Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Όλα καλά με την μπέμπα..απλά ο πλακούντας είναι αρκετά χαμηλα..αλλά όλα γενικά είναι τέλεια! Χάρηκα πάρα πολύ και ηρέμησα και αρκετά!!

@Nicol_

Ωραια κοριτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου ηρθαν τα νεα απο τον ενδοκρινολογο ειμαι στα ορια μου εδωσε διατροφη κ απο αυριο ξεκιναω κ τις μετρησεις κ σε μια εβδομαδα θα ξαναπαω!

Καμπυλη ζαχαρου εκανες;

Μην αγχώνεσαι, ενταξει δεν ειναι καθόλου ευκολο πραγμα η διατροφη ποσο μαλλον στην εγκυμοσυνη αλλα οντως υπαρχουν και χειροτερα..

Και εγω γενικα σκεφτομαι ολα σε εμενα θα συμβουν;;;

Αλλα ενταξει προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καμπυλη ζαχαρου εκανες;

Μην αγχώνεσαι, ενταξει δεν ειναι καθόλου ευκολο πραγμα η διατροφη ποσο μαλλον στην εγκυμοσυνη αλλα οντως υπαρχουν και χειροτερα..

Και εγω γενικα σκεφτομαι ολα σε εμενα θα συμβουν;;;

Αλλα ενταξει προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη 

 

Ναι καμπυλη εκανα δεν απελπιζομαι κ γενικα ειμαι αισιοδοξη απλα μου εχουν πεσει μαζεμενα πανω που τελειωσε η αιμοραγια κ ειπα οτι χαλαρωνουμε ξεκιναμε αλλα τωρα μια ο τραχυλος με τις συσπασεις μια ο αιματοκριτης κ τωρα αυτο θα το ξεπερασω απλα θελω το χρονο μου μεχρι να μπω σε μια σειρα με τους γιατρους


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ναι καμπυλη εκανα δεν απελπιζομαι κ γενικα ειμαι αισιοδοξη απλα μου εχουν πεσει μαζεμενα πανω που τελειωσε η αιμοραγια κ ειπα οτι χαλαρωνουμε ξεκιναμε αλλα τωρα μια ο τραχυλος με τις συσπασεις μια ο αιματοκριτης κ τωρα αυτο θα το ξεπερασω απλα θελω το χρονο μου μεχρι να μπω σε μια σειρα με τους γιατρους

Καλημέρα? Βάσω είναι ακριβώς όπως τα λες. Θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ναι καμπυλη εκανα δεν απελπιζομαι κ γενικα ειμαι αισιοδοξη απλα μου εχουν πεσει μαζεμενα πανω που τελειωσε η αιμοραγια κ ειπα οτι χαλαρωνουμε ξεκιναμε αλλα τωρα μια ο τραχυλος με τις συσπασεις μια ο αιματοκριτης κ τωρα αυτο θα το ξεπερασω απλα θελω το χρονο μου μεχρι να μπω σε μια σειρα με τους γιατρους

Καλημέρα!!!!!!!να σκέφτεσαι πως αξίζει κάθε θυσία για τα μωράκια σου.σιγα σιγά θα μπεις σε μια σειρά και θα συνηθισεις.ξερω ειναι δύσκολο εχει ς ταλαιπωρηθεί πολύ .να σκέφτεσαι μόνο τη στιγμή που θα χεις τα μωρά σου αγκαλιά!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα? Βάσω είναι ακριβώς όπως τα λες. Θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά! 

 

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα!! Εσυ πως εισαι ολα καλα?

 

1 hour ago, loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!!να σκέφτεσαι πως αξίζει κάθε θυσία για τα μωράκια σου.σιγα σιγά θα μπεις σε μια σειρά και θα συνηθισεις.ξερω ειναι δύσκολο εχει ς ταλαιπωρηθεί πολύ .να σκέφτεσαι μόνο τη στιγμή που θα χεις τα μωρά σου αγκαλιά!!!!!

Καλημέρα όμορφες!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , @eirini είπε:

Καλημέρα!!!

Αύριο έχω καμπύλη, έχω αγχωθεί λίγο :-(. Εσας κορίτσια πως ήταν οι δικές σας??

Καλημέρα!!!!!!εμένα ήταν καλή.παντως θα σου δώσω μια συμβουλή.οσο καλές μετρήσεις και να χεις πάλι να προσέχεις τι τρως  ειδικά τα γλυκά.εμενα μου έσκασε αργότερα το ζάχαρο και το καταλάβαμε επειδή είχα παραπάνω αμνιακό υγρό και τώρα καν ω διατροφή.ευτυχως επεσαν τα υγρά στα φυσιολογικά.παντως μακάρι ολ α τα θέματα μας στην εγκυμοσύνη να είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!εμένα ήταν καλή.παντως θα σου δώσω μια συμβουλή.οσο καλές μετρήσεις και να χεις πάλι να προσέχεις τι τρως  ειδικά τα γλυκά.εμενα μου έσκασε αργότερα το ζάχαρο και το καταλάβαμε επειδή είχα παραπάνω αμνιακό υγρό και τώρα καν ω διατροφή.ευτυχως επεσαν τα υγρά στα φυσιολογικά.παντως μακάρι ολ α τα θέματα μας στην εγκυμοσύνη να είναι αυτά.

Τα γλυκά τα έχω ήδη εδώ και 2 βδομάδες κόψει, μόνο κανένα μεσημέρι μια δυο φορες τη βδομαδα, δεν κρατιέμαι η καημένη και τρωω μια κουταλίτσα του γλυκού γλυκό του κουταλιού ααα και μια κουταλιά μέλι που βάζω στο γάλα κάθε μέρα. Αλλά από οτι διάβασα δεν είναι μόνο αυτά το θέμα, αλλά και το ψωμι, το ρυζι τα μακρόνια οι πατάτες.... ε τι να τρώμε τότε... μόνο με πράσινο και κρεας πχ χορταίνεις???


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , @eirini είπε:

Τα γλυκά τα έχω ήδη εδώ και 2 βδομάδες κόψει, μόνο κανένα μεσημέρι μια δυο φορες τη βδομαδα, δεν κρατιέμαι η καημένη και τρωω μια κουταλίτσα του γλυκού γλυκό του κουταλιού ααα και μια κουταλιά μέλι που βάζω στο γάλα κάθε μέρα. Αλλά από οτι διάβασα δεν είναι μόνο αυτά το θέμα, αλλά και το ψωμι, το ρυζι τα μακρόνια οι πατάτες.... ε τι να τρώμε τότε... μόνο με πράσινο και κρεας πχ χορταίνεις???

Εμενα ειναι στα όρια ξεκινησα διατροφη κ μετρησεις κ βλεπουμε μην τρελαινεσαι κατσε να δεις πως θα βγει πρωτα ειναι πολλες τροφες κ φρουτα που το ανεβαζουν χωρις να το ξερουμε ειμαι της αποψης ολα με μετρο κ αν σου αρεσουν τα προιοντα ολικης να τα προτιμας


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, @eirini είπε:

Τα γλυκά τα έχω ήδη εδώ και 2 βδομάδες κόψει, μόνο κανένα μεσημέρι μια δυο φορες τη βδομαδα, δεν κρατιέμαι η καημένη και τρωω μια κουταλίτσα του γλυκού γλυκό του κουταλιού ααα και μια κουταλιά μέλι που βάζω στο γάλα κάθε μέρα. Αλλά από οτι διάβασα δεν είναι μόνο αυτά το θέμα, αλλά και το ψωμι, το ρυζι τα μακρόνια οι πατάτες.... ε τι να τρώμε τότε... μόνο με πράσινο και κρεας πχ χορταίνεις???

Πχ αν φας πατάτες δεν θα φας ψωμί το ίδιο και με τα μακαρόνια.και ολ α ολικής. Πάντως τα μακαρόνια μισκο είναι ωραία τα ολικής.δεν καταλαβαίνεις διαφορά.σκεψου τρώω και παστίτσιο αλλά με μαύρα μακαρόνια ελαφρά μαγειρεμένο το κιμά και η μπεσαμελ με πράσινο γάλα και τυρι μιλνερ.βρισκεις λύσεις. Πάντως και Καλή καμπύλη να δεις αν δεν θες τα ολικής τρωγε κανονικά αλλά μη συνδιασεις μακαρόνια με ψωμί και τέτοια και να αποφεύγεις τα πολλ α μπαχαρικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Πχ αν φας πατάτες δεν θα φας ψωμί το ίδιο και με τα μακαρόνια.και ολ α ολικής. Πάντως τα μακαρόνια μισκο είναι ωραία τα ολικής.δεν καταλαβαίνεις διαφορά.σκεψου τρώω και παστίτσιο αλλά με μαύρα μακαρόνια ελαφρά μαγειρεμένο το κιμά και η μπεσαμελ με πράσινο γάλα και τυρι μιλνερ.βρισκεις λύσεις. Πάντως και Καλή καμπύλη να δεις αν δεν θες τα ολικής τρωγε κανονικά αλλά μη συνδιασεις μακαρόνια με ψωμί και τέτοια και να αποφεύγεις τα πολλ α μπαχαρικά.

Όντως της μισκο τα ολικής είναι μια χαρά. Εμενα με έβαλε σε τέτοια διατροφή από την αρχή. Αφού ο άντρας μου τρελάθηκε μου έλεγε μετά Πωω δεν κάνει το ένα δεν κάνει το άλλο δεν το περίμενα! Χαχαχ 

Φιλάκια σε όλες! Σας παρακολουθω αλλα με τις αναγουλες δεν τη παλεύω από διάθεση. Παραγγείλαμε βραχιολάκια ναυτίας αν κάποια κοπελα έχει πάρει ας μου πει την γνώμη της. Εννοείται είναι αυτά χωρίς φάρμακα.

@Vasoth. υπομονή καλή μου. Ουτως ή αλλως είναι για το καλό σας οποτε σίγουρα δεν σε πειράζει αρκεί να είστε καλα!  

@nanoula90 νομίζω είδα πως είχες πρηστεί; Αν ναι περαστικά κορίτσι μου πωπω θα τράβηξες πόνο ρε παιδί μου ελπίζω τώρα να είσαι εντάξει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όντως της μισκο τα ολικής είναι μια χαρά. Εμενα με έβαλε σε τέτοια διατροφή από την αρχή. Αφού ο άντρας μου τρελάθηκε μου έλεγε μετά Πωω δεν κάνει το ένα δεν κάνει το άλλο δεν το περίμενα! Χαχαχ 

Φιλάκια σε όλες! Σας παρακολουθω αλλα με τις αναγουλες δεν τη παλεύω από διάθεση. Παραγγείλαμε βραχιολάκια ναυτίας αν κάποια κοπελα έχει πάρει ας μου πει την γνώμη της. Εννοείται είναι αυτά χωρίς φάρμακα.

@Vasoth. υπομονή καλή μου. Ουτως ή αλλως είναι για το καλό σας οποτε σίγουρα δεν σε πειράζει αρκεί να είστε καλα!  

@nanoula90 νομίζω είδα πως είχες πρηστεί; Αν ναι περαστικά κορίτσι μου πωπω θα τράβηξες πόνο ρε παιδί μου ελπίζω τώρα να είσαι εντάξει! 

Μπεμπουλα μου τι κανεις?? Πως εισαι? Ναι, αλλα πηγα χθες βραδυ παλι στην ΩΡΛ και μου βαλε κατι καυστικο μηπως καψει την φλεγμονη. Σημερα ειμαι καλυτερα. Ακομα δεν μπορω να φαω καλα βεβαια και να μιλησω, μιλαω σαν φαφουτα χαχαχα, πως εισαι οταν βγαινεις απο οδοντιατρο μετα απο εξαγωγη φρονυμητη? Ε, καπως ετσι αλλα χωρις αναισθησια. Πολυς πονος αλλα σημερα ειμαι πολυ καλυτερα. Σε ευχαριστω πολυ γλυκουλα μου.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...