Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Bebula μου μη φοβασαι.ολα καλα θα ειναι.στην εγκυμοσυνη εχουμε διαφορους πονους.ξεκουραση και μην αγχωνεσαι.ξερεις εσυ.προς το παρον οι αναγουλες ερχονται και φευγουν.δυσκολο με το μικρο αλλα απο την ξεχνιεμαι κι ολας.ειναι και ζωηρουλης.εμαθε να σηκωνεται και δεν βαζει κωλο κατω.απο την κοιλια φαινοταν


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα στην όμορφη παρέα... Συγχαρητήρια στις νέες εγκύουλες μας και να έχετε μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σας εύχομαι.... Βαγιουλα μου εύχομαι το κοριτσάκι σου να βγει νικήτρια απολο αυτό... Σας διαβάζω όλες κάθε μέρα κοριτσάκια μου αλλά δεν στέλνω γιατί έχω ακόμα ένα διαολοκι μέσα στο σπίτι και τρέχω όλη μέρα.... Να σας ρωτήσω κατι αν γνωρίζετε; είχα οριακά παθολογικο διαβήτη κυησης και πήγα σε ενδοκρινολογο..ξεκινησα διατροφή και μετράω το ζαχαρο 4 φορές την ημέρα... Όλες οι τιμές μου είναι καλές μετά το φαγητό.... Από 100 έως 120.αλλα της  νηστείας κάποιες μέρες είναι 100 μέχρι 103 ενώ πρέπει κάτω από 99....ειναι πολύ σοβαρό αυτό; γιατί να συμβαίνει;;;  και επίσης με αυτές τις τιμές που ειναι μέσα στα φυσιολογικά υπάρχει κάποιος κίνδυνος για το έμβρυο;  έχω αγχωθει λίγο με όλο αυτό... Είμαι στην 29 εβδομάδα... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elpida88 είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα... Συγχαρητήρια στις νέες εγκύουλες μας και να έχετε μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σας εύχομαι.... Βαγιουλα μου εύχομαι το κοριτσάκι σου να βγει νικήτρια απολο αυτό... Σας διαβάζω όλες κάθε μέρα κοριτσάκια μου αλλά δεν στέλνω γιατί έχω ακόμα ένα διαολοκι μέσα στο σπίτι και τρέχω όλη μέρα.... Να σας ρωτήσω κατι αν γνωρίζετε; είχα οριακά παθολογικο διαβήτη κυησης και πήγα σε ενδοκρινολογο..ξεκινησα διατροφή και μετράω το ζαχαρο 4 φορές την ημέρα... Όλες οι τιμές μου είναι καλές μετά το φαγητό.... Από 100 έως 120.αλλα της  νηστείας κάποιες μέρες είναι 100 μέχρι 103 ενώ πρέπει κάτω από 99....ειναι πολύ σοβαρό αυτό; γιατί να συμβαίνει;;;  και επίσης με αυτές τις τιμές που ειναι μέσα στα φυσιολογικά υπάρχει κάποιος κίνδυνος για το έμβρυο;  έχω αγχωθει λίγο με όλο αυτό... Είμαι στην 29 εβδομάδα... 

Καλησπέρα.και Εγώ διαβήτη κύησης αλλά στο οριο όπως Εσύ.τελευταιο γεύμα τι τρως?Μήπως φταίει αυτό?μίλησε πάντως και με τον ενδοκρινολογο.δεν πιστεύω πάντως να ναι κάτι.μην αγχώνεσαι.

@Beboula25 αγάπη μου έχεις ηρεμήσει Τώρα?

@My_star  με το καλό το θαυματακι  σου.Εισαι το φωτεινό παράδειγμα ότι όλα γίνονται.μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις. @Comet δεν ξέρω αν σου χω ξαναγράψει.με το καλό και Εσύ το μωράκι σου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , loyloy είπε:

Καλησπέρα.και Εγώ διαβήτη κύησης αλλά στο οριο όπως Εσύ.τελευταιο γεύμα τι τρως?Μήπως φταίει αυτό?μίλησε πάντως και με τον ενδοκρινολογο.δεν πιστεύω πάντως να ναι κάτι.μην αγχώνεσαι.

@Beboula25 αγάπη μου έχεις ηρεμήσει Τώρα?

@My_star  με το καλό το θαυματακι  σου.Εισαι το φωτεινό παράδειγμα ότι όλα γίνονται.μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις. @Comet δεν ξέρω αν σου χω ξαναγράψει.με το καλό και Εσύ το μωράκι σου!!!!!!

Ναι πήγα και τις έδειξα τα αποτέλεσματα της πρώτης εβδομάδας και μου είπε ότι είναι τέλεια.. Και τις είπα για τα πρωινά που είναι ανεβασμένα και μου είπε ότι επειδή δε πίνω γάλα το βράδυ.... Αλλά δεν την ρώτησα αν με αυτες τις τιμές που έχουμε εμείς αν θα έχουν πρόβλημα τα μωράκια μας... Αυτό με νοιάζει πιο πολύ... Έχεις ρωτήσει μήπως εσύ κοπέλα μου;  γνωρίζεις;;; τι εβδομάδα εισαι εσύ loyloy μου; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλώς ορισες κοριτσι μου!!! Με το καλο το νινακι σου!!! 

Βροχερές, κρυουλιαρικες καλημέρες!!! 

Καλως σας βρηκα γλυκια μου.. με το καλο σε ολες μας υγεια πανω απ ολα.. Χουχουλιαρικη καλησπερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, My_star είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια.. στις ηδη μανουλες.. σε αυτες που προσπαθουν.. και σε αυτες που μετρουν αντιστροφα.. Αρχισα κι εγω να μετραω μερες (αν και απομενουν πολλες) εδω και μια εβδομαδα οπου Τριτη και 13 εμαθα το πιο ευχαριστο νεο πριν αλλαξει αυτος ο χρονος που ηταν γεματος καλες αλλα και κακες στιγμες.. Εμαθα πως ημουν 6 εβδομαδων εγκυος.. απο το πουθενα.. οχι μονο δεν το περιμενα αλλα το ειχα και σιγουρο πως δεν ειμαι εφοσον υπηρχε; θεμα υπογονιμοτητας απο την πλευρα του συζυγου..δυο χρονια προσπαθειων εξετασεων και τελικα τσουπ..ηρθε.. για να μην πολυλογω εκανα τεστ το οποιο βγηκε θετικο και το αμφισβητισα εκανα χοριακη καραμπινατο θετικο και επισκεψη στον γιατρο μου οπου και ακουσαμε το μωρακι μας να μας "χαιρεταει".. ποιος λεει πως δεν γινονται θαυματα..

Συγχαρητήρια κοπέλα μου, έτσι ωραία να κλείσει η χρονιά σε όλες όσες προσπαθούν για μωράκι!!

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου.φυσικα και γινονται θαυματα καμια φορα αργουν λιγο.με το καλο το μωρακι σου.μια ηρεμη εγκυμοσυνη σου ευχομαι.κι εγω αυτη τη στιγμη κρατω στο χερι μου ενα θετικο τεστ εγκυμοσυνης

Συγχαρητήρια γλυκειά μου κ σε σένα!!!!!!

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!! Πως είστε πως πάει με το κρύο καιρός για δυο..;;:):wub:

Συγχαρητήρια @My_star !! Γίνονται θαύματα...!! Πολύ συγκινητικό μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε υπέροχα και μια ήρεμη εγκυμοσυνη!  

@Comet συγχαρητήρια και από εδώ! Αρχισαν τα όργανα ε; Και έχεις κ το μικρακι.. Το διάστημα που ήμουν χάλια με αναγουλες κ εμετούς ελεγα ήρωες οι γυναίκες που περνούν αυτά και έχουν και αλλα παιδάκια και φροντίζουν τα πάντα. 

Εγω κοριτσια μόλις μίλησα με την μαία. Διπλώθηκα στα δυο από πόνο χαμηλά σουβλιες αριστερά και μέσα στο τέτοιο μου που με έπιασαν τα κλάμματα. Μου είπε να παρω και άλλη προγεστερονη και ξάπλα λιγάκι αφού άλλωστε προς το παρόν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Ανοίγει η μητρα μου λέει και για αυτό οι πόνοι. Πήρα και ένα τροφοκαρντ το πρωί γιατΗ από νωρις είχα πονακια. Την Τριτη με το καλό Παναγία μου να είναι όλα καλα. Συγνώμη σας γράφω πολλά αλλα τρόμαξα τόσο ήταν τόσο γιατί δεν ήταν απλή σουβλιτσα. Ούτε έντερο είναι αυτές τις μερες πάω πιο συχνά κ τελευταία πήγα εχθές. 

 

@Vasoth. ελπίζω να είστε σταθερά καλύτερα κάθε μέρα και καλύτερα! περιμενουμε νέα σας 

Περαστικά σου μπεμπουλα, εύχομαι να του σταματήσει γρήγορα ο πόνος.. Όλα καλά θα πάνε την Τρίτη!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε στα ιδια κοριτσια σημερα πουτην ειδαμε μας εκανε κινησουλες αρκετες κουνουσε χερια ποδια ολα σταθερα προς το παρον.

Με το καλο τα νεα κοριτσια τελειωμηνες εγκυμοσυνες να εχετε κοριτσια κ υγιει μωρακια!σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση κ τις ευχες σας!!

  • Μου αρέσει 10

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ειμαστε στα ιδια κοριτσια σημερα πουτην ειδαμε μας εκανε κινησουλες αρκετες κουνουσε χερια ποδια ολα σταθερα προς το παρον.

Με το καλο τα νεα κοριτσια τελειωμηνες εγκυμοσυνες να εχετε κοριτσια κ υγιει μωρακια!σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση κ τις ευχες σας!!

Αχ μπράβο Βάσω μου... Φαίνεται δυνατό το κοριτσάκι σου... Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρει.... Οι προσευχές μας είναι στο κοριτσάκι σου... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με έχει πεθάνει η μία θηλή μου ποναει πολύ δεν μπορώ ούτε την μπλουζα μου να φορέσω κ μια κρέμα που έχω δεν κάνει τίποτα. Καμιά συμβουλή? 

Μπορεις να βαλεις αυτή που είναι για της θηλες medela purelan την λενε. Υποτηθετε είναι για μετά αφού γέννας και σου έχουνε πληγωθει η θηλες  αλλά για την ίδια δουλειά είναι παρτην θα σε βοηθησει

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ειμαστε στα ιδια κοριτσια σημερα πουτην ειδαμε μας εκανε κινησουλες αρκετες κουνουσε χερια ποδια ολα σταθερα προς το παρον.

Με το καλο τα νεα κοριτσια τελειωμηνες εγκυμοσυνες να εχετε κοριτσια κ υγιει μωρακια!σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση κ τις ευχες σας!!

Χαίρομαι πολύ για τα νέα σας κορίτσι μου,είστε στο μυαλό μας !

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elpida88 είπε:

Ναι πήγα και τις έδειξα τα αποτέλεσματα της πρώτης εβδομάδας και μου είπε ότι είναι τέλεια.. Και τις είπα για τα πρωινά που είναι ανεβασμένα και μου είπε ότι επειδή δε πίνω γάλα το βράδυ.... Αλλά δεν την ρώτησα αν με αυτες τις τιμές που έχουμε εμείς αν θα έχουν πρόβλημα τα μωράκια μας... Αυτό με νοιάζει πιο πολύ... Έχεις ρωτήσει μήπως εσύ κοπέλα μου;  γνωρίζεις;;; τι εβδομάδα εισαι εσύ loyloy μου; 

Διανυω τη 37η.γαλα πινω μόνο το πρωί γτ παίρνω σίδηρο και πρέπει να περάσουν 2 ώρες για γαλακτοκομικά και έτσι πριν κοιμηθώ τρώω 1 πορτοκαλι.το θέμα είναι να μη μας πέσει μη πάθουμε υπογλυκαιμικο σοκ.μετρησεις του Τύπου 140 και δεν κάνεις.αρα μη τρομάζεις.συνεχεια ψηλές δεν θέλουμε να χουμε απλά να είναι ρυθμισμένο σε κάποιο επίπεδο.να.μη περνάει το όριο είναι το θέμα.κατσε ηρέμησε.ολα Καλά πάνε.παντβς δοκίμασε φρούτο για βράδυ μήπως ειναι καλύτερα το νηστείας μετά.

πρίν από 57 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με έχει πεθάνει η μία θηλή μου ποναει πολύ δεν μπορώ ούτε την μπλουζα μου να φορέσω κ μια κρέμα που έχω δεν κάνει τίποτα. Καμιά συμβουλή? 

Υπομονή.ειναι φορές που δεν άντεχα Ούτε το φανελάκι να με ακουμπάει.παντβς όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου έχουν σκληρύνει πολύ και δεν εχω θεμα.και καλύτερα μη βάζεις κρεμουλες στη θηλή.ο γιατρός δεν με άφησε.μονο στο στήθος γύρω γύρω για ραγάδες αν θέλω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Διανυω τη 37η.γαλα πινω μόνο το πρωί γτ παίρνω σίδηρο και πρέπει να περάσουν 2 ώρες για γαλακτοκομικά και έτσι πριν κοιμηθώ τρώω 1 πορτοκαλι.το θέμα είναι να μη μας πέσει μη πάθουμε υπογλυκαιμικο σοκ.μετρησεις του Τύπου 140 και δεν κάνεις.αρα μη τρομάζεις.συνεχεια ψηλές δεν θέλουμε να χουμε απλά να είναι ρυθμισμένο σε κάποιο επίπεδο.να.μη περνάει το όριο είναι το θέμα.κατσε ηρέμησε.ολα Καλά πάνε.παντβς δοκίμασε φρούτο για βράδυ μήπως ειναι καλύτερα το νηστείας μετά.

Θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ...δηλαδή εμείς που κυμαινομαστε σχεδόν μόνιμα κάτω από 140 το μωράκι μας δεν θα έχει πρόβλημα ε;  γιατί εμένα στις 26 εβδομάδες και 3 μέρες ήταν 1070 γραμμάρια και διάβασα ότι βγαίνουν λίγο μεγάλα αν εχεις διαβήτη... Γιαυτό το λόγο αγχωθηκα... Ευχαριστώ πάντως με καθυσηχασες λιγάκι... Και εσύ σε τιμές μέχρι 140 είσαι;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ειμαστε στα ιδια κοριτσια σημερα πουτην ειδαμε μας εκανε κινησουλες αρκετες κουνουσε χερια ποδια ολα σταθερα προς το παρον.

Με το καλο τα νεα κοριτσια τελειωμηνες εγκυμοσυνες να εχετε κοριτσια κ υγιει μωρακια!σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση κ τις ευχες σας!!

Μπράβο στο κορίτσι μας που κάνει και κινησουλες. Θα τα καταφέρει.ειμαι σίγουρη!! !!!!!!Δυνατη να είσαι αγάπη μου για την μικρή μας Αδαμαντία!!!!Όταν  την πάρεις αγκαλιά σε λίγο καιρό θα της δώσεις ένα μεγάλο φιλι από όλες μας !!!!!

πρίν από 3 λεπτά , Elpida88 είπε:

Θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ...δηλαδή εμείς που κυμαινομαστε σχεδόν μόνιμα κάτω από 140 το μωράκι μας δεν θα έχει πρόβλημα ε;  γιατί εμένα στις 26 εβδομάδες και 3 μέρες ήταν 1070 γραμμάρια και διάβασα ότι βγαίνουν λίγο μεγάλα αν εχεις διαβήτη... Γιαυτό το λόγο αγχωθηκα... Ευχαριστώ πάντως με καθυσηχασες λιγάκι... Και εσύ σε τιμές μέχρι 140 είσαι;  

Κάνω ποτε ποτε μέχρι εκεί.μου χει βάλει όριο το 120.βασικα Εγώ έκανα κρυφό ζάχαρο.ειχα πολύ καλή καμπύλη και ξαφνικά άρχισα να χω πολύ αμνιακό υγρό.και με το που ξεκίνησα το μηχανάκι έπαθα σοκ αλλα κατάφερα να το φτάσω και στο 98 με το φαγητό.χτες για παράδειγμα έκανα 153.ενταξει αγχώθηκα λιγακι λίγο αλλά για μια στις τόσες Δεν πειράζει είπε ο γιατρός.τωρα από βάρος είναι μεγαλουτσικος ο μικρός.πρεπει.να ειναι σχεδόν 3κιλα τώρα αλλά Σύμφωνα με το ποσό γεννήθηκα Εγώ και ο άντρας μου είναι εντάξει.υπαρχει και αυτός ο παράγοντας στο βάρος μωρού.Παντως πάρε και τον ενδοκρινολογο σου Αύριο να σε καθησυχάσει.μπορεο να λέμε τις εμπειρίες μας αλλά πάντα η γνώμη του γιατρού είναι πιο σωστή.να Είσαι και εσύ 100% ήρεμη.Η διατροφή σου πόσες θερμίδες Είναι?εμένα 1800.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...