Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι εμένα με βοηθάει αρκετά η κόκα κόλα κ η τσίχλα!Για κάποιο λόγω ειδικά όταν μασάω τσίχλα, σταματάει η καούρα!

Με την τσίχλα ηρεμείς, γιατί παράγεται σίελος (κοινώς, σάλιο), που εξισορροπεί το όξινο ph του στομάχου σου, λόγω της καούρας... 

Χαμομήλι και γάλα θα ήταν το ιδανικό για να ηρεμήσεις από καούρες. Έχεις δοκιμάσει??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Πρωτομανα και ολα μου φαίνονται πρωτόγνωρα!

Καλή επιτυχία στην Αυχενική κορίτσι μου!Όλα θα πάνε μια χαρά!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!!! Λογικο είναι να έχεις απορίες!!!

πρίν από 7 λεπτά , melanouri είπε:

Η κόκα κόλα είναι φουλ στα χημικά και στα Ε, ότι πιο επικίνδυνο για το μωρό σου... 

Προτίμησε νερό με μαγειρική σόδα ή έστω την κλασική σόδα... 

Τώρα το έχω ρίξει στο περιε όπως μου είπε κ ο γιατρός!Αλλά η τσίχλα με βοηθάει αρκετά μπορώ να πω!Για την σύσπαση που είπες αν δεν πονάνε είναι οι κλασσικές κ φυσιολογικές braxton hicks.

πρίν από 4 λεπτά , melanouri είπε:

Με την τσίχλα ηρεμείς, γιατί παράγεται σίελος (κοινώς, σάλιο), που εξισορροπεί το όξινο ph του στομάχου σου, λόγω της καούρας... 

Χαμομήλι και γάλα θα ήταν το ιδανικό για να ηρεμήσεις από καούρες. Έχεις δοκιμάσει??? 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή κοριτσάκι μου!!! Χαμομήλι δεν έχω πιει για να πω την αλήθεια!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Στην αρχη και με το μωρο ετσι ειναι και χειροτερα! Πληγωμενες θηλες να πονανε και να ματωνουν και να γινονται τουμπανο. Με τον καιρο καμια σχεση. Τωρα δηλαδη ειναι απολαυση ο θηλασμος! Ουτε πονος, ουτε πρηξιμο ουτε τπτ

Η αληθεια ειναι οτι νιωθω ακριβως οπως το ειπες. Αγελαδιτσα. Εχει τυχει να εχω απο το ενα στηθος το μωρο και απο το αλλο να αντλω με το θηλαστρο! Μιλαμε ο ερωτισμος μου στο ζενιθ! Χαχαχα

 

Συμπεθερα μου πολλοι γιατροι λενε μετα το τριμηνο, αλλα εγω εχω ενα ριλαξ που ειναι καταλληλο απο νεογεννητο. Ωστοσο τον εβαλα μολις εκλεισε μηνα, οχι αμεσως. 

Αγαπη εμενα αυτο που μου αρεσει μεχρι τωρα ειναι μονο της avent. Εχω της  mam και τρεχει απο παντου το γαλα, εχω nuk, το οποιο τρεχει το γαλα απο την τρυπιτσα που ειναι υποτιθεται να βγαινει ο αερας, οτι να ναι. Και της avent ειναι μεχρι τωρα το καλυτερο. Αλλα σιγουρα θα το δεις κ συ γιατι θα δοκιμασεις αρκετα μεχρι να καταληξεις. Θηλες σιλικονης και γω, νομιζω ειναι πιο ευκολες για το μωρο. 

Τουλάχιστον δεν τα ειχα αυτα ουτε πονο απο το θηλαστρο καμμια ενοχληση ευτυχως


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!!! Λογικο είναι να έχεις απορίες!!!

Τώρα το έχω ρίξει στο περιε όπως μου είπε κ ο γιατρός!Αλλά η τσίχλα με βοηθάει αρκετά μπορώ να πω!Για την σύσπαση που είπες αν δεν πονάνε είναι οι κλασσικές κ φυσιολογικές braxton hicks.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή κοριτσάκι μου!!! Χαμομήλι δεν έχω πιει για να πω την αλήθεια!!!

Πιες και θα με θυμηθείς, πραγματικά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τουλάχιστον δεν τα ειχα αυτα ουτε πονο απο το θηλαστρο καμμια ενοχληση ευτυχως

Το swing εχεις? Θυμησε μου. Και γω αυτο εχω και αντλω καποιες φορες στην εβδομαδα. Ειναι καλο θηλαστρο οντως, αν και καποιες φορες μετα την αντληση εχω μια μικρη ενοχληση. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!!! Λογικο είναι να έχεις απορίες!!!

Τώρα το έχω ρίξει στο περιε όπως μου είπε κ ο γιατρός!Αλλά η τσίχλα με βοηθάει αρκετά μπορώ να πω!Για την σύσπαση που είπες αν δεν πονάνε είναι οι κλασσικές κ φυσιολογικές braxton hicks.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή κοριτσάκι μου!!! Χαμομήλι δεν έχω πιει για να πω την αλήθεια!!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν πόνεσε η κοιλιά μου, νιώθω όμως κάτι ενοχλήσεις κάτω χαμηλα, αλλά δεν ξέρω αν είναι από το έντερο ή αν είναι σαν πόνοι περιόδου απλά πολύ αχνοί. Να δω πώς θα πάνε ε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Το swing εχεις? Θυμησε μου. Και γω αυτο εχω και αντλω καποιες φορες στην εβδομαδα. Ειναι καλο θηλαστρο οντως, αν και καποιες φορες μετα την αντληση εχω μια μικρη ενοχληση. 

Ναι αυτο εμενα κομπλε κ για τοση χρηση που του κανω μια χαρα τι ενοχληση στο στηθος η στις θηλες?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

 

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας!

Τα έχω δοκιμάσει όλα,και κρακεράκι και φρυγανιτσα και γουλιτσα γουλίτσα υγρά και λεμόνι και γουλιές κόκα κόλα και και....Δε με ανακουφίζει τπτ....Στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας και νύχτας έχω ναυτία,γουργουρητα,κάψιμο στον οισοφάγο και τις βραδυνές ώρες η πίεση εκεί γίνεται πόνος.Έτσι είναι βρε κορίτσια οι καουρες;;;

Ναι έτσι και χειρότερα 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Στην αρχη και με το μωρο ετσι ειναι και χειροτερα! Πληγωμενες θηλες να πονανε και να ματωνουν και να γινονται τουμπανο. Με τον καιρο καμια σχεση. Τωρα δηλαδη ειναι απολαυση ο θηλασμος! Ουτε πονος, ουτε πρηξιμο ουτε τπτ

Η αληθεια ειναι οτι νιωθω ακριβως οπως το ειπες. Αγελαδιτσα. Εχει τυχει να εχω απο το ενα στηθος το μωρο και απο το αλλο να αντλω με το θηλαστρο! Μιλαμε ο ερωτισμος μου στο ζενιθ! Χαχαχα

 

Συμπεθερα μου πολλοι γιατροι λενε μετα το τριμηνο, αλλα εγω εχω ενα ριλαξ που ειναι καταλληλο απο νεογεννητο. Ωστοσο τον εβαλα μολις εκλεισε μηνα, οχι αμεσως. 

Αγαπη εμενα αυτο που μου αρεσει μεχρι τωρα ειναι μονο της avent. Εχω της  mam και τρεχει απο παντου το γαλα, εχω nuk, το οποιο τρεχει το γαλα απο την τρυπιτσα που ειναι υποτιθεται να βγαινει ο αερας, οτι να ναι. Και της avent ειναι μεχρι τωρα το καλυτερο. Αλλα σιγουρα θα το δεις κ συ γιατι θα δοκιμασεις αρκετα μεχρι να καταληξεις. Θηλες σιλικονης και γω, νομιζω ειναι πιο ευκολες για το μωρο. 

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Ναι αυτο εμενα κομπλε κ για τοση χρηση που του κανω μια χαρα τι ενοχληση στο στηθος η στις θηλες?

Στη θηλη. Στην αρχη νομιζα εφταιγε η χοανη και πηρα και αλλο μεγεθος αλλα τελικα δεν ηταν αυτο. Και κατεληξα οτι μαλλον φταιει η ενταση που του βαζω. Οταν το ειχα στο χαμηλο δεν εβγαζα καθολου γαλα σχεδον και ετσι ανεβασα την ενταση. Οποτε μαλλον αυτο φταιει και λιγο νιωθω ενα τσιμπημα θα το λεγα μετα, αλλα ευτυχως δεν κραταει πολυ. Μετα απο λιγο ειμαι ενταξει. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , melanouri είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν πόνεσε η κοιλιά μου, νιώθω όμως κάτι ενοχλήσεις κάτω χαμηλα, αλλά δεν ξέρω αν είναι από το έντερο ή αν είναι σαν πόνοι περιόδου απλά πολύ αχνοί. Να δω πώς θα πάνε ε... 

Ναι ναι παρακολούθησε το και αν είναι ενημερώνεις τον γιατρό!!!Όλα καλά θα πάνε, να μην αγχώνεσαι!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , melanouri είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν πόνεσε η κοιλιά μου, νιώθω όμως κάτι ενοχλήσεις κάτω χαμηλα, αλλά δεν ξέρω αν είναι από το έντερο ή αν είναι σαν πόνοι περιόδου απλά πολύ αχνοί. Να δω πώς θα πάνε ε... 

Χαμηλά πονακια σαν περιοδου ένιωσα και εγω όταν νομίζω πως είχα συσπασουλα. Λέω νομίζω γτ δεν ξέρω αύριο θα ρωτήσω τον γιατρό εκτενέστερα. Είχε κάνει ένα βουναλάκι όχι τσιτωμα αλλα δεν ξέρω μήπως ήταν το μωρό κάποια στάση γτ δεν κουνιόταν. Προχθές ομως σαν να ένιωσα την κοιλιά για ένα λεπτό τσιτωμενη σε όλη την έκταση.

Εσυ πως ακριβως ενιωσες;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...