Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Μήπως κάνα κρακερακι? 

 

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τι ωραία που τα λες φαντάζομαι πως είναι μοναδική στιγμή και δέσιμο. Βασικά  τα σκέφτομαι όλα αυτά που αναφέρεις και οτιδήποτε μπορεί να διευκολύνει.  

Δεν είναι φάρμακα που βλάπτουν μην τα φοβάσαι επιτρέπονται κ στην εγκυμοσυνη ρώτησε τον γιατρό ομως πρώτα. 

Απο ναυτιες και εμετούς καθημερινά τα πέρασα ένα τρίμηνο γεμάτο οποτε καταλαβαίνω για τα υγρα που δεν αντέχεις αλλα πρέπει έστω γουλιά γουλιά οπως ειπες βρες κάτι να μπορείς. Ειλικρινά εμενα με βοηθούσε απίστευτα το τσάι αλλα οπως στο λέω μια μια γουλιτσα με το κουταλάκι. Αν αυτό μπορέσεις να το κανεις με τσάι ή χαμομηλακι να σε βοηθάει στις ναυτιες καιβτο στομαχάκι έστω. 

 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλησπέρα!  Το πρωτο 3μηνο που ειχα και εγω αναγουλες,διψούσα πολυ και δεν μπορουσα να πιω πολυ νερο γιατι ανακατευόμουν απιστευτα.. Σωτηρια λυση ηταν η κοκα κολα. Βοηθάει πολυ. Δεν επινα μεγαλη ποσοτητα βέβαια, ουτε καθε μερα αλλα σε δυσκολες στιγμες με εσωσε

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

Τα έχω δοκιμάσει όλα,και κρακεράκι και φρυγανιτσα και γουλιτσα γουλίτσα υγρά και λεμόνι και γουλιές κόκα κόλα και και....Δε με ανακουφίζει τπτ....Στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας και νύχτας έχω ναυτία,γουργουρητα,κάψιμο στον οισοφάγο και τις βραδυνές ώρες η πίεση εκεί γίνεται πόνος.Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Ε νιωθεις λιγο αγελαδα εδω που τα λεμε ειδικα οταν δεν εχεις κ το μωρο μαζι σου η δε το βαζεις καθολου στηθος αλλα ενταξει το συνηθιζεις εγω το κανω τρεις μηνες τωρα καθε τρεις ωρες αναγκαστικα!μου εχει γινει συνηθεια πλεον καλο ειναι να βάζεις το μωρο πιο πολυ γιατι ειναι βαρετο κ κουραστικο το θηλαστρο αλλα απτην αλλη θα συμφωνησω κ με τη @Smile89 κανεις τραπεζα η ταιζει καποιος άλλος. Παντως σιγουρα δε ποναει μασαζακι σου κανει ε κ μετα οι θηλες ειναι λιγο μουλιασμενες κ πρισμενες αλλα δε ξερω ετσι ειναι κ με το μωρο?

Εμένα μου τις στραπατσαρει χαχαχα

πρίν από 10 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

 

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

Τα έχω δοκιμάσει όλα,και κρακεράκι και φρυγανιτσα και γουλιτσα γουλίτσα υγρά και λεμόνι και γουλιές κόκα κόλα και και....Δε με ανακουφίζει τπτ....Στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας και νύχτας έχω ναυτία,γουργουρητα,κάψιμο στον οισοφάγο και τις βραδυνές ώρες η πίεση εκεί γίνεται πόνος.Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;

Τζίντζερ?

  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

 

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

Τα έχω δοκιμάσει όλα,και κρακεράκι και φρυγανιτσα και γουλιτσα γουλίτσα υγρά και λεμόνι και γουλιές κόκα κόλα και και....Δε με ανακουφίζει τπτ....Στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας και νύχτας έχω ναυτία,γουργουρητα,κάψιμο στον οισοφάγο και τις βραδυνές ώρες η πίεση εκεί γίνεται πόνος.Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;

Κορίτσι εμένα με βοηθάει αρκετά η κόκα κόλα κ η τσίχλα!Για κάποιο λόγω ειδικά όταν μασάω τσίχλα, σταματάει η καούρα!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Ε νιωθεις λιγο αγελαδα εδω που τα λεμε ειδικα οταν δεν εχεις κ το μωρο μαζι σου η δε το βαζεις καθολου στηθος αλλα ενταξει το συνηθιζεις εγω το κανω τρεις μηνες τωρα καθε τρεις ωρες αναγκαστικα!μου εχει γινει συνηθεια πλεον καλο ειναι να βάζεις το μωρο πιο πολυ γιατι ειναι βαρετο κ κουραστικο το θηλαστρο αλλα απτην αλλη θα συμφωνησω κ με τη @Smile89 κανεις τραπεζα η ταιζει καποιος άλλος. Παντως σιγουρα δε ποναει μασαζακι σου κανει ε κ μετα οι θηλες ειναι λιγο μουλιασμενες κ πρισμενες αλλα δε ξερω ετσι ειναι κ με το μωρο?

Στην αρχη και με το μωρο ετσι ειναι και χειροτερα! Πληγωμενες θηλες να πονανε και να ματωνουν και να γινονται τουμπανο. Με τον καιρο καμια σχεση. Τωρα δηλαδη ειναι απολαυση ο θηλασμος! Ουτε πονος, ουτε πρηξιμο ουτε τπτ

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Δύσκολη πίστα ο θηλασμός.

Με το θήλαστρο φοβάμαι θα νιώθω αγελάδα στην τοποθεσία Αθήνα... 

Όλα θα τα κάνω ελπίζω αλλά κορίτσια μου ακούγεται εξίσου ευχάριστο με το να δίνω αίμα...

Η αληθεια ειναι οτι νιωθω ακριβως οπως το ειπες. Αγελαδιτσα. Εχει τυχει να εχω απο το ενα στηθος το μωρο και απο το αλλο να αντλω με το θηλαστρο! Μιλαμε ο ερωτισμος μου στο ζενιθ! Χαχαχα

 

4 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Όντως έβαλα το λεμόνι στο ψυγείο !!!:shock:

Έχω της nuk γυάλινα με το σύστημα κατά των κολικών. 

Ερώτηξη: ποτε τα βάζουμε ριλαξ?

Συμπεθερα μου πολλοι γιατροι λενε μετα το τριμηνο, αλλα εγω εχω ενα ριλαξ που ειναι καταλληλο απο νεογεννητο. Ωστοσο τον εβαλα μολις εκλεισε μηνα, οχι αμεσως. 

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Στο μπιμπερό πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο; Δυο τρία θα παρω για αρχή χρειάζεται παραπάνω; Προτιμω τα γυάλινα, από μάρκα δεν έχω άποψη αν κάποιο είναι καλύτερο ξέρω τα avent, Nuk, chicco. Και επίσης αν πρέπει να προσέξω κάτι στη θηλή τους 

Αγαπη εμενα αυτο που μου αρεσει μεχρι τωρα ειναι μονο της avent. Εχω της  mam και τρεχει απο παντου το γαλα, εχω nuk, το οποιο τρεχει το γαλα απο την τρυπιτσα που ειναι υποτιθεται να βγαινει ο αερας, οτι να ναι. Και της avent ειναι μεχρι τωρα το καλυτερο. Αλλα σιγουρα θα το δεις κ συ γιατι θα δοκιμασεις αρκετα μεχρι να καταληξεις. Θηλες σιλικονης και γω, νομιζω ειναι πιο ευκολες για το μωρο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα μου τις στραπατσαρει χαχαχα

Τζίντζερ?

 

πρίν από 20 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Κορίτσι εμένα με βοηθάει αρκετά η κόκα κόλα κ η τσίχλα!Για κάποιο λόγω ειδικά όταν μασάω τσίχλα, σταματάει η καούρα!

Τζίντζερ μου το έχει απαγορέψει ο γιατρός....

Κόκα κόλα και τσίχλα στιγμιαία με ανακουφίζουν...Μετά τα ίδια...

Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;;Εγώ ώρες ώρες νιώθω μια τρύπα στον οισοφάγο,τέτοια αίσθηση έχω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

 

Τζίντζερ μου το έχει απαγορέψει ο γιατρός....

Κόκα κόλα και τσίχλα στιγμιαία με ανακουφίζουν...Μετά τα ίδια...

Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;;Εγώ ώρες ώρες νιώθω μια τρύπα στον οισοφάγο,τέτοια αίσθηση έχω....

Ναι έτσι είναι!Εγώ θυμάμαι κ από τη προηγούμενη εγκυμοσύνη που με είχαν πιάσει καούρες στις 27 εβδομάδες κ ένιωθα ότι καιγομουν κ δεν μπορούσα να φάω τίποτα το βράδυ. Μίλα με τον γιατρό σου μήπως σου δώσει κάτι.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Ναι έτσι είναι!Εγώ θυμάμαι κ από τη προηγούμενη εγκυμοσύνη που με είχαν πιάσει καούρες στις 27 εβδομάδες κ ένιωθα ότι καιγομουν κ δεν μπορούσα να φάω τίποτα το βράδυ. Μίλα με τον γιατρό σου μήπως σου δώσει κάτι.

Ευχαριστώ κορίτσι μου,να είσαι καλά!

Δεν παραπονιέμαι ,όλα για το μωράκι μας !Απλά θέλω να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό αυτό που αισθάνομαι.....Αυτή η αίσθηση λες και έχει τρυπήσει ο οισοφάγος είναι φυσιολογική;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου,να είσαι καλά!

Δεν παραπονιέμαι ,όλα για το μωράκι μας !Απλά θέλω να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό αυτό που αισθάνομαι.....Αυτή η αίσθηση λες και έχει τρυπήσει ο οισοφάγος είναι φυσιολογική;;;;

Τι εννοείς λες κ έχει τρυπήσει??Τι ακριβώς νιώθεις??


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Τι εννοείς λες κ έχει τρυπήσει??Τι ακριβώς νιώθεις??

Δεν ξέρω πως να το περιγράψω σωστά....Σαν να έχω μια εσωτερική πληγή στον οισοφάγο...Καουρα εχω την μεγαλύτερη διάρκεια της ημέρας και νύχτας αλλά είναι στιγμές που η πίεση γίνεται πόνος ,σαν να έχω μια εσωτερική πληγή.....

Ξέχασα να πω ότι μέσα σε όλα έχω και λοξυγκα ανά διαστήματα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Δεν ξέρω πως να το περιγράψω σωστά....Σαν να έχω μια εσωτερική πληγή στον οισοφάγο...Καουρα εχω την μεγαλύτερη διάρκεια της ημέρας και νύχτας αλλά είναι στιγμές που η πίεση γίνεται πόνος ,σαν να έχω μια εσωτερική πληγή.....

Ξέχασα να πω ότι μέσα σε όλα έχω και λοξυγκα ανά διαστήματα.

Λόξυγκα έχω κ εγώ συνέχεια!Τώρα όπως μου το περιγράφεις νομίζω ότι θα πρέπει να το πεις κ στον γιατρό σου!Θα σε βοηθήσει πιστεύω!

Εγώ έχω κ αυχενική τη Παρασκευή κ έχω αγχωθει!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

 

Τζίντζερ μου το έχει απαγορέψει ο γιατρός....

Κόκα κόλα και τσίχλα στιγμιαία με ανακουφίζουν...Μετά τα ίδια...

Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;;Εγώ ώρες ώρες νιώθω μια τρύπα στον οισοφάγο,τέτοια αίσθηση έχω....

Δεν ξέρω κορίτσι δεν είχα αλλά σα κάψιμο θα ναι


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Λόξυγκα έχω κ εγώ συνέχεια!Τώρα όπως μου το περιγράφεις νομίζω ότι θα πρέπει να το πεις κ στον γιατρό σου!Θα σε βοηθήσει πιστεύω!

Εγώ έχω κ αυχενική τη Παρασκευή κ έχω αγχωθει!

Πρωτομανα και ολα μου φαίνονται πρωτόγνωρα!

Καλή επιτυχία στην Αυχενική κορίτσι μου!Όλα θα πάνε μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι εμένα με βοηθάει αρκετά η κόκα κόλα κ η τσίχλα!Για κάποιο λόγω ειδικά όταν μασάω τσίχλα, σταματάει η καούρα!

Η κόκα κόλα είναι φουλ στα χημικά και στα Ε, ότι πιο επικίνδυνο για το μωρό σου... 

Προτίμησε νερό με μαγειρική σόδα ή έστω την κλασική σόδα... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ πρώτη φορά σήμερα ένιωσα την κοιλιά μου να πετρωνει αλλά έχει διάρκεια, την πιάνω στο σημείο αυτό και νιώθω ότι είναι τσίτα. Αυτό είναι το πέτρωμα που διαβάζω τόσους μήνες? 

Σημαίνει κάτι ανησυχητικό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...