Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλησπερα φουσκιτσες ομορφες!!! Τι κανετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου τι κανεις?? Εχει υποψιν αυτο που λεει η @Alex. Arap. Κ γω κοιτουσα για πολυμορφικο αρχικα αλλα μου ειπαν οτι δεν βολευει και πολυ γιατι ειναι πολυ ογκωδη. Και οταν μεγαλωσει το παιδι, πιανει ολον τον χωρο μονο το κρεβατι του. Αλλα αν εχετε μεγαλο δωματιο, μπορεις να το δεις. Εγω ειχα δει καποια πολυμορφικα που μετα "αποσυναρμολογουνται" και γινονται ξεχωριστα κομοδινα και ντουλαπακια αποθηκευσης. Ισως αυτα να ειναι πιο βολικα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα φουσκιτσες ομορφες!!! Τι κανετε?

@Beboula25 μπεμπουλα μου τι κανεις?? Εχει υποψιν αυτο που λεει η @Alex. Arap. Κ γω κοιτουσα για πολυμορφικο αρχικα αλλα μου ειπαν οτι δεν βολευει και πολυ γιατι ειναι πολυ ογκωδη. Και οταν μεγαλωσει το παιδι, πιανει ολον τον χωρο μονο το κρεβατι του. Αλλα αν εχετε μεγαλο δωματιο, μπορεις να το δεις. Εγω ειχα δει καποια πολυμορφικα που μετα "αποσυναρμολογουνται" και γινονται ξεχωριστα κομοδινα και ντουλαπακια αποθηκευσης. Ισως αυτα να ειναι πιο βολικα.

Καλημέρα κορίτσι τι κάνεις εσυ τι μωράκι σου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου τι κανεις πως είσαι; 

Ναι κάνω σήμερα την πρώτη εξόρμηση. Να σου κάνω μια ερώτηση αν δεν σε κουράζω; Μου κάνει λίγο κλικ το πολυμορφικό κρεββάτι από την άποψη πως θα το έχει λίγα χρόνια κ έχω δει πολύ όμορφα με ωραία ράφια μοντέρνα χρώματα και σε καλες τιμες. Τι λες; 

@ΦαιηΚατς εσυ μου είχες πει για αυτό;  

Εγώ πολυμορφική κούνια έχω κοριτσακι μου! Πάρα πολύ όμορφη, με συρταριερα/αλλαξιερα που μετά γίνεται κρεβατάκι μονο, γραφείο και κομοδίνο! Έχει σχεδόν τα ίδια λεφτά με μια απλή κούνια! Και τώρα στον μπεμπουλη την συναρμολόγησα και θα με βολεψει μέχρι να έχω την άνεση να του πάρω μεγάλο κρεβάτι όπως στον μεγαλο! Ο μεγάλος κοιμόταν στο κρεβατάκι της κούνιας μέχρι τα 3,5 όπου του πήρα ημιδιπλο και το κρεβατάκι το άφησα μέσα στο δωματιο γιατί είναι όμορφο και έχει και συρταρακια από κάτω! Επίσης έχει 2 επίπεδα στο στρώμα και η κούνια έχει και κινηση άμα θέλεις η την αφήνεις σταθερή!Αυταααααααα... ελπίζω να σε κάλυψα! ;)

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι τι κάνεις εσυ τι μωράκι σου; 

Καλα ειμαστε αγαπη! Ειμαστε ξενυχτηδες. Μετα τις 2 το βραδυ κανουμε παρτυ. Του αρεσουν τα νυχτοπερπατηματα, ειναι αλητακι χαχαχα. Κατα τ αλλα καλαα, σημερα βγηκα την πρωτη μου βολτα μετα απο 1 μηνα και ξεσκασα λιγο!!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα ειμαστε αγαπη! Ειμαστε ξενυχτηδες. Μετα τις 2 το βραδυ κανουμε παρτυ. Του αρεσουν τα νυχτοπερπατηματα, ειναι αλητακι χαχαχα. Κατα τ αλλα καλαα, σημερα βγηκα την πρωτη μου βολτα μετα απο 1 μηνα και ξεσκασα λιγο!!

Πολύ χαίρομαι κοπέλα μου θα πέρασουν και τα ξενύχτια και θα είστε μια χαρά. Αν μπορείς κοπέλα μου να ξεσχας έστω και για μισή ώρα να το κάνεις αν μπορούν να στο κρατάνε μια χαρά.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα ειμαστε αγαπη! Ειμαστε ξενυχτηδες. Μετα τις 2 το βραδυ κανουμε παρτυ. Του αρεσουν τα νυχτοπερπατηματα, ειναι αλητακι χαχαχα. Κατα τ αλλα καλαα, σημερα βγηκα την πρωτη μου βολτα μετα απο 1 μηνα και ξεσκασα λιγο!!

Ακόμα νυχτοπερπαταει το βαμπιρακι σου;;; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ακόμα νυχτοπερπαταει το βαμπιρακι σου;;; 

Αντρες παιδακι μου. Τον αμαζευτο εχουν. Την ημερα ειναι μια χαρα ωραιος ωραιος και ηρεμος και το βραδυ εχουμε την μετενσαρκωση. Τι να πω πια με αυτο το παιδι. Δεν πιανει τιποτα. Ουτε αγιασμος, ουτε λιβανι, δεν ξερω και καμια προσευχη της προκοπης για βαμπιρ και ειμαι με το πατερ ημων που το ξερω ολη μερα. Λεω εεε προσευχη ειναι και αυτη, κατι θα κανει :lol:

Εσεις πως εισαστε μανα σουπεργουμαν?? 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα εκλεισα τη 16η βδομ και  εχει και καποιες μερες που εχω παρατηρησει το εξης.Η κοιλια μου στη δεξια πλευρα γινεται σκληρη χωρις πονο.Ειναι συσπασεις αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου @nanoula90 @Alex. Arap @ΦαιηΚατς σας ευχαριστώ για τις συμβουλες κ τις γνώμες! 

Λοιπόν τα είδα όλα. Αρχικά να πω ότι για πολυμορφικό ελεγα που χωρίσουν τα κομμάτια και γίνονται γραφείο, ράφια,κομοδίνο κρεβάτι. Απλά κατέληξα πως δεν θέλω να δεσμευτώ με αυτά τα έπιπλα. Δεμ ήταν και πολύ φθηνό αλλα σίγουρα συμφέρει από την άποψη πως τα έχεις όλα. Ερωτεύτηκα δυο κούνιες που γίνονται κρεβάτι μετά για μέχρι 6 ετών και μαζί τις συρταριερες αλλαξιερες που είχαν σετ. Καρότσι είδα έχω ένα-δυο στο μυαλό που κλίνω. 

7 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

@Beboula25 σε παρακολουθώ κ χαιρομαι με την χαρα σ....παναγια μ ξεκινάς.....τι όμορφα που ειναι.....σ ευχομαι μεσα απο την ψυχή κ σενα αλλα κ της @Dimitr@17 να κρατάτε τα μωράκια σε λιγο καιρο υγιείς....κ σε όλες τις κοπέλες βεβαια που ειναι εδώ μέσα.....Φιλάκια ρουφηκτα στις πετακτες κοιλιτσες σας.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι πάντα καλα! Τι κανεις πως πας χάσαμε τα νέα σου όλα καλα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , marian84 είπε:

Κοριτσια σημερα εκλεισα τη 16η βδομ και  εχει και καποιες μερες που εχω παρατηρησει το εξης.Η κοιλια μου στη δεξια πλευρα γινεται σκληρη χωρις πονο.Ειναι συσπασεις αυτο??

Καλησπερα κοριτσι μου. Αν γινεται σκληρη για λιγα δευτερα και μετα ξαναμαλακωνει, θα μπορουσε να ναι συσπασουλα τοπικη. Ρωτα κ τον γιατρο σου θα σε κατατοπισει καλυτερα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Αν γινεται σκληρη για λιγα δευτερα και μετα ξαναμαλακωνει, θα μπορουσε να ναι συσπασουλα τοπικη. Ρωτα κ τον γιατρο σου θα σε κατατοπισει καλυτερα. 

Ναι αυτο γινεται.Παιρνω ηδη προγεστερονη για αλλο λογο.Ειναι φυσιολογικο στη βδομ που ειμαι??εχει συμβει σε καμια??εχω ραντεβου σε 6μερες στο γιατρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αντρες παιδακι μου. Τον αμαζευτο εχουν. Την ημερα ειναι μια χαρα ωραιος ωραιος και ηρεμος και το βραδυ εχουμε την μετενσαρκωση. Τι να πω πια με αυτο το παιδι. Δεν πιανει τιποτα. Ουτε αγιασμος, ουτε λιβανι, δεν ξερω και καμια προσευχη της προκοπης για βαμπιρ και ειμαι με το πατερ ημων που το ξερω ολη μερα. Λεω εεε προσευχη ειναι και αυτη, κατι θα κανει :lol:

Εσεις πως εισαστε μανα σουπεργουμαν?? 

Τι να σου κάνουν και τα πατερημα κοριτσάκι μου;;;; Άμα το παιδί είναι μπερμπαντης από κούνια.... Θα σου πω πάντως ότι λένε ότι όταν είναι ζορικά στην κούνια είναι ηρεμα στη ρούγα! Κάνε υπομονή 5-6-7 χρονακια και θα κοιμηθείς και εσύ! Δεν έχει και δόντια να σε δαγκώσει να μεταμορφωθείς και εσύ σε βαμπιρ να μην έχετε θέμα! Εγώ καλά, αύριο θα κόψουμε τα μαλλάκια μας του μεγάλου και θα τα δωρησουμε σε παιδάκια με καρκίνο! 

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσάκια μου @nanoula90 @Alex. Arap @ΦαιηΚατς σας ευχαριστώ για τις συμβουλες κ τις γνώμες! 

Λοιπόν τα είδα όλα. Αρχικά να πω ότι για πολυμορφικό ελεγα που χωρίσουν τα κομμάτια και γίνονται γραφείο, ράφια,κομοδίνο κρεβάτι. Απλά κατέληξα πως δεν θέλω να δεσμευτώ με αυτά τα έπιπλα. Δεμ ήταν και πολύ φθηνό αλλα σίγουρα συμφέρει από την άποψη πως τα έχεις όλα. Ερωτεύτηκα δυο κούνιες που γίνονται κρεβάτι μετά για μέχρι 6 ετών και μαζί τις συρταριερες αλλαξιερες που είχαν σετ. Καρότσι είδα έχω ένα-δυο στο μυαλό που κλίνω. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι πάντα καλα! Τι κανεις πως πας χάσαμε τα νέα σου όλα καλα;

Εγώ την είχα πάρει Αύγουστο και την είχαν μισή τιμή! Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι τιμή είχε στα κανονικά της αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τον χώρο σου! Όσο για το καρότσι να πάρεις κάποιο να είναι ελαφρύ και κλείνει με ένα χέρι, αυτά έχω να συμβουλεψω μόνο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Τι να σου κάνουν και τα πατερημα κοριτσάκι μου;;;; Άμα το παιδί είναι μπερμπαντης από κούνια.... Θα σου πω πάντως ότι λένε ότι όταν είναι ζορικά στην κούνια είναι ηρεμα στη ρούγα! Κάνε υπομονή 5-6-7 χρονακια και θα κοιμηθείς και εσύ! Δεν έχει και δόντια να σε δαγκώσει να μεταμορφωθείς και εσύ σε βαμπιρ να μην έχετε θέμα! Εγώ καλά, αύριο θα κόψουμε τα μαλλάκια μας του μεγάλου και θα τα δωρησουμε σε παιδάκια με καρκίνο! 

Εγώ την είχα πάρει Αύγουστο και την είχαν μισή τιμή! Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι τιμή είχε στα κανονικά της αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τον χώρο σου! Όσο για το καρότσι να πάρεις κάποιο να είναι ελαφρύ και κλείνει με ένα χέρι, αυτά έχω να συμβουλεψω μόνο!

Ααααχ μωρε ποσο ωραια κινησηη! Ρε συ μπραβο !! Ειλικρινα! Και ποσο ομορφο που φανταζομαι ξερει τι προκειται να κανει τα μαλλακια του, και οτι θα βοηθησει καποιο αλλο παιδακι !

πρίν από 27 λεπτά , marian84 είπε:

Ναι αυτο γινεται.Παιρνω ηδη προγεστερονη για αλλο λογο.Ειναι φυσιολογικο στη βδομ που ειμαι??εχει συμβει σε καμια??εχω ραντεβου σε 6μερες στο γιατρο

Ειναι πολύ συνηθες φαινομενο. Εμενα μου ειχαν ξεκινησει απο τον 5ο μηνα. Αφου δεν πονας και δεν σου συμβαινει συχνα, εννοω δεν ειναι πολλες, δεν ειναι κατι ανησυχητικο. Εννοειται θα το πεις βεβαια στον γιατρο σου, αλλα μην αγχωνεσαι. Η μητρα πλεον αρχιζει και δραστηριοποιειται για αυτο και συσπαται. Καποιες μικρες συσπασεις συνηθως ειναι φυσιολογικες.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ααααχ μωρε ποσο ωραια κινησηη! Ρε συ μπραβο !! Ειλικρινα! Και ποσο ομορφο που φανταζομαι ξερει τι προκειται να κανει τα μαλλακια του, και οτι θα βοηθησει καποιο αλλο παιδακι !

Ειναι πολύ συνηθες φαινομενο. Εμενα μου ειχαν ξεκινησει απο τον 5ο μηνα. Αφου δεν πονας και δεν σου συμβαινει συχνα, εννοω δεν ειναι πολλες, δεν ειναι κατι ανησυχητικο. Εννοειται θα το πεις βεβαια στον γιατρο σου, αλλα μην αγχωνεσαι. Η μητρα πλεον αρχιζει και δραστηριοποιειται για αυτο και συσπαται. Καποιες μικρες συσπασεις συνηθως ειναι φυσιολογικες.

Και γω αυτο διαβαζω οτι δεν ειναι ανησυχητικο.Φυσικα και θα το πω στο γιατρο .Πφφφ πολυ αγχος ρε κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marian84 είπε:

Και γω αυτο διαβαζω οτι δεν ειναι ανησυχητικο.Φυσικα και θα το πω στο γιατρο .Πφφφ πολυ αγχος ρε κοριτσια

Αχ κοριτσι μου, να ξερεις οτι το αγχος της μανας ξεκιναει απο το θετικο τεστ. Απο κει και περα κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου οσο γινεται, να εισαι ψυχραιμη και χαλαρη. Κανε ομορφες σκεψεις, βγες και χορτασε στιγμες με τον αντρα σου γιατι σε λιγο καιρο δεν θα στε ποτε οι δυο σας μονο. Περαστε ομορφα, διασκεδαστε, παντα βεβαια με την προσοχη που προσταζει η εγκυμοσυνη, αλλα περνα καλα!! Με τον ερχομο του παιδιου θα ζησεις ακομα μεγαλυτερα αγχη αλλα συναμα θα φτιαξετε νεες στιγμες, νεες αναμνησεις που θα σε κανουν να ξεχασεις τα οποια αγχη της περιοδου εγκυμοσυνης. Για αυτο οσο το επιτρεπει η κατασταση, διασκεδασε το!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...