Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Manolia34 είπε:

Βασικα ολη η εγκυμοσυνη μου ειναι χαλια και μεσα στο αγχος. Τους τρεις πρωτους μηνες ειχα πολλους εμετούς και ανακατωσουρες, μετα 2 φορες λιγη αιμορραγία που δεν ξεραμε απο που προερχεται και τέλος ο τραχηλος. Ειχα και μια οριακη τιμη στην καμπυλη ζαχαρου οποτε κανω και διατροφη. Ολα μαζι! Ευτυχως εχω κοντα τους γονεις μου και με βοηθουν! Οποτε και μετα τη γεννα θα με βοηθουν οσο μπορουν. 

Συγχαρητηρια! Μακαρι να μην σας ταλαιπωρησουν πολυ και να βρεθει γιατρος γρηγορα

Μακαρι αλλα δε βλεπω να υπαρχει διαθεση απο τη μερια τους


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Vasoth. Μα αυτά είναι καταπληκτικά νέα. Μπράβο!!!! Πολύ χάρηκα για εσάς!!!

Ευχαριστουμε εχουμε δρομο ακομα μπροστα μας μεχρι να ερθει σπιτι αλλα ειναι ενα μεγαλο βημα κ αυτο 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Beboula25 και φυσικλα όσες ξερουν, στα νεογέννητα το γάλα δεν είναι έτοιμο σε κάτι μπουκάλια μιας χρήσης; 

Δεν το ξέρω κ εγω πρώτη φορά το ακουω. Μάλλον οπως είπε η κοπέλα μόνο στα μαιευτήρια θα το δίνουν για γυναικες που δεν θηλάζουν καθόλου ή για τα μωράκια που τα έχουν αφήσει..  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Beboula25 και φυσικλα όσες ξερουν, στα νεογέννητα το γάλα δεν είναι έτοιμο σε κάτι μπουκάλια μιας χρήσης; 

Καλησπερα κορίτσι υπαρχουν κατι μπουκαλακια μιας χρησεις η συριγγες που εχουν μέσα γαλα μιας χρησεις εγω που ειμουνα στο αλεξανδρας έτσι στο εδιναν. Αν κρινουν αυτοί σου δινουν ειναι πολυ αυστηρά θελουν να προσπαθήσεις να θηλασεις και σε βοηθούν παρα πολυ και υπαρχει και συμβουλος θηλασμού. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Δεν το ξέρω κ εγω πρώτη φορά το ακουω. Μάλλον οπως είπε η κοπέλα μόνο στα μαιευτήρια θα το δίνουν για γυναικες που δεν θηλάζουν καθόλου ή για τα μωράκια που τα έχουν αφήσει..  

Οχι μονο. Ακομα κι εγω που θηλαζα καποια στιγμη εφτασα να ειμαι 60 ωρες αυπνη και με ειχαν τρελανει με αντικρουομενες οδηγιες για τον θηλασμο, αποφασισα το δευτερο βραδυ να δωσω ξενο για να κοιμηθω 2 3 ωρες και του έδωσαν με τετοια μπουκαλακια. Τις πρωτες μερες που ειμασταν ψαρωμενοι με τον συζυγο ρωτήσαμε σε φαρμακειο για να εχουμε σε περιπτωση ανάγκης αλλα δεν ειχαν. Μονο το κλασικο κουτι με τη σκονη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλησπερα κορίτσια τι κανετε? Εμεις εχουμε καλα νέα απο τα ματακια ολα καλα ξεμπερδεψαμε εχουμε φτασει τα δυο κιλά πλεον και προχωραμε. Πηραμε το οκ να φυγουμε για πισω αλλα το ποτε εξαρτάται απο τους ιδιους επειδη πρεπει να φυγει με συνοδεια γιατρου κ επειδη δεν ειναι υποχρεωμενοι να συνοδευσουν το παιδι δε ξερουμε ποτε θα εχει τη διαθεση κάποιος να το κανει! Ελλαδαρα!!

Πολύ ευχάριστα τα νέα της μικρης σιδερένια πάντα να είναι. Όσο για την συνοδεία να υποθέσω επι πληρωμή θα γίνει αμεσως; 

πρίν από 4 λεπτά , Manolia34 είπε:

Οχι μονο. Ακομα κι εγω που θηλαζα καποια στιγμη εφτασα να ειμαι 60 ωρες αυπνη και με ειχαν τρελανει με αντικρουομενες οδηγιες για τον θηλασμο, αποφασισα το δευτερο βραδυ να δωσω ξενο για να κοιμηθω 2 3 ωρες και του έδωσαν με τετοια μπουκαλακια. Τις πρωτες μερες που ειμασταν ψαρωμενοι με τον συζυγο ρωτήσαμε σε φαρμακειο για να εχουμε σε περιπτωση ανάγκης αλλα δεν ειχαν. Μονο το κλασικο κουτι με τη σκονη. 

Και πολύ καλα εκανες. Φαντάζομαι χωρίς να το ξέρω πως μόνο εκεί διατίθενται. Έξω παίρνουμε το κλασσικο κουτί που ανεφερες το οποιο και θα μας έχει συστήσει ο παιδίατρος.  Βασικά η κουβέντα μας τώρα ήταν γύρω από τα μπιμπερό ποια να προτιμήσουμε και για το ποτε χρειάζονται. Προσωπικά για εμενα μόνο λέω πως μου χρειάζονται από την αρχή για παν ενδεχόμενο οπως αυτό που μόλις ανεφερες. Παρεπιπτόντως με το καλό το μωράκι σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πολύ ευχάριστα τα νέα της μικρης σιδερένια πάντα να είναι. Όσο για την συνοδεία να υποθέσω επι πληρωμή θα γίνει αμεσως; 

Αν φερουμε νεογνολογο εμεις ναι φευγει κ τωρα να παιξει φακελακι σε αυτούς δε νομιζω να το δεχονται δε μας εχουν δειξει κατι τετοιο στην μενν. Στο χειρουργειο ναι μας το εκαναν πολυ ξεκαθαρο οτι κατι ηθελαν


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Αν φερουμε νεογνολογο εμεις ναι φευγει κ τωρα να παιξει φακελακι σε αυτούς δε νομιζω να το δεχονται δε μας εχουν δειξει κατι τετοιο στην μενν. Στο χειρουργειο ναι μας το εκαναν πολυ ξεκαθαρο οτι κατι ηθελαν

Όχι δεν εννοούσα φακελάκι. Σοβαρά έδειξαν ότι ήθελαν για ένα μωράκι; Δεν μπορώ να το δεχτώ πως το επιτρέπει η ψυχή τους γενικά ποσο μάλλον για ένα βρέφος 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όχι δεν εννοούσα φακελάκι. Σοβαρά έδειξαν ότι ήθελαν για ένα μωράκι; Δεν μπορώ να το δεχτώ πως το επιτρέπει η ψυχή τους γενικά ποσο μάλλον για ένα βρέφος 

Κ ομως ηταν πολυ ξεκαθαρος ο οφθαλμιατρος κ ο αναισθησιολογος αστα σε αντιθεση με τη μενν που σκιζονται κ δε ζητανε τπτ.

Πρεπει να θελει να το κανει οχι δε θελουν χρηματα απλα για πιο γρηγορα η φερνεις ιδιωτη η περιμενεις μηπως ερθει περιστατικο απο το νοσοκ.που ημασταν για να παρει μετα το δικο μας επειδη δεν ειναι επειγον περιστατικο ολα αυτα θα δουμε πως θα γινει το ψαχνουμε ακομα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/2/2019 at 4:58 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από την γιατρό..λοιπόν ο μπέμπης κλασσικά τέρμα χαμηλά έχει λίγη βραδυκαδια που σημαίνει ότι στρεσαρεται και ο τράχηλος έχει έρθει προς τα εμπρός (έτσι μου το είπε) που σημαίνει ότι ετοιμάζεται για τοκετό γιατί η μήτρα έχει κάνει δουλειά δλδ τις συσπασεις..είναι μαλακός λέει και άμα έχω ποιο επώδυνες συσπασεις και συντονισμένες θα ανοίξει άνετα ..Μ κόβει από σημερα το σαλοσπιρ γιατί δεν ξέρουμε αν θα γεννήσω σύντομα οπότε πρέπει να είμαστε καλυμμένοι..όσο πάει τώρα 

Αυτα

@Κωνσταντίνα16 Σε ποια εβδομάδα είσαι; περνώ κια εγώ salospir αλλά ο αιματολογος κάτι μου έλεγε ότι μετά τον 5ο δεν κάνει και αγχώνομαι και για τις αντιπηκτικες τώρα.

Εμείς μόλις χτες πήραμε την κούνια, το λίκνο και το καρότσι τα βαριά που λένε. Είπαμε να επωφεληθουμε τις εκπτώσεις. Νωρίς είναι βέβαια αλλά εμένα μου άρεσε που ψωνίζω γι'αυτον. Επίσης πήγα στην Αθήνα στο κέντρο και αγόρασα ύφασμα για τα σεντονακια να τα ράψει η μαμά μου. Αν θέλει κάποια κοπέλα μπορώ να τις δώσω διευθύνσεις. Βγαίνουν πραγματικά πολύ οικονομικά. Μένουν ακόμη ρούχα αλλά και πολλά άλλα. Πραγματικά θα τα χρειαστούμε όλα η μήπως πολλά πατάνε στην αδυναμία που νιώθουμε και τα θέλουμε όλα;;; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Αν φερουμε νεογνολογο εμεις ναι φευγει κ τωρα να παιξει φακελακι σε αυτούς δε νομιζω να το δεχονται δε μας εχουν δειξει κατι τετοιο στην μενν. Στο χειρουργειο ναι μας το εκαναν πολυ ξεκαθαρο οτι κατι ηθελαν

καλημερα σε ολα τα κοριτσια καλο κ ευλογημενο σ/κ να εχουμε! Ευχομαι να κυλησουν ολα ομαλα και να την παρετε οσο το δυνατον γρηγοροτερα σπιτι κοπελα μ....!!!!

Καλα ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα μωρα μας εχω παθει πλακα....τωρα θα κανω μια παραγγελια γιατι τα φορμακια τα εσωτερικα π της ειχα παρει απο την αρχη νουμερο 1-3μηνων δεν της κανουν το ειπε κ η παιδιατρος την τεταρτη π πηγαμε τωρα θα της παρω τα 3-6μηνων....πω πω μεγαλωνουν πολυ γρηγορα ηδη της εχω σταματησει και τα φορμακια τα εξωτερικα τα ολοσωμα δεν της χωρανε απο υψος της πηρα παντελονια κ μπλουζες σετακια για 4μηνων! Ευτυχως για 6μηνων μ ειχε παρει η μαμα μου αρκετα σετακια κολανακια με μπλουζακια γτ σε 1μηνα δεν θα την κανει τπτ! Αυτα απο εμας!!!

13 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

 

Και πολύ καλα εκανες. Φαντάζομαι χωρίς να το ξέρω πως μόνο εκεί διατίθενται. Έξω παίρνουμε το κλασσικο κουτί που ανεφερες το οποιο και θα μας έχει συστήσει ο παιδίατρος.  Βασικά η κουβέντα μας τώρα ήταν γύρω από τα μπιμπερό ποια να προτιμήσουμε και για το ποτε χρειάζονται. Προσωπικά για εμενα μόνο λέω πως μου χρειάζονται από την αρχή για παν ενδεχόμενο οπως αυτό που μόλις ανεφερες.

Ναι υπαρχουν τετοια μπουκαλακια μαλλον αυτα εννοει η @Kpp83 εγω π παιρνω την συσκευασια μαρκα almiron 800gr βγαινουν κ ειδικα μπουκαλακια 70μλ λεγεται: Nutricia Almiron 1 με Pronutra Γάλα σε Υγρή Μορφή για Βρέφη 0-6 Μηνών, 70ml κ ειναι ετοιμο για χρηση κουμπωνει πανω θηλη και χρησιμοποιειται! Αλλα δεν καταλαβαινω προσωπικα την χρηση του! Ποια η διαφορα απο το να το βαλεις στο μπουκαλι; διατιθονται κ στα μεγαλα σουπερ μαρκετ κ στα φαρμακεια φυσικα!

  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια!

@ΒαλεντιναΧρηστος αυτά είχα δει σε νεογέννητο φίλης (δεν πηγαίνω συνήθως μέχρι τα 40αντα του μωρού από διακριτικότητα)

Λοιπόν έχω καταλήξει ότι θα πάρω μπουκάλια και αποστειρωτή,

Θήλαστρο αν χρειάζεται θα νοικιάσω για αρχή κ βλέπουμε. 

Ουφ ο θηλασμός μου φαίνεται πιο τρομακτικός από τη γέννα! Θα πάω να κάνω μόλις σταματήσω τη δουλειά αυτό τα σεμινάρια στο Ιασώ!

@Anna17 και εγώ παίρνω σαλοσπιρ, μου είπε θα τα κόψουμε μόλις μπω στο μήνα μου.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσια!

@ΒαλεντιναΧρηστος αυτά είχα δει σε νεογέννητο φίλης (δεν πηγαίνω συνήθως μέχρι τα 40αντα του μωρού από διακριτικότητα)

Λοιπόν έχω καταλήξει ότι θα πάρω μπουκάλια και αποστειρωτή,

Θήλαστρο αν χρειάζεται θα νοικιάσω για αρχή κ βλέπουμε. 

Ουφ ο θηλασμός μου φαίνεται πιο τρομακτικός από τη γέννα! Θα πάω να κάνω μόλις σταματήσω τη δουλειά αυτό τα σεμινάρια στο Ιασώ!

Μην παρεις και πολλα μπουκαλια βλεπεις πως θα παει πιστευω 2-3για αρχη φτανουν και αποστειρωτη αν δεν θες να παρεις κ να μπεις σε εξοδα υπαρχει κ ο παραδοσιακος καλος τροπος το βρασιμο σε κατσαρολα το ιδιο πραγμα ειναι αν δεις οτι δν θηλαζεις τοτε περνεις!!!

Φιλικα παντα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...