Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Σήμερα μονο οταν με αγγίζω. Έχω όμως πολλα υγρα γίνεται πανικος. Μου την σπαει αυτο. 

Υγρα να δεις κ εγω....ο γιατρος μ το ονομασε σαν μια ταπα η οποια προστατευει το νινι μην εισβαλουν τα μικροβια μεσα καποια στιγμη μεσα στον μηνα φευγει αυτη η ταπα και μεχρι να αντικατασταθει εχουμε υγρα εμενα με ποιανουν απο τις 13καθε μηνα μεχρι 20! Δηλαδη μια εβδομαδα ιδια ημερομηνια καθε μηνα ειναι απολυτως φυσιολογικα ετσι πρεπει να γινεται! Υπομονη;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Υπομονη θα περασει.

Τα υγρα? Τρεις μέρες ετσι ειμαι. Απο την αυχενική κι επειτα. 

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Υγρα να δεις κ εγω....ο γιατρος μ το ονομασε σαν μια ταπα η οποια προστατευει το νινι μην εισβαλουν τα μικροβια μεσα καποια στιγμη μεσα στον μηνα φευγει αυτη η ταπα και μεχρι να αντικατασταθει εχουμε υγρα εμενα με ποιανουν απο τις 13καθε μηνα μεχρι 20! Δηλαδη μια εβδομαδα ιδια ημερομηνια καθε μηνα ειναι απολυτως φυσιολογικα ετσι πρεπει να γινεται! Υπομονη;)

Αντε ρεεεε τι ειπες τώρα?? Δεν το ξέρα καν. Φτιαχνω ταπα τώρα δηλαδή? Χαχαχα Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

 Αντε ρεεεε τι ειπες τώρα?? Δεν το ξέρα καν. Φτιαχνω ταπα τώρα δηλαδή? Χαχαχα Χαχαχα 

Πες το κ ετσι φτιαχνεις την βλεννα που προστατευει το νινι απο μικροβια! Δεν εχει να κανει με την αυχενικη! Σημερα παλι μ ξεκινησαν τα υγρα αλλα ειμαι συνηθισμενη θα περασει 20τ μηνα!χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πες το κ ετσι φτιαχνεις την βλεννα που προστατευει το νινι απο μικροβια! Δεν εχει να κανει με την αυχενικη! Σημερα παλι μ ξεκινησαν τα υγρα αλλα ειμαι συνηθισμενη θα περασει 20τ μηνα!χαχαχαχαχ

Εμένα πρωτη φορα τρεις μέρες ετσι. Κι απορησα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα πρωτη φορα τρεις μέρες ετσι. Κι απορησα. 

Ειναι ο πρωτος μηνας γιαυτο εγω το εχω καθε μηνα αλλα μπορει κ να μην το αισθανεσαι καθε μηνα το ιδιο καποιες κοπελες δεν το καταλαβαινουν καθολου...;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειναι ο πρωτος μηνας γιαυτο εγω το εχω καθε μηνα αλλα μπορει κ να μην το αισθανεσαι καθε μηνα το ιδιο καποιες κοπελες δεν το καταλαβαινουν καθολου...;)

Με Ηρεμησες αρκετα θα λεγα. Σε ευχαριστώ πολύ!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Με Ηρεμησες αρκετα θα λεγα. Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Τι ευχαριστεις γιαυτο ειμαστε εδω ας ειναι καλα ο γιατρος π μ τα εξηγει ολα με την μια δεν εχω παραπονο!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τι ευχαριστεις γιαυτο ειμαστε εδω ας ειναι καλα ο γιατρος π μ τα εξηγει ολα με την μια δεν εχω παραπονο!!

Πριν λίγο καιρό που ειχα για μια μέρα και τον ειχα ειδοποιήσει μου ειχε πει πως εχω πολλούς ιδρωτοποιούς αδενες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Πριν λίγο καιρό που ειχα για μια μέρα και τον ειχα ειδοποιήσει μου ειχε πει πως εχω πολλούς ιδρωτοποιούς αδενες. 

Εμενα μ ειπε αυτο π σου ειπα κ μ ειπε μαλιστα οτι θα το νιωθω λογικα καθε μηνα την ιδια ημερομηνια μια μερα πανω μια κατω και οντως ετσι γινεται! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα μ ειπε αυτο π σου ειπα κ μ ειπε μαλιστα οτι θα το νιωθω λογικα καθε μηνα την ιδια ημερομηνια μια μερα πανω μια κατω και οντως ετσι γινεται! 

Για να δούμε τον αλλο μηνα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Smile89 είπε:

Για να δούμε τον αλλο μηνα. 

Από τον πρώτο κιόλας μήνα της εγκυμοσύνης ο τράχηλος αλλάζει υφή και χρώμα. Μεταβάλλεται σε ένα μαλακότερο σχηματισμό , κυανέρυθρου χρώματος που παρουσιάζει υπερτροφία λόγω της δράσης των ορμονών προγεστερόνης και οιστρογόνων. Η δράση αυτή έχει  αποτέλεσμα την υπερτροφία και την υπερπλασία του τραχήλου.

Οι εκκρίσεις του τραχήλου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αυξάνονται αισθητά καθώς oι αδένες στο εσωτερικό του τραχήλου διογκώνονται. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την αύξηση της τραχηλικής βλέννας που καλύπτει καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης το εσωτερικό του τραχήλου και περιέχει φραγμούς που εμποδίζουν την εισροή μικροβίων από τον κόλπο προς την μήτρα προστατεύοντας το κύημα. 

προσπαθησα να το βρω στο ιντερνετ...απλα δεν αναφερει οτι η τραχηλικη βλεννα αυτη ανανεωνετε καθε μηνα!

ελπιζω να σε βοηθησα!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Από τον πρώτο κιόλας μήνα της εγκυμοσύνης ο τράχηλος αλλάζει υφή και χρώμα. Μεταβάλλεται σε ένα μαλακότερο σχηματισμό , κυανέρυθρου χρώματος που παρουσιάζει υπερτροφία λόγω της δράσης των ορμονών προγεστερόνης και οιστρογόνων. Η δράση αυτή έχει  αποτέλεσμα την υπερτροφία και την υπερπλασία του τραχήλου.

Οι εκκρίσεις του τραχήλου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αυξάνονται αισθητά καθώς oι αδένες στο εσωτερικό του τραχήλου διογκώνονται. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την αύξηση της τραχηλικής βλέννας που καλύπτει καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης το εσωτερικό του τραχήλου και περιέχει φραγμούς που εμποδίζουν την εισροή μικροβίων από τον κόλπο προς την μήτρα προστατεύοντας το κύημα. 

προσπαθησα να το βρω στο ιντερνετ...απλα δεν αναφερει οτι η τραχηλικη βλεννα αυτη ανανεωνετε καθε μηνα!

ελπιζω να σε βοηθησα!!

Ευχαριστώ βρε αγαπη!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Πως ειστε σημερα? @Smile89 πως παει ο πονος ηρεμησε?

Εγω εχω αναγουλες ολη μερα,απο την Τετάρτη που ξεκινησαν, και τη βγαζω με φρυγανιες τα πρωινα κ τα βραδια. Νιωθω πολυ εξαντληση και επισης εχω τρομερη δυσκοιλιότητα. .αυτα τα ολιγα :-P και να φανταστείς ειναι μονο η αρχη


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...