Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@vaso_mpempis πράγματα που δεν μπορείς να ελέγξεις μην σε στεναχωρουν όπως το βάρος, αιμορραγία κτλ. Είναι απλά τραγικός αν του φταίει κάτι τέτοιο δεν έχω λόγια. Αν αυτός πχ έπαιρνε κορτιζόνη και παχαινε θα του έκανες θεμα; Εξαγριωνομαι και μόνο που ακούω τέτοια πράγματα.

Αν τα παραπάνω λοιπόν δεν είναι η αιτία (γιατί αν είναι τρέχα με την 1η ευκαιρία) και φταίει απλά η ένταση, η αϋπνία, οι ορμόνες και τα ψυχολογικά του προσπάθησε να κάνεις κουράγιο και να ακούσεις καλοπροαίρετα τι του φταίει. 

Έχεις δίκιο ότι τώρα θα έπρεπε να είναι ο βράχος σου γιατί εσύ υπερβαίνειςτον ευατό στη φροντίδα του μωρού αλλά κανε και άλλες ψύχραιμες κουβέντες γιατί τι θα πει θα μου περάσει; Τι σου φταίει μεγάλε μπέμπη; Κουράστηκες; Αγχωθηκες με τις ευθύνες; Δεν πας διακοπές κ έχεις νευρα; Ζηλεύεις το μωρό;  Τι;  Αν  σου πει ειλικρινά τι πραγματικά τον στεναχωρεί λύνονται αυτά ώστε να μπορείς εξηγήσεις ότι έχετε ακόμα κοινό όραμα ζωής. Καλό είναι οι κουβέντες αυτές να γίνουν σε νηνεμία και με τίποτα σε ώρα καυγά.

Υπομονή...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ήθελα να μοιραστώ κάτι. Τον τελευταίο καιρό έχουμε απομακρυνθεί πολύ με τον άντρα μου. Είμαι τόσο στεναχωρηνενη και προσπαθώ να νιώθω  καλά για τον μικρό. Αλλά απόψε πάλι κοιμήθηκε στον καναπέ και είμαι να σκάσω.. όλο κλαίω. Το έχουμε συΖητήσει και λέει να μη του δίνω σημασία και ότι θα του περάσει όμως είναι για μένα πολύ δύσκολη περίοδος και περίμενα ότι θα είναι δίπλα μου. Μπορεί να φταίω και γω... με τα κιλά και με το δεύτερο χειρουργείο που εκανα είδε κάποιες αιμορραγίες μου. Δεν ξέρω μακάρι να περάσει γρήγορα νιώθω τόσο πληγωμένη.

Είμαστε 9 Χρόνια μαζί δεν ξέρω τι έγινε, δεν το χωράει το μυαλό μου ότι τώρα συνέβη αυτό. 

Έχει συμβεί σε καμία σας μετά τη γέννα κάτι τετοιο; λέτε να περασει;

Κουκλαρα μου που βαλαμε τα ιδια κιλα κ γω με τον συζυγο ειμαστε 11 χρονια μαζι κ ομολογω περα απτο μωρο μας που χαιρομαστε δεν ειμαστε στην καλυτερη φαση,κ μενα κοιμαται καναπε γτ παει δουλεια 7το πρωι,εχουμε καβγαδακια κ ειμαστε σε μια φαση που το 95%των συζητησεων μας ειναι το μωρο!ειχαμε θεματα κιολας με τον μικρο πολυ αγχος κ στρεσσ εγω δεν εχω σαραντησει ακομα αλλα πιστεψε με αυτη τη στιγμη με τα ξενυχτια κ την ταλαιπωρια οχι ερωτικα δν μπορω να τον δω ουτε να μαγκαλιασει δν εχω ορεξη.ολα λυνονται ετσι ειναι οι σχεσεις με πανω κ κατω καμαρι μου θα το δουλεψετε μαζι ομως θελει προσπαθεια κ απο τους δυο σας κ θα βρειτε τους ρυθμους σας!!οχι κλαματα ομως μην τα βαζεις με τον εαυτο σου ειναι απλα μια μπορα που θα περασει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ήθελα να μοιραστώ κάτι. Τον τελευταίο καιρό έχουμε απομακρυνθεί πολύ με τον άντρα μου. Είμαι τόσο στεναχωρηνενη και προσπαθώ να νιώθω  καλά για τον μικρό. Αλλά απόψε πάλι κοιμήθηκε στον καναπέ και είμαι να σκάσω.. όλο κλαίω. Το έχουμε συΖητήσει και λέει να μη του δίνω σημασία και ότι θα του περάσει όμως είναι για μένα πολύ δύσκολη περίοδος και περίμενα ότι θα είναι δίπλα μου. Μπορεί να φταίω και γω... με τα κιλά και με το δεύτερο χειρουργείο που εκανα είδε κάποιες αιμορραγίες μου. Δεν ξέρω μακάρι να περάσει γρήγορα νιώθω τόσο πληγωμένη.

Είμαστε 9 Χρόνια μαζί δεν ξέρω τι έγινε, δεν το χωράει το μυαλό μου ότι τώρα συνέβη αυτό. 

Έχει συμβεί σε καμία σας μετά τη γέννα κάτι τετοιο; λέτε να περασει;

Καλημερα κ απο μενα. Βασω μου δεν ειναι απάντηση το "θα μου περάσει". Η επικοινωνια αναμεσα στο ζευγαρι ειναι οτι πιο σημαντικο αυτη την τοσο δυσκολη περίοδο. Πρέπει να μοιραστεί μαζι σου το πως νιώθει. Να κρατάει μεσα του οτι τον απασχολεί να κοιμάται στον καναπέ κ να μη λεει το λογο ειναι ανωριμο και οδηγεί μονο σε προβλήματα. Υπάρχει ενα παιδι πλεον και η σχεση του ζευγαριου οπως ειναι φυσικο μπαινει σε δευτερη μοιρα,χρειάζεται δουλεια. Και απο τους δυο. Είναι υποχρεωμενος να σου μιλησει να κανει μια προσπαθεια. Δεν ειναι μονος του πλεον. 

Παρακίνησε τον να σου πει τι νιωθει,οτι κ αν ειναι αυτο ακομα κ αν ειναι κατι το οποιο δυσκολευεται πολυ να το πει. Μονο αν μιλησετε θα λυθει,οχι κρατώντας το μεσα του

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ήθελα να μοιραστώ κάτι. Τον τελευταίο καιρό έχουμε απομακρυνθεί πολύ με τον άντρα μου. Είμαι τόσο στεναχωρηνενη και προσπαθώ να νιώθω  καλά για τον μικρό. Αλλά απόψε πάλι κοιμήθηκε στον καναπέ και είμαι να σκάσω.. όλο κλαίω. Το έχουμε συΖητήσει και λέει να μη του δίνω σημασία και ότι θα του περάσει όμως είναι για μένα πολύ δύσκολη περίοδος και περίμενα ότι θα είναι δίπλα μου. Μπορεί να φταίω και γω... με τα κιλά και με το δεύτερο χειρουργείο που εκανα είδε κάποιες αιμορραγίες μου. Δεν ξέρω μακάρι να περάσει γρήγορα νιώθω τόσο πληγωμένη.

Είμαστε 9 Χρόνια μαζί δεν ξέρω τι έγινε, δεν το χωράει το μυαλό μου ότι τώρα συνέβη αυτό. 

Έχει συμβεί σε καμία σας μετά τη γέννα κάτι τετοιο; λέτε να περασει;

Και εμείς περάσαμε κρίση.. Δεν είναι τα κιλά γτ και είχα παρει 20 ευτυχώς τα έχασα.. Είναι ότι ασχολείσαι με το μωρο συνέχεια κ οι άντρες έχουν νεύρα εμενα τουλάχιστον είχε πολλά δεν με βοηθούσε σε τπτ κ όλο τσακωνομασταν.. Τώρα τα βρηκαμε

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

 εχει ακομα ραμματα η μητρα δεν εχει κλεισει η καισαρικη απο μεσα καλα γιαυτο θελουν εξαμηνο ειναι επικυνδινο να μην αντεξει το βαρος η μητρα κ να ανοιξει εκει που εχει κοπει. 

Το ξέρω μου έχει πει ο γιατρός μετά τον χρόνο να μείνω έγκυος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ήθελα να μοιραστώ κάτι. Τον τελευταίο καιρό έχουμε απομακρυνθεί πολύ με τον άντρα μου. Είμαι τόσο στεναχωρηνενη και προσπαθώ να νιώθω  καλά για τον μικρό. Αλλά απόψε πάλι κοιμήθηκε στον καναπέ και είμαι να σκάσω.. όλο κλαίω. Το έχουμε συΖητήσει και λέει να μη του δίνω σημασία και ότι θα του περάσει όμως είναι για μένα πολύ δύσκολη περίοδος και περίμενα ότι θα είναι δίπλα μου. Μπορεί να φταίω και γω... με τα κιλά και με το δεύτερο χειρουργείο που εκανα είδε κάποιες αιμορραγίες μου. Δεν ξέρω μακάρι να περάσει γρήγορα νιώθω τόσο πληγωμένη.

Είμαστε 9 Χρόνια μαζί δεν ξέρω τι έγινε, δεν το χωράει το μυαλό μου ότι τώρα συνέβη αυτό. 

Έχει συμβεί σε καμία σας μετά τη γέννα κάτι τετοιο; λέτε να περασει;

μην ανχωνεσε σχεδον ολες το περασαμε! ειναι απλως οτι οι αντρες δεν το περιμεναν ακριβως ετσι το πραγμα με το παιδι. δηλαδη περιμεναν οτι θα υπαρχει χρονος για να πατε μια βολτα να ασχοληθουμε με τον εαυτο μας να καθαρισουμε το σπιτι. κ οταν βλεπουν οτι τελικα ολο τον χρονο τον τρωει το μωρο παθαινουν μια φρικη οτι ολη η υπολοιπη ζωη τους θα ειναι ετσι κ θα χασουν τα νιατα τους. 

απλα δεν υπαρχει η ωριμη σκεψη οτι το μωρο θα μεγαλωσει κ θα βρουμε χρονο για ολα. οταν το καταλαβει αυτο θα τα βρειτε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@vaso_mpempis και εμείς έχουμε απόμακρυνθει αλλά όχι λόγω κιλών κτλ. Ίσα ίσα ψάχνουμε χρόνο για εμάς και δεν βρίσκουμε. Το πρόβλημα μας είναι αυτό. Ότι ο μικρός ειναι κολλημένος επάνω μου γιατί έχει πολλά πονακια μέσα στη μέρα και δεν βλεπόμαστε πολυ. Ένας άντρας που σε αγαπάει σίγουρα δεν θα επηρεαστεί από αιμορραγιες και κιλά. Τώρα για να το λες μάλλον ξέρεις τον χαρακτήρα του και το λες. Αν όντως είναι αυτό και ήξερες ότι είναι έτσι ο άντρας σου δεν μπορείς να κανεις κάτι άλλο εκτός από δίαιτα και να προσπαθήσεις να περιποιηθεις λίγο, να μην θηλάζεις μπροστά του, να φοράς ένα όμορφο ρουχαλάκι και να αφήσεις αν είναι εφικτό μια φορά την εβδομάδα τον μπέμπη κάπου για να βγείτε μια ώρα μαζι. Αν και προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτοί οι άνθρωποι αλλά δεν μου πέφτει λόγος στην επιλογή σου.

Αν πάλι δεν είναι τέτοιος άνθρωπος μπορεί να έχει κουραστεί απλά από το μωρό. Του ήρθε ξαφνικά όλο αυτό, δεν ξεκουραζετε και σωστά και σίγουρα η έλλειψη υπνου και στους 2 δεν είναι καλή. Όπως είπαν όλες οι κοπέλες μόνο με ηρεμία θα βρεις άκρη. Και φυσικά να επιμείνεις σε εξηγήσεις γιατί τις δικαιουσε και γιατί έχεις και άλλον άνθρωπο να φροντίζεις τώρα δεν μπορεί να αναλωνεσε σε παιδιάστικες συμπεριφορες. Θυμησε του με τι ανυπομονησία περίμενε αυτό το παιδί και πες του πόσο όμορφα θα περνάτε οι 3 σας μόλις περάσει ο πρώτος χρόνος. Εξήγησε του ότι τις αγωνίες για το μωρό μόνο αυτός μπορεί να τις νιώσει. Χρησιμοποίησε λέξεις όπως χρειάζομαι, νιώθω, αισθάνομαι, θα μου άρεσε να.. και επικεντρώσου στα συναισθήματα σου. Όχι σε αυτά που δεν κάνει εκείνος. Έτσι δεν θα τον κάνειε να θέλει να αμυνθεί και θα μπορέσεις να τον ξεκλειδώσεις πιο εύκολα να σου μιλήσει ειλικρινά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα έχω απογοητευτεί πάρα πολύ. Μόνο θυμό και υποδείξεις είναι..  ελπίζω να το αντέξω όλο αυτό και κυρίως να μπορέσω να το ξεπεράσω μετά και να τον συγχωρήσω. Είμαι πολύ δυσκολος άνθρωπος γιατί έχω περάσει πολλά από την οικογένεια μου και δίνω Αγάπη και τον καλύτερο μου εαυτο ..ειμαι υπομονετική και δινω ευκαιριες αλλά αν με πληγώσεις κλειδωνω και αμύνομαι γιατί αλλιώς μπορώ να πέσω ψυχολογικά πολύ και έχω κάνει πολλη δουλειά με τον εαυτό μου για να μη συμβαίνει αυτό. Οποιος δεν μου φερεται καλα απλα αποχωρει απο τη ζωη μου.Φοβάμαι μην δεν καταφέρω μεσα μου να το ξεχάσω όλο αυτό. Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ και βλέπουμε... νιώθω πολύ πληγωμένη. Μακάρι να το ξεπεράσουμε σύντομα.

ΕυχΑριστώ πολύ κορίτσια πραγματικά χίλια ευχαριστώ 

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis και εμείς έχουμε απόμακρυνθει αλλά όχι λόγω κιλών κτλ. Ίσα ίσα ψάχνουμε χρόνο για εμάς και δεν βρίσκουμε. Το πρόβλημα μας είναι αυτό. Ότι ο μικρός ειναι κολλημένος επάνω μου γιατί έχει πολλά πονακια μέσα στη μέρα και δεν βλεπόμαστε πολυ. Ένας άντρας που σε αγαπάει σίγουρα δεν θα επηρεαστεί από αιμορραγιες και κιλά. Τώρα για να το λες μάλλον ξέρεις τον χαρακτήρα του και το λες. Αν όντως είναι αυτό και ήξερες ότι είναι έτσι ο άντρας σου δεν μπορείς να κανεις κάτι άλλο εκτός από δίαιτα και να προσπαθήσεις να περιποιηθεις λίγο, να μην θηλάζεις μπροστά του, να φοράς ένα όμορφο ρουχαλάκι και να αφήσεις αν είναι εφικτό μια φορά την εβδομάδα τον μπέμπη κάπου για να βγείτε μια ώρα μαζι. Αν και προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτοί οι άνθρωποι αλλά δεν μου πέφτει λόγος στην επιλογή σου.

Αν πάλι δεν είναι τέτοιος άνθρωπος μπορεί να έχει κουραστεί απλά από το μωρό. Του ήρθε ξαφνικά όλο αυτό, δεν ξεκουραζετε και σωστά και σίγουρα η έλλειψη υπνου και στους 2 δεν είναι καλή. Όπως είπαν όλες οι κοπέλες μόνο με ηρεμία θα βρεις άκρη. Και φυσικά να επιμείνεις σε εξηγήσεις γιατί τις δικαιουσε και γιατί έχεις και άλλον άνθρωπο να φροντίζεις τώρα δεν μπορεί να αναλωνεσε σε παιδιάστικες συμπεριφορες. Θυμησε του με τι ανυπομονησία περίμενε αυτό το παιδί και πες του πόσο όμορφα θα περνάτε οι 3 σας μόλις περάσει ο πρώτος χρόνος. Εξήγησε του ότι τις αγωνίες για το μωρό μόνο αυτός μπορεί να τις νιώσει. Χρησιμοποίησε λέξεις όπως χρειάζομαι, νιώθω, αισθάνομαι, θα μου άρεσε να.. και επικεντρώσου στα συναισθήματα σου. Όχι σε αυτά που δεν κάνει εκείνος. Έτσι δεν θα τον κάνειε να θέλει να αμυνθεί και θα μπορέσεις να τον ξεκλειδώσεις πιο εύκολα να σου μιλήσει ειλικρινά. 

Δεν είναι τέτοιος άνθρωπος δεν θα ήμασταν μαζί όμως Εγώ το σκέφτηκα Επειδή δεν είμαι καλα και δεν με αγγΊζει. Είναι ένας υπέροχος άνθρωπος δεν ξέρω τι έχει πάθει. Του τα έχω πει με τον καλύτερο και τον χειρότερο τρόπο απλα κι εγω δεν το αντέχω όλο αυτο. Ελπίζω να περάσει σύντομα Αλλιώς θα μου στριψει


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Δεν το περίμενα έχω απογοητευτεί πάρα πολύ. Μόνο θυμό και υποδείξεις είναι..  ελπίζω να το αντέξω όλο αυτό και κυρίως να μπορέσω να το ξεπεράσω μετά και να τον συγχωρήσω. Είμαι πολύ δυσκολος άνθρωπος γιατί έχω περάσει πολλά από την οικογένεια μου και δίνω Αγάπη και τον καλύτερο μου εαυτο ..ειμαι υπομονετική και δινω ευκαιριες αλλά αν με πληγώσεις κλειδωνω και αμύνομαι γιατί αλλιώς μπορώ να πέσω ψυχολογικά πολύ και έχω κάνει πολλη δουλειά με τον εαυτό μου για να μη συμβαίνει αυτό. Οποιος δεν μου φερεται καλα απλα αποχωρει απο τη ζωη μου.Φοβάμαι μην δεν καταφέρω μεσα μου να το ξεχάσω όλο αυτό. Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ και βλέπουμε... νιώθω πολύ πληγωμένη. Μακάρι να το ξεπεράσουμε σύντομα.

ΕυχΑριστώ πολύ κορίτσια πραγματικά χίλια ευχαριστώ 

Δεν είναι τέτοιος άνθρωπος δεν θα ήμασταν μαζί όμως Εγώ το σκέφτηκα Επειδή δεν είμαι καλα και δεν με αγγΊζει. Είναι ένας υπέροχος άνθρωπος δεν ξέρω τι έχει πάθει. Του τα έχω πει με τον καλύτερο και τον χειρότερο τρόπο απλα κι εγω δεν το αντέχω όλο αυτο. Ελπίζω να περάσει σύντομα Αλλιώς θα μου στριψει

θα το ξεπερασετε μην ανχωνεσε τωρα εισαι κ εσυ σε περιεργη φαση. κ εμεις ετσι ειμασταν για αρκετο καιρο κ τσακωμοι απειροι! μεχρι κ οτι τεμπελιαζω επειδη κραταω το μωρο για να κοιματε ενω ηξερε οτι αν το αφησω στην κουνια του θα ξυπνησει. υπαρχει γενικα μια τρελα στην αρχη γιατι εχουν στο μυαλο τους την εικονα που βλεπουν εξω στις βολτες δηλαδη μαμαδες με μωρα σε βολτα στολισμενες κ ολα ειναι ωραια δεν φανταζονται τι μπορει να γινετε στο σπιτι κ ποση κουραση πεφτει για μια βολτα μισης ωρας που βλεπουν αυτοι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis κι εμείς είχαμε πολλούς τσακωμούς στην αρχή και να σου πω την αλήθεια μέχρι πριν ένα μηνα, δηλαδή έξι μήνες μετά τη γέννα. Γύρω στους έξι μήνες ηρεμούν και οι ορμόνες. Το ότι δεν σε πλησιάζει λόγω των κιλών η λόγω των αιμοραγιων στο έχει πει? Η είναι δικό σου συμπέρασμα? Δηλαδή τι κάνει? Κοιμάται χώρια γιατί? Δεν σου μιλάει? Δεν σε αγκαλιάζει? Συγνώμη απλά μπεεδευτηκα και προσπαθώ να καταλάβω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εν τελη το μωρο παλλινδρομηση απο αλλεργια στο αγελαδινο γαλα μετα απο 5 γαλατα (κανονικ,για κολλικους αντιαναγωγικο υποαλλεργικο)που αλλαξαμε τωρα δινω allernova εχει τυχει σε καποια κοπελα?μ πε ο γιατρος θελει μια βδομαδα για να υποχωρησουν τα συμπτώματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια εν τελη το μωρο παλλινδρομηση απο αλλεργια στο αγελαδινο γαλα μετα απο 5 γαλατα (κανονικ,για κολλικους αντιαναγωγικο υποαλλεργικο)που αλλαξαμε τωρα δινω allernova εχει τυχει σε καποια κοπελα?μ πε ο γιατρος θελει μια βδομαδα για να υποχωρησουν τα συμπτώματα!

Στο πίνει αυτό? Εμείς είχαμε απλά πάλινδρομηση,  όχι λόγω Αλλεργίας


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Στο πίνει αυτό? Εμείς είχαμε απλά πάλινδρομηση,  όχι λόγω Αλλεργίας

Το πινει με μεγαλη ευχαριστηση κοριτσια μυριζει απαισια οτι κ να περιγραψω ειναι λιγοσημερα ολη μερα σχεδον μου κοιμαται  εχει κουραστει τοσο το μωρακι πολυ ταλαιπωρια κακα δν μ εκανε λογω της αλλαγης προφανως πινουμε κ νεξιουμ κ περιμενω μια βδομαδα να δω πως θα παει!!

Just now, Anna17 είπε:

Πως το κατάλαβε ότι είναι από αλλεργία; εμείς έχουμε παλινδρομηση αλλά θηλάζω. Εμείς πάθαμε οισοφαγιτιδα μέχρι να το βρούμε. Πως είναι τώρα ο μπέμπης; 

Αννουλα καναμε τεστ στο χερακι του το τρυπησε ελαφρια ουτε καν πονεσε εβαλε την πρωτεινη γαλακτος κ κατευθειαν το μωρο κοκκινισε κ εβγαλε σπυρακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

@vaso_mpempis κι εμείς είχαμε πολλούς τσακωμούς στην αρχή και να σου πω την αλήθεια μέχρι πριν ένα μηνα, δηλαδή έξι μήνες μετά τη γέννα. Γύρω στους έξι μήνες ηρεμούν και οι ορμόνες. Το ότι δεν σε πλησιάζει λόγω των κιλών η λόγω των αιμοραγιων στο έχει πει? Η είναι δικό σου συμπέρασμα? Δηλαδή τι κάνει? Κοιμάται χώρια γιατί? Δεν σου μιλάει? Δεν σε αγκαλιάζει? Συγνώμη απλά μπεεδευτηκα και προσπαθώ να καταλάβω. 

Κοιμάται καναπέ, δεν με αγκαλιάζει Όχι, μιλάμε για το μωρό κυρίως η μεγαλώνουμε για εμας για θέματα συμπεριφοράς, δεν είναι τρυφερός.. Γενικά αρκετά αλλαγμενος 

Για τα κιλά Εγώ το σκέφτηκα Επειδή δεν ειμαι καλα

Just now, Anna17 είπε:

Πως το κατάλαβε ότι είναι από αλλεργία; εμείς έχουμε παλινδρομηση αλλά θηλάζω. Εμείς πάθαμε οισοφαγιτιδα μέχρι να το βρούμε. Πως είναι τώρα ο μπέμπης; 

Τι είναι οισοφαγιτιδα και πως το καταλαβες;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Το πινει με μεγαλη ευχαριστηση κοριτσια μυριζει απαισια οτι κ να περιγραψω ειναι λιγοσημερα ολη μερα σχεδον μου κοιμαται  εχει κουραστει τοσο το μωρακι πολυ ταλαιπωρια κακα δν μ εκανε λογω της αλλαγης προφανως πινουμε κ νεξιουμ κ περιμενω μια βδομαδα να δω πως θα παει!!

Αννουλα καναμε τεστ στο χερακι του το τρυπησε ελαφρια ουτε καν πονεσε εβαλε την πρωτεινη γαλακτος κ κατευθειαν το μωρο κοκκινισε κ εβγαλε σπυρακι.

Κ μεις εχουμε οισοφαγιτιδα χτες τον πατησε στην κοιλια κ δν καταλαβε τπτ ο μικρος επομενως παμε καλυτερα ειπε ο γιατρος απλα εσυ επειδη θηλαζεις αποκλειστικα ειναι πολυ πιο ευκολο!εγω τωρα πρεπει να προσεχω κ φουλ τι τρωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...