιμένουμε να μας πεις τα νεακια σου!! 

πρίν από 18 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα!και Εμείς πάμε σήμερα πρώτο ραντεβού!ελπίζω Ν πάνε όλα καλά!έχω πολύ αγωνία...

Με το καλό σε όλες Μας! 

Καλησπέρα!!!! Welcome!!!! Αν θυμαμαι καλα δεν είναι το πρώτο σου παιδακι ε? Αν κανω λαθος σορρυ. Αναμένουμε νεα κι απο σένα!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Ποσό χάρηκα!!!!! Μπράβο ρε ανανακο!!!! Το υποψιάστηκα με τη φωτό αλλά ήθελα να το επιβεβαιώσω μην πω κάτι που δεν ισχύει! Χάθηκες από το άλλο θέμα και δεν ήξερα τις εξελίξεις!! Σου έκανε καλό η αποχή όμως όποτε οκ!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου, με το καλό το αδερφάκι του γιου σου που τόσο περίμενε! Πες μας λίγο πως έγινε αν θες...Τι λέει ο άντρας σου; Ενθουσιασμένος; Είχες συμπτώματα; Έχω χαρεί τόσο για σένα, μακάρι να ακολουθήσω κι εγώ επιτέλους... Ανανά πάντως τρώω κάθε τόσο και σε θυμάμαι! 

Ευχαριστώ πολυυυυ!!έκανα όπως κάθε μήνα τα τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό είχαμε τρεις συνεχόμενες μέρες επαφές και τσουπ έγινε το θαύμα!!αυτό που με υποψιασε ήταν το στήθος λίγες μέρες πριν  την ππεριοδο ευαίσθητο και σαν να με ετσουζε δεν ένιωθα κάτι άλλο .εκανα τεστ της hometest λιγες μέρες πριν την περίοδο ήταν αχνό μετά έκανα ένα φαρμακείου έντονο!! Πρώτη χοριακη την ημέρα που περίμενα 120 και την επόμενη βδομάδα 2.500! Περίπου 1.5 χρόνο προσπαθούσαμε! μολις έκανα τα τεστ το είπα στον άντρα μου δεν έκανα κάποια έκπληξη!

Έρχεται η σειρά σου σε περιμένουμε!

  • Μου αρέσει 3

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Ευχαριστώ πολυυυυ!!έκανα όπως κάθε μήνα τα τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό είχαμε τρεις συνεχόμενες μέρες επαφές και τσουπ έγινε το θαύμα!!αυτό που με υποψιασε ήταν το στήθος λίγες μέρες πριν  την ππεριοδο ευαίσθητο και σαν να με ετσουζε δεν ένιωθα κάτι άλλο .εκανα τεστ της hometest λιγες μέρες πριν την περίοδο ήταν αχνό μετά έκανα ένα φαρμακείου έντονο!! Πρώτη χοριακη την ημέρα που περίμενα 120 και την επόμενη βδομάδα 2.500! Περίπου 1.5 χρόνο προσπαθούσαμε! μολις έκανα τα τεστ το είπα στον άντρα μου δεν έκανα κάποια έκπληξη!

Έρχεται η σειρά σου σε περιμένουμε!

Τέλεια νέα!!! Και πάλι μπράβο και χάρηκα αλήθεια :-o 

Σε ευχαριστώ! Εύχομαι να έρθει και για μένα αυτή η στιγμή να βάλω κι εγώ εικόνα το θετικό τεστ μου, όπως είχα πει οταν πρωτομπηκα το φθινόπωρο! Τρεις συνεχόμενες μετά το θετικό οωρηξιας λες ε; Θα ακολουθήσω το σύστημα σου στον επόμενο κύκλο, τώρα περιμένω στις 11/7 περίοδο, μόλις τελειώσαμε από γόνιμες που είχαμε 9η μεχρι και 13η επαφές, αλλά δεν είχα κάνει τεστ οωρρηξιας. Είχα κάτι πονους την 12η όμως, ίσως έκανα τότε και πέσαμε μέσα! Το έχουμε πάρει λιγο πιο θερμα κι εμεις, ξεμπερδέψαμε και από το κολοβακτηρίδιο, κάναμε εξετάσεις είναι όλα καλά, 1 χρόνο τώρα κλείσαμε αλλλα καλοκαιράκι έρχεται ελπίζω να χαλαρώσουμε και να είναι καρπερο για πολλά κορίτσια!!! Να μεγαλώσει η παρεούλα για μπεμπέ του 2019!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα!και Εμείς πάμε σήμερα πρώτο ραντεβού!ελπίζω Ν πάνε όλα καλά!έχω πολύ αγωνία...

Με το καλό σε όλες Μας! 

Με το καλό το ραντεβού σας!όλα τέλεια θα πάνε!!τρίτο?είσαι θηρίο!!!μπράβο σου!!πως τα πας με μωρά σου?

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Τέλεια νέα!!! Και πάλι μπράβο και χάρηκα αλήθεια :-o 

Σε ευχαριστώ! Εύχομαι να έρθει και για μένα αυτή η στιγμή να βάλω κι εγώ εικόνα το θετικό τεστ μου, όπως είχα πει οταν πρωτομπηκα το φθινόπωρο! Τρεις συνεχόμενες μετά το θετικό οωρηξιας λες ε; Θα ακολουθήσω το σύστημα σου στον επόμενο κύκλο, τώρα περιμένω στις 11/7 περίοδο, μόλις τελειώσαμε από γόνιμες που είχαμε 9η μεχρι και 13η επαφές, αλλά δεν είχα κάνει τεστ οωρρηξιας. Είχα κάτι πονους την 12η όμως, ίσως έκανα τότε και πέσαμε μέσα! Το έχουμε πάρει λιγο πιο θερμα κι εμεις, ξεμπερδέψαμε και από το κολοβακτηρίδιο, κάναμε εξετάσεις είναι όλα καλά, 1 χρόνο τώρα κλείσαμε αλλλα καλοκαιράκι έρχεται ελπίζω να χαλαρώσουμε και να είναι καρπερο για πολλά κορίτσια!!! Να μεγαλώσει η παρεούλα για μπεμπέ του 2019!

Ναι το καλοκαιράκι είναι η κατάλληλη εποχή!!θα γίνει η δουλίτσα είμαι σίγουρη.

Είχαμε και επαφή λίγες μέρες πριν το θετικό και μετά κάναμε την μέρα του θετικού βράδυ την επόμενη βραδυ και την μεθεπόμενη μεσημερι.παιξε και αυτο το σύστημα.χεχεχε.

Θα δούμε σύντομα το θετικό τεστακι σου!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια..ηρθα και εγώ!ευχομαι να μας πάνε όλα καλα! :wub:

 

Θα γίνουμε γονείς το 2019 δεν έχει για εμάς? :P @Smile89 εκανες πολύ καλα που ανοιξες το θέμα,να τα λέμε ολες μαζι εδω

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια..ηρθα και εγώ!ευχομαι να μας πάνε όλα καλα! :wub:

 

Θα γίνουμε γονείς το 2019 δεν έχει για εμάς? :P @Smile89 εκανες πολύ καλα που ανοιξες το θέμα,να τα λέμε ολες μαζι εδω

Χεχε!!! Ναι!!!! 

Απλα το γραψα Μπεμπακια 2019 γιατι καποιες απο μας είναι ήδη γονείς, ασε που η λέξη Μπεμπακια ειναι πιο γλυκουτσικο!! Χαχαχα Χαχαχα 

Απλα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το βγαζει σαν ενότητα, αλλα σιγα!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Χεχε!!! Ναι!!!! 

Απλα το γραψα Μπεμπακια 2019 γιατι καποιες απο μας είναι ήδη γονείς, ασε που η λέξη Μπεμπακια ειναι πιο γλυκουτσικο!! Χαχαχα Χαχαχα 

Απλα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το βγαζει σαν ενότητα, αλλα σιγα!! 

Δεν πειράζει σημασία εχει οτι το έκανες και θα μαζευτουμε σιγα σιγα :wub: 

Ας γράψω  και εδω την ιστορία μου λοιπόν..Την Κυριακή που περίμενα περίοδο έκανα το τέστ και βγηκε αχνο  θετικο :wub:Τη Δευτερα εκανα χοριακή και ηταν 400,την Τετάρτη 1010 και τωρα ο γιατρός μου είπε να κάνω ακομη μια την Τριτη..ουυυφφφφφφφ πολυ με αγχωνουν αυτες οι χοριακες :roll:  Ασε που θα με δει τελος της αλλης εβδομαδας και οπως καταλαβαινετε δεν μπορω να περιμενω :P Είμαι καινούρια λοιπόν στο κλάμπ και ελπίζω να πανε όλα καλα :wub:

 

Να ρωτησω και κατι..Με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα εφόσον καθε 48 ωρες πρεπει να διπλασιαζεται η χοριακή μου λογικά την Τριτη πρεπει να ειναι 8080 σωστα?Για να ξερω τι να περιμενω..

Δευτερα 400 Τεταρτη 1010 Παρασκευη 2020 Κυριακη 4040 Τριτη 8080   Ειναι σωστος ο υπολογισμος κοριτσια?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν πειράζει σημασία εχει οτι το έκανες και θα μαζευτουμε σιγα σιγα :wub: 

Ας γράψω  και εδω την ιστορία μου λοιπόν..Την Κυριακή που περίμενα περίοδο έκανα το τέστ και βγηκε αχνο  θετικο :wub:Τη Δευτερα εκανα χοριακή και ηταν 400,την Τετάρτη 1010 και τωρα ο γιατρός μου είπε να κάνω ακομη μια την Τριτη..ουυυφφφφφφφ πολυ με αγχωνουν αυτες οι χοριακες :roll:  Ασε που θα με δει τελος της αλλης εβδομαδας και οπως καταλαβαινετε δεν μπορω να περιμενω :P Είμαι καινούρια λοιπόν στο κλάμπ και ελπίζω να πανε όλα καλα :wub:

 

Να ρωτησω και κατι..Με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα εφόσον καθε 48 ωρες πρεπει να διπλασιαζεται η χοριακή μου λογικά την Τριτη πρεπει να ειναι 8080 σωστα?Για να ξερω τι να περιμενω..

Δευτερα 400 Τεταρτη 1010 Παρασκευη 2020 Κυριακη 4040 Τριτη 8080   Ειναι σωστος ο υπολογισμος κοριτσια?

Κι εγώ νεα στο κλαμπ, αφού η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρησε. Λοιποοοον ασε τους υπολογισμούς κατα μέρος!!! Μην αγχωνεσαι. Ναι η αλήθεια ειναι πώς ανα 48 ώρες διπλασιαζεται αλλα όχι απόλυτα δηλαδή το ελαχιστο ένα 65% πανω ειναι Κομπλε αν δεν κανω λαθος. Εγώ πχ τώρα δεν ειχα μπαμ διπλασιασμό δεν θυμαμαι ακριβώς τα νούμερα, ομως όλα καλα!!! Ποσο χρονών είσαι συ? Εγω 29 και είναι το πρώτο μας!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 εγω ειμαι 38 και γιαυτο εχω ενα παραπανω αγχος να πανε ολα καλα.Και εμας το πρωτο :) Ειμαι πολυ χαρουμενη και πλεον καθομαι σαν την τρελη και τα ψαχνω ολα τι θα φαω,τι θα πιω,τι κρεμα θα βαλω χαχα.. Ακομα μια ερωτηση λοιπον..εχω ξηρο δερμα και εβαζα πριν γαλακτωμα σωματος. Τωρα ομως θελω να προσεξω και να βαζω κατι χωρις χημικα..Πηγα και πηρα λοιπον  ενα παιδικο γαλακτωμα για μωρακια.. Ε για μωρακια λεω ειναι ασφαλες θα ειναι..αμ δε..εψαξα τα συστατικα του και βρηκα ηδη καποια χημικα μεσα που ειναι επικίνδυνα :angry: Απορω πως τα εγκρινουν για μωρακια..το ερωτημα ομως παραμενει..τι να βαζω στο σωμα μου?? :P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Nicol_ είπε:

@Smile89 εγω ειμαι 38 και γιαυτο εχω ενα παραπανω αγχος να πανε ολα καλα.Και εμας το πρωτο :) Ειμαι πολυ χαρουμενη και πλεον καθομαι σαν την τρελη και τα ψαχνω ολα τι θα φαω,τι θα πιω,τι κρεμα θα βαλω χαχα.. Ακομα μια ερωτηση λοιπον..εχω ξηρο δερμα και εβαζα πριν γαλακτωμα σωματος. Τωρα ομως θελω να προσεξω και να βαζω κατι χωρις χημικα..Πηγα και πηρα λοιπον  ενα παιδικο γαλακτωμα για μωρακια.. Ε για μωρακια λεω ειναι ασφαλες θα ειναι..αμ δε..εψαξα τα συστατικα του και βρηκα ηδη καποια χημικα μεσα που ειναι επικίνδυνα :angry: Απορω πως τα εγκρινουν για μωρακια..το ερωτημα ομως παραμενει..τι να βαζω στο σωμα μου?? :P

Μιας ξαδερφης της ειχε προτεινει ο γυναικολόγος της τις κρέμες σώματος για μωρακια. Γενικά να ξέρεις οι κρέμες σώματος-προσώπου δεν μας επηρεαζουν το νινι, εκτός κι αν έχουν ένα συστατικό το οποίο είναι σπανιο να το χουν, σου λέω τι μου λέει ο γιατρός μου. Δεν θυμαμαι το όνομα του όταν παω σπιτι θα δω τις σημειώσεις μου πρέπει να το χω γραψει. Εσυ απλα μα προσεχεις τα βαρυ και τις απότομες κινήσεις και όλα καλα θα πανε!!! 

πρίν από 19 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Λοιπόν κορίτσια όλα καλά με την κουκκίδα που είναι μισό εκατοστό πλέον!!χαχαχχα!!κ ακούσαμε μια ωραία καρδιά να χτυπάει!!!η συγκίνηση πολύ μεγάλη!!!

Ωωωω κοριτσι μου Μπραβο το μπιζελακι σου!!! Τι όμορφα. Πότε πας παλι? 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

@Smile89 εγω ειμαι 38 και γιαυτο εχω ενα παραπανω αγχος να πανε ολα καλα.Και εμας το πρωτο :) Ειμαι πολυ χαρουμενη και πλεον καθομαι σαν την τρελη και τα ψαχνω ολα τι θα φαω,τι θα πιω,τι κρεμα θα βαλω χαχα.. Ακομα μια ερωτηση λοιπον..εχω ξηρο δερμα και εβαζα πριν γαλακτωμα σωματος. Τωρα ομως θελω να προσεξω και να βαζω κατι χωρις χημικα..Πηγα και πηρα λοιπον  ενα παιδικο γαλακτωμα για μωρακια.. Ε για μωρακια λεω ειναι ασφαλες θα ειναι..αμ δε..εψαξα τα συστατικα του και βρηκα ηδη καποια χημικα μεσα που ειναι επικίνδυνα :angry: Απορω πως τα εγκρινουν για μωρακια..το ερωτημα ομως παραμενει..τι να βαζω στο σωμα μου?? :P

με το καλο σε ολες κοριτσια τα μωρακια σας!

για το μωρακι αργοτερα θα παρεις κρεμουλες ενυδατικες απο το φαρμακειο,δ αξιζει τωρα για σενα.μπορεις να χρησιμοποιεις αμυγδαλελαιο,δ μενει πολυ λαδιλα

η χοριακη διπλασιαζεται το αργοτερο σε 3 24ωρα,η τουλ 60%αυξηση σε 2

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

@nadiaki165 Τι ομορφο συναισθημα!Μπραβο πολυ χαιρομαι να σας πανε ολα καλα! Μια κουκιδα και ομως με καρδουλα απιστευτο :wub:

Εμένα ειναι 4 και κατι εκατοστα ρε και έχει τα παντα, ένας τοσο δα ανθρωπακος και κανει και φουρλες στην κοιλια που λέει και ο ντοκ μου Χεχεχε περιεργο 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...