Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειχα συνεχεια δυσκοιλιοτητα μεχρι τωρα,αλλα ξεκινησα σιδητο πριν 3 μερες και μου εφερε διαρροια με αυτο το θαυμασιο αποτελεσμα..μωρε λιγο ακομα και αν δεν πηγαινα θα επαιρνα και εγω ασθενοφόρο χαχαχ

Ε ναι μετα απο πολυ καιρο νιωθω ανακουφιση χαχα!Μεχρι να νιωσω ομως τα ειδα ολα:P

χαχχαχα εισαι απολαυση! Εμενα μου εχει δωσει μονο υποθετα γλυκερινης τιποτα αλλο.Και οταν ειχα ζητησει κατι επιπλεον μου ειπε καλυτερο μονο τα υποθετα και διατροφη. Δεν ειχα φτασει στο αμην ομως αλλιως σιγουρα θα επαιρνα και κατι αλλο.Αυτα τα φυλλα αλεξανδρειας τα εχω ακουσει και εγω,μπορουμε να πιουμε δηλ? Αν και τωρα που ξεκινησα το σιδηρο μου το γυρισε σε διαρροια οποτε θα δω πως θα παει 

Ναι loyloy μου δεν μου ξαναετυχε τετοιος πονος και φρικαρα λιγο..ευτυχως τελειωσε το βασανιστηριο..

 

Κοριτσια το σιδηρο να το παρω σημερα κανονικα λετε αν και μου εκανε διαρροια η να δω μεχρι αυριο πως θα παει?

Ποιο σκευασμα σε δινει? Εγω με φερετι φευγω σφαιρα, παω πιο γρηγορα και απο το φως..... μουχαχα, μην περιμένεις Βεβαια και τοσο στερεο υλικο με το σιδηρο..   

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχα γλυκουλα μου ❤. Η αληθεια ειναι με εχουν συνηθισει, περιμεναν να σοβαρευτω τωρα που θα γινω μανα, αλλα τους την εσκασα χαχαχα.

Μια απο τα ιδια..... προσπαθω κατι φορες μωρ συμπεθερα αλλα δεν μου βγαινει..   Χαχαχα Χαχαχα 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι μου κάνετε? Σήμερα είχα ένα δύσκολο πρωινό. Ξύπνησα στις 6 απο έντονους πονους στο έντερο. Παιδια τέτοιο πόνο δεν έχω ξαναβιωσει,χωρις να ειμαι υπερβολικη,ειλικρινα σας το λεω. Ημουν διπλωμενη στα δυο και δεν ηξερα τι να κανω.Εχω γενικα δυσκοιλιοτητα και καταλαβαινα οτι ειχα και πολυ αερα γιατι ειχε τουμπανιασει η κοιλια μου.. Να πηγαινω τουαλετα και να μη μπορω να κανω τιποτα απολυτως ειχα απελπιστει.Μονο που δεν εκλαιγα. Εβαλα ενα υποθετο γλυκερινης και απο τον πονο δεν μπορουσα καν να το κρατησω. 

Τελικα μετα απο μια ωρα με φριχτους πονους καταφερα και πηγα τουαλετα και ειχε γινει το εξης..το σιδηρο που παιρνω εδω και 3 μερες μου προκαλεσε σαν διαρροια η οποια ομως ειχε εγκλωβιστει λογω του οτι δεν ειχα παει τουαλετα 2-3 μερες  και δεν μπορουσε να βγει...συγνωμη για την περιγραφη πρωι πρωι αλλα αυτο το πραγμα με εκανε να ποναω λες και θα γεννήσω! Ευτυχως περασε ,θα εσκιζα τα ρουχα μου πραγματικα! 

Και με αυτη την υπεροχη περιγραφη μπορειτε να ξεκινησετε το πρωινο σας :P

Είσαι καλύτερα τώρα? Πρόσεξε λίγο τι θα φας σήμερα και θα περάσει. Έπρεπε να πάρεις κάτι για τον πόνο βρε παιδάκι μου. Μην κάθεσαι και υποφέρεις τόσο πολύ. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Ποιο σκευασμα σε δινει? Εγω με φερετι φευγω σφαιρα, παω πιο γρηγορα και απο το φως..... μουχαχα, μην περιμένεις Βεβαια και τοσο στερεο υλικο με το σιδηρο..   

Μια απο τα ιδια..... προσπαθω κατι φορες μωρ συμπεθερα αλλα δεν μου βγαινει..   Χαχαχα Χαχαχα 

Χαχαχαχα. Ας ειμαστε αυθορμητες. Εξαλλου το γελιο κανει καλο. Και καλους κοιλιακους επισης χεχεχε. 

Ειδα βαφετε δωματιο?? Εγω χθες εβαψα το βρεφικο. Η μαλλον επιτηρουσα τους αλλους αν το κανουν καλα. Τι χρωμα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Καλημέρα, πήγαινε παρε ενα τεστακι κ κανε το γ μια χοριακη, εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα, παραμονο ψιλοαπεχθεια για τσιγαρο. Περιμενουμε νεα!!! 

σε εευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Ας ειμαστε αυθορμητες. Εξαλλου το γελιο κανει καλο. Και καλους κοιλιακους επισης χεχεχε. 

Ειδα βαφετε δωματιο?? Εγω χθες εβαψα το βρεφικο. Η μαλλον επιτηρουσα τους αλλους αν το κανουν καλα. Τι χρωμα? 

Ναι κι εμεις το βρεφικο, γκρι ανοιχτο. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , Smile89 είπε:

Ποιο σκευασμα σε δινει? Εγω με φερετι φευγω σφαιρα, παω πιο γρηγορα και απο το φως..... μουχαχα, μην περιμένεις Βεβαια και τοσο στερεο υλικο με το σιδηρο..   

Μια απο τα ιδια..... προσπαθω κατι φορες μωρ συμπεθερα αλλα δεν μου βγαινει..   Χαχαχα Χαχαχα 

Το tardyferon παιρνω. Ταμπλετες

πρίν από 34 λεπτά , palmoira είπε:

Είσαι καλύτερα τώρα? Πρόσεξε λίγο τι θα φας σήμερα και θα περάσει. Έπρεπε να πάρεις κάτι για τον πόνο βρε παιδάκι μου. Μην κάθεσαι και υποφέρεις τόσο πολύ. 

Ναι palmoira μου ειμαι καλυτερα τωρα. Δεν ηξερα τι να παρω και ανοιξα και ειδα που εγραφες για το Dulcogas (αν το γραφω σωστα) και ειπα να παρω αυτο,γιατι ειχα πολυ αερα και θεωρησα οτι θα με ανακουφιζε.Πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο,αλλα δεν το ειχαν,μεχρι να παει ομως δουλεψε το υποθετο και ετσι ηρεμησα και δεν το χρειαστηκα. Επισης για μπουσκοπαν ελεγα να ρωτουσα το γιατρο μου πριν παρω,τετοιο δεν παιρνεις? Κανει?Εσενα σε πιανουν τετοιοι πονοι?

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι κι εμεις το βρεφικο, γκρι ανοιχτο. 

Αα τι ωραια!!Εμεις εχουμε κατι μικροδουλειες σπιτι να τελειωσουμε πρωτα και μετα θα ξεκινησω το παιδικο και εγω :wub: 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nicol_ είπε:

Το tardyferon παιρνω. Ταμπλετες

Ναι palmoira μου ειμαι καλυτερα τωρα. Δεν ηξερα τι να παρω και ανοιξα και ειδα που εγραφες για το Dulcogas (αν το γραφω σωστα) και ειπα να παρω αυτο,γιατι ειχα πολυ αερα και θεωρησα οτι θα με ανακουφιζε.Πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο,αλλα δεν το ειχαν,μεχρι να παει ομως δουλεψε το υποθετο και ετσι ηρεμησα και δεν το χρειαστηκα. Επισης για μπουσκοπαν ελεγα να ρωτουσα το γιατρο μου πριν παρω,τετοιο δεν παιρνεις? Κανει?Εσενα σε πιανουν τετοιοι πονοι?

Αα τι ωραια!!Εμεις εχουμε κατι μικροδουλειες σπιτι να τελειωσουμε πρωτα και μετα θα ξεκινησω το παιδικο και εγω :wub: 

Συνέχεια Νικολ έχω πρόβλημα αλλά με αφήνει να παίρνω buscopan και ντεπόν. Το ντουλκογκας το παίρνω μόνο όταν έχω αέρια και δεν μπορώ να τα βγάλω και πρηζεται το έντερο και κάνει σπασμούς. Βάζω και εγώ υπόθετο αλλά όπως διαπίστωσες δεν πιάνει πάντα...Το παλεύω με όλα τα μέσα! Επίσης μου έχει πει η παθολόγος μου όταν με πιάνει να περπατάω για να μπορεί το έντερο να δουλέψει. Τώρα δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω αυτό αλλά και λίγο παραπάνω να κουνηθώ μέσα στο σπίτι βλέπω μεγάλη διαφορά. Απλά είναι κρίμα να υποφέρεις τόσο πολύ με πόνο. Ρώτα τον για buscopan 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Το tardyferon παιρνω. Ταμπλετες

Ναι palmoira μου ειμαι καλυτερα τωρα. Δεν ηξερα τι να παρω και ανοιξα και ειδα που εγραφες για το Dulcogas (αν το γραφω σωστα) και ειπα να παρω αυτο,γιατι ειχα πολυ αερα και θεωρησα οτι θα με ανακουφιζε.Πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο,αλλα δεν το ειχαν,μεχρι να παει ομως δουλεψε το υποθετο και ετσι ηρεμησα και δεν το χρειαστηκα. Επισης για μπουσκοπαν ελεγα να ρωτουσα το γιατρο μου πριν παρω,τετοιο δεν παιρνεις? Κανει?Εσενα σε πιανουν τετοιοι πονοι?

Αα τι ωραια!!Εμεις εχουμε κατι μικροδουλειες σπιτι να τελειωσουμε πρωτα και μετα θα ξεκινησω το παιδικο και εγω :wub: 

Νικολ μου ρώτησε τον γιατρο σου και για τα σπασμο αποτελ. Σίγουρα επιτρέπονται στην εγκυμοσυνη, ξέρω ότι το δίνουν σε κολικούς εντέρου νεφρού και πολλά αλλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Nicol_ είπε:

Το tardyferon παιρνω. Ταμπλετες

Ναι palmoira μου ειμαι καλυτερα τωρα. Δεν ηξερα τι να παρω και ανοιξα και ειδα που εγραφες για το Dulcogas (αν το γραφω σωστα) και ειπα να παρω αυτο,γιατι ειχα πολυ αερα και θεωρησα οτι θα με ανακουφιζε.Πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο,αλλα δεν το ειχαν,μεχρι να παει ομως δουλεψε το υποθετο και ετσι ηρεμησα και δεν το χρειαστηκα. Επισης για μπουσκοπαν ελεγα να ρωτουσα το γιατρο μου πριν παρω,τετοιο δεν παιρνεις? Κανει?Εσενα σε πιανουν τετοιοι πονοι?

Αα τι ωραια!!Εμεις εχουμε κατι μικροδουλειες σπιτι να τελειωσουμε πρωτα και μετα θα ξεκινησω το παιδικο και εγω :wub: 

Με το tradyferon είχε και η αδερφή μου πρόβλημα.ζητα να στο αλλάξουν.πες για το πόνο στο γιατρό voltaren  υποθετο από το πωπο .Όταν ει χα πάθει κάτι συσπάσεις που πέθαινα από το πόνο και οι 2  γιατροί Κέρκυρα Αθήνα βολταρεν Από πίσω Όταν πονάω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/10/2018 at 1:29 ΜΜ, Beboula25 είπε:

Όντως της μισκο τα ολικής είναι μια χαρά. Εμενα με έβαλε σε τέτοια διατροφή από την αρχή. Αφού ο άντρας μου τρελάθηκε μου έλεγε μετά Πωω δεν κάνει το ένα δεν κάνει το άλλο δεν το περίμενα! Χαχαχ 

Φιλάκια σε όλες! Σας παρακολουθω αλλα με τις αναγουλες δεν τη παλεύω από διάθεση. Παραγγείλαμε βραχιολάκια ναυτίας αν κάποια κοπελα έχει πάρει ας μου πει την γνώμη της. Εννοείται είναι αυτά χωρίς φάρμακα.

@Vasoth. υπομονή καλή μου. Ουτως ή αλλως είναι για το καλό σας οποτε σίγουρα δεν σε πειράζει αρκεί να είστε καλα!  

@nanoula90 νομίζω είδα πως είχες πρηστεί; Αν ναι περαστικά κορίτσι μου πωπω θα τράβηξες πόνο ρε παιδί μου ελπίζω τώρα να είσαι εντάξει! 

Μπεμπουλα εγω φορουσα τα βραχιολακια ναυτιας κςι ηταν τα μονα που με εσωσαν τελικα...Μολις τα εβαλα περιοριστηκαν παρα πολυ οι εμετοι!!! Πως εισαι κατα τα αλλα?? Το μπεμπακι καλα??

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ Γεια σου! Υποφέρω κι εγώ από το έντερο και δυσκοιλιότητα. Ήμουν ετσι ακριβώς πονούσα φρικτά δεν μπορούσα όχι να περπατήσω ούτε να σηκωθω. Εν τελει πήγα στον γιατρό είδα ότι το έντερο μου είναι φουλ και δεν γίνονται σωστά οι κενώσεις. Εμένα το δημιούργησε το μαγνήσιο σε συνδυασμό με το ασβέστιο. Μου έδωσε τα transit (είναι δαμάσκηνο,ακακία και ταμαρινθος εντελώς φυτικό)και είναι για να γίνονται κινήσεις στο έντερο μέσα. Όταν υπάρχει πόνος αφόρητος μου είπε να βάζω τα υποθετα γλυκερίνης. Εγώ έκανα τη βλακεία να μην τον πάρω κατευθειαν να τον ενημερώσω γιατί έλεγα θα περάσει και όταν πήγα για υπέρηχο αργότερα το απόγευμα (ενώ πονούσα από το πρωί) μου είπε ότι το μωράκι μου καταλάβαινε τον πόνο μου και ήταν ανήσυχος.  

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοριτσια όταν είχα κάτι περίεργους πόνους χαμηλά για αρκετές μέρες που μπορεί να ήταν και το έντερο μου είπε ο γιατρός σπασμοαποτελ για μια δυο μέρες και υπόθετα  γλυκερίνης για  να γίνει η δουλίτσα ευτυχώς ηρέμησα.τρωω όσο γίνεται περισσότερες φυτικές ίνες και μου είπε δύο ακτινίδια το πρωί και δύο κουταλιές ολ μπραν στο γαλα και κάνουν δουλειά ευτυχώς.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Το tardyferon παιρνω. Ταμπλετες

Ναι palmoira μου ειμαι καλυτερα τωρα. Δεν ηξερα τι να παρω και ανοιξα και ειδα που εγραφες για το Dulcogas (αν το γραφω σωστα) και ειπα να παρω αυτο,γιατι ειχα πολυ αερα και θεωρησα οτι θα με ανακουφιζε.Πηγε ο αντρας μου στο φαρμακειο,αλλα δεν το ειχαν,μεχρι να παει ομως δουλεψε το υποθετο και ετσι ηρεμησα και δεν το χρειαστηκα. Επισης για μπουσκοπαν ελεγα να ρωτουσα το γιατρο μου πριν παρω,τετοιο δεν παιρνεις? Κανει?Εσενα σε πιανουν τετοιοι πονοι?

Αα τι ωραια!!Εμεις εχουμε κατι μικροδουλειες σπιτι να τελειωσουμε πρωτα και μετα θα ξεκινησω το παιδικο και εγω :wub: 

Αντε με το καλο, εμενα ειναι αναβραζον. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ElenakiElena είπε:

@Nicol_ Γεια σου! Υποφέρω κι εγώ από το έντερο και δυσκοιλιότητα. Ήμουν ετσι ακριβώς πονούσα φρικτά δεν μπορούσα όχι να περπατήσω ούτε να σηκωθω. Εν τελει πήγα στον γιατρό είδα ότι το έντερο μου είναι φουλ και δεν γίνονται σωστά οι κενώσεις. Εμένα το δημιούργησε το μαγνήσιο σε συνδυασμό με το ασβέστιο. Μου έδωσε τα transit (είναι δαμάσκηνο,ακακία και ταμαρινθος εντελώς φυτικό)και είναι για να γίνονται κινήσεις στο έντερο μέσα. Όταν υπάρχει πόνος αφόρητος μου είπε να βάζω τα υποθετα γλυκερίνης. Εγώ έκανα τη βλακεία να μην τον πάρω κατευθειαν να τον ενημερώσω γιατί έλεγα θα περάσει και όταν πήγα για υπέρηχο αργότερα το απόγευμα (ενώ πονούσα από το πρωί) μου είπε ότι το μωράκι μου καταλάβαινε τον πόνο μου και ήταν ανήσυχος.  

Σε ευχαριστώ :) ναι και σε μενα υποθετα γλυκερινης μου εχει πει κ καλα που εβαλα σημερα το πρωι που πονουσα Αλλιως δεν εβρισκα σωτηρία :razz:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...