Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Καλημέρα! Τις πρώτες εβδομάδες ο υπερυχο που γίνετε είναι κολπικός! Δεν είδατε κάτι στον υπερυχο? 

Μόνο το σάκο!δεν μου έδειξε κατι αλλο...

πρίν από 25 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, @newmum94 σε αυτήν την εβδ ομάδα  ενδοκολπικα κάνει υπέρηχο ο γιατρός κ βλέπεις το φασολακι μια σταλιτσα!!

Μόνο το σάκο είδαμε με το γιατρό...πρεπει να ανησυχήσω ???


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , newmum94 είπε:

Μόνο το σάκο!δεν μου έδειξε κατι αλλο...

Μόνο το σάκο είδαμε με το γιατρό...πρεπει να ανησυχήσω ???

Οχι δεν χρειάζεται να ανυσηχεις όλα θα τα δεις σιγά σιγά. Κ εγώ στο πρώτο ραντεβού 5κ2 ήμουν μόνο σάκο είδαμε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , newmum94 είπε:

Μόνο το σάκο!δεν μου έδειξε κατι αλλο...

Μόνο το σάκο είδαμε με το γιατρό...πρεπει να ανησυχήσω ???

Όχι φυσικά σιγα σιγα θα το δεις, από κοιλιά δεν θα φαινόταν τίποτα. Ποτε έχεις παλι ραντεβου; 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Maraki88 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στην παρέα! Είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών, μόλις μάθαμε τα νέα, πρώτη φορά έγκυος και δεν ξέρουμε πού μας παν τα 4! :grin:

Καλως ηρθες με το καλο ευχομαι!! Πως νιωθεις? Οι περισσοτερες εδω δε ξερουμε τι μας γινεται δεν εισαι η μονη οτι απορια εχεις μοιρασου τη μαζι μας γιαυτο ειμαστε εδω!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και στα κορίτσια από εδώ,

Έκανα πρώτη χοριακη 16/8 με τιμή 2070!

20/8 Η τιμή της χοριακης μου 8715!

Την ίδια μέρα στον υπέρηχο φάνηκε ένας πολύ μικρός σάκος και η Μαλιστα η γιατρός μου είπε ότι δε μπορεί να τον διακρίνει και από τις 2 λήψεις του υπέρηχου..

Μου είπε ότι με βάση τη χοριακη μου έπρεπε να είναι πιο μεγάλος.

Η συ λληψη σίγουρα έγινε αργά μέσα στον κύκλο...20η μερα περίπου υπολογίζω.

Μου είπε να ξαναπάω παρασκευη

Έχω αγχωθεί πολύ...

Είχε καμία κοπέλα κάποια αντίστοιχη εμπειρια;

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vasoth. said:

Καλως ηρθες με το καλο ευχομαι!! Πως νιωθεις? Οι περισσοτερες εδω δε ξερουμε τι μας γινεται δεν εισαι η μονη οτι απορια εχεις μοιρασου τη μαζι μας γιαυτο ειμαστε εδω!

Θα φανώ κακιά να πω ότι χαίρομαι που βρήκα συμπάσχουσες! :-P

Ακομα δεν εχω παει γιατρό, μου είπε την επομενη εβδομάδα να ξανακάνω χοριακή και σε 2 εβδομαδες να παω. Αλλά, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω, να πάρω από μόνη μου βιταμίνες; τι να μην τρωω, τι να τρωω; τι γυμναστικη μπορώ να κάνω; Στο τηλέφωνο μου ειπε μόνο να αποφεύγω τα μπάνια στη θάλασσα και το σεξ, αλλα δεν είχα μυαλό να κάτσω να της τα ρωτήσω όλα :blink: Δεν ξέρω πως νιωθω, ηταν λιγο απρόσμενο, είμαι κι άυπνη και 2 μέρες τωρα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Maraki88 είπε:

Θα φανώ κακιά να πω ότι χαίρομαι που βρήκα συμπάσχουσες! :-P

Ακομα δεν εχω παει γιατρό, μου είπε την επομενη εβδομάδα να ξανακάνω χοριακή και σε 2 εβδομαδες να παω. Αλλά, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω, να πάρω από μόνη μου βιταμίνες; τι να μην τρωω, τι να τρωω; τι γυμναστικη μπορώ να κάνω; Στο τηλέφωνο μου ειπε μόνο να αποφεύγω τα μπάνια στη θάλασσα και το σεξ, αλλα δεν είχα μυαλό να κάτσω να της τα ρωτήσω όλα :blink: Δεν ξέρω πως νιωθω, ηταν λιγο απρόσμενο, είμαι κι άυπνη και 2 μέρες τωρα...

Χαχα οχι μια χαρα!!συνηθως δινουν φιλλικο οξυ η πρωτη βιταμινη αλλα αν δε σου ειπε μη ξεκινησεις κατι απο μονη σου παρε ενα τηλ παλι με ηρεμια κ ρωτησε τη οτι απορια εχεις μεχρι να πας τι να προσεχεις κτλ ολα θα πανε καλα μην ανχωνεσαι 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπέρα και στα κορίτσια από εδώ,

Έκανα πρώτη χοριακη 16/8 με τιμή 2070!

20/8 Η τιμή της χοριακης μου 8715!

Την ίδια μέρα στον υπέρηχο φάνηκε ένας πολύ μικρός σάκος και η Μαλιστα η γιατρός μου είπε ότι δε μπορεί να τον διακρίνει και από τις 2 λήψεις του υπέρηχου..

Μου είπε ότι με βάση τη χοριακη μου έπρεπε να είναι πιο μεγάλος.

Η συ λληψη σίγουρα έγινε αργά μέσα στον κύκλο...20η μερα περίπου υπολογίζω.

Μου είπε να ξαναπάω παρασκευη

Έχω αγχωθεί πολύ...

Είχε καμία κοπέλα κάποια αντίστοιχη εμπειρια;

κοριτσάκι μου η χοριακη σου είναι σούπερ,τώρα θα σ πω σε μένα στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα κάνει την 22η μέρα ωορρηξία γι'αυτό είχα 1 βδομάδα διάφορα το έμβρυο πιο μικρό κ αργότερα όταν ήταν να γεννήσω κρατήσαμε την ημερομηνία του υπερηχου κ όχι της τεπ που μας έδινε την πητ γιατί είχαν 1 εβδομάδα διάφορα.οπότε εγώ τότε όταν το έμαθα πήγα μετά από 2 βδομάδες,όπως κ τώρα που θα πάω την άλλη βδομάδα...πιστεύω ότι εκεί είναι το θέμα κ ότι όλα είναι φυσιολογικά...απλά πήγες νωρίς κ είδατε μόνο τον σάκο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκι μου η χοριακη σου είναι σούπερ,τώρα θα σ πω σε μένα στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα κάνει την 22η μέρα ωορρηξία γι'αυτό είχα 1 βδομάδα διάφορα το έμβρυο πιο μικρό κ αργότερα όταν ήταν να γεννήσω κρατήσαμε την ημερομηνία του υπερηχου κ όχι της τεπ που μας έδινε την πητ γιατί είχαν 1 εβδομάδα διάφορα.οπότε εγώ τότε όταν το έμαθα πήγα μετά από 2 βδομάδες,όπως κ τώρα που θα πάω την άλλη βδομάδα...πιστεύω ότι εκεί είναι το θέμα κ ότι όλα είναι φυσιολογικά...απλά πήγες νωρίς κ είδατε μόνο τον σάκο.

Μακάρι ζουζουνιτσα μου!!!

Μαζί θα Είμαστε πάντως.. ελπίζω Δηλαδή!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Μακάρι ζουζουνιτσα μου!!!

Μαζί θα Είμαστε πάντως.. ελπίζω Δηλαδή!

Κ εγώ έτσι εύχομαι κοριτσάκι μου,θα πάω αύριο να κάνω άλλη μια χοριακη να ηρεμήσω.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maraki88 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στην παρέα! Είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών, μόλις μάθαμε τα νέα, πρώτη φορά έγκυος και δεν ξέρουμε πού μας παν τα 4! :grin:

Καλησπέρα κορίτσι και Καλώς όρισες!!! Ότι απορία έχεις να την μοιραζεσαι μαζί μας. Καμια μας δεν γεννήθηκε να ξέρει.  

6 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα και στα κορίτσια από εδώ,

Έκανα πρώτη χοριακη 16/8 με τιμή 2070!

20/8 Η τιμή της χοριακης μου 8715!

Την ίδια μέρα στον υπέρηχο φάνηκε ένας πολύ μικρός σάκος και η Μαλιστα η γιατρός μου είπε ότι δε μπορεί να τον διακρίνει και από τις 2 λήψεις του υπέρηχου..

Μου είπε ότι με βάση τη χοριακη μου έπρεπε να είναι πιο μεγάλος.

Η συ λληψη σίγουρα έγινε αργά μέσα στον κύκλο...20η μερα περίπου υπολογίζω.

Μου είπε να ξαναπάω παρασκευη

Έχω αγχωθεί πολύ...

Είχε καμία κοπέλα κάποια αντίστοιχη εμπειρια;

Καλώς όρισες κι εδώ αγαπη.  Αποφάσισες τελικά τι θα γίνει με το θέμα της γιατρού?

5 ώρες πρίν, Maraki88 είπε:

Θα φανώ κακιά να πω ότι χαίρομαι που βρήκα συμπάσχουσες! :-P

Ακομα δεν εχω παει γιατρό, μου είπε την επομενη εβδομάδα να ξανακάνω χοριακή και σε 2 εβδομαδες να παω. Αλλά, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω, να πάρω από μόνη μου βιταμίνες; τι να μην τρωω, τι να τρωω; τι γυμναστικη μπορώ να κάνω; Στο τηλέφωνο μου ειπε μόνο να αποφεύγω τα μπάνια στη θάλασσα και το σεξ, αλλα δεν είχα μυαλό να κάτσω να της τα ρωτήσω όλα :blink: Δεν ξέρω πως νιωθω, ηταν λιγο απρόσμενο, είμαι κι άυπνη και 2 μέρες τωρα...

συνήθως ξεκινούν φυλλικο αλλά μην ξεκινάς αν δεν είπε, να προσέχεις τα βάρη και τα σκυψιματα,  Μην κάνεις σεξ προς τον παρόν και μην τρως σαλάτες από έξω. Να σημειώσεις όλες σου τις απορίες και να ρωτήσεις τον γιατρό.

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Κ εγώ έτσι εύχομαι κοριτσάκι μου,θα πάω αύριο να κάνω άλλη μια χοριακη να ηρεμήσω.

Με το καλό περιμένουμε νέα!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...