Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Nicol_ Συμβαινει σε πολλες εγκυμοσυνες να υπαρχουν καφε κ ειναι νορμαλ. Το καφε ειναι παντα παλιο αιμα. Οπως σου ειπαν κ τα αλλα κοριτσια ξαπλωσε κ να πινεις αρκετα υγρα. Παρε κ κανενα χαπακι μαγνησιο για τα πονακια. Θα μιλησεις κ με τον γιατρο σου κ θα στα πει κ αυτος καλυτερα.

Αυτα τα καφε τα εχω εδω και 4 εβδομαδες σχεδον...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

@Nicol_ Συμβαινει σε πολλες εγκυμοσυνες να υπαρχουν καφε κ ειναι νορμαλ. Το καφε ειναι παντα παλιο αιμα. Οπως σου ειπαν κ τα αλλα κοριτσια ξαπλωσε κ να πινεις αρκετα υγρα. Παρε κ κανενα χαπακι μαγνησιο για τα πονακια. Θα μιλησεις κ με τον γιατρο σου κ θα στα πει κ αυτος καλυτερα.

Αυτα τα καφε τα εχω εδω και 4 εβδομαδες σχεδον...

Μακαρι να ειναι αυτο 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Μακαρι να ειναι αυτο 

Λοιπόν μπορει να μην είναι Τιποτα απολύτως. Μέχρι να μιλ με τον γιατρό ξαπλα και σηκωνεσαι μονο για τουαλέτα. Μόλις μιλησεις με γιατρό πες μας. Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ναι. Να σου πω μήπως ήταν να σου ρθει περιοδος αυτές τις μέρες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Λοιπόν μπορει να μην είναι Τιποτα απολύτως. Μέχρι να μιλ με τον γιατρό ξαπλα και σηκωνεσαι μονο για τουαλέτα. Μόλις μιλησεις με γιατρό πες μας. Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ναι. Να σου πω μήπως ήταν να σου ρθει περιοδος αυτές τις μέρες? 

Οχι δεν νομιζω οπως τα ειδα στο ημερολόγιο. Ισως κουράστηκα γιατι πηγα για μπανιο το Σαββατο. Ο γιατρός ομως είπε πως επιτρέπεται. Μπήκα κανα 2 φορες αλλαζα κατευθείαν μαγιο μετα. Τι να πω δεν ξερω. Θα μεινω ξαπλα μέχρι να με πάρει ο γιατρός γιατι τον ξαναπηρα και δεν απαντα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Οχι δεν νομιζω οπως τα ειδα στο ημερολόγιο. Ισως κουράστηκα γιατι πηγα για μπανιο το Σαββατο. Ο γιατρός ομως είπε πως επιτρέπεται. Μπήκα κανα 2 φορες αλλαζα κατευθείαν μαγιο μετα. Τι να πω δεν ξερω. Θα μεινω ξαπλα μέχρι να με πάρει ο γιατρός γιατι τον ξαναπηρα και δεν απαντα. 

Όλα καλα θα ναι. Πηγες παλι τουαλέτα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Όλα καλα θα ναι. Πηγες παλι τουαλέτα? 

Πηγα και δεν ειχα κατι..αλλα μολις μιλησα με τον γιατρο και περισσοτερο αγχώθηκα. Μου εδωσε ουτροτζεσταν. Αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι φυσιολογικό και το αιματακι παντα ενεχει κάποιο κίνδυνο. Προς το παρον να παρω τα χαπια κ να προσεχω :confused:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Πηγα και δεν ειχα κατι..αλλα μολις μιλησα με τον γιατρο και περισσοτερο αγχώθηκα. Μου εδωσε ουτροτζεσταν. Αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι φυσιολογικό και το αιματακι παντα ενεχει κάποιο κίνδυνο. Προς το παρον να παρω τα χαπια κ να προσεχω :confused:

Των 200mg ε? Τρια την ημερα? Ποτε θα τον δεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Των 200mg ε? Τρια την ημερα? Ποτε θα τον δεις? 

Ναι ανα 8ωρο. Δεν μου ειπε να με δει. Ειπε να τα παρω κ να προσεχω. Λεω να το παρακολουθησω και να τον ξαναπαρω.  Γιατι ομως μου το είπε αυτο? Περισσοτερο αγχώθηκα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι ανα 8ωρο. Δεν μου ειπε να με δει. Ειπε να τα παρω κ να προσεχω. Λεω να το παρακολουθησω και να τον ξαναπαρω.  Γιατι ομως μου το είπε αυτο? Περισσοτερο αγχώθηκα 

Θέλει ξεκούραση..Κ μενα αυτό Μ είχε πει όταν είχα τα καφέ..Σ είπε ότι ενέχει κινδύνο γτ όπως Κ Ν χει είναι αίμα..ειτε παλιό είτε καινούριο κάτι είναι.. μάλλον κανένα άγγειακι Θ ναι. Κ κατέβηκε τώρα το αίμα.δ σ είπε κάτι παράλογο Αλλά ούτε αγχωτικό.. μείνε ήσυχη Κ εκμεταλλεύσου το γεγονός πως μπορείς Ν ξεκουραστείς χωρίς Αλλά πιτσιρικια! Το καφέ Γενικά δεν ανησυχεί τους γιατρούς..Αλλά με τη προϋπόθεση Ν προσέχεις..όπως σ είπαν τ κορίτσια. Ξάπλα Κ χαλάρωσε. Δεν είναι κάτι κοριτσάκι Μ. ΝΑι?:wub:ενημερώσε μας. 

Θ απαντήσω πιο μετα στα υπόλοιπα κορίτσια γτ συνέρχομαι απ ουτροζεσταν..Κ βαθύ ύπνο. Ακόμα δεν έχω διαύγεια τελείως φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Θέλει ξεκούραση..Κ μενα αυτό Μ είχε πει όταν είχα τα καφέ..Σ είπε ότι ενέχει κινδύνο γτ όπως Κ Ν χει είναι αίμα..ειτε παλιό είτε καινούριο κάτι είναι.. μάλλον κανένα άγγειακι Θ ναι. Κ κατέβηκε τώρα το αίμα.δ σ είπε κάτι παράλογο Αλλά ούτε αγχωτικό.. μείνε ήσυχη Κ εκμεταλλεύσου το γεγονός πως μπορείς Ν ξεκουραστείς χωρίς Αλλά πιτσιρικια! Το καφέ Γενικά δεν ανησυχεί τους γιατρούς..Αλλά με τη προϋπόθεση Ν προσέχεις..όπως σ είπαν τ κορίτσια. Ξάπλα Κ χαλάρωσε. Δεν είναι κάτι κοριτσάκι Μ. ΝΑι?:wub:ενημερώσε μας. 

Θ απαντήσω πιο μετα στα υπόλοιπα κορίτσια γτ συνέρχομαι απ ουτροζεσταν..Κ βαθύ ύπνο. Ακόμα δεν έχω διαύγεια τελείως φιλιά

Έχεις δικιο..απλα ετσι οπως ημουν αγχωμενη, περιμενα να με καθησυχάσει,  αλλα το σωστο ειναι α με ενημερώνει τι να περιμενω. Θα μεινω ξαπλα και θα το παρακολουθησω μεχρι το απογευμα να δω πως παει. Θα σας πω. Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες που ειστε εδω και με βοηθατε Κοριτσια! ! ❤❤❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι ανα 8ωρο. Δεν μου ειπε να με δει. Ειπε να τα παρω κ να προσεχω. Λεω να το παρακολουθησω και να τον ξαναπαρω.  Γιατι ομως μου το είπε αυτο? Περισσοτερο αγχώθηκα 

Να σου πω κατι ειναι αναλογα το γιατρο εγω την πρωτη φορα που ειδα αιμα ηταν κατακοκκινο κ αρκετο οταν τον πηρα τηλ μου εδωσε μια ενεση κ μου ειπε να ξαπλωσω αμεσως κ να μην αγχωνομαι κ οταν σταματησει να παω ναμε δει.οταν πηγα μου ειχε πει οτι γενικα δε μπορει να κανει κατι οταν υπαρχει αιμα απλα με βλεπει για καθαρα ψυχολογικους λογους κ αν με ηρεμει το να μιλαμε στο τηλ να τον παιρνω οποτε θελω.αν θες να εισαι ηρεμη οταν σταματησει παρε ενα τηλ κ πες του να σε δει μηπως στο ειπε γιατι ειναι πολυ ανχωδεις κ ο ιδιος?η για να μη το παρεις αψηφηστα δε ξερω αιμα ειναι οπως κ να το κανεις μας τρομαζει ολους


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vasoth. είπε:

Να σου πω κατι ειναι αναλογα το γιατρο εγω την πρωτη φορα που ειδα αιμα ηταν κατακοκκινο κ αρκετο οταν τον πηρα τηλ μου εδωσε μια ενεση κ μου ειπε να ξαπλωσω αμεσως κ να μην αγχωνομαι κ οταν σταματησει να παω ναμε δει.οταν πηγα μου ειχε πει οτι γενικα δε μπορει να κανει κατι οταν υπαρχει αιμα απλα με βλεπει για καθαρα ψυχολογικους λογους κ αν με ηρεμει το να μιλαμε στο τηλ να τον παιρνω οποτε θελω.αν θες να εισαι ηρεμη οταν σταματησει παρε ενα τηλ κ πες του να σε δει μηπως στο ειπε γιατι ειναι πολυ ανχωδεις κ ο ιδιος?η για να μη το παρεις αψηφηστα δε ξερω αιμα ειναι οπως κ να το κανεις μας τρομαζει ολους

Ο ιδιος δεν ειναι καθόλου αγχωδης. Ειναι ηρεμος απλα λεει τα πράγματα με το ονομα τους. Δηλαδη δεν θα με αγχωσει αν δεν υπαρχει λογος αλλα θα μου το πει αν υπαρχει κατι ανησυχητικο. Απλα στη φαση που ειμαι αγχώθηκα περισσοτερο. Οκ τωρα ηρεμησα καπως γιατι προς το παρον δεν ξαναειχα και διαβασα.κ πολλες ιστοριες αναλογες που περασε χωρις πρόβλημα. Ξαπλα λοιπόν με ταινιες κ βιβλιαρακια. Και ελπιζω ολα να πανε καλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ο ιδιος δεν ειναι καθόλου αγχωδης. Ειναι ηρεμος απλα λεει τα πράγματα με το ονομα τους. Δηλαδη δεν θα με αγχωσει αν δεν υπαρχει λογος αλλα θα μου το πει αν υπαρχει κατι ανησυχητικο. Απλα στη φαση που ειμαι αγχώθηκα περισσοτερο. Οκ τωρα ηρεμησα καπως γιατι προς το παρον δεν ξαναειχα και διαβασα.κ πολλες ιστοριες αναλογες που περασε χωρις πρόβλημα. Ξαπλα λοιπόν με ταινιες κ βιβλιαρακια. Και ελπιζω ολα να πανε καλα

Να του εχεις εμπιστοσυνη εγω εχω δυο μηνες αιμα κ παλι ολα καλα θελει πολυ υπομονη ξαπλα κ ηρεμια κ ολα θα πανε καλα θα δεις

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ καταλαβαινω πως νιώθεις. Το πέρασα και το περνάω ακόμη...κάτσε στο κρεββάτι και να σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα. Παρε τα utrogestan όπως σου είπε ο γιατρός και θα υποχωρήσει. Εχε υπόψη σου ότι όσο είσαι ξάπλα δεν θα βλέπεις κάτι αλλά όταν θα σηκώνεσαι για τουαλέτα πιθανόν να βλέπεις καφέ. Όσο δεν έχεις πόνο και αιμορραγία μη φοβάσαι. Όταν λέω αιμορραγία εννοώ να τρέχει αίμα στα πόδια σου με πηγματα κτλ. Πρέπει όμως λίγο να προσέξεις. Εγώ είχα αίμα κατακόκκινο που έτρεχε και ευτυχως πήγαν όλα καλά. Θα κάτσεις καποιες μέρες κρεββάτι μόνο όρθια για τουαλέτα και μετά θα αρχίσεις σιγά σιγά να σηκώνεσαι λίγο περισσότερο στο σπίτι. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...