Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου! Θα δεις το μικρακι σου πολυ καθαρα. Ισως και το φυλο! Να κοιταξεις να το απολαυσεις κοριτσι μου! 

Ναι κοριτσι μου. Κινδυνευα να γεννησω προωρα, γενικα αυτο το θεμα ηταν πολυ δυσκολο αλλα ολα καλα. Σε 10 μερες θα τον βγαλουμε και θα περιμενουμε. 

Πολύ χαίρομαι που όλα σ πήγαν καλά..:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κωνσταντίνα μου πλέον γίνεται χαμός με την γρίπη. Βγήκαν και είπαν πως οι περισσότεροι πια εμβολιάζονται. Σήμερα πήγα σε διαγνωστικό να κάνω εξέταση και έβαζα την ζακέτα μου στη μύτη. Τους έβλεπα όλους νέους και μεγαλύτερους κ ήθελα να βγω έξω στον αέρα να μην εισπνεω τα χνώτα τους. Δεν ξέρω ισως εγω που είμαι κ κάπως περίεργη το βλέπω έτσι πάντως πρώτα ο Θεός να πάμε καλα και θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Γαμωτι έπρεπε να ερθωωω:-|

Και εσυ θεσ/νικη??

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Α εγω στο Λητώ στην Αθήνα .

ααα αντε βρε και χαρηκα :-P

@Beboula25 kai @loyloy σε εσας εκαναν κληρωση και για δωρο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

πλακα κανεις!!Δεν θυμομουν οτι εισαι απο Θεσσαλονικη! :D Ξανθια και κοκκινη μπλουζα,μαυρο κολαν..εσυ???

Χαχαχαχ! Συνεννοείστε βλέπω Χαχα Αχ κοριτσια μου να είστε καλα :lol: 

@Nicol_ μου Χαχαχαχ τώρα είδα πως έστειλες κ σε εμενα γλυκουλα μου! Αθήνα είμαστε κ οι δυο. Η λουλου για την γεννα βέβαια. Δεν πήγα γιατί πρώτον το ξέχασα και έπειτα σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερα να σιγουρευτω πριν κάνω τέτοια καταλαβαίνεις. 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και εσυ θεσ/νικη??

ααα αντε βρε και χαρηκα :-P

@Beboula25 kai @loyloy σε εσας εκαναν κληρωση και για δωρο?

Ναι έκαναν κλήρωση για 2 Δώρα.αλλα ως γνωστή γκαντεμο σιγά μη κερδιζα. Κάτι αναμνηστικά μας έδωσαν.Μινιον δειγματακια κρεμουλες της Chico και μυρίζουν μωρουδιλα

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι έκαναν κλήρωση για 2 Δώρα.αλλα ως γνωστή γκαντεμο σιγά μη κερδιζα. Κάτι αναμνηστικά μας έδωσαν.Μινιον δειγματακια κρεμουλες της Chico και μυρίζουν μωρουδιλα

 

Εμας ενω ειχαν πει θα κανουν δεν κανανε τελικα,δεν ξερω γιατι αλλα μας εδωσαν και εμας τσαντουλα με δειγματακια :D Ειμασταν λιγα ατομα ισως γιαυτο. Η μαια που το εκανε παντως ηταν πολυ καλη και εμπειρη,θα της ζητουσα βοηθεια με το θηλασμο αλλα ηταν και αυτη εγκυος οποτε δενθα ειναι διαθεσιμη μετα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειπε πολλα που ειναι γνωστα, μας εδειξε στασεις θηλασμου,μας ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικο και το rooming in για να θηλαζουμε απο την αρχη οποτε θελει το μωρακι μας.Αλλα ενα πολυ σημαντικο,που εγω δεν γνωριζα, και που μπορουμε να ζητησουμε,ειναι να μη παρουν καθολου το μωρο με το που γεννηθεί, αλλα να το αφησουν πανω μας με το που βγει απο την κοιλια.Να μεινει εκει ολη την ωρα που θα μας τακτοποιουν και να προσπαθησουμε να θηλασουμε εκει.Το μωρακι με το που γεννιέται εκεινη τη στιγμη το αντακλαστικο του θηλασμου ειναι στο ζενιθ και ειναι σημαντικο να μη χασουμε αυτες τις δυο πρωτες ωρες.Οχι οτι δεν θα καταφερουμε μετα να θηλασουμε φυσικα,αλλα αν ξεκινησουμε απο την αιθουσα τοκετου ειναι ακομα πιο ευκολο. Εκει που πειστηκα γιαυτο ηταν οταν μας εδειξε ενα βιντεο με ενα νεογεννητο,μολις το ειχαν ακουμπησει στη κοιλια της μαμας του και αυτο αρχισε να μπουσουλαει πανω της μεχρι που εφτασε στο στηθος και επιασε τη θηλη!Ηταν απιστευτο.Δεν περιμενα να εχουν τη δυναμη να το κανουν αυτο. Μπορουμε να το ζητησουμε,υπαρχουν μαιευτήρια που το κανουν. Επισης σημαντικο να μη κοπει αμεσως ο ομφαλιος αλλα μετα απο 5 λεπτα,ωστε το αιμα που εχει μεινει στον πλακουντα να επιστρεψει πισω στο μωρακι αλλιως μενει εκτος. Μας εδειξε πως να πιανει το μωρο τη θηλη,πως να κανουμε μπανακι και γενικα εγιναν πολλες ερωτησεις. Ειναι μια ομαδα με μαιες εδω στη Θεσσαλονικη με μεγαλη εμπειρια που ερχονται και σπιτι σου και σε βοηθανε αν εχεις θεματα θηλασμου. Η σωστη σταση ειναι το παν.Αν ποναμε ματωνουμε κτλ.κατι δεν γινεται σωστα.Επισης αν πρηζεται το στηθος και ποναει τοτε μαλασουμε η κανουμε ζεστες κομπρεσες,η ριχνουμε ζεστο νερακι πριν το θηλασμο και μετα το θηλασμο δροσερες κομπρεσες.Κατι που κανει πολυ καλο και απορροφά το πρηξιμο του στηθους ειναι το λαχανο!! Εχουμε στο ψυγειο μας πλυμένα  μεγαλα φυλα και μετα το θηλασμο τα τοποθετουμε δροσερα πανω στο στηθος..γενικα ειπαμε πολλααα τι να πρωτοθυμηθω 

Αχ πολυ ενδιαφεροντα ολα!!! Θενκ γιουυ

πρίν από 45 λεπτά , loyloy είπε:

@nanoula90 συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!Μπράβο σου!!!!!!Καλά θα πετας σήμερα.τοσος κόπος σε όλη την εγκυμοσύνη ανταμοιφθηκε. 

Αχ λουλου μου σε ευχαριστω πολυ!! Ασε, ακομα δεν το πιστευω. Νομιζω οτι πρεπει γρηγορα να παω στα βιβλια μου! Σαν να ειχε κατσικωθει καποιος στον σβερκο μου επι 2 χρονια νιωθω. Αφου μολις βγηκα απο την αιθουσα εκανα ενα τετοιο ουουουφφ σαν να πετουσα ξαφνικα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εμας ενω ειχαν πει θα κανουν δεν κανανε τελικα,δεν ξερω γιατι αλλα μας εδωσαν και εμας τσαντουλα με δειγματακια :D Ειμασταν λιγα ατομα ισως γιαυτο. Η μαια που το εκανε παντως ηταν πολυ καλη και εμπειρη,θα της ζητουσα βοηθεια με το θηλασμο αλλα ηταν και αυτη εγκυος οποτε δενθα ειναι διαθεσιμη μετα 

Εγώ ζήτησα και τηλέφωνο Της μαιας. Εμείς ήμασταν αρκετές.και όλες με κάτι κοιλάρες.  :) είχε έρθει και μια κοπέλα με το 2 μηνών μωρό της.μια σταλιτσα μωρέ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ειναι σε κρίσιμη κατασταση κ η δευτερη εχθες ειχε μια αιμοραγια στον πνευμονα παλευε ολη νυχτα να κρατηθει στη ζωη τις εκαναν μεταγγυσεις κ ευτυχως σταματησε η αιμορραγία το πρωι αλλα ισως ξανακανει το ασχημο ειναι οτι με αυτο που εγινε καποια πραγματα που τα ειχαν σταθεροποιησει μετα απο αυτο πηγαν παλι στην αρχη ειναι πολυ ευαισθητη ακομα αλλα δινει μαχη για τη ζωη της αγωνίζεται η ψυχη μου! 

Διαβαζω τα νεα σας κοριτσια κ χαιρομαι που πανε ολα καλα μου κανει καλο να ακουω τα δικα σας ξεχνιεμαι λιγο!

Πραγματικά κορίτσι μου δεν ξέρω ποιος δίνει κουράγιο σε ποιον εσύ σε εμάς ή εμείς σε εσένα? Μάλλον το πρώτο... Να προσεύχεσαι για το αγγελούδι σου στον ουρανό κ για το μωράκι σου που παλεύει. Ο αδερφός μου σε λίγες μέρες θα φύγει για Άγιο Όρος θες να του παραγγείλω λαδάκι κ την Ζώνη Της Παναγίας να σου τα στείλω? Πραγματικα λυπάμαι πολύ Η Παναγία μαζί σας... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ναι δεν έχεις να φοβάσαι κάτι αντιθετως πιστεύω. Κάνε το εφόσον είσαι κ επιρρεπης να είσαι ησυχη 

Απλά λένε σηκώνεις και πυρετό όταν το κάνεις αυτό φοβάμαι πιο πολυ


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Απλά λένε σηκώνεις και πυρετό όταν το κάνεις αυτό φοβάμαι πιο πολυ

Α μωρε όλοι δλδ είναι σίγουρο; Και αν σηκώνεις δεν θα είναι κ τρομερό για μια μέρα θα ναι.  φαντάζομαι όλα αυτά τα γνωρίζουν οι γιατροί και για να μας το προτείνουν άφοβα δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα. Να κανεις ότι εσυ νιώθεις καλύτερο για εσένα μην ζορίζεσαι. Απλά καποιες φορες πρέπει να κάνουμε πίσω κάποιους φόβους που μπορεί στη τελική να ειναι κ το πιο σωστο. Και εγω με την μαία μόνο μίλησα βασικά ρώτησα ποτε γίνεται. Εννοείται θα συζητήσω με τον γιατρό και ότι μου πει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Α μωρε όλοι δλδ είναι σίγουρο; Και αν σηκώνεις δεν θα είναι κ τρομερό για μια μέρα θα ναι.  φαντάζομαι όλα αυτά τα γνωρίζουν οι γιατροί και για να μας το προτείνουν άφοβα δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα. 

Λες εε;;αχ δεν ξέρω γτ το φοβάμαι τόσο..αλλά θέλω δεν θέλω θα το κάνω οπότε...εσύ το έχεις κάνει;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εγώ στο Λητώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός..γυναίκα έχεις ή αντρα γιατρό;

Λητώ εννοούσα το κατάστημα στον Κηφισό που πήγα χτες για το σεμινάριο.Στο Γαια Εγώ εγώ θα γεννήσω.Αντρα εχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...