Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Εμένα κοριτσια ο γιατρός μου είπε ότι όλα αυτά τα συμπτώματα, αναγούλες,υπνηλία,καφέ εκκρίσεις κτλ θα σταματήσουν στην 14η εβδομάδα. Μάλιστα μου είπε γελώντας «παιδί δεν ήθελες? αυτά έχουν τα παιδιά, μη γκρινιάζεις και μην αγχώνεσαι» Σίγουρα μετά την αυχενική θα είμαστε πιο ήρεμες! Παντως αυτό που λένε ότι κάθε εγκυμοσυνη είναι εντελώς διαφορετική έχουν απόλυτο δίκιο. Εγώ την προηγούμενη φορά δεν είχα καταλάβει απολύτως τίποτε! Ούτε αίμα,ούτε αναγούλες, ούτε υπνηλία! Μόνο ότι κουραζόμουν λιγάκι πιο εύκολα! Σκεφτείτε ότι πέρυσι με τον καύσωνα ήμουν εξω και δούλευα!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , palmoira είπε:

Εμένα κοριτσια ο γιατρός μου είπε ότι όλα αυτά τα συμπτώματα, αναγούλες,υπνηλία,καφέ εκκρίσεις κτλ θα σταματήσουν στην 14η εβδομάδα. Μάλιστα μου είπε γελώντας «παιδί δεν ήθελες? αυτά έχουν τα παιδιά, μη γκρινιάζεις και μην αγχώνεσαι» Σίγουρα μετά την αυχενική θα είμαστε πιο ήρεμες! Παντως αυτό που λένε ότι κάθε εγκυμοσυνη είναι εντελώς διαφορετική έχουν απόλυτο δίκιο. Εγώ την προηγούμενη φορά δεν είχα καταλάβει απολύτως τίποτε! Ούτε αίμα,ούτε αναγούλες, ούτε υπνηλία! Μόνο ότι κουραζόμουν λιγάκι πιο εύκολα! Σκεφτείτε ότι πέρυσι με τον καύσωνα ήμουν εξω και δούλευα!

14η?? Α εχουμε ακομα :razz:  Καλα δεν γινεται και χωρις λιγο γκρίνια, γυναικες ειμαστε χεχε..αρα σε ενα μηνακι ξεμπερδευουμε λοιπον και θα είμαστε παουερ ευελπιστω :x

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από πόνους, μόνο κάποια τραβήγματα στη μήτρα νιώθω και κατά διαστήματα μικρά τσιμπηματάκια. Το πιο συχνό βέβαια είναι το έντερο δεξιά που με πονάει ιδιαίτερα κατά τις περιόδους δυσκοιλιότητας. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω. Με ποναει λιγο σημερα η κοιλια και εντελως χαμηλα και δεξια ειναι σαν να εχει σκληρυνει εκεινο το σημείο. Τι ειναι παλι αυτό?  Δεν ειναι το εντερο παντως νομιζω ειναι πολυ χαμηλα. Συμβαινει σε καμια αυτό? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω. Με ποναει λιγο σημερα η κοιλια και εντελως χαμηλα και δεξια ειναι σαν να εχει σκληρυνει εκεινο το σημείο. Τι ειναι παλι αυτό?  Δεν ειναι το εντερο παντως νομιζω ειναι πολυ χαμηλα. Συμβαινει σε καμια αυτό? 

Τουαλέτα έχεις πάει? Εάν όχι πολύ πιθανόν να είναι έντερο


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω. Με ποναει λιγο σημερα η κοιλια και εντελως χαμηλα και δεξια ειναι σαν να εχει σκληρυνει εκεινο το σημείο. Τι ειναι παλι αυτό?  Δεν ειναι το εντερο παντως νομιζω ειναι πολυ χαμηλα. Συμβαινει σε καμια αυτό? 

κ εμενα για εντερο μου ακουγετε. γενικα πονακια θα εχεις αρκει να μην κρατανε πολυ κ να μην ειναι εντονα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει τουαλετα αλλα δεν ειναι εντερο νομιζω γιατι ειναι πολυ χαμηλα. Ακριβως πανω απο το κοκαλο της ηβης..σορυ για την περιγραφή.  Ειναι πιο σκληρο εκει σαν να εχει ενα καρουμπαλο ας πουμε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εχω παει τουαλετα αλλα δεν ειναι εντερο νομιζω γιατι ειναι πολυ χαμηλα. Ακριβως πανω απο το κοκαλο της ηβης..σορυ για την περιγραφή.  Ειναι πιο σκληρο εκει σαν να εχει ενα καρουμπαλο ας πουμε

μηπως ειναι μυικο βρε ισως εκανες καμια κινηση κ μαγκωσε τωρα αυτοι οι μυες ειναι ευαισθητοι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για τέτοια πονάκια ακόμη και από έντερο ή οτιδήποτε άλλο χαμηλά στην κοιλιά με αφήνει και παίρνω buscopan για να χαλαρώνω και να μην αγχώνομαι. Εγώ θα σου έλεγα να χαλαρώσεις λίγο ξαπλωμένη και να μιλήσεις μαζί του. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

μηπως ειναι μυικο βρε ισως εκανες καμια κινηση κ μαγκωσε τωρα αυτοι οι μυες ειναι ευαισθητοι. 

Ξερω και εγω...πάντως με μια μικρη έρευνα ειδα οτι συνέβει και σε αλλες,το ιδιο ακριβως. Κατι σαν εξογκωμα. Αλλα δεν ειναι ανησυχητικο οπως φαινεται

Ισως ειναι κατι σαν σύσπαση 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...