Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Μόνο θυμό και υποδείξεις είναι

 Εγώ το σκέφτηκα Επειδή δεν είμαι καλα και δεν με αγγΊζει. 

Έχεις σκεφτεί ότι ο θυμός δεν ωφειλετε σε εσένα. Τα παιδιά σε αυτή την ηλικία είναι δύσκολα. Έχουν διαρκής ανάγκες και κλαίνε συνέχεια. Πιθανόν επειδή δεν ξεκουραζετε αρκετά μιλάει με θυμό. Όχι ότι φταις εσυ απλά εσύ τα ακούς. Όσο για τις υποδείξεις θεωρούν ότι έχουν μία καλή ιδέα και εμείς δεν το έχουμε σκεφτεί οπότε μας υποδεικνύουν πως θ; το κάνουμε σωστά. Τρομάρα τους. 

Δεν σε πλησιάζει από φόβο. Το έχεις σκεφτεί αυτό; μπορεί να νομίζει ότι πονάς ακόμη. Η ότι εσύ περνάς τόσα και αυτός έχει το μυαλό του εκεί. Καμία φορά για καλό τα κάνουν και τα κάνουν μαντάρα. Όπως και να χει όλα θα περάσουν σε λίγους μήνες που το μωρό θα σας χαρίζει στιγμές ευτυχιας και σαφώς και χρόνο για εσάς 

@happysmile ποιος του έκανε τι τεστ; ο παιδίατρος η αλλεργιολογος; εγώ δνε τρώω εδώ και καιρό.. Εμάς το μεγάλο μας θέμα είναι τα κακα/αερια. Πονάει πολύ. Ο γιατρός λέει ότι μέχρι τους 3 μήνες θα ηρεμήσει αλλά ο μικρός είναι ήδη 2 και βελτίωση δεν βλέπω. 

@vaso_mpempis δεν μπορούσε να φάει. Έπιανε το στήθος με μανία και σε 3 γουλιες το άφηνε και εκλεγε. Τον τραβούσα και εκλεγε από την πείνα. Μόνο στον ύπνο του μπορούσε να φάει που δεν καταλαβαίνε τον πόνο. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσια εν τελη το μωρο παλλινδρομηση απο αλλεργια στο αγελαδινο γαλα μετα απο 5 γαλατα (κανονικ,για κολλικους αντιαναγωγικο υποαλλεργικο)που αλλαξαμε τωρα δινω allernova εχει τυχει σε καποια κοπελα?μ πε ο γιατρος θελει μια βδομαδα για να υποχωρησουν τα συμπτώματα!

Ναι κοριτσι μου θέλει κάποιο διάστημα ίσως και μεγαλύτερο από βδομάδα να υποχωρήσουν.έυχομαι να το δεχθεί εύκολα το alernova εμείς το πετάξαμε με το που το ανοίξαμε.ύπομονη θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Perple18 είπε:

Ναι κοριτσι μου θέλει κάποιο διάστημα ίσως και μεγαλύτερο από βδομάδα να υποχωρήσουν.έυχομαι να το δεχθεί εύκολα το alernova εμείς το πετάξαμε με το που το ανοίξαμε.ύπομονη θα περάσει.

Καμαρι μου το πινει ευτυχως σαν τρελος το αστερι μου,εσεις πηγατε σε καποιο αλλο υποαλλεργικο?το επομενο ειναι το althera πανακριβο ομως 26ευρω το κουτι τα χω παιξει η αλήθεια πολυ ταλαιπωρια το μονο που λεω ειναι οτι ευτυχως ανακαλυψαμε την αλλεργια σχετικα νωρις γτ του κουνιαδου μ που εχει κ εκεινο αλλεργια το ανακαλυψαν 5 μηνων!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Το πινει με μεγαλη ευχαριστηση κοριτσια μυριζει απαισια οτι κ να περιγραψω ειναι λιγοσημερα ολη μερα σχεδον μου κοιμαται  εχει κουραστει τοσο το μωρακι πολυ ταλαιπωρια κακα δν μ εκανε λογω της αλλαγης προφανως πινουμε κ νεξιουμ κ περιμενω μια βδομαδα να δω πως θα παει!!

Αννουλα καναμε τεστ στο χερακι του το τρυπησε ελαφρια ουτε καν πονεσε εβαλε την πρωτεινη γαλακτος κ κατευθειαν το μωρο κοκκινισε κ εβγαλε σπυρακι.

Νεξιουμ γιατί? Λογικά δεν θα κάνει γουλιες τώρα. Τυχερή είσαι που το πίνει, εμείς κάποια στιγμή που υπήρχε υποψία για αλλεργία ούτε να το δεί. Άμα δεις κ σας κάνει παρήγγειλε από το ίντερνετ γιατί από όσο ξέρω δεν το βρίσκεις εύκολα. 

4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κ μεις εχουμε οισοφαγιτιδα χτες τον πατησε στην κοιλια κ δν καταλαβε τπτ ο μικρος επομενως παμε καλυτερα ειπε ο γιατρος απλα εσυ επειδη θηλαζεις αποκλειστικα ειναι πολυ πιο ευκολο!εγω τωρα πρεπει να προσεχω κ φουλ τι τρωω

Ααααα έχετε αυτό γι'αυτό το φάρμακο. Εμείς με το που ξεκίνησε γουλιες δώσαμε επαντορεν κ τη γλυτώσαμε. 

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοιμάται καναπέ, δεν με αγκαλιάζει Όχι, μιλάμε για το μωρό κυρίως η μεγαλώνουμε για εμας για θέματα συμπεριφοράς, δεν είναι τρυφερός.. Γενικά αρκετά αλλαγμενος 

Για τα κιλά Εγώ το σκέφτηκα Επειδή δεν ειμαι καλα

Τι είναι οισοφαγιτιδα και πως το καταλαβες;

Όταν τον ρωτάς τι του συμβαίνει τι σου απαντάει?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , happysmile είπε:

Καμαρι μου το πινει ευτυχως σαν τρελος το αστερι μου,εσεις πηγατε σε καποιο αλλο υποαλλεργικο?το επομενο ειναι το althera πανακριβο ομως 26ευρω το κουτι τα χω παιξει η αλήθεια πολυ ταλαιπωρια το μονο που λεω ειναι οτι ευτυχως ανακαλυψαμε την αλλεργια σχετικα νωρις γτ του κουνιαδου μ που εχει κ εκεινο αλλεργια το ανακαλυψαν 5 μηνων!

Αλλάξαμε περίπου 10 γαλατα αλλά το βρήκαμε!σαν γαλα της ταίριαξε πολύ το frizolac ac που είναι για αλλεργίες αλλά δεν τής άρεσε καθόλου.όποτε καταλήξαμε στο frizolac pep.άν του αρέσει και του ταιριάζει στον οργανισμό του είστε μια χαρά, θα ηρεμήσουν και τα συμπτώματα και θα νιώσει καλύτερα το μπεμπακι σου.έμας ένα μικρό κουσούρι με γουλιές που και που μας έμεινε αλλά ευτυχώς όχι κάτι τραγικό ώστε να πάρουμε σιροπακι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Smile89Smile89δεν εκανε ποτε γουλιες εμενα,κρυφη παλινδρομηση εχουμε λιγο βηχαλακι,αναγουλιασμα μου κοκκινιζει σφιγγεται φουλ κλαμα 5 γαλατα αλλαξαμε ευχομαι να του κανει αυτο κακα εχει να μ κανει μια ολοκληρη μερα εχει βγαλει δυο πολυ μικρα σκληρα σε σχεση μαυτα που κανει πρεπει να ναι απο την αλλαγη στο γαλα θα δω πως θα παει κ αυριο!

Just now, Perple18 είπε:

Αλλάξαμε περίπου 10 γαλατα αλλά το βρήκαμε!σαν γαλα της ταίριαξε πολύ το frizolac ac που είναι για αλλεργίες αλλά δεν τής άρεσε καθόλου.όποτε καταλήξαμε στο frizolac pep.άν του αρέσει και του ταιριάζει στον οργανισμό του είστε μια χαρά, θα ηρεμήσουν και τα συμπτώματα και θα νιώσει καλύτερα το μπεμπακι σου.έμας ένα μικρό κουσούρι με γουλιές που και που μας έμεινε αλλά ευτυχώς όχι κάτι τραγικό ώστε να πάρουμε σιροπακι. 

Μακαρι γενικα πιο ηρεμο τον βλεπω τα αερια τον τσιγκλανε κ μου μουρμουραει ακομα κ κλαιει να κανει κ κακα γτ τωρα μ χει κανει δυο πολυ μικρα σκληρα καμμια σχεση μαυτα που κανει συνηθως του φερε η αλλαγη δυσκοιλιοτητα μαλλον εχει πανω απο 24ωρες να κανει!

6 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Έχεις σκεφτεί ότι ο θυμός δεν ωφειλετε σε εσένα. Τα παιδιά σε αυτή την ηλικία είναι δύσκολα. Έχουν διαρκής ανάγκες και κλαίνε συνέχεια. Πιθανόν επειδή δεν ξεκουραζετε αρκετά μιλάει με θυμό. Όχι ότι φταις εσυ απλά εσύ τα ακούς. Όσο για τις υποδείξεις θεωρούν ότι έχουν μία καλή ιδέα και εμείς δεν το έχουμε σκεφτεί οπότε μας υποδεικνύουν πως θ; το κάνουμε σωστά. Τρομάρα τους. 

Δεν σε πλησιάζει από φόβο. Το έχεις σκεφτεί αυτό; μπορεί να νομίζει ότι πονάς ακόμη. Η ότι εσύ περνάς τόσα και αυτός έχει το μυαλό του εκεί. Καμία φορά για καλό τα κάνουν και τα κάνουν μαντάρα. Όπως και να χει όλα θα περάσουν σε λίγους μήνες που το μωρό θα σας χαρίζει στιγμές ευτυχιας και σαφώς και χρόνο για εσάς 

@happysmile ποιος του έκανε τι τεστ; ο παιδίατρος η αλλεργιολογος; εγώ δνε τρώω εδώ και καιρό.. Εμάς το μεγάλο μας θέμα είναι τα κακα/αερια. Πονάει πολύ. Ο γιατρός λέει ότι μέχρι τους 3 μήνες θα ηρεμήσει αλλά ο μικρός είναι ήδη 2 και βελτίωση δεν βλέπω. 

@vaso_mpempis δεν μπορούσε να φάει. Έπιανε το στήθος με μανία και σε 3 γουλιες το άφηνε και εκλεγε. Τον τραβούσα και εκλεγε από την πείνα. Μόνο στον ύπνο του μπορούσε να φάει που δεν καταλαβαίνε τον πόνο. 

Αννα ο γιατρος μου εχει ειδικο μηχανημα για να βλεπει κ τις αλλεργιες κ μενα κλαιει απο τα αερια τα αφηνει ανακουφιζεται κ παλι,ναγκαζει χαμος γινεται..τα νευρα μ εχουν χτυπησει κοκκινο

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια εν τελη το μωρο παλλινδρομηση απο αλλεργια στο αγελαδινο γαλα μετα απο 5 γαλατα (κανονικ,για κολλικους αντιαναγωγικο υποαλλεργικο)που αλλαξαμε τωρα δινω allernova εχει τυχει σε καποια κοπελα?μ πε ο γιατρος θελει μια βδομαδα για να υποχωρησουν τα συμπτώματα!

Καλησπέρα κορίτσι μου..και εμένα από δύο μηνών βρήκαμε ότι είναι αλλεργικός στο αγελαδινό γάλα γιατί μου είχε κάνει κακά με αίμα και βλέννη..εμείς του δίνουμε το almiron pepti allergy είναι αντιαλλεργικο και επειδή τον θηλάζω κιόλας έχω κόψει όλα τα γαλακτοκομικά και τα κρυφά συστατικά επίσης να σου πω ότι και εμάς το κουτί έχει 25€ και η παιδίατρος με είχε στείλει στην Βούλα στο παιδιατρικό και μου το συνταγογράφησαν για 3 μηνες.καθε μήνα για να καταλάβεις παίρνω 12 κουτιά και αντί για 300€ πληρώνω 90 για κοίτα το μήπως γράφετε και το δικό σας.τα αντιαλλεργικα και τα ειδικά γάλατα γράφονται..ελπίζω να σε βοήθησα.

Αα και τα συμπτώματα όντως κάνουν ένα διάστημα να υποχωρήσουν εμάς έκανε αν θυμάμαι καλά 3-4 βδομάδες


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..και εμένα από δύο μηνών βρήκαμε ότι είναι αλλεργικός στο αγελαδινό γάλα γιατί μου είχε κάνει κακά με αίμα και βλέννη..εμείς του δίνουμε το almiron pepti allergy είναι αντιαλλεργικο και επειδή τον θηλάζω κιόλας έχω κόψει όλα τα γαλακτοκομικά και τα κρυφά συστατικά επίσης να σου πω ότι και εμάς το κουτί έχει 25€ και η παιδίατρος με είχε στείλει στην Βούλα στο παιδιατρικό και μου το συνταγογράφησαν για 3 μηνες.καθε μήνα για να καταλάβεις παίρνω 12 κουτιά και αντί για 300€ πληρώνω 90 για κοίτα το μήπως γράφετε και το δικό σας.τα αντιαλλεργικα και τα ειδικά γάλατα γράφονται..ελπίζω να σε βοήθησα.

Αα και τα συμπτώματα όντως κάνουν ένα διάστημα να υποχωρήσουν εμάς έκανε αν θυμάμαι καλά 3-4 βδομάδες

Καμαρι μου χιλια ευχαριστω για την βοηθεια εγω ειμαι σε νησι νοσοκομειο εχουμε μονο.θα στειλω τον αντρα μ να ρωτησει και το allernova που δινω τωρα κανει 15€αλλα εχει barcode σου ζητησαν δικαιολογητικα?γτ εγω δν του χω κανει εξεταση αιματος να το χω επιβεβαιωμενο!επισης κακακια πρασινα με το αντιαλλεργικο ετσι να μην ανυσηχησω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζήτησε η παιδίατρος εξέταση αίματος..μου ζήτησε την πάνα που είχε το αιματακι και της την πήγα :tongue:

Δικαιολογητικο είχα μόνο ένα χαρτί από την παιδίατρο μου που έλεγε ότι είναι αλλεργικό το μωρό με την υπογραφή και την σφραγίδα της τίποτα άλλο..

Και εμένα κάνει πράσινα όταν ρώτησα την παιδίατρο είπε πως είναι είτε επειδή χωνεύει πολύ γρήγορα και περνάνε πολύ γρήγορα από το εντερακι του είτε από το ξένο δεν είναι κάτι μην σε αγχωνει αυτό..εσένα κάνει και βλέννες; 

Τίποτα καλέ σε ότι μπορώ χαρά μου να σε βοηθήσω

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

@Smile89Smile89δεν εκανε ποτε γουλιες εμενα,κρυφη παλινδρομηση εχουμε λιγο βηχαλακι,αναγουλιασμα μου κοκκινιζει σφιγγεται φουλ κλαμα 5 γαλατα αλλαξαμε ευχομαι να του κανει αυτο κακα εχει να μ κανει μια ολοκληρη μερα εχει βγαλει δυο πολυ μικρα σκληρα σε σχεση μαυτα που κανει πρεπει να ναι απο την αλλαγη στο γαλα θα δω πως θα παει κ αυριο!

Μακαρι γενικα πιο ηρεμο τον βλεπω τα αερια τον τσιγκλανε κ μου μουρμουραει ακομα κ κλαιει να κανει κ κακα γτ τωρα μ χει κανει δυο πολυ μικρα σκληρα καμμια σχεση μαυτα που κανει συνηθως του φερε η αλλαγη δυσκοιλιοτητα μαλλον εχει πανω απο 24ωρες να κανει!

Αννα ο γιατρος μου εχει ειδικο μηχανημα για να βλεπει κ τις αλλεργιες κ μενα κλαιει απο τα αερια τα αφηνει ανακουφιζεται κ παλι,ναγκαζει χαμος γινεται..τα νευρα μ εχουν χτυπησει κοκκινο

Το πράσινο χρωμα στα κακακια είναι από το γαλα.ό φαρμακοποιός όταν το είχα πάρει και εγώ μου είχε πει να μην ανησυχισω αν τα δω πολύ πράσινα το συγκεκριμένο τα κάνει έτσι.τωρα για την δυσκοιλιότητα εγώ προληπτικά(δεν αντιμετωπίσαμε ευτυχώς πρόβλημα)της έφτιαχνα το γαλα σε χαμομηλονερο αντί για σκέτο νερό.άκομα και τώρα έτσι της το φτιάχνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Έχεις σκεφτεί ότι ο θυμός δεν ωφειλετε σε εσένα. Τα παιδιά σε αυτή την ηλικία είναι δύσκολα. Έχουν διαρκής ανάγκες και κλαίνε συνέχεια. Πιθανόν επειδή δεν ξεκουραζετε αρκετά μιλάει με θυμό. Όχι ότι φταις εσυ απλά εσύ τα ακούς. Όσο για τις υποδείξεις θεωρούν ότι έχουν μία καλή ιδέα και εμείς δεν το έχουμε σκεφτεί οπότε μας υποδεικνύουν πως θ; το κάνουμε σωστά. Τρομάρα τους. 

Δεν σε πλησιάζει από φόβο. Το έχεις σκεφτεί αυτό; μπορεί να νομίζει ότι πονάς ακόμη. Η ότι εσύ περνάς τόσα και αυτός έχει το μυαλό του εκεί. Καμία φορά για καλό τα κάνουν και τα κάνουν μαντάρα. Όπως και να χει όλα θα περάσουν σε λίγους μήνες που το μωρό θα σας χαρίζει στιγμές ευτυχιας και σαφώς και χρόνο για εσάς 

@happysmile ποιος του έκανε τι τεστ; ο παιδίατρος η αλλεργιολογος; εγώ δνε τρώω εδώ και καιρό.. Εμάς το μεγάλο μας θέμα είναι τα κακα/αερια. Πονάει πολύ. Ο γιατρός λέει ότι μέχρι τους 3 μήνες θα ηρεμήσει αλλά ο μικρός είναι ήδη 2 και βελτίωση δεν βλέπω. 

@vaso_mpempis δεν μπορούσε να φάει. Έπιανε το στήθος με μανία και σε 3 γουλιες το άφηνε και εκλεγε. Τον τραβούσα και εκλεγε από την πείνα. Μόνο στον ύπνο του μπορούσε να φάει που δεν καταλαβαίνε τον πόνο. 

Αννα μου να σε ρωτησω κατι γτ εχουμε κ εμεις υποψία αλλεργιας!!δεν εχω παρει αποτελεσματα ακόμη...επειδη κ εμενα Τελευαταια εκει π τρωει πεταει το στηθος κ κλαιει με λυγμούς...το παθαίνει μονο οταν τρωει...τα κακακια μας ειναι πρασινα πλεον με μουσταρδι σαν σπορακια σορυ για τη περιγραφή κ εχουν κ βλενες κ μυριζουν....ειμαστε δυο μηνών...περιμενω να βγει τπ μαγερ κοπράνων να δουμε αν εχουν αιμα τα κοπρανα του...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happysmile είπε:

@Smile89Smile89δεν εκανε ποτε γουλιες εμενα,κρυφη παλινδρομηση εχουμε λιγο βηχαλακι,αναγουλιασμα μου κοκκινιζει σφιγγεται φουλ κλαμα 5 γαλατα αλλαξαμε ευχομαι να του κανει αυτο κακα εχει να μ κανει μια ολοκληρη μερα εχει βγαλει δυο πολυ μικρα σκληρα σε σχεση μαυτα που κανει πρεπει να ναι απο την αλλαγη στο γαλα θα δω πως θα παει κ αυριο!

Μακαρι γενικα πιο ηρεμο τον βλεπω τα αερια τον τσιγκλανε κ μου μουρμουραει ακομα κ κλαιει να κανει κ κακα γτ τωρα μ χει κανει δυο πολυ μικρα σκληρα καμμια σχεση μαυτα που κανει συνηθως του φερε η αλλαγη δυσκοιλιοτητα μαλλον εχει πανω απο 24ωρες να κανει!

Αννα ο γιατρος μου εχει ειδικο μηχανημα για να βλεπει κ τις αλλεργιες κ μενα κλαιει απο τα αερια τα αφηνει ανακουφιζεται κ παλι,ναγκαζει χαμος γινεται..τα νευρα μ εχουν χτυπησει κοκκινο

Καλημέρα!! Μην ανησυχείς θα κάνει νομίζω έχει χαρούπι και βοηθάει αυτό. Δες τα συστατικά!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βγηκε θετικο το μαγερ κοπρανων υπάρχει αιματακι στα κοπρανα του μωρού....με εβαλε σε αυστηρή διαιτα..καμια κοπελα με παρόμοια εμπειρία να μ πει για τη διατροφη της.....η παιδίατρος μ τα ειπε απ το τηλ αλλα θα μ τα πει κ απι κοντα λεθπει σε διακοπες κ την εχω πρήξει στα τηλ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλημέρα!! Μην ανησυχείς θα κάνει νομίζω έχει χαρούπι και βοηθάει αυτό. Δες τα συστατικά!!

Εκανε πρασινακια αργα το βραδυ κ αρκετα σφιχτα μαλλον απο την αλλαγη ο ταλαιπωρος.πιστευω τωρα να στρωσουμε σορρυ για την περιγραφη πρωι πρωι!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Αννα μου να σε ρωτησω κατι γτ εχουμε κ εμεις υποψία αλλεργιας!!δεν εχω παρει αποτελεσματα ακόμη...επειδη κ εμενα Τελευαταια εκει π τρωει πεταει το στηθος κ κλαιει με λυγμούς...το παθαίνει μονο οταν τρωει...τα κακακια μας ειναι πρασινα πλεον με μουσταρδι σαν σπορακια σορυ για τη περιγραφή κ εχουν κ βλενες κ μυριζουν....ειμαστε δυο μηνών...περιμενω να βγει τπ μαγερ κοπράνων να δουμε αν εχουν αιμα τα κοπρανα του...

Το στήθος το άφηνε εμένα γιατί έπαθε οισοφαγιτιδα από τη γοπ. Όταν γεννιούνται τα μωρά το στομάχι τους δεν παράγει οξέα. Όσο μεγαλώνουν αρχίζει σιγά σιγά να παράγει με σκοπό να είναι έτοιμο για τις στερες τροφές. Τώρα λοιπόν που έχει αρχίσει να έχει οξέα στο στομαχακι του όταν αναιβενουν στο λαιμό τον καίνε. Επειδή εγώ δεν είχα υποψιαστεί τη γοπ νωρίς και τον ξαπλώνα μετά το φαγητό αύρα ανέβαιναν κια σιγά σιγά του έκαναν πληγουλα στο λαιμό. Έτσι ενώ το παιδί πεινάει σε 2 3 γουλιες αρχίζει και τον ποναει ο λαιμός και το αφήνει το στήθος. Μετά κλαιει γιατί πεινάει. Ένα δράμα. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...