Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τωρα που πηγα στην τουαλετα ειχα παλι λιγο καφε αλλα λιγοτερο σε σχεση με χθες. Ανησυχω και θα ηθελα να δω αν ολα ειναι οκ. Ο Γιατρος μου ομως εχει φυγει αυτη την εβδομαδα..λετε να παω για κανενα υπερηχο σε κανενα διαγνωστικο? Ξερετε καποιο στη Θεσσαλονικη?

Μιλησες με το γιατρο σου τι σου ειπε? Ρωτησε τον κ κανε οτι σου πει 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι μου κάνετε?  Παιδια εκτος απο εχθες το πρωι που ειχα τα καφε μετα δεν μου παρουσιάστηκε ξανα τιποτα ολη μερα. Και σημερα παλι το πρωι τιποτα. Μιλησα με μια φιλη μου χθες που της ετυχε το ιδιο στην πρωτη εγκυμοσυνη και τελικα ηταν κατι αγγειακια που ειχαν σπασει απλα στο τράχηλο. Ισως ηταν κατι τετοιο τι να πω. Περιμενω να δω και σημερα πως παει. Το θεμα ειναι οτι τα ουτροτζεσταν με πειραξαν λιγο. Εκτος υπνηλια μου φερνουν τρομερη ζαλη. Ξύπνησα σημερα και γυριζε το πατωμα και μετα ετρεξα στην τουλαετα για εμμετο. Αν δεν ξαναεχω καφε θα πω το γιατρό μου αν γινεται να τα μειωσω η να τα σταματήσω.  

Εσεις κοριτσια μου πως πατε? 

Σου ευχομαι  να πανε ολα καλα κοριτσι μου!:x

@evio χαιρομαι πολυ για εσας! Μπράβο!  Ολα να κανε καλα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη

Μην αγχώνεσαι στην πρώτη κύηση είχα κανονικά αίμα 3 μήνες ...μη φοβάσαι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Τωρα που πηγα στην τουαλετα ειχα παλι λιγο καφε αλλα λιγοτερο σε σχεση με χθες. Ανησυχω και θα ηθελα να δω αν ολα ειναι οκ. Ο Γιατρος μου ομως εχει φυγει αυτη την εβδομαδα..λετε να παω για κανενα υπερηχο σε κανενα διαγνωστικο? Ξερετε καποιο στη Θεσσαλονικη?

Μην ανησυχείς. Δεν χρειάζεται. Εάν όμως είναι να νιώσεις καλύτερα πήγαινε. Απλά ζητά να σου κάνουν κοιλιακό και όχι κολπικο που είναι πιο ασφαλές. 

Οσο είναι καφέ μην ανησυχείς. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό το παλιό αίμα πρέπει να φύγει. Είναι καλό να φύγει. 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

@palmoira εγω ειχα υπολογισει 3/3 και ο γιατρος μου ειπε ΠΗΤ 7/3 

Στην αυχενικη δεν σου λενε με μεγαλύτερη ακρίβεια? 

Ναι θα του πω γιατί ακομα και τωρα ζαλιζομαι

Είμαι με εξωσωματικη οπότε είναι όλα υπολογισμένα με ακρίβεια! Ξέρουμε ακριβώς σύλληψη και εμφύτευση με βλαστοκυστεις. Ούτως ή άλλως για εμένα η ΠΗΤ είναι καθαρά τυπική γιατί θα γεννήσω νωρίτερα 38η στην καλύτερη λόγω μονοκερου μήτρας με καισαρικη. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , palmoira είπε:

Μην ανησυχείς. Δεν χρειάζεται. Εάν όμως είναι να νιώσεις καλύτερα πήγαινε. Απλά ζητά να σου κάνουν κοιλιακό και όχι κολπικο που είναι πιο ασφαλές. 

Οσο είναι καφέ μην ανησυχείς. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό το παλιό αίμα πρέπει να φύγει. Είναι καλό να φύγει. 

Είμαι με εξωσωματικη οπότε είναι όλα υπολογισμένα με ακρίβεια! Ξέρουμε ακριβώς σύλληψη και εμφύτευση με βλαστοκυστεις. Ούτως ή άλλως για εμένα η ΠΗΤ είναι καθαρά τυπική γιατί θα γεννήσω νωρίτερα 38η στην καλύτερη λόγω μονοκερου μήτρας με καισαρικη. 

Α καταλαβα. Παντως οντως είμαστε πολυ κοντα το βλεπω κ στα τικερακια μας :x

 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Τωρα που πηγα στην τουαλετα ειχα παλι λιγο καφε αλλα λιγοτερο σε σχεση με χθες. Ανησυχω και θα ηθελα να δω αν ολα ειναι οκ. Ο Γιατρος μου ομως εχει φυγει αυτη την εβδομαδα..λετε να παω για κανενα υπερηχο σε κανενα διαγνωστικο? Ξερετε καποιο στη Θεσσαλονικη?

Ρώτα τον γιατρό αλλα αν πας μονο κοιλίας!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Α καταλαβα. Παντως οντως είμαστε πολυ κοντα το βλεπω κ στα τικερακια μας :x

 

Εμείς πάντως είμαστε μαζιιι!! Σήμερα πήγα Κ γω κ με έβγαλε 10 και 3!

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Εμείς πάντως είμαστε μαζιιι!! Σήμερα πήγα Κ γω κ με έβγαλε 10 και 3!

 

Αλήθεια?? Τέλεια :x  Και εσυ Θεσ/νικη εισαι @oneira_glyka

Πως πηγε με το γιατρο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτισια τι κάνετε? ? Εγώ ευτυχώς καθαρισα, ήταν κατι παροδικό και το ειπα στο γιατρο και μου σταμάτησε τα ουτροτζεσταν τα οποια δεν τα αντεχα καθολου. Με πείραξαν πολυ. Εσεις πως ειστε σημερα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτισια τι κάνετε? ? Εγώ ευτυχώς καθαρισα, ήταν κατι παροδικό και το ειπα στο γιατρο και μου σταμάτησε τα ουτροτζεσταν τα οποια δεν τα αντεχα καθολου. Με πείραξαν πολυ. Εσεις πως ειστε σημερα?

Άντε δόξα τω Θεώ!,πολύ χάρηκα! Εύχομαι Κ οι αναγούλες Ν κοπούν σύντομα! Θ είσαι καλύτερα Μετά τον τρίτο μήνα.. εμένα πάντα άντε μέχρι 13η Ν είχα αναγούλες..Μετά ήταν πολύ καλύτερα.

Στο γιατρό όλα καλά..Η αποκόλληση φαίνεται λιγάκι Αλλά πλέον Τ παίρνω Κ γω κολπικα τα ουτροζεσταν.. Κ Επιτέλους βγαίνω έξω. Κ το βασικό περιποιουμαι Τ μικρά Μ! Εύχομαι για όλες Ν πανε. Όλα καλα!!

Χαμογελακι? Βάσω?τα υπόλοιπα κορίτσια?συγγνώμη θα σας μαθω απλά δεν πολύ έμπαινα συχνά πιο πριν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nicol_μπραβο τελεια ολα καλα!

@oneira_glykaκαλα ειμαι χαιρομαι που εισαι μια χαρα να προσεχεις ομως με τα παιδια μη κουραζεσαι οσο μπορεις

Να σας ρωτησω υπαρχει οδοντοκρεμα χωρις γευση? Ενω δεν εχω εμετους ουτε αναγουλες καθε φορα που πλενω τα δοντια μου κανω εμετο μετα αλλαξα κ οδοντοκρεμα αλλα παλι τα ιδια 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Vasoth. είπε:

@Nicol_μπραβο τελεια ολα καλα!

@oneira_glykaκαλα ειμαι χαιρομαι που εισαι μια χαρα να προσεχεις ομως με τα παιδια μη κουραζεσαι οσο μπορεις

Να σας ρωτησω υπαρχει οδοντοκρεμα χωρις γευση? Ενω δεν εχω εμετους ουτε αναγουλες καθε φορα που πλενω τα δοντια μου κανω εμετο μετα αλλαξα κ οδοντοκρεμα αλλα παλι τα ιδια 

Σε ενοχλεί η γευση της οδοντόκρεμας? Η μήπως ειναι η διαδικασία?  Γιατι και εγω οταν τα πλενω αν παει καταλαθος λιγο πιο βαθια η οδοντοβουρτσα ειμαι στο τσαφ να κανω εμετο,γιατι ειναι πιο ευαίσθητα πλέον τα αντανακλαστικά μου στο φαρυγγα μαλλον και μου ερχεται ταση για εμετο πολυ πιο ευκολα.

 

πρίν από 54 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Άντε δόξα τω Θεώ!,πολύ χάρηκα! Εύχομαι Κ οι αναγούλες Ν κοπούν σύντομα! Θ είσαι καλύτερα Μετά τον τρίτο μήνα.. εμένα πάντα άντε μέχρι 13η Ν είχα αναγούλες..Μετά ήταν πολύ καλύτερα.

Στο γιατρό όλα καλά..Η αποκόλληση φαίνεται λιγάκι Αλλά πλέον Τ παίρνω Κ γω κολπικα τα ουτροζεσταν.. Κ Επιτέλους βγαίνω έξω. Κ το βασικό περιποιουμαι Τ μικρά Μ! Εύχομαι για όλες Ν πανε. Όλα καλα!!

Χαμογελακι? Βάσω?τα υπόλοιπα κορίτσια?συγγνώμη θα σας μαθω απλά δεν πολύ έμπαινα συχνά πιο πριν. 

Ηταν πολυ καλυτερα οι αναγουλες απλα το ουτροτζεσταν μου προκάλεσε πολλες παλι.. Χαιρομαι πολυ που ολα πανε καλυτερα μπραβο! ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Σε ενοχλεί η γευση της οδοντόκρεμας? Η μήπως ειναι η διαδικασία?  Γιατι και εγω οταν τα πλενω αν παει καταλαθος λιγο πιο βαθια η οδοντοβουρτσα ειμαι στο τσαφ να κανω εμετο,γιατι ειναι πιο ευαίσθητα πλέον τα αντανακλαστικά μου στο φαρυγγα μαλλον και μου ερχεται ταση για εμετο πολυ πιο ευκολα.

 

Δε ξερω λες να ειναι η διαδικασια μπορει παντως δε παλευται αυτο το πραγμα καθε φορα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Δε ξερω λες να ειναι η διαδικασια μπορει παντως δε παλευται αυτο το πραγμα καθε φορα 

Ισως ειναι αυτο.Δοκιμασε να τα πλένεις πιο προσεκτικά με αργες κινησεις, και να σταματας λιγακι να παιρνεις ηρεμες ανασες,εμενα με βοηθαει αυτο οταν μου ερχεται εκεινη την ωρα αναγουλα. Επισης βαζε λιγότερη οδοντοκρεμα να μη γεμιζει το στομα με αφρους γιατι κ αυτο μπορει να φερνει αναγουλα

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτισια τι κάνετε? ? Εγώ ευτυχώς καθαρισα, ήταν κατι παροδικό και το ειπα στο γιατρο και μου σταμάτησε τα ουτροτζεσταν τα οποια δεν τα αντεχα καθολου. Με πείραξαν πολυ. Εσεις πως ειστε σημερα?

 

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Άντε δόξα τω Θεώ!,πολύ χάρηκα! Εύχομαι Κ οι αναγούλες Ν κοπούν σύντομα! Θ είσαι καλύτερα Μετά τον τρίτο μήνα.. εμένα πάντα άντε μέχρι 13η Ν είχα αναγούλες..Μετά ήταν πολύ καλύτερα.

Στο γιατρό όλα καλά..Η αποκόλληση φαίνεται λιγάκι Αλλά πλέον Τ παίρνω Κ γω κολπικα τα ουτροζεσταν.. Κ Επιτέλους βγαίνω έξω. Κ το βασικό περιποιουμαι Τ μικρά Μ! Εύχομαι για όλες Ν πανε. Όλα καλα!!

Χαμογελακι? Βάσω?τα υπόλοιπα κορίτσια?συγγνώμη θα σας μαθω απλά δεν πολύ έμπαινα συχνά πιο πριν. 

Πολύ χαρηκα με τα νέα σας κορίτσια μου. Κι εγώ μια χαρα ειμαι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ισως ειναι αυτο.Δοκιμασε να τα πλένεις πιο προσεκτικά με αργες κινησεις, και να σταματας λιγακι να παιρνεις ηρεμες ανασες,εμενα με βοηθαει αυτο οταν μου ερχεται εκεινη την ωρα αναγουλα. Επισης βαζε λιγότερη οδοντοκρεμα να μη γεμιζει το στομα με αφρους γιατι κ αυτο μπορει να φερνει αναγουλα

Θα το δοκιμασω ευχαριστω!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...