Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Alex1989 είπε:

Λογικά θέλω να πιστεύω  πως θα σου βάλουν πεταλούδα.  Ζήτησε το.  Εγώ προχτές έκανα την καμπύλη,  ο γιατρός μου έγραψε την εξέτασης της μιας ώρας.  Και μου κάνε δύο μετρήσεις.  Με τρύπησε  2 φορές ξεχωριστά.  Αλλά οι 5 είναι πολλές...

Τώρα πηρα και ρωτησα και μου ειπαν οτι τρυπανε καθε φορα. Ειναι εντελώς κουλο εννοείται θα ζητησω πεταλουδα,αν τους έρχεται πιο ακριβή θα τους τα δώσω ειναι εντελώς κουλο να με τρυπήσουν 5 φορες. 

Απορω και με τον γιατρό μου.. 5 μετρήσεις? ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω τι να πω.  Εκτός αν υπάρχει  συγκεκριμένος λόγος ιατρικός που μας διαφεύγει και πρέπει να τρυπουν ξεχωριστά  κάθε φορά από διαφορετικό σημείο.  Ελπίζω να σου δώσουν αυτή τη γλυκόζη που έχει γεύση  πορτοκαλι,  αλλά συμβουλη πιες την γρήγορα καλύτερα όσο μπορείς.  Εγώ την έπινα με το καλαμάκι  και μετά το μισό μπουκάλι μου ερχόταν να κάνω εμετό, γιατί δεν αντέχω τα πολύ γλυκα

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Αυτο λεγαμε και στις μανουλες δεκεμβρη ρεε. Μου χει ανοιξει η ορεξη τρελά. Ενω μεχρι τον 8ο ημουν οκ, τωρα στον 9ο πειναω με την μπουκια ακομα στο στομα. Απιστευτο πραγμα. Πειναω συνεχεια, πειναω απο το πρωι που ξυπναω μεχρι τις 12 το βραδυ που παω να ξαπλωσω περναω πρωτα απο το ψυγειο για ανεφοδιασμο. Δεν με εχω ξαναδει ετσι. Με φοβαμαι χαχαχ

Άστα να πάνε ρε συ!!

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Κοπελιά, όχι μόνο θα κοιτάζεις αν τα κουραδακια του είναι πρασινοκίτρινο η κορομηλι με βούλες αλλά θα τα μυρίζεις κιόλας να δεις αν μυρίζουν φυσιολογικά! Και εννοείται ότι για οποιαδήποτε απορία εδώ είμαστε να μας ρωτάς, ακόμη και αν είναι φυσιολογικό που δεν έχεις κουράγιο να κάνεις μπάνιο τις τελευταίες 28 μέρες! Μουαχαχαχαχα

Χαχα με επνιξες ρε!!! Χαχαχα

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τώρα πηρα και ρωτησα και μου ειπαν οτι τρυπανε καθε φορα. Ειναι εντελώς κουλο εννοείται θα ζητησω πεταλουδα,αν τους έρχεται πιο ακριβή θα τους τα δώσω ειναι εντελώς κουλο να με τρυπήσουν 5 φορες. 

Απορω και με τον γιατρό μου.. 5 μετρήσεις? ?

Αγαπη ζητα η ιδια να σου βαλουν πεταλουδα. Εμενα που εκανα 2 καμπυλες, και στην 3ωρη που ειχε 4 τρυπηματα και στην 2ωρη με 3 τρυπηματα, με τρυπαγανε καθε φορα. Δεν ζητησα πεταλουδα γιατι γενικοτερα μου βρισκουν πανευκολα φλεβα και δεν ποναω καθολου. Αν ομως εσυ θες πεταλουδα ζητα το. Αλλα βεβαιωσου οτι θα στο κανουν, παρε τηλ και ρωτα αν γινεται να σου βαλουν πεταλουδα πριν πας. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αγαπη ζητα η ιδια να σου βαλουν πεταλουδα. Εμενα που εκανα 2 καμπυλες, και στην 3ωρη που ειχε 4 τρυπηματα και στην 2ωρη με 3 τρυπηματα, με τρυπαγανε καθε φορα. Δεν ζητησα πεταλουδα γιατι γενικοτερα μου βρισκουν πανευκολα φλεβα και δεν ποναω καθολου. Αν ομως εσυ θες πεταλουδα ζητα το. Αλλα βεβαιωσου οτι θα στο κανουν, παρε τηλ και ρωτα αν γινεται να σου βαλουν πεταλουδα πριν πας. 

Το ρωτησα αλλα αυτη που μίλησα ηταν λιγο στον κοσμο της. Ναι θα το ζητησω και θα δουμε. Αλλιως θα το υποστώ τι να κανω.

Με εχει πιασει κ μια λυσα για γλυκα αυτες τις μερες δεν ξερω τι εχω παθει. Πρεπει να προσεξω λιγο το σαβ/κο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τώρα πηρα και ρωτησα και μου ειπαν οτι τρυπανε καθε φορα. Ειναι εντελώς κουλο εννοείται θα ζητησω πεταλουδα,αν τους έρχεται πιο ακριβή θα τους τα δώσω ειναι εντελώς κουλο να με τρυπήσουν 5 φορες. 

Απορω και με τον γιατρό μου.. 5 μετρήσεις? ?

Δεν βάζουν πεταλούδα κοριτσακι μου γιατί θέλουν καθαρές ενδείξεις σε κάθε μετρηση. Η πεταλούδα κρατάει αίμα μέσα από την προηγούμενη φορά και δεν θα αξιολογηθεί σωστά το δειγμα.

πρίν από 46 λεπτά , Smile89 είπε:

Άστα να πάνε ρε συ!!

Χαχα με επνιξες ρε!!! Χαχαχα

Ο νονός, ο νονός!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν βάζουν πεταλούδα κοριτσακι μου γιατί θέλουν καθαρές ενδείξεις σε κάθε μετρηση. Η πεταλούδα κρατάει αίμα μέσα από την προηγούμενη φορά και δεν θα αξιολογηθεί σωστά το δειγμα.

Ο νονός, ο νονός!!!

Ναι εχεις δικιο το σκεφτηκα ..οχι τοσο για τη αλλοίωση της μετρησης αλλα και γιατι μπορει να πηζει το αιμα μεχρι την επομενη μετρηση. Κανονικα για να διατηρηθει ανοιχτη η φλεβα πρεπει να ειναι ηπαρινισμενη οποτε σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι και αυτο..ε τελικα οπως φαινεται θα γινω σουρωτηρι δεν το γλιτωνω :angry:  


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι εχεις δικιο το σκεφτηκα ..οχι τοσο για τη αλλοίωση της μετρησης αλλα και γιατι μπορει να πηζει το αιμα μεχρι την επομενη μετρηση. Κανονικα για να διατηρηθει ανοιχτη η φλεβα πρεπει να ειναι ηπαρινισμενη οποτε σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι και αυτο..ε τελικα οπως φαινεται θα γινω σουρωτηρι δεν το γλιτωνω :angry:  

Κι εγω σαν νοσηλευτρια αυτο θα σου ελεγα.Εγω εκανα τη διωρη.Με τρυπησαν μια φορα πριν τη γλυκοζη.(περιττο να πω τελειο το ροφημα,γενικως ολα τα θελω πολυ γλυκα,η κοπελα με κοιταζε με απορια)Μια ωρα μετα και 2 ωρες μετα.Ανα μιση ωρα δεν το χω ξανακουσει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nicol_ είπε:

Το ρωτησα αλλα αυτη που μίλησα ηταν λιγο στον κοσμο της. Ναι θα το ζητησω και θα δουμε. Αλλιως θα το υποστώ τι να κανω.

Με εχει πιασει κ μια λυσα για γλυκα αυτες τις μερες δεν ξερω τι εχω παθει. Πρεπει να προσεξω λιγο το σαβ/κο

Κοιτα δω που το κανει επιτηδες. Αλλα αυτη τη φορα θα σου πω να φας ενα γλυκακι, αλλα ενα, γιατι μετα την καμπυλη δεν ξερεις ποτε χαχαχα.

Το σκεφτηκα κ γω αυτο οτι μπορει να αλλοιωνεται το δειγμα, αλλα θεωρησα οτι θα ταν σε τοσο μικρο βαθμο η αλλοιωση, που δεν θα εβγαζε μεγαλες αποκλισεις. Οποτε θα γινεις σουρωτηρι γλυκουλα μου. Αν αυτο που σου δωσουν εχει γευση, ειναι πιο ευκολοπιοτο. Η κανονικη γλυκοζη ειναι χαλια. Και μετα την καμπυλη σχεδον ολες θελουμε κατι πολυ αλμυρο χαχα. Καμια τυροπιτουλα μετα ειναι οτι πρεπει

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγω σαν νοσηλευτρια αυτο θα σου ελεγα.Εγω εκανα τη διωρη.Με τρυπησαν μια φορα πριν τη γλυκοζη.(περιττο να πω τελειο το ροφημα,γενικως ολα τα θελω πολυ γλυκα,η κοπελα με κοιταζε με απορια)Μια ωρα μετα και 2 ωρες μετα.Ανα μιση ωρα δεν το χω ξανακουσει

:blink: Ε εισαι περιπτωσαρα!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοιτα δω που το κανει επιτηδες. Αλλα αυτη τη φορα θα σου πω να φας ενα γλυκακι, αλλα ενα, γιατι μετα την καμπυλη δεν ξερεις ποτε χαχαχα.

Το σκεφτηκα κ γω αυτο οτι μπορει να αλλοιωνεται το δειγμα, αλλα θεωρησα οτι θα ταν σε τοσο μικρο βαθμο η αλλοιωση, που δεν θα εβγαζε μεγαλες αποκλισεις. Οποτε θα γινεις σουρωτηρι γλυκουλα μου. Αν αυτο που σου δωσουν εχει γευση, ειναι πιο ευκολοπιοτο. Η κανονικη γλυκοζη ειναι χαλια. Και μετα την καμπυλη σχεδον ολες θελουμε κατι πολυ αλμυρο χαχα. Καμια τυροπιτουλα μετα ειναι οτι πρεπει

:blink: Ε εισαι περιπτωσαρα!!

Καλα nanoula μου ασε, με τοσα θεματα με το στομαχι στην εγκυμοσυνη και το βασικο μου αγχος ηταν μη μου βρουν σακχαρο και μου κοψουν τα γλυκα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Καλα nanoula μου ασε, με τοσα θεματα με το στομαχι στην εγκυμοσυνη και το βασικο μου αγχος ηταν μη μου βρουν σακχαρο και μου κοψουν τα γλυκα.

Αχαχαχαχ, δικη μου εισαι! Κ γω πεθαινω για γλυκα, αλλα δυστυχως η καμπυλη μου φερθηκε με τον χειροτερο τροπο, με προδωσε! :angry:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν βάζουν πεταλούδα κοριτσακι μου γιατί θέλουν καθαρές ενδείξεις σε κάθε μετρηση. Η πεταλούδα κρατάει αίμα μέσα από την προηγούμενη φορά και δεν θα αξιολογηθεί σωστά το δειγμα.

Ο νονός, ο νονός!!!

Άμα είναι ο Αλ Πατσίνο!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγω σαν νοσηλευτρια αυτο θα σου ελεγα.Εγω εκανα τη διωρη.Με τρυπησαν μια φορα πριν τη γλυκοζη.(περιττο να πω τελειο το ροφημα,γενικως ολα τα θελω πολυ γλυκα,η κοπελα με κοιταζε με απορια)Μια ωρα μετα και 2 ωρες μετα.Ανα μιση ωρα δεν το χω ξανακουσει

Και εγω νοσηλεύτρια ειμαι :mrgreen: 

Πραγματικά δεν ξερω γιατι ο γιατρός μου μου εκανε αυτο το χουνερι..2ωρη μετρηση και 5 φορες τρύπημα. Τι να πω..θα είχε τους λογους του. Τουλάχιστον μετα απο αυτη την ταλαιπωρια ελπιζω να βγουν καλες μετρησεις :) 

πρίν από 50 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοιτα δω που το κανει επιτηδες. Αλλα αυτη τη φορα θα σου πω να φας ενα γλυκακι, αλλα ενα, γιατι μετα την καμπυλη δεν ξερεις ποτε χαχαχα.

Το σκεφτηκα κ γω αυτο οτι μπορει να αλλοιωνεται το δειγμα, αλλα θεωρησα οτι θα ταν σε τοσο μικρο βαθμο η αλλοιωση, που δεν θα εβγαζε μεγαλες αποκλισεις. Οποτε θα γινεις σουρωτηρι γλυκουλα μου. Αν αυτο που σου δωσουν εχει γευση, ειναι πιο ευκολοπιοτο. Η κανονικη γλυκοζη ειναι χαλια. Και μετα την καμπυλη σχεδον ολες θελουμε κατι πολυ αλμυρο χαχα. Καμια τυροπιτουλα μετα ειναι οτι πρεπει

:blink: Ε εισαι περιπτωσαρα!!

Μετα θα παίξει τυροπιτουλα σιγουρα :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και εγω νοσηλεύτρια ειμαι :mrgreen: 

Πραγματικά δεν ξερω γιατι ο γιατρός μου μου εκανε αυτο το χουνερι..2ωρη μετρηση και 5 φορες τρύπημα. Τι να πω..θα είχε τους λογους του. Τουλάχιστον μετα απο αυτη την ταλαιπωρια ελπιζω να βγουν καλες μετρησεις :) 

Μετα θα παίξει τυροπιτουλα σιγουρα :mrgreen:

Ούτε γω καταλαβαίνω γιατί τόσο με 5 τσιμπιες. 3 έφαγα εγώ κ παίξανε τα νεύρα μου. 

  • Λυπημένη/-ος 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω,οσες κανατε καμπυλη σακχαρου σας τρυπούσαν καθε φορα η σας εβαλαν πεταλουδα? Μου εχει γραψει τη 2ωρη εξεταση αλλα ζηταει μεσα 5 μετρήσεις!  Ανα μιση ωρα. Θα με τρυπησουν 5 φορές?  Το θεωρώ κουλο αν δεν.μου βαλουν πεταλουδα

Εμένα με τρυπούσαν κάθε φορά, αλλά δεν έχω θέμα με τις φλέβες μου (φαίνονται και είναι μεγάλες). Ίσως αν δυσκολεύονται να βρούνε να σου βάλουν πεταλούδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...