Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Στο τάισμα στις 5.30 το πρωί τον ταΐζω ξαπλωτή και μετά αποκοιμιομαστε αγκαλιά αλλά τον ρευω πάντα στο ενδιάμεσο που του αλλάζω στήθος να μην μαζευτεί πολύς αέρας. 

Έχεις δίκιο ότι είναι λίγο προωρούλης αλλά στο ύψος δεν το εμποδίζει! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι είμαστε πολύ ψηλό σόι...

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 7/9/2019 at 6:10 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Μου είχε πει η παιδίατρος να μην φέρω σε επαφή με τα ανίψια μου (3,5 και 7 ετων) τον μικρό αλλα σήμερα πρώτη φορά ήρθαν και τον είδαν για καμία ωρίτσα. Ελπίζω να μη πάθει τπτ και το έχω τύψεις 

Φιλιά στον Γιώργο μας

Καλά είναι;;;; :wub:

Καλά δόξα τον θεό εσείς ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2019 at 3:09 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα! 7 κιλά 3μηνες πάρα λίγο πολλά δεν είναι; είναι περίπου 64cm

Κ εμένα τη περασμένη Παρασκευή ηταν 6800 κ γέννησαμε ίδια μερα ...μαλλον επειδή είναι ψηλά τα μπεμπάκια μας....η παιδίατρος Μ είπε πως είναι καλά....δε  νομίζω πως πρέπει να αγχώνεσαι .....φαε μπουτακιααααα κ μην αγχώνεσαι αχχαχα..εμένα ήρθε φίλη να τον δει τώρα κ λέει εγώ περίμενα να δω νεογέννητο νινι κ είδα ολόκληρο μωρό χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Πως νιώθετε που καθε μέρα τα μωράκια σας μεγαλώνουν όλο κ περισσότερο?? Είναι 3,5 μηνών κ ήδη συνομιλούμε συνέχεια με φωνουλες κ αγκου. Γελάμε δυνατά κ για ώρα, κάνουμε χαρουλες, γυρνάμε στα πλάγια. Κ σήμερα άρχισε να γυρνάει κ από μπρούμυτα ανάσκελα... Κ το έκανε πολλές φορές!!! :x τώρα μένει να κάνει το αντίστροφο... Μην με παρεξηγείτε που νιώθω τόσο ενθουσιασμένη κ θέλω να τα λέω παντού αλλά αν κ δεύτερη φορά μανούλα κ τα έχω ξανά περάσει αυτά τα στάδια, ενθουσιάζομαι το ίδιο... Κ όπως όλες οι μανουλες για τα παιδιά τους, είμαι κουκουβάγια!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Πως νιώθετε που καθε μέρα τα μωράκια σας μεγαλώνουν όλο κ περισσότερο?? Είναι 3,5 μηνών κ ήδη συνομιλούμε συνέχεια με φωνουλες κ αγκου. Γελάμε δυνατά κ για ώρα, κάνουμε χαρουλες, γυρνάμε στα πλάγια. Κ σήμερα άρχισε να γυρνάει κ από μπρούμυτα ανάσκελα... Κ το έκανε πολλές φορές!!! :x τώρα μένει να κάνει το αντίστροφο... Μην με παρεξηγείτε που νιώθω τόσο ενθουσιασμένη κ θέλω να τα λέω παντού αλλά αν κ δεύτερη φορά μανούλα κ τα έχω ξανά περάσει αυτά τα στάδια, ενθουσιάζομαι το ίδιο... Κ όπως όλες οι μανουλες για τα παιδιά τους, είμαι κουκουβάγια!!!!

Καλά κάνεις κοπέλα μου εμένα εδώ κ πέντε μέρες σηκώνεται όρθια στην κούνια από την μια φρικαρα από την άλλη καμαρωσα γιατί από εφταμιση μηνών να σηκώνεται όρθια μου φαίνεται νωρίς. Χεχεχε. Τώρα που έχει καταλάβει κ τη δύναμη της δεν ηρεμεί να κοιμηθεί συμφορά μου!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

Καλά κάνεις κοπέλα μου εμένα εδώ κ πέντε μέρες σηκώνεται όρθια στην κούνια από την μια φρικαρα από την άλλη καμαρωσα γιατί από εφταμιση μηνών να σηκώνεται όρθια μου φαίνεται νωρίς. Χεχεχε. Τώρα που έχει καταλάβει κ τη δύναμη της δεν ηρεμεί να κοιμηθεί συμφορά μου!!!

Αχ η ψυχούλα, εννοείται να καμαρώνεις... Μεγαλώνει το κορίτσι σου, άντε σε λίγο θα την κυνηγας κ από πίσω κιολας!!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι εμεις 16του μηνα κλεινουμε τους δυο μηνες εμενα γυρναει απο ανασκελα πλαγια αριστερα δεξια απο 10ημερων τωρα λεμε αγκου γελαμε συνηδειτα μας αρεσει η μουσικη δλδ το μομπιλο για τον μικρο σωτηριο μονο η παλινδρομηση μας ταλαιπωρει ξεκινησε κ να κοιμαται τετραωρο πενταωρο το βραδυ διπλα μου βεβαια κοιμαται.ο γιατρος μας ειπε οτι με το που κλεισει τον τριτο μηνα θα ξεκινησω να του δινω λιγο κρεμα.μ κανει εντυοωση που ειπε αποτοσο νωρι ς αλλα κατι παραπανωθα ξερει

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσι εμεις 16του μηνα κλεινουμε τους δυο μηνες εμενα γυρναει απο ανασκελα πλαγια αριστερα δεξια απο 10ημερων τωρα λεμε αγκου γελαμε συνηδειτα μας αρεσει η μουσικη δλδ το μομπιλο για τον μικρο σωτηριο μονο η παλινδρομηση μας ταλαιπωρει ξεκινησε κ να κοιμαται τετραωρο πενταωρο το βραδυ διπλα μου βεβαια κοιμαται.ο γιατρος μας ειπε οτι με το που κλεισει τον τριτο μηνα θα ξεκινησω να του δινω λιγο κρεμα.μ κανει εντυοωση που ειπε αποτοσο νωρι ς αλλα κατι παραπανωθα ξερει

Μπράβο στο αγοράκι σου, από πολύ νωρίς ξεκίνησε κ εσένα!!! Αγάπη Μ γλυκειά πάρε κ δεύτερη γνώμη. Ξέρω ότι πριν τους 4 μήνες απαγορεύονται οι στερεές... Μην δημιουργήσεις κ κανένα θέμα το στομαχακι του. Καταλαβαίνω το θέμα της παλινδρόμησης γιατί τα έχω περάσει κ εγώ αλλά απ' ότι θυμάμαι στα κιλακια του είναι καλά. 3 μηνών είναι πολύ νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Μπράβο στο αγοράκι σου, από πολύ νωρίς ξεκίνησε κ εσένα!!! Αγάπη Μ γλυκειά πάρε κ δεύτερη γνώμη. Ξέρω ότι πριν τους 4 μήνες απαγορεύονται οι στερεές... Μην δημιουργήσεις κ κανένα θέμα το στομαχακι του. Καταλαβαίνω το θέμα της παλινδρόμησης γιατί τα έχω περάσει κ εγώ αλλά απ' ότι θυμάμαι στα κιλακια του είναι καλά. 3 μηνών είναι πολύ νωρίς.

Να σου πω αν δω οτι το μωρο παιρνει κανονικα βαρος κ ειναι σε γενικες γραμμες ηρεμος θα πω οχι φυσικα  το μονο μ θεμα που με στεναχωρει ειναι οτι του κανω 90μλ γαλα αλλα εκει στα 60 σταματαει μονος του αν παω να τον συνεχισω δειχνει οτι θελει να πιει αλλα κλαει σφιγγεται η καρδια μ γτ λεω το μωρο μου δν μπορει να φαει πολυ ασχημο δν του αρεσει να ναι κ ορθιος εντομεταξυ τωρα υπαρχουν φορες που θα το πιει υπαρχουν φορες που στη μια ωρα θα πιει κ αλλα 30 μλ αλλα ακουω αλλα μωρακια πινουν τουλαχιστον 120μλ δυο μηνων δν μου δυσανασχετει βεβαια να κλαιει απο πεινα αλλα δυσκολευεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Αχ η ψυχούλα, εννοείται να καμαρώνεις... Μεγαλώνει το κορίτσι σου, άντε σε λίγο θα την κυνηγας κ από πίσω κιολας!!!! :-D

Άστα να πάνε κώλο δε θα βάζει κάτω ήδη αλωνιζει στη στράτα. 

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσι εμεις 16του μηνα κλεινουμε τους δυο μηνες εμενα γυρναει απο ανασκελα πλαγια αριστερα δεξια απο 10ημερων τωρα λεμε αγκου γελαμε συνηδειτα μας αρεσει η μουσικη δλδ το μομπιλο για τον μικρο σωτηριο μονο η παλινδρομηση μας ταλαιπωρει ξεκινησε κ να κοιμαται τετραωρο πενταωρο το βραδυ διπλα μου βεβαια κοιμαται.ο γιατρος μας ειπε οτι με το που κλεισει τον τριτο μηνα θα ξεκινησω να του δινω λιγο κρεμα.μ κανει εντυοωση που ειπε αποτοσο νωρι ς αλλα κατι παραπανωθα ξερει

Κι εμείς έχουμε παλινδρόμηση. Κι εμένα νωρίς μου φάνηκε. 

Just now, happysmile είπε:

Να σου πω αν δω οτι το μωρο παιρνει κανονικα βαρος κ ειναι σε γενικες γραμμες ηρεμος θα πω οχι φυσικα  το μονο μ θεμα που με στεναχωρει ειναι οτι του κανω 90μλ γαλα αλλα εκει στα 60 σταματαει μονος του αν παω να τον συνεχισω δειχνει οτι θελει να πιει αλλα κλαει σφιγγεται η καρδια μ γτ λεω το μωρο μου δν μπορει να φαει πολυ ασχημο δν του αρεσει να ναι κ ορθιος εντομεταξυ τωρα υπαρχουν φορες που θα το πιει υπαρχουν φορες που στη μια ωρα θα πιει κ αλλα 30 μλ αλλα ακουω αλλα μωρακια πινουν τουλαχιστον 120μλ δυο μηνων δν μου δυσανασχετει βεβαια να κλαιει απο πεινα αλλα δυσκολευεται.

Δικό σου η ξένο? Λόγω παλινδρόμησης αυτό ε?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

Να σου πω αν δω οτι το μωρο παιρνει κανονικα βαρος κ ειναι σε γενικες γραμμες ηρεμος θα πω οχι φυσικα  το μονο μ θεμα που με στεναχωρει ειναι οτι του κανω 90μλ γαλα αλλα εκει στα 60 σταματαει μονος του αν παω να τον συνεχισω δειχνει οτι θελει να πιει αλλα κλαει σφιγγεται η καρδια μ γτ λεω το μωρο μου δν μπορει να φαει πολυ ασχημο δν του αρεσει να ναι κ ορθιος εντομεταξυ τωρα υπαρχουν φορες που θα το πιει υπαρχουν φορες που στη μια ωρα θα πιει κ αλλα 30 μλ αλλα ακουω αλλα μωρακια πινουν τουλαχιστον 120μλ δυο μηνων δν μου δυσανασχετει βεβαια να κλαιει απο πεινα αλλα δυσκολευεται.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα να στεναχωριέσαι αλλά το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Έχεις δοκιμάσει να τον ταιζεις πιο νωρίς απ' το 3ωρο πχ για να κερδίσεις γεύματα. Με την πρώτη κόρη μου δεν έφαγε ποτέ πάνω από 100 μλ. 2 μηνών δεν το συζητώ δεν τα έφτανε καν. Κάθε φορά που την τάιζα το έβλεπα σαν μαρτύριο, δεν πεινούσε ποτέ για να φάει, το κάθε γεύμα διαρκούσε πάνω από ώρα, είχα αρχίσει να την ταιζω μόνο κοιμισμένη, την πίεζα ακόμα κ την θηλή απ' το μπιμπερο γιατί δεν ήθελε καν να ρουφήξει... Από βάρος άστα να πάνε.. αλλά ποτέ η γιατρός δεν Μ είπε να ξεκινήσω στερεές από τόσο νωρίς. Δεν στηρίζουν καν καλά καλά το κεφαλάκι. Πως να το βάλεις να κάθεται για να τρώει. Δεν στα λέω αυτά για να σε επικρίνω άλλα σαν φίλη για να σε προβληματισω. Εσύ βεβαια αποφασίζεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα να στεναχωριέσαι αλλά το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Έχεις δοκιμάσει να τον ταιζεις πιο νωρίς απ' το 3ωρο πχ για να κερδίσεις γεύματα. Με την πρώτη κόρη μου δεν έφαγε ποτέ πάνω από 100 μλ. 2 μηνών δεν το συζητώ δεν τα έφτανε καν. Κάθε φορά που την τάιζα το έβλεπα σαν μαρτύριο, δεν πεινούσε ποτέ για να φάει, το κάθε γεύμα διαρκούσε πάνω από ώρα, είχα αρχίσει να την ταιζω μόνο κοιμισμένη, την πίεζα ακόμα κ την θηλή απ' το μπιμπερο γιατί δεν ήθελε καν να ρουφήξει... Από βάρος άστα να πάνε.. αλλά ποτέ η γιατρός δεν Μ είπε να ξεκινήσω στερεές από τόσο νωρίς. Δεν στηρίζουν καν καλά καλά το κεφαλάκι. Πως να το βάλεις να κάθεται για να τρώει. Δεν στα λέω αυτά για να σε επικρίνω άλλα σαν φίλη για να σε προβληματισω. Εσύ βεβαια αποφασίζεις

Εννοειται μα κ μενα με προβληματισε σε σημειο να πιστευω μηπως δν ακουσα καλα μηοως εννοουσε τελος τεταρτουμηπως μπερδευτηκε θατο επιβεβαιωσω τωρα που θα παμε για εμβολιο θα πω οχι κ να μ πει η θα παρω κ αλλη γνωμη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Εννοειται μα κ μενα με προβληματισε σε σημειο να πιστευω μηπως δν ακουσα καλα μηοως εννοουσε τελος τεταρτουμηπως μπερδευτηκε θατο επιβεβαιωσω τωρα που θα παμε για εμβολιο θα πω οχι κ να μ πει η θα παρω κ αλλη γνωμη!!

Κ μένα η παιδίατρος όταν κάναμε 3 μηνών το εμβόλιο μου είπε από τον 4ο να ξεκινήσουμε στερεές γιατί σε βάρος είναι στην κατώτατη καμπύλη. Τώρα που θα πάμε θα δω τι θα μου πει. Τόσο νωρίς δεν θέλω αν μου πει μετά τους 4,5 θα δω. Ιδανικά θα ήθελα όταν κλείσει τον 5ο. Ούτε 6ο θέλω γιατί πάει πολύ. Αν κ το σωστό τότε είναι!

Just now, happysmile είπε:

Εννοειται μα κ μενα με προβληματισε σε σημειο να πιστευω μηπως δν ακουσα καλα μηοως εννοουσε τελος τεταρτουμηπως μπερδευτηκε θατο επιβεβαιωσω τωρα που θα παμε για εμβολιο θα πω οχι κ να μ πει η θα παρω κ αλλη γνωμη!!

Κ μένα η παιδίατρος όταν κάναμε 3 μηνών το εμβόλιο μου είπε από τον 4ο να ξεκινήσουμε στερεές γιατί σε βάρος είναι στην κατώτατη καμπύλη. Τώρα που θα πάμε θα δω τι θα μου πει. Τόσο νωρίς δεν θέλω αν μου πει μετά τους 4,5 θα δω. Ιδανικά θα ήθελα όταν κλείσει τον 5ο. Ούτε 6ο θέλω γιατί πάει πολύ. Αν κ το σωστό τότε είναι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Άστα να πάνε κώλο δε θα βάζει κάτω ήδη αλωνιζει στη στράτα. 

Κι εμείς έχουμε παλινδρόμηση. Κι εμένα νωρίς μου φάνηκε. 

Δικό σου η ξένο? Λόγω παλινδρόμησης αυτό ε?

Κ τα δυο εχει αλλεργια στην πρωτεινη του γαλακτος δινω το allernova που ειναι κ για παλινδρομηση.εγω δεν τρωω γαλακτοκομικα.δεν ξερω αν δεν κανει να φαω κ το μοσχαρι σαν κρεας δνεχω ρωτησει

Just now, mama16 είπε:

Κ μένα η παιδίατρος όταν κάναμε 3 μηνών το εμβόλιο μου είπε από τον 4ο να ξεκινήσουμε στερεές γιατί σε βάρος είναι στην κατώτατη καμπύλη. Τώρα που θα πάμε θα δω τι θα μου πει. Τόσο νωρίς δεν θέλω αν μου πει μετά τους 4,5 θα δω. Ιδανικά θα ήθελα όταν κλείσει τον 5ο. Ούτε 6ο θέλω γιατί πάει πολύ. Αν κ το σωστό τότε είναι!

Κ μένα η παιδίατρος όταν κάναμε 3 μηνών το εμβόλιο μου είπε από τον 4ο να ξεκινήσουμε στερεές γιατί σε βάρος είναι στην κατώτατη καμπύλη. Τώρα που θα πάμε θα δω τι θα μου πει. Τόσο νωρίς δεν θέλω αν μου πει μετά τους 4,5 θα δω. Ιδανικά θα ήθελα όταν κλείσει τον 5ο. Ούτε 6ο θέλω γιατί πάει πολύ. Αν κ το σωστό τότε είναι!

Δλδ τι βαρος εχει?ποσο επρεπε να ναι δεκαεξι του μηνα εχω ραντεβου εμενα γεννηθηκε 2850 πιστεω ετσι οπως τον πιανω οτι ειναι γυρω στα πεντε κιλα ειναι κ ψηλος δν παιρνω ζυγαρια γτ θα τον ζυγιζω ολη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κ τα δυο εχει αλλεργια στην πρωτεινη του γαλακτος δινω το allernova που ειναι κ για παλινδρομηση.εγω δεν τρωω γαλακτοκομικα.δεν ξερω αν δεν κανει να φαω κ το μοσχαρι σαν κρεας δνεχω ρωτησει

Δλδ τι βαρος εχει?ποσο επρεπε να ναι δεκαεξι του μηνα εχω ραντεβου εμενα γεννηθηκε 2850 πιστεω ετσι οπως τον πιανω οτι ειναι γυρω στα πεντε κιλα ειναι κ ψηλος δν παιρνω ζυγαρια γτ θα τον ζυγιζω ολη την ωρα.

3ον μηνών ηταν 4800. Γεννήθηκε 2460 κ φύγαμε απ' το μαιευτήριο 2300. Στους 2 μήνες ήταν 4200. Ακολουθεί την τελευταία καμπύλη λίγο κάτω. Αν πχ κάποια στιγμή δεν πάρει όσο πρέπει θα πέσει περισσότερο. Εσένα 2 μηνων πόσο ήταν? Εγώ έχω ζυγαριά από την πρώτη κ τον ζυγίζω κάθε μέρα!!! Εμμονή ιδέα μου έχει γίνει ήδη από το πρώτο παιδί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...