Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ειμαστε στα ιδια σταθερα δε με κουραζετε κοριτσια το αντιθετο μου δίνεται δυναμη!

 

 Ναι εννοείται οτι πουν! Πάντως δινουν μεγαλο αγωνα κ αυτοι οι ανθρωποι εκει μεσα κ αξιζουν πολλα μπραβο!Εχουν πολυ καλη μοναδα ευτυχως!

Βασω μου χαιρομαι που ειναι σταθερη η μικρουλα σου,ειναι μαχητρια..Κοιτα να ξεκουραζεσαι και εσυ οσο μπορεις,χρειαζεσαι δυναμη.Ολα θα πανε καλα!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Βασω μου εξετασεις ποτε θα μπορουν να κανουν στο παιδι? Οταν σταθεροποιηθει και παρει βαρος? 

Να εισαι δυνατη κοριτσι μου και εσυ και η οικογενεια σου. Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζειτε, αλλα ολες προσευχομαστε να το ξεπερασετε. 

Εξετασεις τις κανουν καθε μερα σχεδον αιματολογικες για να ελενχουν κυριως τον αιματοκριτη της κ μετα την προχθεσινη νυχτα που ειχε αιμοραγια της εκαναν κ εγκεφαλογραφημα για να δουν μηπως επηρεάστηκε κατι κ ευτυχως βγηκε καλο

6 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Αχ Βάσω μου να ήξερες πόσο σε θαυμάζω.... Πόση δυναμη κρύβεις μέσα σου κορίτσι μου... Εδώ είμαι κι εγώ να ξερεις, παρακολουθώ σιωπηρά, συγγνώμη αλλά δεν ξέρω τι να γράψω, γράφω σβήνω, μπερδεύω τις λέξεις.... Ίσως λόγω και της δικής μου διπλής κύησης επηρεάστηκα λίγο περισσότερο.... Σε σκέφτομαι συνέχεια, κι εσένα και το κοριτσάκι σου..... 

Σευχαριστω πολυ το ξερω οτι εισαστε εδω ολες  σας νιωθω κ εγω δεν εχω λογια σε τετοιες περιπτώσεις το μονο που θελω ειναι να μην επηρεαζεστε αρνητικα

Να ρωτησω αν γνωριζει καποια απο τις παλιες μανουλες εγω βγαζω με το θηλαστρο τωρα γαλα ξεκινησε κανονικα η ροη απο χτες καθε τρεις ωρες σχεδον απλα νιωθω το στηθος πολυ βαρυ κ ποναει λιγο ακομα κ μετα την αντληση ετσι ειναι στην αρχη? Κανω μασαζ κ κρυες κομπρεσες για ανακουφιση αλλα νομιζω δεν αλλαζει κατι

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Εξετασεις τις κανουν καθε μερα σχεδον αιματολογικες για να ελενχουν κυριως τον αιματοκριτη της κ μετα την προχθεσινη νυχτα που ειχε αιμοραγια της εκαναν κ εγκεφαλογραφημα για να δουν μηπως επηρεάστηκε κατι κ ευτυχως βγηκε καλο

Σευχαριστω πολυ το ξερω οτι εισαστε εδω ολες  σας νιωθω κ εγω δεν εχω λογια σε τετοιες περιπτώσεις το μονο που θελω ειναι να μην επηρεαζεστε αρνητικα

Να ρωτησω αν γνωριζει καποια απο τις παλιες μανουλες εγω βγαζω με το θηλαστρο τωρα γαλα ξεκινησε κανονικα η ροη απο χτες καθε τρεις ωρες σχεδον απλα νιωθω το στηθος πολυ βαρυ κ ποναει λιγο ακομα κ μετα την αντληση ετσι ειναι στην αρχη? Κανω μασαζ κ κρυες κομπρεσες για ανακουφιση αλλα νομιζω δεν αλλαζει κατι

Καλημέρα βασω μου.παρακολουθησε Σεμινάρια προχτές.μας είπε αν πονάει να κάνουμε κομπρεσες με φύλλο λάχανο.ενα φύλλο από το ψυγείο πάνω στο στήθος.αν θες δοκίμασε το μήπως βοηθησει .της δίνουν γαλατακι?άντε να πάρει βάρος σιγά σιγά θα την βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. κορίτσι μου διάβαζα την ιστορία σου και δεν ήξερα τι να σου πω πραγματικά. Στεναχωρήθηκα πολυ για το μωράκι σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά για το άλλο κοριτσάκι σου που παλεύει.. έχω έρθει στους γονείς μου στην επαρχία και εδώ γιορτάζουμε την Παναγία την Πολυσποριτισσα( Τα είσοδια της Θεοτόκου την ξέρουν πολλοί  ) ετσι την λενε την γιορτή εδώ είναι 21 Νοέμβρη και φτιάχνουμε άρτους και όλα τα παραδοσιακά που φέρει η γιορτή με τους σπόρους κλπ θα σου ανάψω ένα κεράκι και εύχομαι να σας πάνε όλα καλά πραγματικά με όλη μου τη καρδιά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Εξετασεις τις κανουν καθε μερα σχεδον αιματολογικες για να ελενχουν κυριως τον αιματοκριτη της κ μετα την προχθεσινη νυχτα που ειχε αιμοραγια της εκαναν κ εγκεφαλογραφημα για να δουν μηπως επηρεάστηκε κατι κ ευτυχως βγηκε καλο

Σευχαριστω πολυ το ξερω οτι εισαστε εδω ολες  σας νιωθω κ εγω δεν εχω λογια σε τετοιες περιπτώσεις το μονο που θελω ειναι να μην επηρεαζεστε αρνητικα

Να ρωτησω αν γνωριζει καποια απο τις παλιες μανουλες εγω βγαζω με το θηλαστρο τωρα γαλα ξεκινησε κανονικα η ροη απο χτες καθε τρεις ωρες σχεδον απλα νιωθω το στηθος πολυ βαρυ κ ποναει λιγο ακομα κ μετα την αντληση ετσι ειναι στην αρχη? Κανω μασαζ κ κρυες κομπρεσες για ανακουφιση αλλα νομιζω δεν αλλαζει κατι

Βασω μου στα σεμιναρια μας ειπαν πριν το θηλασμο για να ανακουφισεις το στηθος μασαζ κυκλικα και κομπρεσες με ζεστό νερο. Η θα ριξεις στο στηθος ζεστο νερακι στο ντουζ και μαλαξεις.Μετα το θηλασμο κανουμε δροσερες κομπρεσες. Ζεστο πριν και κρυο μετα να θυμασαι. Αυτο με το λαχανο μας το ειπαν κ εμας για μετα το θηλασμο κανει πολυ καλο.

Πως ειστε σήμερα κοριτσι μου?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα βασω μου.παρακολουθησε Σεμινάρια προχτές.μας είπε αν πονάει να κάνουμε κομπρεσες με φύλλο λάχανο.ενα φύλλο από το ψυγείο πάνω στο στήθος.αν θες δοκίμασε το μήπως βοηθησει .της δίνουν γαλατακι?άντε να πάρει βάρος σιγά σιγά θα την βοηθήσει.

Καλημερα θα το δοκιμασω το ειχα διαβασει κ εγω αυτο δε της δινουν ακομα αλλα μου ειπαν αν θελω να κανω τραπεζα ωστε οταν το χρειαστει να της το δωσουν γιατι κανει πολυ καλο στα προωρα μωρακια μετα τις 25 μερες αν πανε ολα καλα θα ξεκινησουν να της δινουν κ μου ειπαν οτι στην αρχη θα τρωει 6-7ml τη μερα 

πρίν από 17 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Vasoth. κορίτσι μου διάβαζα την ιστορία σου και δεν ήξερα τι να σου πω πραγματικά. Στεναχωρήθηκα πολυ για το μωράκι σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά για το άλλο κοριτσάκι σου που παλεύει.. έχω έρθει στους γονείς μου στην επαρχία και εδώ γιορτάζουμε την Παναγία την Πολυσποριτισσα( Τα είσοδια της Θεοτόκου την ξέρουν πολλοί  ) ετσι την λενε την γιορτή εδώ είναι 21 Νοέμβρη και φτιάχνουμε άρτους και όλα τα παραδοσιακά που φέρει η γιορτή με τους σπόρους κλπ θα σου ανάψω ένα κεράκι και εύχομαι να σας πάνε όλα καλά πραγματικά με όλη μου τη καρδιά. 

Ευχαριστω πολυ καθε προσευχη βοηθαει πολυ!

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βασω μου στα σεμιναρια μας ειπαν πριν το θηλασμο για να ανακουφισεις το στηθος μασαζ κυκλικα και κομπρεσες με ζεστό νερο. Η θα ριξεις στο στηθος ζεστο νερακι στο ντουζ και μαλαξεις.Μετα το θηλασμο κανουμε δροσερες κομπρεσες. Ζεστο πριν και κρυο μετα να θυμασαι. Αυτο με το λαχανο μας το ειπαν κ εμας για μετα το θηλασμο κανει πολυ καλο.

Πως ειστε σήμερα κοριτσι μου?

Οκ θα τα δοκιμασω ολα ευχαριστω κοριτσια! 

11.30 θα παμε να τη δουμε κ να μας ενημερωσουν θα σας γραψω μετα φιλια!

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα θα το δοκιμασω το ειχα διαβασει κ εγω αυτο δε της δινουν ακομα αλλα μου ειπαν αν θελω να κανω τραπεζα ωστε οταν το χρειαστει να της το δωσουν γιατι κανει πολυ καλο στα προωρα μωρακια μετα τις 25 μερες αν πανε ολα καλα θα ξεκινησουν να της δινουν κ μου ειπαν οτι στην αρχη θα τρωει 6-7ml τη μερα 

Ευχαριστω πολυ καθε προσευχη βοηθαει πολυ!

Οκ θα τα δοκιμασω ολα ευχαριστω κοριτσια! 

11.30 θα παμε να τη δουμε κ να μας ενημερωσουν θα σας γραψω μετα φιλια!

Θα περιμένουμε τα νέα σας.Να δεις που θα τα πηγαίνει καλύτερα η μπεμπα.της έχετε δώσει όνομα?γτ αν είναι να τη λέμε έτσι :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!! Εννοείται χουχουλιασμα στην τζακαρα, κανειτρομερο κρυο!!! 

@Vasoth. μου περιμενουμε τα νεα... 

 

Αχ τυχερουλες με τα τζακακια! Εγω σαν τις γριουλες διπλα στη σομπα χαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ τυχερουλες με τα τζακακια! Εγω σαν τις γριουλες διπλα στη σομπα χαχαχα

Ξυλοσομπα??? Χαχαχα Χαχαχα 

(Προικα της κορης το τζακι υποψιν, Χαχαχα) 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ξυλοσομπα??? Χαχαχα Χαχαχα 

(Προικα της κορης το τζακι υποψιν, Χαχαχα) 

Ααα εχει και προικα, τοτε σοβαρευει το πραγμα χαχαχα.

Οχι ενταξει, ειμαστε πιο εξελιγμενοι σε παρακαλω. Ηλεκτρικη σομπα, αμε. Ακομα δεν μας εχουν βαλει πετρελαιο, απο δευτερα μας ειπαν και εχουμε ξυλιασει. ο ενας καθεται με τα ερκοντισια και ο αλλος διπλα στην σομπα χαχαχαχ. Πως ειναι κατι παππουδια με αυτες τις χοντρες καλτσες μεχρι το γονατο?? Και ενα ριχταρι στην πλατη?? Εεε αυτο ακριβως χαχαχαχ. 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ααα εχει και προικα, τοτε σοβαρευει το πραγμα χαχαχα.

Οχι ενταξει, ειμαστε πιο εξελιγμενοι σε παρακαλω. Ηλεκτρικη σομπα, αμε. Ακομα δεν μας εχουν βαλει πετρελαιο, απο δευτερα μας ειπαν και εχουμε ξυλιασει. ο ενας καθεται με τα ερκοντισια και ο αλλος διπλα στην σομπα χαχαχαχ. Πως ειναι κατι παππουδια με αυτες τις χοντρες καλτσες μεχρι το γονατο?? Και ενα ριχταρι στην πλατη?? Εεε αυτο ακριβως χαχαχαχ. 

Χαχαχα χαχα  εννοείται καλε ολοκληρο σπιτικό!!!! Μονοκατοικία!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...