Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Πολυ ομορφο κι εγω την πρωτη φορα οΛόκληρη σκηνοθεσια αλλα δεν θελω να τα λεω, την δεύτερη ημουν τρομαγμενη την τριτη Όμως θα την μαθει απο την κορη του!!!!! 

Ετσι κοριτσαρα μου, την επομενη απο τα μικρα μας! 

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Ελα ρε τι ωραια!!κ εγω ειχα πολλες ιδεες στην αρχη των προσπαθειων μας για το πως θα του το πω αλλα οταν κανεις ονειρα καποιος γελαει!εμας χαθηκε ο ρομαντισμος σε αυτο το θεμα το μονο που μας ενοιαζε ηταν το θετικο αποτελεσμα αλλα δε πειραζει τωρα περιμενουμε τα παιδακια μας κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο απο ολα!!

Δεν πειραζει αγαπη μου. Ξερεις ποσα ρομαντικα θα κανετε απο δω κ στο εξης??? Ουουου. Να ναι καλα τα μωρακια μας και απο εκπληξεις και ρομαντισμους με τους αντρες μας οσα θες!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Smile89 είπε:

Αμα σου πω δεν καλοθυμαμαι??? Μου έφερε ο ιδιος το τεστ, ηταν η πρωτη προσπαθεια μετα την αποβολη δεν περιμενα τιποτα και το εκανα μονο και μονο γιατι ειχα μπατσελορ μπροστα μου ημουν και η κουμπαρα ασε που καπως μου φαινοταν το τσιγαρο. Το κανα περισσότερο για να ξερω να προοσεχω. Αχνο θετικο πριν την καθυστέρηση 5 μερες πριν. Σοκ, χαρα αλλα και πολυ συγκρατημενοι 04/05 το κανα, 14/05 η πρωτη χοριακη. Ουσιαστικά χαρηκαμε και ξενοιασαμε καπως μετα την αυχενικη. 

Αντε περιμενουμε νεακια!!! 

Αυτο το συγκρατημενο...να θες να χαρεις αλλα να μην εισαι σιγουρη αν πρεπει εμενα μου εχει μεινει ακομα μια συγκρατηση σε ολα δε μπορω να πω οτι εχω ξεννοιασει ακομα κατι με κραταει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Εκανα πριν μια βδομαδα ενεση προληπτικα για το ρεζους και θα κανω και αλλη μια στη γεννα. Αν ομως δω αιμα κατα την εγκυμοσυνη, μου χε πει απο την αρχη, να τον παρω αμεσως τηλεφωνο για να παω να την κανουμε αμεσα την ενεση. Εχεις ρεζους αρνητικο? 

@Smile89 αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα. Χαχαχα, οχι δεν λιποθυμησα, να σου πω την αληθεια πιο πολυ ηθελα να κανω εξερευνηση χαχαχαχα αλλα εννοειται δεν εκανα τπτ, ειμαι και προβληματικη με το θεμα του τραχηλου. 

Καποια πονακια ειναι και νορμαλ να τα εχεις. Τωρα βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα το σωμα σου σε αυτον τον μηνα. Η μικρη σου κανει τουμπες! Εχει πολλη πλακα να βλεπεις την κοιλια να κουνιεται και να παιρνει σχημα αλλου πιο ψηλο βουναλακι αλλου πιο χαμηλο παντως γενικα κοιλια δσν θυμιζει χαχα. 

Ναι έχω αρνητικό.  Εγώ έχω αποκόλληση και είδα αίμα για μια μέρα, αλλά δεν μου είπαν κάτι για το ρεζους. Έπρεπε να μου κάνουν τέτοια ένεση την ημέρα που είδα το αιμα;  


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι έχω αρνητικό.  Εγώ έχω αποκόλληση και είδα αίμα για μια μέρα, αλλά δεν μου είπαν κάτι για το ρεζους. Έπρεπε να μου κάνουν τέτοια ένεση την ημέρα που είδα το αιμα;  

Ειναι το πρωτο σου παιδι? Ο αντρας σου εχει ρεζους θετικο? Ο,τι αφορα το ρεζους ειναι να ξερεις για το δευτερο παιδι αν θελουμε να κανουμε. Για να μην εχουμε αναπτυξει αντισωματα εναντια (+) θετικου αιματος.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αυτο το συγκρατημενο...να θες να χαρεις αλλα να μην εισαι σιγουρη αν πρεπει εμενα μου εχει μεινει ακομα μια συγκρατηση σε ολα δε μπορω να πω οτι εχω ξεννοιασει ακομα κατι με κραταει

Προσπαθω να το αποβαλλω αλλα δεν ειναι κι ευκολο. 

πρίν από 32 λεπτά , loyloy είπε:

Κάποια κόβει βόλτες.εκμεταλευεται που έχει ακόμα χώρο.

Ποτε νομίζετε κανει εντονες κινήσεις??? Οταν φουσκώνει καπου η κοιλια μου ερχεται ο πατερας της και δίνει φιλι και αμεσως μπαμπ μπουμ μπαμ μεσα!!! Δεν με λυπαται ο αντρας μου, Καθολου. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ειναι το πρωτο σου παιδι? Ο αντρας σου εχει ρεζους θετικο? Ο,τι αφορα το ρεζους ειναι να ξερεις για το δευτερο παιδι αν θελουμε να κανουμε. Για να μην εχουμε αναπτυξει αντισωματα εναντια (+) θετικου αιματος.

Ναι ο άντρας μου θετικό έχει. Το πρώτο μου παιδάκι είναι και έχω διαβάσει πολλά και διάφορα για το θέμα,  αλλά ήθελα να ακούσω τι έκανες εσύ που τα έχεις ήδη περασμένα. Σε ποια εβδομάδα πρέπει να κάνω τη πρώτη ένεση;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Προσπαθω να το αποβαλλω αλλα δεν ειναι κι ευκολο. 

Ποτε νομίζετε κανει εντονες κινήσεις??? Οταν φουσκώνει καπου η κοιλια μου ερχεται ο πατερας της και δίνει φιλι και αμεσως μπαμπ μπουμ μπαμ μεσα!!! Δεν με λυπαται ο αντρας μου, Καθολου. 

Εμένα το βράδυ τον πιάνει τρέλα.ενω όλη μέρα ξαπλωμένη είμαι κυρίως , το βράδυ κάτι τον πιάνει.καλα ο άντρας μου που το  παίρνω τηλ και του λέω τι μου κάνει και του στέλνω και βιντεάκια να βλέπει  τι γίνεται μου λέει Καλά σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι ο άντρας μου θετικό έχει. Το πρώτο μου παιδάκι είναι και έχω διαβάσει πολλά και διάφορα για το θέμα,  αλλά ήθελα να ακούσω τι έκανες εσύ που τα έχεις ήδη περασμένα. Σε ποια εβδομάδα πρέπει να κάνω τη πρώτη ένεση;

Κορίτσιααααα επεμβαίνω λίγο στην συζήτηση, μιλάτε για την ένεση ροφιλακ????? Εγώ επειδή έχω αρνητικό ρεζους και ο άντρας μου θετικό, όταν γέννησα τον πρώτο μου μου έκαναν την ένεση στο νοσοκομείο, δεν έκανα καθόλου νωρίτερα... Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη επειδή έκανα αμνιοπαρακεντηση μου είπαν πως πρέπει να κάνω πάλι ροφιλακ, έτσι κι έκανα και λογικά θα ξανακάνω μετά τη γέννα... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσιααααα επεμβαίνω λίγο στην συζήτηση, μιλάτε για την ένεση ροφιλακ????? Εγώ επειδή έχω αρνητικό ρεζους και ο άντρας μου θετικό, όταν γέννησα τον πρώτο μου μου έκαναν την ένεση στο νοσοκομείο, δεν έκανα καθόλου νωρίτερα... Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη επειδή έκανα αμνιοπαρακεντηση μου είπαν πως πρέπει να κάνω πάλι ροφιλακ, έτσι κι έκανα και λογικά θα ξανακάνω μετά τη γέννα... 

Εγω δεν ξέρω όνομα της ενεσης, αλλά Δευτέρα που θα πάω γιατρό θα τον ρωτήσω να μου τα εξειγησει όλα. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι ο άντρας μου θετικό έχει. Το πρώτο μου παιδάκι είναι και έχω διαβάσει πολλά και διάφορα για το θέμα,  αλλά ήθελα να ακούσω τι έκανες εσύ που τα έχεις ήδη περασμένα. Σε ποια εβδομάδα πρέπει να κάνω τη πρώτη ένεση;

Κοιτα πλεον οι γιατροι ακολουθουν δικα τους πρωτοκολλα. Καποιοι δεν κανουν καθολου κατα την κυηση και κανουν μονο στην γεννα, αλλοι οπως ο δικος μου κανουν μια ενεση προληπτικα στην 28η εβδομαδα και αλλη μια στη γεννα. Εγω την εκανα 28+1 την πρηγουμενη Δευτερα. 

Για την αποκολληση που ειπες, δεν χρειαζεται η ενεση γιατι συνηθως δεν ερχεται σε επαφη το δικο σου αιμα με του παιδιου. Ετσι ξερω, απλα εμενα ο δικος μου, ηθελε να τον ενημερωσω αν υπαρξει αιμορραγια για να την καναμε προληπτικα καθαρα. Αν ομως κανεις πχ αμνιοπαρακεντηση, ισως χρειαστει να την κανεις. Δεν ξερω με βεβαιοτητα. Και καθε μηνα απαραιτητως θα κανεις την εξεταση εμμεση coombs για να βλεπεις τα αντισωματα. Δεν ειναι κατι ανησυχητικο, ειναι συνηθες φαινομενο, οποτε μην σε αγχωνει. Μονο την ωρα της γεννας αν το μωρακι εχει παρει το ρεζους του μπαμπα θα μας κανουν μια ενεσουλα. 

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσιααααα επεμβαίνω λίγο στην συζήτηση, μιλάτε για την ένεση ροφιλακ????? Εγώ επειδή έχω αρνητικό ρεζους και ο άντρας μου θετικό, όταν γέννησα τον πρώτο μου μου έκαναν την ένεση στο νοσοκομείο, δεν έκανα καθόλου νωρίτερα... Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη επειδή έκανα αμνιοπαρακεντηση μου είπαν πως πρέπει να κάνω πάλι ροφιλακ, έτσι κι έκανα και λογικά θα ξανακάνω μετά τη γέννα... 

Ναι κοριτσι για την ροφιλακ λεμεεε. 

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Εγω δεν ξέρω όνομα της ενεσης, αλλά Δευτέρα που θα πάω γιατρό θα τον ρωτήσω να μου τα εξειγησει όλα. 

Ροφιλακ λεγεται η ενεση κοριτσι μου. Ρωτα τον οτι θες, απλα μην σε αγχωνει. Δεν ειναι κατι. Πλεον ολοι οι γιατροι το εχουν στα υποψιν τους

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Προσπαθω να το αποβαλλω αλλα δεν ειναι κι ευκολο. 

Ποτε νομίζετε κανει εντονες κινήσεις??? Οταν φουσκώνει καπου η κοιλια μου ερχεται ο πατερας της και δίνει φιλι και αμεσως μπαμπ μπουμ μπαμ μεσα!!! Δεν με λυπαται ο αντρας μου, Καθολου. 

Ετσι ειναι οι χαζομπαμπαδες με τις κορες τι να κανουμε. Θα τον βλεπεις να κανει σαν μικρο παιδι μπροστα της

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , loyloy είπε:

Εμένα το βράδυ τον πιάνει τρέλα.ενω όλη μέρα ξαπλωμένη είμαι κυρίως , το βράδυ κάτι τον πιάνει.καλα ο άντρας μου που το  παίρνω τηλ και του λέω τι μου κάνει και του στέλνω και βιντεάκια να βλέπει  τι γίνεται μου λέει Καλά σου κάνει.

Χαχαχα Χαχαχα κι εγω αν λειπει του στελνω. Εμενα εχει αρχισει ολη μερα κ τρελενετσι εκτος απογεύματος. 

πρίν από 57 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσιααααα επεμβαίνω λίγο στην συζήτηση, μιλάτε για την ένεση ροφιλακ????? Εγώ επειδή έχω αρνητικό ρεζους και ο άντρας μου θετικό, όταν γέννησα τον πρώτο μου μου έκαναν την ένεση στο νοσοκομείο, δεν έκανα καθόλου νωρίτερα... Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη επειδή έκανα αμνιοπαρακεντηση μου είπαν πως πρέπει να κάνω πάλι ροφιλακ, έτσι κι έκανα και λογικά θα ξανακάνω μετά τη γέννα... 

Που σαι συ παιδι μου κ σε χασαμε εδω??? Εχθες σκεφτόμουν τι κανει αυτη η ψυχη;;; 

πρίν από 52 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοιτα πλεον οι γιατροι ακολουθουν δικα τους πρωτοκολλα. Καποιοι δεν κανουν καθολου κατα την κυηση και κανουν μονο στην γεννα, αλλοι οπως ο δικος μου κανουν μια ενεση προληπτικα στην 28η εβδομαδα και αλλη μια στη γεννα. Εγω την εκανα 28+1 την πρηγουμενη Δευτερα. 

Για την αποκολληση που ειπες, δεν χρειαζεται η ενεση γιατι συνηθως δεν ερχεται σε επαφη το δικο σου αιμα με του παιδιου. Ετσι ξερω, απλα εμενα ο δικος μου, ηθελε να τον ενημερωσω αν υπαρξει αιμορραγια για να την καναμε προληπτικα καθαρα. Αν ομως κανεις πχ αμνιοπαρακεντηση, ισως χρειαστει να την κανεις. Δεν ξερω με βεβαιοτητα. Και καθε μηνα απαραιτητως θα κανεις την εξεταση εμμεση coombs για να βλεπεις τα αντισωματα. Δεν ειναι κατι ανησυχητικο, ειναι συνηθες φαινομενο, οποτε μην σε αγχωνει. Μονο την ωρα της γεννας αν το μωρακι εχει παρει το ρεζους του μπαμπα θα μας κανουν μια ενεσουλα. 

Ναι κοριτσι για την ροφιλακ λεμεεε. 

Ροφιλακ λεγεται η ενεση κοριτσι μου. Ρωτα τον οτι θες, απλα μην σε αγχωνει. Δεν ειναι κατι. Πλεον ολοι οι γιατροι το εχουν στα υποψιν τους

Ετσι ειναι οι χαζομπαμπαδες με τις κορες τι να κανουμε. Θα τον βλεπεις να κανει σαν μικρο παιδι μπροστα της

Ναι, το ξερω, απο τον πατέρα μου, Χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα κι εγω αν λειπει του στελνω. Εμενα εχει αρχισει ολη μερα κ τρελενετσι εκτος απογεύματος. 

Που σαι συ παιδι μου κ σε χασαμε εδω??? Εχθες σκεφτόμουν τι κανει αυτη η ψυχη;;; 

Ναι, το ξερω, απο τον πατέρα μου, Χαχαχα. 

Γλυκούλααα με σκεφτόσουν????? Χαχαχαχαχα εδώ είμαι σχεδόν κάθε μέρα μπαίνω κλέφτα και σας διαβάζω αλλά πουθενά χρόνος να ασχοληθώ περισσότερο δυστυχώς.... Περάσαμε όλοι μαζί μια. Ωραία γρίπη, εγώ ευτυχώς ελαφρά... Τον μικρό είχα μέρες με πολύ πυρετό αλλά ευτυχώς τώρα. Είναι καλά.... Χάσαμε και τον παππού μου προχθές, γενικά είμαι λίγο χαμένη τελευταία, επανέρχομαι όμως οπότε μπορώ αφού με θέλετε πίσω!!!!! Πήρα και ημερομηνία σήμερα 15 Δεκέμβρη μπαίνω για προγραμματισμένη καισαρική!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γλυκούλααα με σκεφτόσουν????? Χαχαχαχαχα εδώ είμαι σχεδόν κάθε μέρα μπαίνω κλέφτα και σας διαβάζω αλλά πουθενά χρόνος να ασχοληθώ περισσότερο δυστυχώς.... Περάσαμε όλοι μαζί μια. Ωραία γρίπη, εγώ ευτυχώς ελαφρά... Τον μικρό είχα μέρες με πολύ πυρετό αλλά ευτυχώς τώρα. Είναι καλά.... Χάσαμε και τον παππού μου προχθές, γενικά είμαι λίγο χαμένη τελευταία, επανέρχομαι όμως οπότε μπορώ αφού με θέλετε πίσω!!!!! Πήρα και ημερομηνία σήμερα 15 Δεκέμβρη μπαίνω για προγραμματισμένη καισαρική!!!!!! 

Καταρχήν χαιρομαι που ειστε ολοι καλα!!! Συλληπητηρια για τον παππουλη σου. Φυσικα και σε θελουμε πισω!!!! Σε δυο μηνακια αρα θα χεις αγκαλιτσα!!! Τι κανουν τα νινακια σου? 

Διορθωση ΠΗΤ πινακακιου κα @Anastasia_paris..... μην χαθεις παλι!!!! Θα σε βρουμε!! 

              ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!! 

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    15/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. Γεωργία Β
    03/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

6. Nati85
   04/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

7. maraki 93
    07/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

8. @eirini@
    12/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

9. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

10. oneira_glyka 
    26/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

11. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

12. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

13. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

14. Vasiliki88
    03/04/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

15. Life777
    04/04/2019

16. fairy-mary
    22/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

17. newmum94
    17/04/2019

18. Κωνσταντίνα16
     20/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

19. *ζουζουνα*!!!
     24/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

20. BettySt
     25/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

21. Elfer      
    08/05/2019

22. marirene
     14/05/2019

23. Beboula25
     27/05/2019

24. mama16
      31/05/2019

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Καταρχήν χαιρομαι που ειστε ολοι καλα!!! Συλληπητηρια για τον παππουλη σου. Φυσικα και σε θελουμε πισω!!!! Σε δυο μηνακια αρα θα χεις αγκαλιτσα!!! Τι κανουν τα νινακια σου? 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...! Καλά είναι τα σκατουλια μεγάλωσαν πολύ, είμαστε 1300 περίπου η μπέμπα και 1400 ο μπέμπης, μεγάλα για διδυμακια μου είπε η γιατρός πάμε πολύ καλά και απ ότι φαίνεται δεν θα έχουμε θέμα με το βάρος.... Δεν μπορεί να κάνει ακόμα εκτίμηση βάρους αλλά μου λέει σίγουρα. Δε θα είναι λιποβαρη... Η μικρή είναι τσαούσα, έκατσε και ανάποδα με τον ποπό της προς τα κάτω, ο μικρούλης ο γλυκούλης από την άλλη έχει πάρει πολύ ωραία θέση και έχει βολευτεί δεν κουνιούνται πλέον πολύ, μίκρυνε ο χώρος!!!! Εσύ πως πας???? 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...