Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Smile89 είπε:

 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρούλα ολα!! Βέβαια Σημερα βγήκα αναγκαστηκα το πρωί για κατι ψώνια, απελπιστική η ζέστη δεν την παλευα! 

Αστα να πανε εγω σε 3μερουλες μπαινω στον 5ο κ ζεστενομαι και μεσα στο σπιτι με τον ανεμηστηρα....απορω πως θα περασει ο αυγουστος!!!:mrgreen:

 

πρίν από 17 λεπτά , Nicol_ είπε:

Οι εξετασεις ολες βγήκαν καλες :)

Πολυ χαρηκα. @Smile89 θα.μου τη γράψει ναι στις επομενες εξετάσεις.

Μπραβο για τις εξετασεις σου ευχομαι να πανε ολα τελεια!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μολις ηρθαμε απτο γιατρο ευτυχως ειναι καλα κ τα δυο τα μωρακια μεγαλωνουν! Η αποκοληση συνεχιζεται βεβαια οποτε θα συνεχισω κατω προς το παρον αλλα δε με πειραζει αφου ειναι ολα καλα!! Κ μενα οι εξετασεις μια χαρα μονο βιταμινη D μου λειπει!!

@Eleni 86καλως ηρθες στην παρεα μας!!

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αστα να πανε εγω σε 3μερουλες μπαινω στον 5ο κ ζεστενομαι και μεσα στο σπιτι με τον ανεμηστηρα....απορω πως θα περασει ο αυγουστος!!!:mrgreen:

 

Μπραβο για τις εξετασεις σου ευχομαι να πανε ολα τελεια!

Θα περασειιιιι αγαπηηη!!! 

πρίν από 28 λεπτά , Vasoth. είπε:

Γεια σας κοριτσια μολις ηρθαμε απτο γιατρο ευτυχως ειναι καλα κ τα δυο τα μωρακια μεγαλωνουν! Η αποκοληση συνεχιζεται βεβαια οποτε θα συνεχισω κατω προς το παρον αλλα δε με πειραζει αφου ειναι ολα καλα!! Κ μενα οι εξετασεις μια χαρα μονο βιταμινη D μου λειπει!!

@Eleni 86καλως ηρθες στην παρεα μας!!

Μπραβοοοοο κοριτσι μου τι ωραία νεα είναι αυτα!!! 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Vasoth. είπε:

Γεια σας κοριτσια μολις ηρθαμε απτο γιατρο ευτυχως ειναι καλα κ τα δυο τα μωρακια μεγαλωνουν! Η αποκοληση συνεχιζεται βεβαια οποτε θα συνεχισω κατω προς το παρον αλλα δε με πειραζει αφου ειναι ολα καλα!! Κ μενα οι εξετασεις μια χαρα μονο βιταμινη D μου λειπει!!

@Eleni 86καλως ηρθες στην παρεα μας!!

Υπέροχα νεα @Vasoth. μπραβο :x

Κορίτσια να σας ρωτησω,εχετε καθολου δυσκοιλιότητα?  Μιλαμε υποφερω. Τρωω φυτικες ινες κτλ. αλλα παω ελάχιστα η καθολου. Εχετε κατι να προτείνετε?  Νιωθω μεγαλη δυσφορια :oops:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Υπέροχα νεα @Vasoth. μπραβο :x

Κορίτσια να σας ρωτησω,εχετε καθολου δυσκοιλιότητα?  Μιλαμε υποφερω. Τρωω φυτικες ινες κτλ. αλλα παω ελάχιστα η καθολου. Εχετε κατι να προτείνετε?  Νιωθω μεγαλη δυσφορια :oops:

Εγω έτρωγα φρούτα το βράδυ καμία ώρα πριν κοιμηθώ.ειδικα ακτινίδια.και την άλλη μέρα το πρωί πήγαινα κατευθείαν.εδω και λίγες μέρες με το που τρώω ακτινίδιο Θέλω εμετό και Έτσι τώρα ζορίζομαι κι εγώ.αν μπορείς φαε Μήπως σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Εγω έτρωγα φρούτα το βράδυ καμία ώρα πριν κοιμηθώ.ειδικα ακτινίδια.και την άλλη μέρα το πρωί πήγαινα κατευθείαν.εδω και λίγες μέρες με το που τρώω ακτινίδιο Θέλω εμετό και Έτσι τώρα ζορίζομαι κι εγώ.αν μπορείς φαε Μήπως σε βοηθήσει.

Ναι τρωω ακτινιδιο μεσα στη μερα. Ισως πρέπει πριν κοιμηθώ. Τι να πω εχω σκάσει. . σε ευχαριστω!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ναι τρωω ακτινιδιο μεσα στη μερα. Ισως πρέπει πριν κοιμηθώ. Τι να πω εχω σκάσει. . σε ευχαριστω!

αυριο το πρωι θα παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο να σου δωσει φαρμακο. αν το εχεις αφησει για μερες μετα δεν βοηθαει η η διατροφη. παρε το γιατρο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Υπέροχα νεα @Vasoth. μπραβο :x

Κορίτσια να σας ρωτησω,εχετε καθολου δυσκοιλιότητα?  Μιλαμε υποφερω. Τρωω φυτικες ινες κτλ. αλλα παω ελάχιστα η καθολου. Εχετε κατι να προτείνετε?  Νιωθω μεγαλη δυσφορια :oops:

Αχ ασε. Πονεμενη ιστορια. Κ γω ειχα πολυ μεγαλο θεμα! Στην αρχη με βοηθουσε η βρωμη, αλλα μετα απο την 8η εβδομαδα δεν με βοηθουσε τιποτα! Τι ακτινιδια, τι φυσικους χυμους, δημητριακα,βρωμη ολα τα δοκιμασα. Μεχρι κ αποξηραμενα δαμασκηνα, αλλα με μαλωσε ο γιατρος επειδη ειναι φουλ στη ζαχαρη κ τα κοψα. Μου ειπε ο γιατρος πως αν κανεις πανω απο 4 μερες να πας τουαλετα θα πρεπει να παρεις σιροπι. Ετσι κ πηρα duphalac, κανει κ για εγκυμοσυνη, ειναι σιροπι για την δυσκοιλιοτητα κ αυτο με εσωσε. Δεν το επινα καθε μερα. Αλλα οποτε κανω πανω απο 3 μερες να παω τουαλετα, πινω 2 κουταλιες της σουπας απο αυτο κ την επομενη συνηθως παω. Εδω κ 2 εβδομαδες ειμαι πολυ καλυτερα. 

Μιλα κ εσυ με το γιατρο σου κ θα σε καθοδηγησει. Ειναι δυστυχως μεσα στα συμπτωματα, αλλα αργοτερα στο 2ο τριμηνο καπως θα ηρεμησεις.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις.  Μολις μιλησα και μου ειπε για υποθετο γλυκερινης. Αυριο θα πάω να παρω και ελπιζω να πιασει.

πιανει σε 20 λεπτακια θα εχεις ξεμπερδεψει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι.Ειχα γραψει και χθες αλλα σε αλλη ενότητα.Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια ανησυχία μου.Όπως εγραψα παραπάνω ειμαι στη 15η εβδομαδα και ειμαι πολυ αγχωμενη σε όλη την εγκυμοσύνη.Γενικα προσεχω πολυ αλλα χθες ενω μαγειρευα επιασα ωμα μπιφτέκια τα τοποθέτησα στο ταψι καο επειτα( ενώ πάντα προσεχω και πλενομαι σχολαστικά), δεν επλυνα τα χερια μου απλά τα σκούπισα.με την πετσετα και μετα εφαγα κατι.Από τοτε επαθα πανικο γιατι φοβαμαι για τοξοπλασμα με.τόσα που εχω ακούσει.Οι προηγουμενες εξετασεις ήταν.καλές αλλά δεν εχω ξαναπερασει τοξόπλασμα και δεν εχω αντισωματα.Σήμερα ειχα ετσι κι αλλιως αιματολογικες εξετασεις.κανονισμενες αλλα ο μικροβιολογος μου είπε οτι δεν θα φανει κατι για τοξοπλασμα τόσο.γρηγορα.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Υπομονη για τα μπεμπουλακια μαςς!!!:wub:

Ω ναιιι!!!! 

πρίν από 55 λεπτά , Nicol_ είπε:

Υπέροχα νεα @Vasoth. μπραβο :x

Κορίτσια να σας ρωτησω,εχετε καθολου δυσκοιλιότητα?  Μιλαμε υποφερω. Τρωω φυτικες ινες κτλ. αλλα παω ελάχιστα η καθολου. Εχετε κατι να προτείνετε?  Νιωθω μεγαλη δυσφορια :oops:

Το πρωί οπωσδήποτε δημητριακα. Γενικα ακτινιδια, ξέρα δαμασκηνα, Μέλακι, θα βοηθησουν!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

@Eleni 86 καλώς όρισες!!!! Μαζί ειμαστε!!! Κι εγώ 15η διανυω. Πες μας για σένα!!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρούλα ολα!! Βέβαια Σημερα βγήκα αναγκαστηκα το πρωί για κατι ψώνια, απελπιστική η ζέστη δεν την παλευα! 

@Smile89 @ΒαλεντιναΧρηστος καλώς σας βρήκα.!Είμαι μια αγχωμενη μελλουσα μανουλα που φοβαμαι πολυ γιαα όλα και προσπαθώ να προσεχω..είχα λιγες δυσκολίες στην αρχη αλλα παω καλύτερα..ελπίζω να πάνε.όλα καλά..εμείς τώρα εχουμε μπει στο δεύτερο τρίμηνο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eleni 86 είπε:

@Smile89 @ΒαλεντιναΧρηστος καλώς σας βρήκα.!Είμαι μια αγχωμενη μελλουσα μανουλα που φοβαμαι πολυ γιαα όλα και προσπαθώ να προσεχω..είχα λιγες δυσκολίες στην αρχη αλλα παω καλύτερα..ελπίζω να πάνε.όλα καλά..εμείς τώρα εχουμε μπει στο δεύτερο τρίμηνο?

Ναι γλυκια μου 14η εβδομαδα μπαινεις στο 2τριμηνο! Ολες ειμαστε ανχωμενες λιγο πιο πολλη θεωρω οι πιο νεες μελλουσες αλλα οχι οτι εμεις παμε πισω φυσικα προσωπικα για εμενα μιλαω....περιμενω την β επιπεδου π ειναι 9αυγουστου να ηρεμησω λιγο ελπιζω! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...