Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ..θα δείξει λοιπόν με τις ωρες-μερες

Κάτι θα ξέρει γιατρος είναι.. Πάντως χάρηκα που είπε πως συνεχίζεις και που δεν το βρήκε ανησυχητικό. Εσυ απλώς να είσαι ήρεμη και να παρακολουθείς αν προκύψει κάτι άλλο από αυτά που σου ανέφερε να ενημερωσεις.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Κάτι θα ξέρει γιατρος είναι.. Πάντως χάρηκα που είπε πως συνεχίζεις και που δεν το βρήκε ανησυχητικό 

Ευχαριστώ βρε μπεμπουλα.. βιαστικός σαν τον πατέρα του ο μπέμπης..:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ..θα δείξει λοιπόν με τις ωρες-μερες

Είχα μια πριν κάνα 10 λεπτό..πιο πριν δεν είχα ξανά κάνει για αρκετή ώρα

Ωραία τσεκαρε ανά πόσο. Είναι πολύ έντονες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ευχαριστώ βρε μπεμπουλα.. βιαστικός σαν τον πατέρα του ο μπέμπης..:-P

Χαχαχ εεε διάλεξε και αυτος να πάρει κάτι και από τον μπαμπα :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Ωραία τσεκαρε ανά πόσο. Είναι πολύ έντονες? 

Γενικά μερικές είναι μερικές όχι..η τελευταία με ενόχλησε όπως πάντα ένιωσα δλδ τα πονακια περιόδου και πόνο στη μέση αλλά σχεδόν έτσι είναι πάντα..εννοώ δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχ εεε διάλεξε και αυτος να πάρει κάτι και από τον μπαμπα :lol:

Το χειρότερο βρήκε ομως:tongue:

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ..θα δείξει λοιπόν με τις ωρες-μερες

Είχα μια πριν κάνα 10 λεπτό..πιο πριν δεν είχα ξανά κάνει για αρκετή ώρα

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα στο νοσοκομειο για να ειμαι σιγουρη!!Πολυ χαλαρη την βλεπω τη γιατρο με ολα αυτα που μας λες!!Αλλα οκ αυτη ξερει και εχει την ευθυνη.

  • Μου αρέσει 1

3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Γενικά μερικές είναι μερικές όχι..η τελευταία με ενόχλησε όπως πάντα ένιωσα δλδ τα πονακια περιόδου και πόνο στη μέση αλλά σχεδόν έτσι είναι πάντα..εννοώ δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό

Το χειρότερο βρήκε ομως:tongue:

Μην ανυσηχεις αν ηταν κατι σιγουρα θα σου ελεγε να σε δει χαλαρωσε γιατι κ απο το ανχος γινεται χειροτερο να ξερεις παντως οταν θα ερθει η ωρα που σου ευχομαι να αργησει θα σου κόβεται η ανασα απο τον πονο δε θα τις αντεχεις τις συσπασεις ειδικα οταν σε χτυπαει στη μεση τουλαχιστον ετσι το ενιωθα εγω που γενικα αντεχω τον πονο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.......μια σύντομη ερώτηση....ποσες απο εσας εχετ κανει το εμβόλιο για τη γριπη??Ειμαι στην 21 εβδ αλλα δεμ το εχω κανει ακομη...ειμαι πολυ μπερδεμένη...δουλευω σε χωρο κλειστό με κοσμο κ μεχρι στιγμής παρ ολο π ειναι ολοι άρρωστοι δεν εψω κολλησει τπτ...αλλα απο την αλλη ποτε δεν ξερεις...μωρε δεν θελω να μπω στη διαδικασία να βαλω χημικά στο σωμα μ κ να επειρασει κ το μωρο καμια ουσία μελλοντικά...τι προτεινετε??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κάτι θα ξέρει γιατρος είναι.. Πάντως χάρηκα που είπε πως συνεχίζεις και που δεν το βρήκε ανησυχητικό. Εσυ απλώς να είσαι ήρεμη και να παρακολουθείς αν προκύψει κάτι άλλο από αυτά που σου ανέφερε να ενημερωσεις.  

Ξέρει ο γιατρός! Ξάπλωσε να ξεκουραστείς, πάρε κανένα μαγνήσιο και θα περάσουν, φαντάζομαι... 

πρίν από 17 λεπτά , Ria@90 είπε:

Γεια σας κορίτσια.......μια σύντομη ερώτηση....ποσες απο εσας εχετ κανει το εμβόλιο για τη γριπη??Ειμαι στην 21 εβδ αλλα δεμ το εχω κανει ακομη...ειμαι πολυ μπερδεμένη...δουλευω σε χωρο κλειστό με κοσμο κ μεχρι στιγμής παρ ολο π ειναι ολοι άρρωστοι δεν εψω κολλησει τπτ...αλλα απο την αλλη ποτε δεν ξερεις...μωρε δεν θελω να μπω στη διαδικασία να βαλω χημικά στο σωμα μ κ να επειρασει κ το μωρο καμια ουσία μελλοντικά...τι προτεινετε??

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός πριν 2 μήνες να το κάνω, αλλά ρωτώντας κι αλλού, με απέτρεψαν, και μου είπαν να το κάνει ο σύζυγος! Βέβαια, εγώ έλειπα με άδεια από τη δουλειά οπότε δεν κινδυνευα...

Προτείνω, αρχικά, να το κάνει ο σύζυγός σου, και αν συνεχίσεις να δουλεύεις, ναι, να το κάνεις κι εσύ ... 

Ο ιός είναι σχεδόν ανενεργός, δεν σου προκαλεί ασθένεια, το πολύ μετά από 2 βδομάδες να περάσεις ένα πολύ ελαφρυ κρύωμα. 

Αν δεν δούλευες, θα σου έλεγα να μην το κάνεις, εφόσον δεν θα είχες επαφή με άλλους. 

Εν τέλει, όμως, τέτοια δεν θα έπρεπε να συμβουλεύει η μία την άλλη από εδώ, αλλά Μόνο ο γιατρός μας εμάς. 

Τα υπόλοιπα είναι όλες συζητήσεις δικές μας, δεν είμαστε ειδικοί, οπότε πρέπει να προσέχουμε τι λέμε και τι συμβουλεύουμε η καθεμία μας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ria@90 είπε:

Γεια σας κορίτσια.......μια σύντομη ερώτηση....ποσες απο εσας εχετ κανει το εμβόλιο για τη γριπη??Ειμαι στην 21 εβδ αλλα δεμ το εχω κανει ακομη...ειμαι πολυ μπερδεμένη...δουλευω σε χωρο κλειστό με κοσμο κ μεχρι στιγμής παρ ολο π ειναι ολοι άρρωστοι δεν εψω κολλησει τπτ...αλλα απο την αλλη ποτε δεν ξερεις...μωρε δεν θελω να μπω στη διαδικασία να βαλω χημικά στο σωμα μ κ να επειρασει κ το μωρο καμια ουσία μελλοντικά...τι προτεινετε??

Κοιτα και εγώ δουλεύω σε κλειστό χώρο με κόσμο είμαι 26 εβδομάδων κ ο γιατρός μου δεν μου είπε ποτέ για το εμβόλιο.. Μια φίλη μου πάλι που είναι 9 εβδομάδων της είπε ο δικός της ότι πρέπει οπωσδήποτε να το κάνει.. Εγώ πάντως ειχα αρρωστήσει.. Να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλυτερα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Ria@90 είπε:

Γεια σας κορίτσια.......μια σύντομη ερώτηση....ποσες απο εσας εχετ κανει το εμβόλιο για τη γριπη??Ειμαι στην 21 εβδ αλλα δεμ το εχω κανει ακομη...ειμαι πολυ μπερδεμένη...δουλευω σε χωρο κλειστό με κοσμο κ μεχρι στιγμής παρ ολο π ειναι ολοι άρρωστοι δεν εψω κολλησει τπτ...αλλα απο την αλλη ποτε δεν ξερεις...μωρε δεν θελω να μπω στη διαδικασία να βαλω χημικά στο σωμα μ κ να επειρασει κ το μωρο καμια ουσία μελλοντικά...τι προτεινετε??

Καλησπερα! Το έκανα γιατί ο γιατρος μου ήταν κάθετος όχι μόνο για εμενα αλλα και για τους πρώτους έξι μηνες ζωής του μωρού. Απλά μου είχε πει μετά την 20η εβδομάδα. Άλλοι γιατροί δεν το θεωρούν αναγκαίο. Είναι θέμα γιατρού αλλα και προσωπικό. Οποτε αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου ακολούθησε την συμβουλή που θα σου δώσει εκεινος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, εγώ είμαι 34 και 6 ημερών σήμερα και στις 25 Φλεβάρη έχω ξανά ρβ με τον γιατρό μου, για κολπική εξέταση. 

Ανησυχώ, μήπως πάμε για γέννα! Αν ακι θα είμαι 36 εβδομάδων, στον μήνα μου δηλαδή... 

 

Εσείς τι λέτε??? 

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Καλησπερα! Το έκανα γιατί ο γιατρος μου ήταν κάθετος όχι μόνο για εμενα αλλα και για τους πρώτους έξι μηνες ζωής του μωρού. Απλά μου είχε πει μετά την 20η εβδομάδα. Άλλοι γιατροί δεν το θεωρούν αναγκαίο. Είναι θέμα γιατρού αλλα και προσωπικό. Οποτε αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου ακολούθησε την συμβουλή που θα σου δώσει εκεινος.

Εννοείται, έχει δίκιο η μπεμπούλα, βέβαια μπορείς να το κάνεις και μόλις γεννήσεις, όπως μια φίλη μου, περνούν τα αντισώματα μέσω του γάλακτος στο μωρό και τότε. 

Απλά, αν νοσησεις στην εγκυμοσύνη, είναι λίγο ζόρι, γι αυτό εγώ δεν το έκανα... Μόνο depon επιτρέπεται! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , melanouri είπε:

Κοριτσια μου, εγώ είμαι 34 και 6 ημερών σήμερα και στις 25 Φλεβάρη έχω ξανά ρβ με τον γιατρό μου, για κολπική εξέταση. 

Ανησυχώ, μήπως πάμε για γέννα! Αν ακι θα είμαι 36 εβδομάδων, στον μήνα μου δηλαδή... 

 

Εσείς τι λέτε??? 

Εννοείται, έχει δίκιο η μπεμπούλα, βέβαια μπορείς να το κάνεις και μόλις γεννήσεις, όπως μια φίλη μου, περνούν τα αντισώματα μέσω του γάλακτος στο μωρό και τότε. 

Απλά, αν νοσησεις στην εγκυμοσύνη, είναι λίγο ζόρι, γι αυτό εγώ δεν το έκανα... Μόνο depon επιτρέπεται! 

Γιατί ανησυχείς έχει γίνει κάτι; Αχ συγνώμη κάποια ασφάλεια μου έχει μπλοκάρει τώρα και δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοιτα και εγώ δουλεύω σε κλειστό χώρο με κόσμο είμαι 26 εβδομάδων κ ο γιατρός μου δεν μου είπε ποτέ για το εμβόλιο.. Μια φίλη μου πάλι που είναι 9 εβδομάδων της είπε ο δικός της ότι πρέπει οπωσδήποτε να το κάνει.. Εγώ πάντως ειχα αρρωστήσει.. Να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλυτερα

Μενω εξωτερικο κ εδω ειναι νε μεν προαιρετικό αλλα ολοι σ λενε να το κανεις γνκ θελουν να ναι πολυ safe σε ολα τους...απλα διαβασα πως μπορει να επειρασει το μωρο μελλοντικά..κ γνκ δεν παιρνω ουτε ντεπον π λεει ο λογος...ειμαι τελειως κατα των φαρμάκων απλα δεν ξερω αν κανω καλο π ειμαι τοοοσο επιφυλακτική...

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα! Το έκανα γιατί ο γιατρος μου ήταν κάθετος όχι μόνο για εμενα αλλα και για τους πρώτους έξι μηνες ζωής του μωρού. Απλά μου είχε πει μετά την 20η εβδομάδα. Άλλοι γιατροί δεν το θεωρούν αναγκαίο. Είναι θέμα γιατρού αλλα και προσωπικό. Οποτε αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου ακολούθησε την συμβουλή που θα σου δώσει εκεινος.

Ναι περα απ το εμβόλιο της γρίπης κ εδω κανουν ενα ακομη εμβολιο μετα απο καποια εβδομαδα η οποια ειναι για το μωρο καθαρά για  να μην αρρωστήσει οπως λες μ προτειναν να κανω κ αυτο...μενω εξω κ εδω ολοι το συστήνουν ρε συ....απλα οπως ειπα ειμαι λιγοο με τα φαρμακα εχω κακη σχεση...κ λεω τωρα 2 μηνες εμειναν η έξαρση εχει περασει σχεδον...κ δεν ξερω ν αξιζει η οχι να τι κανω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γιατί ανησυχείς έχει γίνει κάτι; Αχ συγνώμη κάποια ασφάλεια μου έχει μπλοκάρει τώρα και δεν θυμαμαι

Όχι, ανησυχώ μήπως γεννήσω, με έχει πιάσει ένα άγχος να το πω?! 

Έκανα 4 ενέσεις κορτιζόνης πριν 5 μέρες για τους πνεύμονες της μπέμπας, επειδή είμαι 34η εβδομάδα και είναι μακροσωμη πολύ και στριμωχνεται κι έχει ήδη κατέβει χαμηλά και για προληπτικούς λόγους χρειάστηκε. 

Βέβαια, ο γιατρός απέκλεισε πρόωρο τοκετό... 

Στις 36 εβδομάδες, θα μου πεις, δεν θεωρείται πρόωρος, ε?! 

Όσο πλησιάζει ο καιρός, τόσο ανησυχώ για όλα! 

πρίν από 8 λεπτά , Ria@90 είπε:

Μενω εξωτερικο κ εδω ειναι νε μεν προαιρετικό αλλα ολοι σ λενε να το κανεις γνκ θελουν να ναι πολυ safe σε ολα τους...απλα διαβασα πως μπορει να επειρασει το μωρο μελλοντικά..κ γνκ δεν παιρνω ουτε ντεπον π λεει ο λογος...ειμαι τελειως κατα των φαρμάκων απλα δεν ξερω αν κανω καλο π ειμαι τοοοσο επιφυλακτική...

Ναι περα απ το εμβόλιο της γρίπης κ εδω κανουν ενα ακομη εμβολιο μετα απο καποια εβδομαδα η οποια ειναι για το μωρο καθαρά για  να μην αρρωστήσει οπως λες μ προτειναν να κανω κ αυτο...μενω εξω κ εδω ολοι το συστήνουν ρε συ....απλα οπως ειπα ειμαι λιγοο με τα φαρμακα εχω κακη σχεση...κ λεω τωρα 2 μηνες εμειναν η έξαρση εχει περασει σχεδον...κ δεν ξερω ν αξιζει η οχι να τι κανω...

Η έξαρση φτάνει έως τέλος Μαρτίου... Σε καμία περίπτωση δεν πέρασε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...