Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , newmum94 είπε:

Γειά σας!!! Είμαι κι εγώ έγκυος....4 εβδομάδων και 4 ημερών!!!!ενθουσιάστηκα μόλις το έμαθα και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Καλως ηρθες κ συνχαρητηρια!!!ολα καλα θα πανε θετικες σκεψεις μονο!!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, newmum94 είπε:

Γειά σας!!! Είμαι κι εγώ έγκυος....4 εβδομάδων και 4 ημερών!!!!ενθουσιάστηκα μόλις το έμαθα και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Συγχαρητήρια κοριτσι!!! Καλώς όρισες στην παρέα!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Πάλι αίμα Εγώ.. ξάπλωσα Κ πάλι από Τ στόμα τα ουτροζεσταν.. μάλλον Δευτέρα Θ κάνω ντοπλερ είπε η γιατρός. Δε ξέρω τι. Να σκεφτώ. 

Ντόπλερ? Εύχομαι όλα να ειναι καλα αγαπη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Πάλι αίμα Εγώ.. ξάπλωσα Κ πάλι από Τ στόμα τα ουτροζεσταν.. μάλλον Δευτέρα Θ κάνω ντοπλερ είπε η γιατρός. Δε ξέρω τι. Να σκεφτώ. 

Καλημερα πως εισαι σημερα? Τι ακριβως ειναι η ντοπλερ αυτη δε τη κανεις τους τελευταίους μηνες κανονικα? 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα πως εισαι σημερα? Τι ακριβως ειναι η ντοπλερ αυτη δε τη κανεις τους τελευταίους μηνες κανονικα? 

Καλημέρα, κι εγώ γιαυτο απορησα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2018 at 5:51 ΜΜ, Vasiliki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μιας κ μιλάτε για συμπτώματα μήπως έχει τύχει σε καμία να κάνει διάρροια ή γενικά μαλακές κενωσεις? (συγνώμη κιόλας) ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό μου. 

Καλημέρα! Θα γίνω πρώτη φορά μανούλα και είμαι μόλις 5 εβδομάδων...έχω κι εγώ το ίδιο σύμπτωμα με εσένα όπως και πολλά σπυράκια ενώ μου έχει κοπεί αρκετά η όρεξη!!!Νομίζω φυσιολογικό είναι μιας και όλα μέσα μας αλλάζουν!!!

  • Μου αρέσει 3

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Τι ν σας πω. Έτσι Μ είπε.. Μπορεί ν εννοούσε Αυχενική..Δε ξέρω..σμρ Θ μιλήσω ξανα μαζί της. Έχω τρομερή αναγούλα σμρ..Κ πονοκέφαλο.. Κ δύο μωρά Ν τσιριζουν..σμρ είναι πολύ ανήσυχα.. 

Καλοσωρισαν Τ καινούρια κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλως ηρθες κ συνχαρητηρια!!!ολα καλα θα πανε θετικες σκεψεις μονο!!!

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ!!!!Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Έκανα την πρώτη χοριακή τη Δευτέρα 13/8 και οι μονάδες ηταν 201.40. Ο γιατρός είπε ότι ήταν καλές όμως πρέπει να κάνω άλλη μία τη Δευτέρα που μας έρχεται για να δουμε πόσο θα αυξηθούν οι μονάδες....Αυτό είναι το μόνο που με αγχώνει!!

Just now, oneira_glyka είπε:

Τι ν σας πω. Έτσι Μ είπε.. Μπορεί ν εννοούσε Αυχενική..Δε ξέρω..σμρ Θ μιλήσω ξανα μαζί της. Έχω τρομερή αναγούλα σμρ..Κ πονοκέφαλο.. Κ δύο μωρά Ν τσιριζουν..σμρ είναι πολύ ανήσυχα.. 

Καλοσωρισαν Τ καινούρια κορίτσια.

Υπομονή!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Κάνε μόνο θετικές σκέψεις!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , newmum94 είπε:

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ!!!!Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Έκανα την πρώτη χοριακή τη Δευτέρα 13/8 και οι μονάδες ηταν 201.40. Ο γιατρός είπε ότι ήταν καλές όμως πρέπει να κάνω άλλη μία τη Δευτέρα που μας έρχεται για να δουμε πόσο θα αυξηθούν οι μονάδες....Αυτό είναι το μόνο που με αγχώνει!!

Υπομονή!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Κάνε μόνο θετικές σκέψεις!

Ολα καλα θα ειναι η πρωτη οντως ειναι καλη ευχομαι κ η επομενη να ειναι τεραστια!!

@oneira_glyka  Μπορει να εννοουσε την αυχενικη γενικα μην ανχωνεσαι απλα προσεχε εγω τοσους μηνες εχω αιμα κ δε τα εχει επηρεάσει καθολου τα μικρα σιγουρα δεν εινα ευχαριστο το αιμα αλλα περα απο ξεκουραση δε μπορεις να κανεις κατι αλλο εσενα σου ειναι κ πιο δυσκολο με δυο παιδια πισω λογικο υπομονη κ ολα καλα θα πανε!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Πως τα πατε κοπέλες; 

@oneira_glyka ελπιζω γρηγορα να σταματησει το αιμα κ να νιωσεις καλυτερα. Εχεις κ δυο πιτσιρικια οποτε  φανταζομαι ειναι δυσκολο να ξεκουραζεσαι αρκετα. Κ εγω πιστευω μαλλον την αυχενικη εννοουσε η γιατρος σου.

 

@newmum94 Συγχαρητήρια , καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, newmum94 είπε:

Καλημέρα! Θα γίνω πρώτη φορά μανούλα και είμαι μόλις 5 εβδομάδων...έχω κι εγώ το ίδιο σύμπτωμα με εσένα όπως και πολλά σπυράκια ενώ μου έχει κοπεί αρκετά η όρεξη!!!Νομίζω φυσιολογικό είναι μιας και όλα μέσα μας αλλάζουν!!!

Με το καλό να μανουλα!!! 

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Τι ν σας πω. Έτσι Μ είπε.. Μπορεί ν εννοούσε Αυχενική..Δε ξέρω..σμρ Θ μιλήσω ξανα μαζί της. Έχω τρομερή αναγούλα σμρ..Κ πονοκέφαλο.. Κ δύο μωρά Ν τσιριζουν..σμρ είναι πολύ ανήσυχα.. 

Καλοσωρισαν Τ καινούρια κορίτσια.

Πώς είσαι σήμερα? Μόνη σου? 

1 hour ago, newmum94 είπε:

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ!!!!Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Έκανα την πρώτη χοριακή τη Δευτέρα 13/8 και οι μονάδες ηταν 201.40. Ο γιατρός είπε ότι ήταν καλές όμως πρέπει να κάνω άλλη μία τη Δευτέρα που μας έρχεται για να δουμε πόσο θα αυξηθούν οι μονάδες....Αυτό είναι το μόνο που με αγχώνει!!

Υπομονή!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Κάνε μόνο θετικές σκέψεις!

Όλα καλα θα είναι κοριτσι μου. Πως νοιωθεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Όλα καλα θα είναι κοριτσι μου. Πως νοιωθεις? 

Τις τελευταιες μέρες νιωθω εντονο πρηξιμο καθως και μια μικρη ενοχληση στις θηλες....και καποια πονακια και μικρες κραμπουλες...αλλα οχι συνεχεια....την περισσοτερη ωρα δεν νιωθω τιποτα και αυτο με τρομαζει!!!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...