Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

διαβασε βιβλια για την εγκυμοσυνη κ το μωρο

για τον θηλασμο της πατσουρου

οπως κ του παπαβεντση,κ πολυ καλο για τη διατροφη αργοτερα του μωρου(αλλο βιβλιο)

(η βαζελινη ειναι προιον πετρελαιου)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , vikib είπε:

διαβασε βιβλια για την εγκυμοσυνη κ το μωρο

για τον θηλασμο της πατσουρου

οπως κ του παπαβεντση,κ πολυ καλο για τη διατροφη αργοτερα του μωρου(αλλο βιβλιο)

(η βαζελινη ειναι προιον πετρελαιου)

Θα δοκιμασω κ τετοια βιβλια μπας κ ξεχαστω λιγο να περασει κ η μερα! Ευχαριστω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Smile89 είπε:

Μιας ξαδερφης της ειχε προτεινει ο γυναικολόγος της τις κρέμες σώματος για μωρακια. Γενικά να ξέρεις οι κρέμες σώματος-προσώπου δεν μας επηρεαζουν το νινι, εκτός κι αν έχουν ένα συστατικό το οποίο είναι σπανιο να το χουν, σου λέω τι μου λέει ο γιατρός μου. Δεν θυμαμαι το όνομα του όταν παω σπιτι θα δω τις σημειώσεις μου πρέπει να το χω γραψει. Εσυ απλα μα προσεχεις τα βαρυ και τις απότομες κινήσεις και όλα καλα θα πανε!!! 

Ωωωω κοριτσι μου Μπραβο το μπιζελακι σου!!! Τι όμορφα. Πότε πας παλι? 

Μου έδωσε 4 σελίδες με εξετάσεις να κάνω αιματολογικές κ ούρων κ θα ξαναπάω 10/7.κ έκλεισα κ σε ενδοκρινολόγο γτ θα πρέπει από τον επόμενο μήνα να αρχίσει να με παρακολουθεί κ αυτός.

1 hour ago, Nicol_ είπε:

@Smile89 εγω ειμαι 38 και γιαυτο εχω ενα παραπανω αγχος να πανε ολα καλα.Και εμας το πρωτο :) Ειμαι πολυ χαρουμενη και πλεον καθομαι σαν την τρελη και τα ψαχνω ολα τι θα φαω,τι θα πιω,τι κρεμα θα βαλω χαχα.. Ακομα μια ερωτηση λοιπον..εχω ξηρο δερμα και εβαζα πριν γαλακτωμα σωματος. Τωρα ομως θελω να προσεξω και να βαζω κατι χωρις χημικα..Πηγα και πηρα λοιπον  ενα παιδικο γαλακτωμα για μωρακια.. Ε για μωρακια λεω ειναι ασφαλες θα ειναι..αμ δε..εψαξα τα συστατικα του και βρηκα ηδη καποια χημικα μεσα που ειναι επικίνδυνα :angry: Απορω πως τα εγκρινουν για μωρακια..το ερωτημα ομως παραμενει..τι να βαζω στο σωμα μου?? :P

Εμένα επέμενε μια φίλη μου να πάρω βαζελίνη γτ έτσι της είχε πει ο δικός της γιατρός!αφου ρώτησα τον δικό μου κ μου είπε παρε ότι θες εκτός από βαζελίνη γτ έχει πετρέλαιο μέσα κ ευτυχώς γτ δεν την χώνευα.βρηκα της bepanthol την mommy. Είναι ακριβώς για αυτό το λόγο κ κάνει από το πρώτο τρίμηνο!μολις μπω στο δεύτερο θα πάρω bio oil γτ το έχω χρησιμοποιήσει σε τομές μου κ κάνει θαύματα.

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Μου έδωσε 4 σελίδες με εξετάσεις να κάνω αιματολογικές κ ούρων κ θα ξαναπάω 10/7.κ έκλεισα κ σε ενδοκρινολόγο γτ θα πρέπει από τον επόμενο μήνα να αρχίσει να με παρακολουθεί κ αυτός.

Εμένα επέμενε μια φίλη μου να πάρω βαζελίνη γτ έτσι της είχε πει ο δικός της γιατρός!αφου ρώτησα τον δικό μου κ μου είπε παρε ότι θες εκτός από βαζελίνη γτ έχει πετρέλαιο μέσα κ ευτυχώς γτ δεν την χώνευα.βρηκα της bepanthol την mommy. Είναι ακριβώς για αυτό το λόγο κ κάνει από το πρώτο τρίμηνο!μολις μπω στο δεύτερο θα πάρω bio oil γτ το έχω χρησιμοποιήσει σε τομές μου κ κάνει θαύματα.

10/7 ε? Στα γενέθλια μου. Χεχε. Τυχερή να είναι η μέρα. Ενδροκρινολογο Γιατι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Τα δικά μας νέα δεν είναι καλά... κρίμα..Δεν είδαμε τίποτα απολύτως..μάλιστα μ λέει σε έξι μέρες Θ αδιαθετησεις..την είπα ότι έχω πρωινές ναυτιες κ θετικά τεστ που σταδιακά σκουρυναν κ μ έγραψε χοριακη..την έκανα.Αύριο πρωί αποτελεσματα..Οπότε Θ σας ενημερώσω.. σπάω το κεφάλι Μ.. Εξωμήτριο Ν είναι? Δεν Θ φαινόταν?Κ πως είδε ότι Θ αδιαθετησω αν υπάρχει κύηση.. τι Ν πω.. Η μικροβιολόγος Μ είπε κάτι για καθυστερημένη σύλληψη.. Αλλά αν ήταν έτσι δεν Θ φαινόταν ότι Θ αδιαθετησω..ουφ.. Κ είχα γλυκαθει με την ιδέα.. 

5 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Με το καλό το ραντεβού σας!όλα τέλεια θα πάνε!!τρίτο?είσαι θηρίο!!!μπράβο σου!!πως τα πας με μωρά σου?

Ναι το καλοκαιράκι είναι η κατάλληλη εποχή!!θα γίνει η δουλίτσα είμαι σίγουρη.

Είχαμε και επαφή λίγες μέρες πριν το θετικό και μετά κάναμε την μέρα του θετικού βράδυ την επόμενη βραδυ και την μεθεπόμενη μεσημερι.παιξε και αυτο το σύστημα.χεχεχε.

Θα δούμε σύντομα το θετικό τεστακι σου!

Τ μωρΑ...άσε.. Ο μεγάλος είναι Ταρζάν..κ λίγα λέω..ζωηρός!,ζηλεύει υπερβολικά τον μικρό..Τον χτυπάει..κλπ.. πρέπει ν τον βλέπω συνέχεια..Κ Γενικά είναι λίγο ζόρι.. Είμαι όλη μέρα μόνη.. Ο σύζυγος έρχεται πτώμα αργά.. οι γονείς μακρυά..Κ με γειτονισα Η οποία ενοχλείται τόσο από τον μεγάλο Π φωνάζει όλη μερΑ κ κλαίει επειδή ζηλεύει..Π μας απείλησε κ με πρόνοια.(τάχα δεν το συμπεριφερομαστε καλά..αλλα Ο άντρας της μας είπε την ενοχλεί το μωρο..Τεσπα).Αφήστε..Καλά περνάμε..Αλλά όπως κ ν χει..όση κουραση κ Ν τραβάω..Ένα τρίτο δεν Θ με χαλουσε.. Δεν πειραζει..Έχει ο Θεός. Όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!Τα δικά μας νέα δεν είναι καλά... κρίμα..Δεν είδαμε τίποτα απολύτως..μάλιστα μ λέει σε έξι μέρες Θ αδιαθετησεις..την είπα ότι έχω πρωινές ναυτιες κ θετικά τεστ που σταδιακά σκουρυναν κ μ έγραψε χοριακη..την έκανα.Αύριο πρωί αποτελεσματα..Οπότε Θ σας ενημερώσω.. σπάω το κεφάλι Μ.. Εξωμήτριο Ν είναι? Δεν Θ φαινόταν?Κ πως είδε ότι Θ αδιαθετησω αν υπάρχει κύηση.. τι Ν πω.. Η μικροβιολόγος Μ είπε κάτι για καθυστερημένη σύλληψη.. Αλλά αν ήταν έτσι δεν Θ φαινόταν ότι Θ αδιαθετησω..ουφ.. Κ είχα γλυκαθει με την ιδέα.. 

Τ μωρΑ...άσε.. Ο μεγάλος είναι Ταρζάν..κ λίγα λέω..ζωηρός!,ζηλεύει υπερβολικά τον μικρό..Τον χτυπάει..κλπ.. πρέπει ν τον βλέπω συνέχεια..Κ Γενικά είναι λίγο ζόρι.. Είμαι όλη μέρα μόνη.. Ο σύζυγος έρχεται πτώμα αργά.. οι γονείς μακρυά..Κ με γειτονισα Η οποία ενοχλείται τόσο από τον μεγάλο Π φωνάζει όλη μερΑ κ κλαίει επειδή ζηλεύει..Π μας απείλησε κ με πρόνοια.(τάχα δεν το συμπεριφερομαστε καλά..αλλα Ο άντρας της μας είπε την ενοχλεί το μωρο..Τεσπα).Αφήστε..Καλά περνάμε..Αλλά όπως κ ν χει..όση κουραση κ Ν τραβάω..Ένα τρίτο δεν Θ με χαλουσε.. Δεν πειραζει..Έχει ο Θεός. Όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι..

Κατσε βρε, ποσες μέρες καθυστέρηση εχεις? Ποτε εκανες τα τεστ? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!Τα δικά μας νέα δεν είναι καλά... κρίμα..Δεν είδαμε τίποτα απολύτως..μάλιστα μ λέει σε έξι μέρες Θ αδιαθετησεις..την είπα ότι έχω πρωινές ναυτιες κ θετικά τεστ που σταδιακά σκουρυναν κ μ έγραψε χοριακη..την έκανα.Αύριο πρωί αποτελεσματα..Οπότε Θ σας ενημερώσω.. σπάω το κεφάλι Μ.. Εξωμήτριο Ν είναι? Δεν Θ φαινόταν?Κ πως είδε ότι Θ αδιαθετησω αν υπάρχει κύηση.. τι Ν πω.. Η μικροβιολόγος Μ είπε κάτι για καθυστερημένη σύλληψη.. Αλλά αν ήταν έτσι δεν Θ φαινόταν ότι Θ αδιαθετησω..ουφ.. Κ είχα γλυκαθει με την ιδέα.. 

Τ μωρΑ...άσε.. Ο μεγάλος είναι Ταρζάν..κ λίγα λέω..ζωηρός!,ζηλεύει υπερβολικά τον μικρό..Τον χτυπάει..κλπ.. πρέπει ν τον βλέπω συνέχεια..Κ Γενικά είναι λίγο ζόρι.. Είμαι όλη μέρα μόνη.. Ο σύζυγος έρχεται πτώμα αργά.. οι γονείς μακρυά..Κ με γειτονισα Η οποία ενοχλείται τόσο από τον μεγάλο Π φωνάζει όλη μερΑ κ κλαίει επειδή ζηλεύει..Π μας απείλησε κ με πρόνοια.(τάχα δεν το συμπεριφερομαστε καλά..αλλα Ο άντρας της μας είπε την ενοχλεί το μωρο..Τεσπα).Αφήστε..Καλά περνάμε..Αλλά όπως κ ν χει..όση κουραση κ Ν τραβάω..Ένα τρίτο δεν Θ με χαλουσε.. Δεν πειραζει..Έχει ο Θεός. Όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι..

μηπως ειναι λιγο νωρις για να δει κατι?? ο γιατρος βλεπει οτι θα αδιαθετησεις νομιζω απτο ενδομητριο αν ειναι παχυ κ απτο ωχρο σωματιο μηπως της το ειπες μετα οτι εχεις θετικα τεστ.? γιατι ενδομητριο κ το ωχρο σωματιο φαινονται κ στις δυο περιπτωσεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Κατσε βρε, ποσες μέρες καθυστέρηση εχεις? Ποτε εκανες τα τεστ? 

Τεστ ξεκίνησα Ν κάνω από τις 19.έβγαιναν αρνητικά..στις 22 βγήκε ενα αχνοοο θετικό..Και προχθές ένα πιο σκούρο θετικό.. Περιμένα σύμφωνα με τούς υπολογισμούς Μ..στις 19. 

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

μηπως ειναι λιγο νωρις για να δει κατι?? ο γιατρος βλεπει οτι θα αδιαθετησεις νομιζω απτο ενδομητριο αν ειναι παχυ κ απτο ωχρο σωματιο μηπως της το ειπες μετα οτι εχεις θετικα τεστ.? γιατι ενδομητριο κ το ωχρο σωματιο φαινονται κ στις δυο περιπτωσεις 

Μ δίνεις κουράγιο.. λέτε Ν πήγα πολύ νωρίς? Παω της λέω έχω θετικά τεστ..Μ λέει Είσαι έγκυος..Με εξετάζει κ μ λέει δεν βλέπω κάτι.. Μήπως μπερδεύτηκαν οι ορμόνες στα τεστ κ βγαίνουν θετικά?εδώ βλέπω Θ αδιαθετησεις σε έξι μέρες.. λέω έχω κ πρωινές ναυτιες και Τ τεστ σκουραίνουν. Μ λέει Θ κάνεις χοριακη κ μιλαμε.. τη ρώτησα για Εξωμήτριο κ μ λέει αν είναι κάτω από 1500 Η χοριακη Θ κάνουμε μια ένεση.Αλλά επειδή είχαμε πάει με Τ μωρά δεν είχα μυαλό Ν ρωτήσω κάτι παραπάνω.ξέρω λάθος Μ Αλλά όταν Μ είπε ότι δεν είμαι λίγο θολωσα.ήμουν σίγουρη για Τ τεστ κλπ.Κ μ είπε Θ μιλήσουμε Αύριο με τα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Τεστ ξεκίνησα Ν κάνω από τις 19.έβγαιναν αρνητικά..στις 22 βγήκε ενα αχνοοο θετικό..Και προχθές ένα πιο σκούρο θετικό.. Περιμένα σύμφωνα με τούς υπολογισμούς Μ..στις 19. 

Μ δίνεις κουράγιο.. λέτε Ν πήγα πολύ νωρίς? Παω της λέω έχω θετικά τεστ..Μ λέει Είσαι έγκυος..Με εξετάζει κ μ λέει δεν βλέπω κάτι.. Μήπως μπερδεύτηκαν οι ορμόνες στα τεστ κ βγαίνουν θετικά?εδώ βλέπω Θ αδιαθετησεις σε έξι μέρες.. λέω έχω κ πρωινές ναυτιες και Τ τεστ σκουραίνουν. Μ λέει Θ κάνεις χοριακη κ μιλαμε.. τη ρώτησα για Εξωμήτριο κ μ λέει αν είναι κάτω από 1500 Η χοριακη Θ κάνουμε μια ένεση.Αλλά επειδή είχαμε πάει με Τ μωρά δεν είχα μυαλό Ν ρωτήσω κάτι παραπάνω.ξέρω λάθος Μ Αλλά όταν Μ είπε ότι δεν είμαι λίγο θολωσα.ήμουν σίγουρη για Τ τεστ κλπ.Κ μ είπε Θ μιλήσουμε Αύριο με τα αποτελέσματα. 

Εχεις 10 μέρες καθυστέρηση. Δυο θετικα τεστ και το δεύτερο πιο σκούρο, δεν μπορώ κι εγώ να καταλαβω τι γίνεται. Μακαρι αύριο να έχεις καλο νούμερο και αύξηση κανονικα. Ελπίζω να μην σε αργήσουν με τα αποτελέσματα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Τεστ ξεκίνησα Ν κάνω από τις 19.έβγαιναν αρνητικά..στις 22 βγήκε ενα αχνοοο θετικό..Και προχθές ένα πιο σκούρο θετικό.. Περιμένα σύμφωνα με τούς υπολογισμούς Μ..στις 19. 

Μ δίνεις κουράγιο.. λέτε Ν πήγα πολύ νωρίς? Παω της λέω έχω θετικά τεστ..Μ λέει Είσαι έγκυος..Με εξετάζει κ μ λέει δεν βλέπω κάτι.. Μήπως μπερδεύτηκαν οι ορμόνες στα τεστ κ βγαίνουν θετικά?εδώ βλέπω Θ αδιαθετησεις σε έξι μέρες.. λέω έχω κ πρωινές ναυτιες και Τ τεστ σκουραίνουν. Μ λέει Θ κάνεις χοριακη κ μιλαμε.. τη ρώτησα για Εξωμήτριο κ μ λέει αν είναι κάτω από 1500 Η χοριακη Θ κάνουμε μια ένεση.Αλλά επειδή είχαμε πάει με Τ μωρά δεν είχα μυαλό Ν ρωτήσω κάτι παραπάνω.ξέρω λάθος Μ Αλλά όταν Μ είπε ότι δεν είμαι λίγο θολωσα.ήμουν σίγουρη για Τ τεστ κλπ.Κ μ είπε Θ μιλήσουμε Αύριο με τα αποτελέσματα. 

μαλλον εκανες αλλη μερα ωορηξια μπορει να υπολογιζες 19 περιοδο  αλλα αλλη μερα θα σου ερχοταν περιοδος κοινως λαθος υπολογισμος αναμενομενης περιοδου. δυο τεστ θετικα κ μαλιστα σκουρο τεστ δεν μπερδευει αλλη ορμονη μια ειναι η ορμονη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!Η χοριακη είναι 468.6 Η γιατρός Μ είπε είναι στα όρια της καθυστέρησης..Θ κάνω αύριο πρωΊ Μια επανάληψη Ν δούμε το νούμερο..

Έλα μου Καλημερουδια. Δεν ξέρω αν είναι στα όρια της καθυστέρησης παντως εύχομαι αύριο να είναι η διπλή. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Θα δείξει..Ο φόβος Μ είναι το Εξωμήτριο περισσότερο..Αλλά  Αυτό δεν μπορείς ν το δεις στον υπέρηχο?

Έχω την εντύπωση πως όχι αλλα δεν το ξέρω με σιγουρια οποτε ας μην κανουνε υποθέσεις κ ασχήμες σκέψεις.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!Η χοριακη είναι 468.6 Η γιατρός Μ είπε είναι στα όρια της καθυστέρησης..Θ κάνω αύριο πρωΊ Μια επανάληψη Ν δούμε το νούμερο..

Καλημέρα!!ευχομαι όλα να είναι καλα!μην βάζεις με το νου σου τα άσχημα.έχεις σταθερό κύκλο?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...