Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Αν σαραντισατε μην την φοβάσαι σε σχέση με το θηλασμό. Θα πάψει να κάνει πιπιλα το στήθος και δεν κινδυνεύει να πιπιλίζει το δάχτυλο. Όταν βέβαια πάει 2 και πρέπει να την κόψει θα μοιραζόμαστε το κλάμα!

Γιατι είναι κακο να κανει πιπίλα το δαχτυλο? Τα μωρακια βρίσκουν τροπους να παρηγορούν τον εαυτο τους και το πιπιλισμα του δαχτυλου ειναι ενας απο αυτους. Δεν το βρισκω καθολου κακο ισα ισα που τα ανακουφίζει.Ηδη μεσα απο την κοιλια μας το κάνουν. 

 Αυτο που ειπες για τον ξαδερφο σου εμενα προσωπικα μου εκανε πολυ κακη εντύπωση κ συγνώμη που το λεω..για να το έκανε το παιδι υπηρχε λόγος.  Και το λεω απο προσωπικη εμπειρία επειδη πιπιλιζα το δαχτυλο μου μεχρι έκτη δημοτικου! Ναι ηταν μεγάλο διαστημα αλλα υπήρχε λογος που το έκανα. Κακο οικογενειακο περιβαλλον μεγαλο αγχος και εκει εβρισκα διέξοδο.  Να δένεις ενα παιδί ειναι εντελως κακοποιητικο για μενα. Αστο ελευθερο να πιπιλησει οσο θέλει ειτε στηθος ειτε πιπιλα ειτε δαχτυλο.  Οταν νιωσει ετοιμο θα σταματησει μονο του. Ακολουθω το μωρο οχι το μωρο εμενα. Προσωπική μου άποψη για να μη παρεξηγουμαι

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοτιτσια καλημερα..θηλαζω το μωρο αποκλειστικά κ εδω κ μερικες μερες οι κενωσεις του ειναι πρασσινες ειτε ανοιχτό χρωμα ειτε σκουρο ειτε κιτρινοπρασσινο....με σπορακια και χωρις κ με βλεννα .... απλα τωρα πιυ τον αλλαξα ηταν πρασσινο κιτρινα ανοιχτο χρωμο κ ειχε κατι σαμ χρωμα μαρμελαδας βατομουρου σε μερικα σημεία τι μπιρει να ειναι η παιδιατρος μ λείπει σε διακοπες επιστρέφει 17 τ μηνος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοτιτσια καλημερα..θηλαζω το μωρο αποκλειστικά κ εδω κ μερικες μερες οι κενωσεις του ειναι πρασσινες ειτε ανοιχτό χρωμα ειτε σκουρο ειτε κιτρινοπρασσινο....με σπορακια και χωρις κ με βλεννα .... απλα τωρα πιυ τον αλλαξα ηταν πρασσινο κιτρινα ανοιχτο χρωμο κ ειχε κατι σαμ χρωμα μαρμελαδας βατομουρου σε μερικα σημεία τι μπιρει να ειναι η παιδιατρος μ λείπει σε διακοπες επιστρέφει 17 τ μηνος...

το πρασινο δεν ειναι τιποτα ειναι φυσιολογικο αυτο που λες σαν βατομουρο πρεπει να εχεις τον νου σου μηπως το ξαναδεις γιατι ισως ειναι αιμα που σημαινει μαλλον αλλεργια. προσεξε τι τρως σκεψου τι εφαγες χθες κ απεφυγε το

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω την γιατρό την επόμενη βδομάδα για το θέμα με την πιπίλα και θα δω ευχαριστώ πολύ. 

Κάτι αλλο όταν είναι νευρικός τριβει έντονα τη μούρη του ώρες ώρες νομίζω ότι θα βγάλει κανένα μάτι.. εσάς το κάνουν;;;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Θα ρωτήσω την γιατρό την επόμενη βδομάδα για το θέμα με την πιπίλα και θα δω ευχαριστώ πολύ. 

Κάτι αλλο όταν είναι νευρικός τριβει έντονα τη μούρη του ώρες ώρες νομίζω ότι θα βγάλει κανένα μάτι.. εσάς το κάνουν;;;

Κοίτα όταν μου το έκανε αυτό μικρή μου Χε πει να κόψω τα γαλακτοκομικά γιατί μπορεί ο οργανισμός της να μην τα ανεχόταν κ πολύ. Αν θυμάμαι καλά θηλάζεις αν θες για ένα τριήμερο κοφτά να δεις αν το συνεχίζει αλλιώς απλά τρίβεται όλη την ώρα τρίβονται χαχαχα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

Κοίτα όταν μου το έκανε αυτό μικρή μου Χε πει να κόψω τα γαλακτοκομικά γιατί μπορεί ο οργανισμός της να μην τα ανεχόταν κ πολύ. Αν θυμάμαι καλά θηλάζεις αν θες για ένα τριήμερο κοφτά να δεις αν το συνεχίζει αλλιώς απλά τρίβεται όλη την ώρα τρίβονται χαχαχα

Υπάρχει περίπτωση να τον ενοχλούν τώρα μετα απο δυο μήνες ξαφνικά; εσυ οταν τα εκοψες μετα δεν τριβοταν πια;

θα ρωτήσω ευχαριστώ πολυ

Εγώ σκεφτηκα μην είναι από νύστα και δεν μπορεί να κοιμηθεί. 

Αλλά βρε παιδί μου ώρες ώρες τρίβεται πολύ έντονα του κρατάω τα χέρια μην βγάλει κανα ματι!!!!! κάνα δυο φορές έχει ηρεμήσει και τον έχει πάρει ο ύπνος  Ενώ του κρατάω τα χέρια 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Υπάρχει περίπτωση να τον ενοχλούν τώρα μετα απο δυο μήνες ξαφνικά; εσυ οταν τα εκοψες μετα δεν τριβοταν πια;

θα ρωτήσω ευχαριστώ πολυ

Εγώ σκεφτηκα μην είναι από νύστα και δεν μπορεί να κοιμηθεί. 

Αλλά βρε παιδί μου ώρες ώρες τρίβεται πολύ έντονα του κρατάω τα χέρια μην βγάλει κανα ματι!!!!! κάνα δυο φορές έχει ηρεμήσει και τον έχει πάρει ο ύπνος  Ενώ του κρατάω τα χέρια 

Δύο μηνών το παρουσιάζουν. Ναι έτριβε μούρη κεφάλι τραβούσε μαλλί. Όταν τα έκοψα σταμάτησε. Κοίτα όταν τώρα τρίβει μούρη σημαίνει ότι νυστάζει. Λογικά αυτο θα είναι. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Δύο μηνών το παρουσιάζουν. Ναι έτριβε μούρη κεφάλι τραβούσε μαλλί. Όταν τα έκοψα σταμάτησε. Κοίτα όταν τώρα τρίβει μούρη σημαίνει ότι νυστάζει. Λογικά αυτο θα είναι. 

Ωχ δυο μηνων ε;;Θα ρωτήσω και θα δοκιμάσω να τα κοψω να δω γιατί πχ πριν λίγο το έκανε και στον ύπνο του. Ευχαριστώ πολυ

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ωχ δυο μηνων ε;;Θα ρωτήσω και θα δοκιμάσω να τα κοψω να δω γιατί πχ πριν λίγο το έκανε και στον ύπνο του. Ευχαριστώ πολυ

 

Ρώτησε έννοειται. Τίποτα μην ευχαριστείς. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nicol_ said:

Γιατι είναι κακο να κανει πιπίλα το δαχτυλο? Τα μωρακια βρίσκουν τροπους να παρηγορούν τον εαυτο τους και το πιπιλισμα του δαχτυλου ειναι ενας απο αυτους. Δεν το βρισκω καθολου κακο ισα ισα που τα ανακουφίζει.Ηδη μεσα απο την κοιλια μας το κάνουν. 

 Αυτο που ειπες για τον ξαδερφο σου εμενα προσωπικα μου εκανε πολυ κακη εντύπωση κ συγνώμη που το λεω..για να το έκανε το παιδι υπηρχε λόγος.  Και το λεω απο προσωπικη εμπειρία επειδη πιπιλιζα το δαχτυλο μου μεχρι έκτη δημοτικου! Ναι ηταν μεγάλο διαστημα αλλα υπήρχε λογος που το έκανα. Κακο οικογενειακο περιβαλλον μεγαλο αγχος και εκει εβρισκα διέξοδο.  Να δένεις ενα παιδί ειναι εντελως κακοποιητικο για μενα. Αστο ελευθερο να πιπιλησει οσο θέλει ειτε στηθος ειτε πιπιλα ειτε δαχτυλο.  Οταν νιωσει ετοιμο θα σταματησει μονο του. Ακολουθω το μωρο οχι το μωρο εμενα. Προσωπική μου άποψη για να μη παρεξηγουμαι

Νικόλ το ζήτουσε ο ίδιος να τον βοηθήσουν οι γονείς να το κόψει γιατί πήγαινε κατασκήνωση και εκδρομές με τους προσκοπους και τον κορόιδευαν τα άλλα παιδιά.

Επειδή είμαι 18 χρόνια μεγαλύτερη απο τα ξαδελφια θύμαμαι τον αγώνα που έκαναν με τον ίδιο μπροστάρη γιατί τα κράταγα να βγουν οι γονείς κανένα Σάββατο. Και σε παιδοψυχολόγο πήγαινε ούτως ή άλλως (εξηγώ Γτ παρακάτω) και φάρμακο που πικριζει του έβαζαν και γάντι και ότι θες. Το μόνο που δούλεψε ήταν το κορδόνι που του το κράταγε το δαχτυλο στη χούφτα. Δεν έγινε Κωσταλεξι ούτε κακοποίηση για όνομα του θεού!!!

Τώρα σε σχέση με άλλα παιδάκια λόγω ενός εξαιρετικά σπάνιου συνδρόμου που του κόστισε την όραση από το ένα μάτι από 2 ετών τον παρακολουθούσε οπως προείπα παιδοψυχολόγος, για να είναι σίγουροι οι γονείς ότι θα το διαχειρίζεται σωστά χωρίς να νιώθει μειονεκτικά. Ως εκ τούτου ήταν θέμα κακης συνήθειας και όχι στρες τουλάχιστον αυτό είπε ο ειδικός....

Αυτήν την αλγεινη ιστορία θυμάμαι και αν θέλει να πιπιλίζει επειδή  προσωπικά δεν τον αντέχω άλλο συνέχεια στο στήθος του δίνω πιπιλα. 

 

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, linaa είπε:

το πρασινο δεν ειναι τιποτα ειναι φυσιολογικο αυτο που λες σαν βατομουρο πρεπει να εχεις τον νου σου μηπως το ξαναδεις γιατι ισως ειναι αιμα που σημαινει μαλλον αλλεργια. προσεξε τι τρως σκεψου τι εφαγες χθες κ απεφυγε το

Θα παω σημερινη πανα για καλλιέργεια μ ειπεβη παιδιατρος να το κανω...κοριτσια καλημεραάααα απο προχθες ο ενας μαστος ποναει αφόρητα στα πλαγια κ κατω...σκληρός δεν ειναι ισα ισα μαλακος απλα μολις απλα το αγγγιξω με πεθαίνει υπαρχει περίπτωση να ναι μαστιτδα??να προσθεσω πως μερικες φορες ποεζω το στηθος για να βγάλει γαλα μηπως απλα ειναι απ αυτο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Θα παω σημερινη πανα για καλλιέργεια μ ειπεβη παιδιατρος να το κανω...κοριτσια καλημεραάααα απο προχθες ο ενας μαστος ποναει αφόρητα στα πλαγια κ κατω...σκληρός δεν ειναι ισα ισα μαλακος απλα μολις απλα το αγγγιξω με πεθαίνει υπαρχει περίπτωση να ναι μαστιτδα??να προσθεσω πως μερικες φορες ποεζω το στηθος για να βγάλει γαλα μηπως απλα ειναι απ αυτο?

Καλησπέρα Ρία μου! Είσαι καλύτερα; Καλά αποτελέσματα με την καλλιέργια :wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα Ρία μου! Είσαι καλύτερα; Καλά αποτελέσματα με την καλλιέργια :wub:

Ελα βασω μου οχι ειμαι αρκετα αγχωμένη αυτον τον καιρο για διαφορα ποθ συμβαινουν τα οποια αντανακλούν σε άγχος προς το παιδι κακο δικο μου αλλα θα το παλεψω να ξεκουραστώ λιγάκι ισως βοηθησει...το στηθος ποναει ακόμη αλλα δεν θυμίζει με τπτ μαστιτιδα ειναι μαλακο....Ευχαριστώ αυριο θα εχω τις καλλιέργειες τα αποτελεσματα ελπιζω να ναι καλα αλλιως ξεκιναω αυστηρή διαιτα κ συμπληρωματικό ειδικό γαλα.....ουφ αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Θα παω σημερινη πανα για καλλιέργεια μ ειπεβη παιδιατρος να το κανω...κοριτσια καλημεραάααα απο προχθες ο ενας μαστος ποναει αφόρητα στα πλαγια κ κατω...σκληρός δεν ειναι ισα ισα μαλακος απλα μολις απλα το αγγγιξω με πεθαίνει υπαρχει περίπτωση να ναι μαστιτδα??να προσθεσω πως μερικες φορες ποεζω το στηθος για να βγάλει γαλα μηπως απλα ειναι απ αυτο?

Γεια σου κορίτσι μου ... σόρρυ που πετάγομαι έτσι αλλά όσο αφορά το στήθος εμένα έτσι ξεκίνησε μαστίτιδα ...πόνος αφορητος στο πλάι του στήθος προς την μασχάλη ...ειδικά όταν το έπιανα η πίεζα ...δεν μπορούσα να βάλω καν σουτιέν ...την επόμενη μέρα μετά έγινε πέτρα ανέβασα πυρετό και κόκκινο ... 

Βάλε το μωράκι σου να στο αδειάζει το στήθος ... Μήπως είναι στην αρχή και το προλάβεις ...μπορεί να μην είναι μαστίτιδα ... 

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και όλα καλά θα πάνε 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ... σόρρυ που πετάγομαι έτσι αλλά όσο αφορά το στήθος εμένα έτσι ξεκίνησε μαστίτιδα ...πόνος αφορητος στο πλάι του στήθος προς την μασχάλη ...ειδικά όταν το έπιανα η πίεζα ...δεν μπορούσα να βάλω καν σουτιέν ...την επόμενη μέρα μετά έγινε πέτρα ανέβασα πυρετό και κόκκινο ... 

Βάλε το μωράκι σου να στο αδειάζει το στήθος ... Μήπως είναι στην αρχή και το προλάβεις ...μπορεί να μην είναι μαστίτιδα ... 

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και όλα καλά θα πάνε 

Απλα το πιεζα απιστευτα αυτες τις μερες κ ο αντρας μ οταν θηλαζω το πιεζει για να με βοηθήσει ως εξουθενωμένη π ειμαι αλλα αυτος το παρακανει κ λεω μηοως ειναι απ αυτο είναι σχεδον αδειο ρε συ μαλακο λες να πετρωσει?αν δω πως συνεχίζει θα απευθυνθώ σε μαια....ελπιζω να μην ειναι...ευχαριστώ θα εχω νεοτερα αυριο για το μωρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...