Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι μου κάνετε? Σήμερα είχα ένα δύσκολο πρωινό. Ξύπνησα στις 6 απο έντονους πονους στο έντερο. Παιδια τέτοιο πόνο δεν έχω ξαναβιωσει,χωρις να ειμαι υπερβολικη,ειλικρινα σας το λεω. Ημουν διπλωμενη στα δυο και δεν ηξερα τι να κανω.Εχω γενικα δυσκοιλιοτητα και καταλαβαινα οτι ειχα και πολυ αερα γιατι ειχε τουμπανιασει η κοιλια μου.. Να πηγαινω τουαλετα και να μη μπορω να κανω τιποτα απολυτως ειχα απελπιστει.Μονο που δεν εκλαιγα. Εβαλα ενα υποθετο γλυκερινης και απο τον πονο δεν μπορουσα καν να το κρατησω. 

Τελικα μετα απο μια ωρα με φριχτους πονους καταφερα και πηγα τουαλετα και ειχε γινει το εξης..το σιδηρο που παιρνω εδω και 3 μερες μου προκαλεσε σαν διαρροια η οποια ομως ειχε εγκλωβιστει λογω του οτι δεν ειχα παει τουαλετα 2-3 μερες  και δεν μπορουσε να βγει...συγνωμη για την περιγραφη πρωι πρωι αλλα αυτο το πραγμα με εκανε να ποναω λες και θα γεννήσω! Ευτυχως περασε ,θα εσκιζα τα ρουχα μου πραγματικα! 

Και με αυτη την υπεροχη περιγραφη μπορειτε να ξεκινησετε το πρωινο σας :P

Καλημέρα! Ω ρε κορίτσι μου! Ενεργείσαι κανονικά τις υπόλοιπες ημερες; Αν ναι  γίνεται να παίρνεις τον σίδηρο αφού ενεργηθεις; Να ησυχασεις δλδ.Ετσιβαπο σίδηρο την έχω πάθει και έχω κοντέψει να παρω ασθενοφόρο επειδή είχε σφηνώσει!!! :oops: Και ελεγα Αχ τι θα τους πω ελάτε να με ξεστουμπωσετε;  Κλάμα! 

Καλο πρωινό σε ολες και από εμενα :tongue:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χαχαχα ασε εντελώς εξαντλημένη απο το υπεροχο πρωινο που είχα. Ευτυχώς ομως δεν ποναω.

Εσυ πως εισαι?

Καλημερα!!! Ηταν δυσκολο αλλα τωρα δε νιωθεις μια ανακουφηση μια ευφορια χαχα!!!τι τραβας κ εσυ ολες απο κατι εχουμε να ασχοληθουμε παντως δεν εχουμε παραπονο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλημερα κοριτσια. @Nicol_ σε καταλαβαινω, τα περναω και γω αυτα. Δεν μπορεις να κανεις και πολλα δυστυχως, απλα μη ξεχνας να πινεις το ντουφαλακ. Καθε μερα, και μπορεις αν θες να το εναλλασεις με γαλα μαγνησιας, το οποιο ειναι λες και πινεις λιωμενο μεταλλο βεβαια :wacko: Εγω τα υποθετα τα σταματησα, γιατι με τοσα που παιρνω θα μπερδεψω καμια φορα τις τρυπες και με βλεπω να τρωω το υποθετο για δυσκοιλιοτητα, να βαζω το ουτροτζεσταν στον πωπο, και να βαζω τα χαπια που παιρνω για τις συσπασεις κολπικα χαχαχαχαχαχα. 

Υπαρχουν και καποια ειδη τσαγιων που μετα το πρωτο 3μηνο μπορεις που κ που να τα χρησιμοποιεις οπως πχ φυλλα αλεξανδρειας. Αυτα λειτουργουν ως κλισμα κυριολεκτικα. Αν εχεις μερες να πας τουαλετα, το φτιαχνεις και το πινεις το βραδυ και την επομενη το πρωι εισαι ετοιμη. 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας . Θα ηθελα τη βοηθεια σας εαν γνωριζει καποια να μου πει.Εχω 5 μερες καθυστερηση αλλα το θεμα ειναι  οτι τα συμπτωματα  (πρησμενο στηθος) ξεκινησαν τη μερα της αναμενομενης περιοδου και τωρα εχουν περασει 5 μερες και ακομα τιποτα..Τον προηγουμενο μηνα ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου ομως υπαρχει περιπτωση ατυχηματος..Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Γινεται να ειμαι εγκυος και τα συμπτωματα περιοδου να εμφανιστουν τη μερα που περιμενα να μου ερθει περιοδος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eirinaki34 είπε:

Καλημερα σας . Θα ηθελα τη βοηθεια σας εαν γνωριζει καποια να μου πει.Εχω 5 μερες καθυστερηση αλλα το θεμα ειναι  οτι τα συμπτωματα  (πρησμενο στηθος) ξεκινησαν τη μερα της αναμενομενης περιοδου και τωρα εχουν περασει 5 μερες και ακομα τιποτα..Τον προηγουμενο μηνα ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου ομως υπαρχει περιπτωση ατυχηματος..Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Γινεται να ειμαι εγκυος και τα συμπτωματα περιοδου να εμφανιστουν τη μερα που περιμενα να μου ερθει περιοδος?

Καλημερα. Φυσικα κ γινεται, εμενα τα συμπτωματα ξεκινησαν ακριβως την ημερα που περιμενα! Ισως και μια μερα νωριτερα το στηθος. Κανε αν θες ενα τεστ, η μια χοριακη και ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που επιθυμεις.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , eirinaki34 είπε:

Καλημερα σας . Θα ηθελα τη βοηθεια σας εαν γνωριζει καποια να μου πει.Εχω 5 μερες καθυστερηση αλλα το θεμα ειναι  οτι τα συμπτωματα  (πρησμενο στηθος) ξεκινησαν τη μερα της αναμενομενης περιοδου και τωρα εχουν περασει 5 μερες και ακομα τιποτα..Τον προηγουμενο μηνα ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου ομως υπαρχει περιπτωση ατυχηματος..Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Γινεται να ειμαι εγκυος και τα συμπτωματα περιοδου να εμφανιστουν τη μερα που περιμενα να μου ερθει περιοδος?

Καλημερα γιατι δε κανεις μια χοριακη με πεντε μέρες καθυστερηση θα δειξει σιγουρα οταν λες συμπτωματα μονο πρησμενο στηθος εχεις?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα. Φυσικα κ γινεται, εμενα τα συμπτωματα ξεκινησαν ακριβως την ημερα που περιμενα! Ισως και μια μερα νωριτερα το στηθος. Κανε αν θες ενα τεστ, η μια χοριακη και ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που επιθυμεις.

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...αν επιτρεπεται μπορω να σε ρωτησω και κατι επιπλεον;

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα γιατι δε κανεις μια χοριακη με πεντε μέρες καθυστερηση θα δειξει σιγουρα οταν λες συμπτωματα μονο πρησμενο στηθος εχεις?

Ναι μονο πρησμενο στηθος και ποναει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , eirinaki34 είπε:

Καλημερα σας . Θα ηθελα τη βοηθεια σας εαν γνωριζει καποια να μου πει.Εχω 5 μερες καθυστερηση αλλα το θεμα ειναι  οτι τα συμπτωματα  (πρησμενο στηθος) ξεκινησαν τη μερα της αναμενομενης περιοδου και τωρα εχουν περασει 5 μερες και ακομα τιποτα..Τον προηγουμενο μηνα ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου ομως υπαρχει περιπτωση ατυχηματος..Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Γινεται να ειμαι εγκυος και τα συμπτωματα περιοδου να εμφανιστουν τη μερα που περιμενα να μου ερθει περιοδος?

Καλημέρα.με 5 μέρες καθυστέρηση ένα τεστ και θα ξέρεις σίγουρα.γτ να βασανίζεσαι? Ή μια χοριακη ακόμα καλυτερ α.

@Nicol_ Καλημέρα κορίτσι μου.πω ρε συ.ασχημος πόνος το έντερο.κολικο έπαθες.ποναει πολύ έτσι σε διπλώνει και δεν αντέχεται.τουλαχιστον τα κατάφερες.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα επρεπε να εχω καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης?

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα.με 5 μέρες καθυστέρηση ένα τεστ και θα ξέρεις σίγουρα.γτ να βασανίζεσαι? Ή μια χοριακη ακόμα καλυτερ α.

@Nicol_ Καλημέρα κορίτσι μου.πω ρε συ.ασχημος πόνος το έντερο.κολικο έπαθες.ποναει πολύ έτσι σε διπλώνει και δεν αντέχεται.τουλαχιστον τα κατάφερες.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , eirinaki34 είπε:

δεν θα επρεπε να εχω καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης?

 

Το πρησμενο στηθος ειναι πολυ βασικο συμπτωμα αν εννοεις ναυτιες κτλ δε ξεκινούν τοσο νωρις απο οσο ξερω συνηθως τα πρωτα συμπτωματα ειναι ιδια με αυτα της περιοδου


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eirinaki34 είπε:

δεν θα επρεπε να εχω καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης?

 

Το πρησμενο και ευαισθητο στην αφη στηθος ειναι ενα συμπτωμα. Σε μενα ετσι ξεκινησε, μαζι με πονους χαμηλα, πολυ διαφορετικους πονους απο της περιοδου. Σε καποιες αλλες αλλαζει η αισθηση της γευσης απο την αρχη, κατι που τους αρεσε τους βρωμαει πχ. Αν μιλας για ζαλαδες και αναγουλες και εμετους, αυτα δεν σημαινει οτι οπωσδηποτε πρεπει να εμφανιζονται σε καθε εγκυμονουσα. Καποιες κοπελες δεν τα εχουν ποτε, ενω οσες τα εχουν συνηθως αυτα εμφανιζονται λιγο αργοτερα, οχι απο την αρχη. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , eirinaki34 είπε:

δεν θα επρεπε να εχω καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης?

 

Καλημέρα! Οπως; Τι άλλο να είχες; Αν είσαι εγκυος είναι τόσο νωρις για οτιδήποτε. Μόνο το στηθος πρηζεται και καποιες ισως να έχουν λίγα πονακια αλλα όχι όλες! Αν γενικά δεν έχεις καθυστερήσεις στους κυκλους σου κάνε ένα τεστ μην αφήνεις τις ημερες να παίρνουν. Αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω στην περίπτωση που είσαι είναι κάτι που το θέλεις ή το θέλετε από κοινού; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Οπως; Τι άλλο να είχες; Αν είσαι εγκυος είναι τόσο νωρις για οτιδήποτε. Μόνο το στηθος πρηζεται και καποιες ισως να έχουν λίγα πονακια αλλα όχι όλες! Αν γενικά δεν έχεις καθυστερήσεις στους κυκλους σου κάνε ένα τεστ μην αφήνεις τις ημερες να παίρνουν. Αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω στην περίπτωση που είσαι είναι κάτι που το θέλεις ή το θέλετε από κοινού; 

Δεν είναι απαραίτητο Ν μην έχει αλλά συμπτώματα. Εγώ είχα ανακατωσούρα πάντα πριν την καθυστέρηση Κ τις τρεις φορές. Μπορεί Κ Ν είναι σπάνιο βέβαια.Δε ξερω.  Έτσι πάντα υποψιαζόμουν. Το καλύτερο τεστ εγκυμοσύνης:lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Οπως; Τι άλλο να είχες; Αν είσαι εγκυος είναι τόσο νωρις για οτιδήποτε. Μόνο το στηθος πρηζεται και καποιες ισως να έχουν λίγα πονακια αλλα όχι όλες! Αν γενικά δεν έχεις καθυστερήσεις στους κυκλους σου κάνε ένα τεστ μην αφήνεις τις ημερες να παίρνουν. Αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω στην περίπτωση που είσαι είναι κάτι που το θέλεις ή το θέλετε από κοινού; 

δεν το ειχαμε στα σχεδια μας αλλα αν ερθει ναι το θελουμε και οι 2..γενικα οι καθυστερησεις μου ειναι 2 μερες ειτε πριν ειτε μετα..απλα αυτη τη φορα μου εχει κανει εντυπση το γεγονος οτι την μερα που περιμενα περιοδο ξεκινησε το στηθος να ποναει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...