Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , palmoira είπε:

@Nicol_ καταλαβαινω πως νιώθεις. Το πέρασα και το περνάω ακόμη...κάτσε στο κρεββάτι και να σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα. Παρε τα utrogestan όπως σου είπε ο γιατρός και θα υποχωρήσει. Εχε υπόψη σου ότι όσο είσαι ξάπλα δεν θα βλέπεις κάτι αλλά όταν θα σηκώνεσαι για τουαλέτα πιθανόν να βλέπεις καφέ. Όσο δεν έχεις πόνο και αιμορραγία μη φοβάσαι. Όταν λέω αιμορραγία εννοώ να τρέχει αίμα στα πόδια σου με πηγματα κτλ. Πρέπει όμως λίγο να προσέξεις. Εγώ είχα αίμα κατακόκκινο που έτρεχε και ευτυχως πήγαν όλα καλά. Θα κάτσεις καποιες μέρες κρεββάτι μόνο όρθια για τουαλέτα και μετά θα αρχίσεις σιγά σιγά να σηκώνεσαι λίγο περισσότερο στο σπίτι. 

Ναι ειμαι ξαπλωμενη. Μονο τουαλετα σηκωνομαι και για να φαω κατι. Παντως 2 φορες που πηγα τουαλετα δεν ειχα κατι. Μακαρι να ειναι κατι παροδικο. Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις απαντήσεις με βοηθατε παρα πολυ με τις εμπειρίες σας ❤❤❤

Α κ  κατι ακομα. Τα ουτροτζεσταν φερνουν καθόλου ζαλη. Βαρύ κεφαλι δηλ? Εχει κανα 2 ωρες.που το πηρα και ειμαι σε νιρβανα :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι ειμαι ξαπλωμενη. Μονο τουαλετα σηκωνομαι και για να φαω κατι. Παντως 2 φορες που πηγα τουαλετα δεν ειχα κατι. Μακαρι να ειναι κατι παροδικο. Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις απαντήσεις με βοηθατε παρα πολυ με τις εμπειρίες σας ❤❤❤

Α κ  κατι ακομα. Τα ουτροτζεσταν φερνουν καθόλου ζαλη. Βαρύ κεφαλι δηλ? Εχει κανα 2 ωρες.που το πηρα και ειμαι σε νιρβανα :razz:

Καταρχήν ειναι απόλυτα λογικό να  σου μιλήσει ετσι ο γιατρός. Όταν μου χε ερθει εμένα αίμα του λέω στον πανικο μου πανω " Γιατρέ ειδα αίμα ειναι φυσιολογικό?" Και μου λέει "φυσικα και οχι είστε έγκυος". Είχε δίκιο. Η εγκυμοσύνη δεν παει με αίμα ομως το αίμα δεν σημαίνει Κατι απαραίτητα κακο. Γενικα ο γιατρός μου είναι ετσι απότομος κ το προτιμώ να σου πω την αλήθεια. Καθιστή στον καναπέ με απλωμενα τα ποδαρακια να τρως. Ξαπλα να σαι. Ναι τα ουτρο φέρνουν νύστα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καταρχήν ειναι απόλυτα λογικό να  σου μιλήσει ετσι ο γιατρός. Όταν μου χε ερθει εμένα αίμα του λέω στον πανικο μου πανω " Γιατρέ ειδα αίμα ειναι φυσιολογικό?" Και μου λέει "φυσικα και οχι είστε έγκυος". Είχε δίκιο. Η εγκυμοσύνη δεν παει με αίμα ομως το αίμα δεν σημαίνει Κατι απαραίτητα κακο. Γενικα ο γιατρός μου είναι ετσι απότομος κ το προτιμώ να σου πω την αλήθεια. Καθιστή στον καναπέ με απλωμενα τα ποδαρακια να τρως. Ξαπλα να σαι. Ναι τα ουτρο φέρνουν νύστα. 

Εχεις δικιο.Πάνω στο αγχος ξεχασα εντελώς οτι στην επίσκεψη του ειχα πει, πως ότι συμβαίνει θελω να μου το λεει για να ειμαι ενημερωμένη. Και αυτο εκανε ο άνθρωπος. Απλα εκεινη την ωρα ήμουν ταραγμένη.  Τωρα ηρεμησα.  Με βοηθήσατε πολυ Κοριτισια ειλικρινά. ❤❤❤❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εχεις δικιο.Πάνω στο αγχος ξεχασα εντελώς οτι στην επίσκεψη του ειχα πει, πως ότι συμβαίνει θελω να μου το λεει για να ειμαι ενημερωμένη. Και αυτο εκανε ο άνθρωπος. Απλα εκεινη την ωρα ήμουν ταραγμένη.  Τωρα ηρεμησα.  Με βοηθήσατε πολυ Κοριτισια ειλικρινά. ❤❤❤❤

Ποτε εχεις ραντεβού ειπες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι ειμαι ξαπλωμενη. Μονο τουαλετα σηκωνομαι και για να φαω κατι. Παντως 2 φορες που πηγα τουαλετα δεν ειχα κατι. Μακαρι να ειναι κατι παροδικο. Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις απαντήσεις με βοηθατε παρα πολυ με τις εμπειρίες σας ❤❤❤

Α κ  κατι ακομα. Τα ουτροτζεσταν φερνουν καθόλου ζαλη. Βαρύ κεφαλι δηλ? Εχει κανα 2 ωρες.που το πηρα και ειμαι σε νιρβανα :razz:

Φέρνουν...εμένα Μόλις με πιάσει ο άντρας Μ με πάει μέσα σηκωτη... Δεν μπορώ να περπατησω φαντάσου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χαχα ωωωχ καταλαβα

Μπορεί να σου φέρουν ναυτίες,ζάλη και υπνηλία. Γενικά όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι θα σηκώνεσαι αργά, θα περιμένεις λίγο καθιστή και μετά θα σηκώνεσαι. Επειδή θα είσαι ώρες ξάπλα μπορεί να παθαίνεις ορθοστατική υπόταση όταν θα σηκώνεσαι. Προσοχή και όλα θα πάνε καλά. Επίσης πρόσεξε τη δυσκοιλιότητα λόγω ακινησίας. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , palmoira είπε:

Μπορεί να σου φέρουν ναυτίες,ζάλη και υπνηλία. Γενικά όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι θα σηκώνεσαι αργά, θα περιμένεις λίγο καθιστή και μετά θα σηκώνεσαι. Επειδή θα είσαι ώρες ξάπλα μπορεί να παθαίνεις ορθοστατική υπόταση όταν θα σηκώνεσαι. Προσοχή και όλα θα πάνε καλά. Επίσης πρόσεξε τη δυσκοιλιότητα λόγω ακινησίας. 

Παντως ο γιατρος δεν μου ειπε να ειμαι συνεχεια ξαπλα,απλα να προσεχω να μη κουραζομαι. Εγω φυσικα προληπτικα ειμαι ξαπλωμενη. Μεχρι στιγμής δεν ξαναείδα καφε.  Μακαρι να μη συνεχίσουν. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Στις 20 εχω ραντεβου για την αυχενική βασικα. Γιατι πιστεύεις πρέπει να παω να το δω νωριτερα?

Οχι βρε Απλα ρώτησα. Το θέμα είναι ο γιατρός τι λέει αν πρέπει. 

Ναι και να σηκωνεσαι απο το πλαι!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Παντως ο γιατρος δεν μου ειπε να ειμαι συνεχεια ξαπλα,απλα να προσεχω να μη κουραζομαι. Εγω φυσικα προληπτικα ειμαι ξαπλωμενη. Μεχρι στιγμής δεν ξαναείδα καφε.  Μακαρι να μη συνεχίσουν. 

Μην ανησυχείς και λίγο να ξαναδείς μην αγχωθείς. Προσοχή,φάρμακα και όμορφες σκέψεις. Εμένα με βοηθούσε πολύ να βλέπω φωτογραφίες στο ιντερνετ από μπεμπάκια και να σκέφτομαι πως θα είναι το δικό μου! 

Θα περάσει μη στεναχωριέσαι! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι ειμαι ξαπλωμενη. Μονο τουαλετα σηκωνομαι και για να φαω κατι. Παντως 2 φορες που πηγα τουαλετα δεν ειχα κατι. Μακαρι να ειναι κατι παροδικο. Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις απαντήσεις με βοηθατε παρα πολυ με τις εμπειρίες σας ❤❤❤

Α κ  κατι ακομα. Τα ουτροτζεσταν φερνουν καθόλου ζαλη. Βαρύ κεφαλι δηλ? Εχει κανα 2 ωρες.που το πηρα και ειμαι σε νιρβανα :razz:

Καλησπέρα κορίτσι. Ουτροτζεσταν έπινα και εγώ στην τελευταία μου εγκυμοσύνη γιατί είχα αιμορραγία και ποναλακια ήμουν και εγώ σε νιρβάνα κατάσταση Ξάπλα τον περισσότερο καιρό ο καλύτερος κολλητός μου ήταν το κρεβάτι .Τελικά όλα πήγαν καλά μέσα από διάφορες περιπέτειες.Να έχεις μια όμορφη και ευλογημένη εγκυμοσύνη. Τίποτα να μην σταθεί εμπόδιο ανάμεσα σε σένα και στο πλασματάκι σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Φέρνουν...εμένα Μόλις με πιάσει ο άντρας Μ με πάει μέσα σηκωτη... Δεν μπορώ να περπατησω φαντάσου. 

Εμένα ποτε δεν με επηρεασαν! 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτισια μου!! ❤ Ευτυχώς απο εκείνη την ωρα δεν ειχα ξανα κατι. Θα το παρακολουθω να δω πως θα παει. 

Όλα καλα κοριτσι μου? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα ποτε δεν με επηρεασαν! 

Όλα καλα κοριτσι μου? 

Ενώ τα επαιρνες από Τ στόμα? Τυχερή!! Μια χαρά..Εγώ θέλω οπωσδήποτε άνθρωπο για τα παιδιά Μόλις το παρω.. αν σηκωθώ έχω πέσει χωρίς Ν καταλαβαίνω τι γίνεται γύρω Μ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...