Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια σουτιεν θηλασμου πηρατε?Και αν ναι απο που?

Καλησπερα νικολ μου εγω ειχα παρει απο h&m τα δυο μαζι 25€ ειναι σαν κανονικο σουτιεν απλα εχει κλιπ με ωραιο υφασμα δεν ειναι τελειως λεπτο εγω τα φοραγα κ στην εγκυμοσύνη με ειχαν βολεψει κ τωρα με το θηλασμο είναι πολυ βολικα 

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλησπερα νικολ μου εγω ειχα παρει απο h&m τα δυο μαζι 25€ ειναι σαν κανονικο σουτιεν απλα εχει κλιπ με ωραιο υφασμα δεν ειναι τελειως λεπτο εγω τα φοραγα κ στην εγκυμοσύνη με ειχαν βολεψει κ τωρα με το θηλασμο είναι πολυ βολικα 

Σε ευχαριστω πολυ Βασω μου θα παω να τα δω αν ειναι :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κοριτσια σουτιεν θηλασμου πηρατε?Και αν ναι απο που?

Και γω απο hm πηρα φιλεναδιτσα μου. Ειναι οντως πολυ βολικα και ανετα. Τα φοραω ηδη εδω και εναν μηνα γιατι τα δικα μου σουτιεν με πιεζαν παρα πολυ, και εχουν πολυ καλη εφαρμογη. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και γω απο hm πηρα φιλεναδιτσα μου. Ειναι οντως πολυ βολικα και ανετα. Τα φοραω ηδη εδω και εναν μηνα γιατι τα δικα μου σουτιεν με πιεζαν παρα πολυ, και εχουν πολυ καλη εφαρμογη. 

Ευχαριστώ αγάπη θα παω αυτη τη βδομαδα να ριξω μια ματια. Το θεμα ειναι τι γινεται με το νούμερο μετα τον τοκετο? Τωρα στην εγκυμοσύνη εχει πρηστεί λιγο το στηθος μου αλλα βολεύομαι ακομα με τα κανονικά σουτιεν. Πρέπει να παρω μεγαλύτερο νούμερο για μετα τον τοκετο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ αγάπη θα παω αυτη τη βδομαδα να ριξω μια ματια. Το θεμα ειναι τι γινεται με το νούμερο μετα τον τοκετο? Τωρα στην εγκυμοσύνη εχει πρηστεί λιγο το στηθος μου αλλα βολεύομαι ακομα με τα κανονικά σουτιεν. Πρέπει να παρω μεγαλύτερο νούμερο για μετα τον τοκετο?

Ενταξει πεθανα με το gif στην αλλη αναρτηση. Πεθανα ομως γελαω μονη μου χαχαχα. Κυκλοφορουν πολλοι καμμενοι τελικα αχαχαχαχα. 

Κοιτα, εγω πηρα 2 σουτιεν ενα νουμερο μεγαλυτερο και αλλα 2 που ειναι ομως σε στυλ μπουστακι χωρις μπανελα. Πιστευω αν θηλασουμε θα συνεχισει να ναι καπως πρησμενο ή ενιοτε θα πρηζεται οταν θα μαζευει γαλα το στηθος μας. Αυτα σε στυλ μπουστακι ομως ειναι σε μεγεθη s,m,l οποτε εχουν μεγαλο ευρος, και ετσι πηρα medium, οποτε ειτε παραμεινει ετσι το στηθος ειτε ξεφουσκωσει μου κανουν! Ειναι παρα πολυ ανετα. Τουλαχιστον σε μενα. Θα τα δεις κ απο κοντα.

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ενταξει πεθανα με το gif στην αλλη αναρτηση. Πεθανα ομως γελαω μονη μου χαχαχα. Κυκλοφορουν πολλοι καμμενοι τελικα αχαχαχαχα. 

Κοιτα, εγω πηρα 2 σουτιεν ενα νουμερο μεγαλυτερο και αλλα 2 που ειναι ομως σε στυλ μπουστακι χωρις μπανελα. Πιστευω αν θηλασουμε θα συνεχισει να ναι καπως πρησμενο ή ενιοτε θα πρηζεται οταν θα μαζευει γαλα το στηθος μας. Αυτα σε στυλ μπουστακι ομως ειναι σε μεγεθη s,m,l οποτε εχουν μεγαλο ευρος, και ετσι πηρα medium, οποτε ειτε παραμεινει ετσι το στηθος ειτε ξεφουσκωσει μου κανουν! Ειναι παρα πολυ ανετα. Τουλαχιστον σε μενα. Θα τα δεις κ απο κοντα.

Αχαχαχα ηταν ακριβως η φατσα μου όταν διαβαζα την αναρτηση :-P 

Ωραια αυτά σε στυλ μπουστακι, πρέπει να ειναι αρκετα ανετα. Θα τα δω. Ευχαριστώ αγάπη!  ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αχαχαχα ηταν ακριβως η φατσα μου όταν διαβαζα την αναρτηση :-P 

Ωραια αυτά σε στυλ μπουστακι, πρέπει να ειναι αρκετα ανετα. Θα τα δω. Ευχαριστώ αγάπη!  ❤

Παντως εμενα οταν κατεβηκε το γαλα το στηθος μου μεγαλωσε κατα 3 νουμερα.Ευτυχως η μαια μου το χε πει οτι θα γινει και ημουν πρετοιμασμενη.Επισης παρε τε και επιθεματα στηθους για το μαιευτηριο.Το στηθος μου ετρεχε συνεχεια στην αρχη και μετα τις πρωτες μερες με το που εκλαιγε το μωρο μεχρι να το σηκωσω γινομουν μουσκεμα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε?δεν σας ξεχασα.απλα λιγος ο χρονος πλεον.ολα καλα με τον μπέμπη μου.θηλαζουμε και λιγο ξενο οτσν χρειαζεται.τον λατρευω.ζω γι αυτόν. Αχ σας εύχομαι σε ολες με το καλο τα μωρακια σας!!!!!!!!!!

@Nicol_ h&m τα χα παρεξ καινεγω.και με  βολευουν καξ με τον θηλασμο.τωρα για το μεγεθος δεν ξερω.εγω απλα αφσιρεσα τα μαξιλαρακια που χει απο μεσα και ειναι ακομα πιο ανετα.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Τι κανετε?δεν σας ξεχασα.απλα λιγος ο χρονος πλεον.ολα καλα με τον μπέμπη μου.θηλαζουμε και λιγο ξενο οτσν χρειαζεται.τον λατρευω.ζω γι αυτόν. Αχ σας εύχομαι σε ολες με το καλο τα μωρακια σας!!!!!!!!!!

@Nicol_ h&m τα χα παρεξ καινεγω.και με  βολευουν καξ με τον θηλασμο.τωρα για το μεγεθος δεν ξερω.εγω απλα αφσιρεσα τα μαξιλαρακια που χει απο μεσα και ειναι ακομα πιο ανετα.

Ελα ρε λουλουυυκα. Σε περιμεναμε να μας πεις τα νεα σου!!! 

Πως ειστε? Εσυ πως εισαι? Συνερχεσαι απο τη γεννα? Πως ηταν η εμπειρια σου? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Ελα ρε λουλουυυκα. Σε περιμεναμε να μας πεις τα νεα σου!!! 

Πως ειστε? Εσυ πως εισαι? Συνερχεσαι απο τη γεννα? Πως ηταν η εμπειρια σου? 

Αν εξαιρεσεις τις αιμορροΐδες δεν εχω θεμα στην αναρρωση.σημερα πρωτη μερσ μπορω καο καθομαο κανονικα.ο μικρούλης μου εινσι ησυχος και φαγανος. Σαν εμπειρια δυσκολη για μενα.με πειραξε η επισκληριδιος και εκανα εμετους μεχρι να γεννησω καξ ζαλιστηκα αρκετα αλλα αντεξα.η γεννα ηταν κι αυτη λιγο δυσκολη.πονεσα αρκετα μπορω νσ πω αλλα οτσν ενιωσα τον μπεμπη να γλιστραει απο μεσα μου απλα δεν υπηρχε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , loyloy είπε:

Τι κανετε?δεν σας ξεχασα.απλα λιγος ο χρονος πλεον.ολα καλα με τον μπέμπη μου.θηλαζουμε και λιγο ξενο οτσν χρειαζεται.τον λατρευω.ζω γι αυτόν. Αχ σας εύχομαι σε ολες με το καλο τα μωρακια σας!!!!!!!!!!

@Nicol_ h&m τα χα παρεξ καινεγω.και με  βολευουν καξ με τον θηλασμο.τωρα για το μεγεθος δεν ξερω.εγω απλα αφσιρεσα τα μαξιλαρακια που χει απο μεσα και ειναι ακομα πιο ανετα.

Πω πω loyloy μου απίστευτο μου φαίνεται που λιγες μερες πριν έλεγες οτι θα γεννήσεις κ τώρα εχεις το μωράκι σου αγκαλια. Πως εισαι? Κοιμάσαι καθολου? Αν βρεις χρονο γραψε μας κανα δυο πράγματα. Οι αιμορροίδες δημιουργήθηκαν στον τοκετο? Με το θηλασμό δυσκολεύτηκες?  Ευχομαι ολα να κυλήσουν εύκολα για σενα κ το νινακι σου! ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αν εξαιρεσεις τις αιμορροΐδες δεν εχω θεμα στην αναρρωση.σημερα πρωτη μερσ μπορω καο καθομαο κανονικα.ο μικρούλης μου εινσι ησυχος και φαγανος. Σαν εμπειρια δυσκολη για μενα.με πειραξε η επισκληριδιος και εκανα εμετους μεχρι να γεννησω καξ ζαλιστηκα αρκετα αλλα αντεξα.η γεννα ηταν κι αυτη λιγο δυσκολη.πονεσα αρκετα μπορω νσ πω αλλα οτσν ενιωσα τον μπεμπη να γλιστραει απο μεσα μου απλα δεν υπηρχε.

Καλημέρα κορίτσι αχ σε κατάλενω απόλυτα με της αιμοραιδες σου έχει δώσει κάτι να βάζεις; είχα βγάλει και εγώ έχουνε πονο οι άτιμες. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ αγάπη θα παω αυτη τη βδομαδα να ριξω μια ματια. Το θεμα ειναι τι γινεται με το νούμερο μετα τον τοκετο? Τωρα στην εγκυμοσύνη εχει πρηστεί λιγο το στηθος μου αλλα βολεύομαι ακομα με τα κανονικά σουτιεν. Πρέπει να παρω μεγαλύτερο νούμερο για μετα τον τοκετο?

θα ψωνισετε σουτιέν τον τελευταίο μήνα πριν γέννησετε και να έχει κ λίγο περιθώριο γιατί την 3η με 4η μέρα που κατεβαίνει το γάλα γίνεται τούμπανο το στήθος οπότε να έχει χώρο ακόμα φροντίστε.πάντως σαν νούμερο στα αγόρια ήταν σχετικό κανονικό,οκ μεγάλωσε αλλά μετά τον τοκετό ,μετά από 2 μήνες που είχε εδραιωθεί ο θηλασμός ερχόταν στην αρχική του μορφή,εννοώ σαν μέγεθος γιατί κορίτσια οι πρωτοτοκες  θα πάτε ένα σοκ γιατί πέφτει μετά δεν είναι το ίδιο με πριν.τώρα όμως που έχω κόρη έχει μεγαλώσει από τώρα τόσο πολύ που θα σουτιέν που είχα όταν γέννησα τώρα δεν μου κάνουν πολύ αλλά τα φοράω..

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αν εξαιρεσεις τις αιμορροΐδες δεν εχω θεμα στην αναρρωση.σημερα πρωτη μερσ μπορω καο καθομαο κανονικα.ο μικρούλης μου εινσι ησυχος και φαγανος. Σαν εμπειρια δυσκολη για μενα.με πειραξε η επισκληριδιος και εκανα εμετους μεχρι να γεννησω καξ ζαλιστηκα αρκετα αλλα αντεξα.η γεννα ηταν κι αυτη λιγο δυσκολη.πονεσα αρκετα μπορω νσ πω αλλα οτσν ενιωσα τον μπεμπη να γλιστραει απο μεσα μου απλα δεν υπηρχε.

αχ..έχω περάσει 2 φορές με τις αιμορροΐδες μετά τον τοκετό και τώρα τα έχω από τώρα από την.εγκυμοσύνη στην 3η...λοιπόν βοηθάει πολύ να φας καρότα β ραστα σαν σαλάτα με λίγο λάδι κ ξύδι,βοηθάνε να γίνουν πιο μαλακά κ να μην πονάς όταν βγαίνουν μετά εγώ έβαζα και μια κρέμα όταν έχω πολύ θέμα.ρώτα καλύτερα τον γυναικολόγο σου...αυτή που βάζω εγώ όταν είναι έντονα τα συμπτώματα είναι φυτική νομίζω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

θα ψωνισετε σουτιέν τον τελευταίο μήνα πριν γέννησετε και να έχει κ λίγο περιθώριο γιατί την 3η με 4η μέρα που κατεβαίνει το γάλα γίνεται τούμπανο το στήθος οπότε να έχει χώρο ακόμα φροντίστε.πάντως σαν νούμερο στα αγόρια ήταν σχετικό κανονικό,οκ μεγάλωσε αλλά μετά τον τοκετό ,μετά από 2 μήνες που είχε εδραιωθεί ο θηλασμός ερχόταν στην αρχική του μορφή,εννοώ σαν μέγεθος γιατί κορίτσια οι πρωτοτοκες  θα πάτε ένα σοκ γιατί πέφτει μετά δεν είναι το ίδιο με πριν.τώρα όμως που έχω κόρη έχει μεγαλώσει από τώρα τόσο πολύ που θα σουτιέν που είχα όταν γέννησα τώρα δεν μου κάνουν πολύ αλλά τα φοράω..

αχ..έχω περάσει 2 φορές με τις αιμορροΐδες μετά τον τοκετό και τώρα τα έχω από τώρα από την.εγκυμοσύνη στην 3η...λοιπόν βοηθάει πολύ να φας καρότα β ραστα σαν σαλάτα με λίγο λάδι κ ξύδι,βοηθάνε να γίνουν πιο μαλακά κ να μην πονάς όταν βγαίνουν μετά εγώ έβαζα και μια κρέμα όταν έχω πολύ θέμα.ρώτα καλύτερα τον γυναικολόγο σου...αυτή που βάζω εγώ όταν είναι έντονα τα συμπτώματα είναι φυτική νομίζω.

Καλημερα ζουζουνα.Οντως εγω που εκανα αγορι δεν πρηστηκε πριν τη γεννα(εχω μεγαλο στηθος ετσι κι αλλιως)αλλα την 3η μερα που κατεβηκε το γαλα μπουμ..3 νουμερα πανω.Ομως μετα το θηλασμο (4 μηνες αποκλειστικα και 2 μεικτη)αφου ηρθε περιοδος επανηλθε πληρως.Εκανα μαστογραφια-υπερηχο και μου ειπαν οτι ειναι ο ιστος του στηθους πολυ πυκνος οπως πριν σαν να μην θηλασα.Το βλεπω κι εγω και η μανα μου 70 χρονων και στηθος γεματο και στητο μαλλον κληρονομικο ειναι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευχαριστώ αγάπη θα παω αυτη τη βδομαδα να ριξω μια ματια. Το θεμα ειναι τι γινεται με το νούμερο μετα τον τοκετο? Τωρα στην εγκυμοσύνη εχει πρηστεί λιγο το στηθος μου αλλα βολεύομαι ακομα με τα κανονικά σουτιεν. Πρέπει να παρω μεγαλύτερο νούμερο για μετα τον τοκετο?

Λίγο? Εμένα το στηθος έχει γίνει τεράστιο! Ήδη φοράω μπουστακια pretty bra το large νούμερο και πολύ φοβαμαι ότι μετά τον τοκετο θα χρειαστώ πολύ μεγαλύτερα! Μου έχουν πει ότι πολύ ωραία σε στυλ μπουστακι έχει επίσης το intimissimi και έχω πάρει και ένα θηλασμου από orchestra. Ουσιαστικά πρέπει να δεις τι στυλ θα σε βολέψει. Εγώ καταλήγω μάλλον στα πιο χαλαρά μπουστακια αλλά θα δω και λίγο πριν τον τοκετο. 

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αν εξαιρεσεις τις αιμορροΐδες δεν εχω θεμα στην αναρρωση.σημερα πρωτη μερσ μπορω καο καθομαο κανονικα.ο μικρούλης μου εινσι ησυχος και φαγανος. Σαν εμπειρια δυσκολη για μενα.με πειραξε η επισκληριδιος και εκανα εμετους μεχρι να γεννησω καξ ζαλιστηκα αρκετα αλλα αντεξα.η γεννα ηταν κι αυτη λιγο δυσκολη.πονεσα αρκετα μπορω νσ πω αλλα οτσν ενιωσα τον μπεμπη να γλιστραει απο μεσα μου απλα δεν υπηρχε.

Φυσιολογικές οι αιμορροΐδες μετά τον τοκετο. Επειδή το έχω περάσει, πλύσιμο με κρύο νεράκι αλλά όχι παγωμένο κάθε φορά. Σκούπισμα μόνο με πετσετουλα ταμποναριστα, όχι χαρτί, όχι μωρομαντηλο. Πριν την τουαλέτα βάλε λίγο πεπανθολ κρέμα στην περιοχή του πρωκτού για να είναι λιπαρή και ελαστική. Επίσης, ρωτα τον γιατρό σου για ειδική αλοιφή για τις αιμορροΐδες. Και φυσικά διατροφη κατά της δυσκοιλιότητας! Εάν τα κάνεις όλα συστηματικά θα δεις μεγάλη διαφορά πολύ σύντομα! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...