Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καμία σύμβουλο θηλασμού κοριτσια από Θεσσαλονίκη? Σος είδα αιμμα στα κανάλια Τ μωρού πάλι....ουφ οποιαδήποτε προταση ευπρόσδεκτη....δε θέλω ν σταματησω τν θηλασμό απλά κουράστηκα τόσο μ αυτό τ θέμα..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Και εμάς ζορίζεται το βράδυ να κοιμηθεί. Είχε προχθές ενα live session δωρεάν το all4baby με συμβουλο ύπνου. Μου είπε ότι κοιμάται πολύ αργά και 4 μηνών πρέπει να κάνει 1 δεκατιανο κ ένα απογευματινό υπνάκο μισή έως 1 ώρα και ένα 2ωρο μεσημεριανό. Βραδινό ύπνο από τις 7.30! Τους υπνακους τους πετυχαίνει το βράδυ φτάνει 23.00 για να κοιμηθεί και επειδή ζορίζεται κλαίει από την υπερένταση. Προσπαθώ σιγά σιγά να το βελτιώσω....

Βοηθάει πολύ να έχεις μια ρουτίνα και να την ακολουθείς για λίγο καιρό. Ειδικά για τον βραδινό ύπνο  το παιχνίδι-ασκήσεις-μπανάκι- ύπνος σε μας έχει επιτύχει πλέον κοιμάται περίπου 20:00 με 8:00 ξυπνάει τρώει και συνεχίζει. 

Να ρωτήσω κάνει που βυζαινει δάχτυλο; πλέον το κάνει καθημερινά. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Καμία σύμβουλο θηλασμού κοριτσια από Θεσσαλονίκη? Σος είδα αιμμα στα κανάλια Τ μωρού πάλι....ουφ οποιαδήποτε προταση ευπρόσδεκτη....δε θέλω ν σταματησω τν θηλασμό απλά κουράστηκα τόσο μ αυτό τ θέμα..

 

 

Σου έστειλα σε μήνυμα το link με τις συμβούλους 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Καμία σύμβουλο θηλασμού κοριτσια από Θεσσαλονίκη? Σος είδα αιμμα στα κανάλια Τ μωρού πάλι....ουφ οποιαδήποτε προταση ευπρόσδεκτη....δε θέλω ν σταματησω τν θηλασμό απλά κουράστηκα τόσο μ αυτό τ θέμα..

 

 

Ρια αυτη η μαια που σου ειχα στειλει ειναι κ συμβουλος θηλασμού 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ρια αυτη η μαια που σου ειχα στειλει ειναι κ συμβουλος θηλασμού 

Αλήθεια??? Τι καλά θα τη καλέσω γιατι τέντωσα με αυτο τ θέμα μεχρι κ μικτή σκέφτομαι ν κανω...ν παρω μια ανάσα....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vaso_mpempis said:

Βοηθάει πολύ να έχεις μια ρουτίνα και να την ακολουθείς για λίγο καιρό. Ειδικά για τον βραδινό ύπνο  το παιχνίδι-ασκήσεις-μπανάκι- ύπνος σε μας έχει επιτύχει πλέον κοιμάται περίπου 20:00 με 8:00 ξυπνάει τρώει και συνεχίζει. 

Να ρωτήσω κάνει που βυζαινει δάχτυλο; πλέον το κάνει καθημερινά. 

Δεν έχουμε κάτσει σπίτι ομολογουμένως να  μπούμε σε ρουτίνα. Γυρνάμε από το εξοχικό στο σπίτι και τώρα είμαι στα πεθερικά και δεν βοηθάει η συνεχόμενη αλλαγή περιβάλλοντος.Το μπάνιο του το κάνω πρωί γιατί το βράδυ τον ξυπνάει πλέον και ο σύζυγος που ήθελα να είναι το δικό τους κομμάτι γυρνάει πολύ αργά...

Δάχτυλο μην ρωτας εμένα γιατί θα ξανασκοτωθουμε εδώ μέσα. Εγω δεν τον αφήνω παρότι το προσπαθεί αλλά είναι προσωπική επιλογή και τα δύο έχουν υπέρ κ κατά.

9 hours ago, demmikot said:

Σύμβουλο ύπνου;; :shock: OMG

Τι άλλο θα βγει..??

βέβαια τώρα που το είπες θα επικοινωνήσω και εγώ μαζί τους.. χαχαχαχα .. 

Είχα μείνει ευχαριστημένη με τα μαθήματα πριν τον τοκετό από το κέντρο οπότε ήταν ωραία φάση και δωρεάν απολύτως!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Kpp83 είπε:

Δεν έχουμε κάτσει σπίτι ομολογουμένως να  μπούμε σε ρουτίνα. Γυρνάμε από το εξοχικό στο σπίτι και τώρα είμαι στα πεθερικά και δεν βοηθάει η συνεχόμενη αλλαγή περιβάλλοντος.Το μπάνιο του το κάνω πρωί γιατί το βράδυ τον ξυπνάει πλέον και ο σύζυγος που ήθελα να είναι το δικό τους κομμάτι γυρνάει πολύ αργά...

Δάχτυλο μην ρωτας εμένα γιατί θα ξανασκοτωθουμε εδώ μέσα. Εγω δεν τον αφήνω παρότι το προσπαθεί αλλά είναι προσωπική επιλογή και τα δύο έχουν υπέρ κ κατά.

Είχα μείνει ευχαριστημένη με τα μαθήματα πριν τον τοκετό από το κέντρο οπότε ήταν ωραία φάση και δωρεάν απολύτως!

Προσπάθησε να είσαι ψιλοσυνεπης με τις ώρες όπου κι αν είστε μήπως  βοηθήσει. 

Θα πρότεινα να τον βάζεις για ύπνο τις σωστές ώρες και θα συνηθίσει πιστεύω μπορεί να τον πάρει πολλη

ώρα μεχρι να αποκοιμηθεί στην αρχή αλλα θα το βρει

Εγώ ακόμα κάποιες φορές κάνω τελετουργικό που τον πιάνει αϋπνία  (ευτυχώς σπάνια). Σκοτάδι, θηλασμό, νανούρισμα ε το πολύ σε μισή ώρα τέζα. Μετά όπου κι αν είστε θα κοιμηθεί άμα μάθει.

Κορίτσια έχω πόνους περιόδου από το πρωί και τώρα το βράδυ πιο έντονα.. τι λέτε να είναι; αιμα δεν έχω δει από το τέλος της λοχείας 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι σε άλμα. Από το πρωί ή κοιμάται ή θέλει στήθος και αλλιως κλαίει σπαρακτικά.

Πυρετό δεν έχει, τα κακά του είναι τα συνηθισμένα από νεογέννητο έχει να υπάρξει έτσι...

Ίσως να είναι τα δοντάκια; Δεν ξέρω έχω απελπιστεί σήμερα.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2019 at 11:54 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Έτρωγα ταχινι αλλα μετα διαπίστωσα πως εχει σογια κ πηρα αλλο ταχινι π δεν ειχε σογια....δεν ξέρω τον εχει πιασει τελευταια εδω κ μια εβδομαδα ενα παραλήρημα δεν κοιμάται πανω απο μισαωρο καθε 1 ωρα ξυπνάει μες τη νύχτα πολυ ανήσυχος....κ στα πιο πολλα γευματα ειναι φουλ ανήσυχος τινάζει ποδια κ κανει κακα παραλληλα...κ κλαιει ειλικρινά  δεν ξερω απο τι μπορει να ναι να μη φτανει το γαλα??η πρωτη ατακα π μ λενε όλοι μ κατεβάζει κ τη ψυχολογια κ νομιζω οντως πως δεν φτανει....η αλλεργια τον κανει να ποναει?βρε κορίτσια τα ματια του κοκκινα απο την νυστα αλλα δε λεει να κοιμηθεί...μηπως τα ουλα?? Εχει μονιμως τα χερια στο στομα κ πολλα πολλαα σαλια...

Δεν προλαβαινω να διαβασω οσοα γραφεισ αλλα βλεπω εχετε θεμα με αλλεργια..κ εμεισ ειχαμε..τα κοκκινα τα ματια παιζει να  ναι απο την αλλεργια..κ ναι τα μωρακια που εχπυν αλλετγια στο αγελαδινο πονανε..εχουν κολικουσ δυνατουσ..

Εμασ μασ παρακολουθ παιδογαστρεντερ κ θηλαζα αποκλεισυικα .κ εκανα αποχη.αν εχεισ καποια απορια ευζαριστωσ να βοηθησουμε..

Περαστικα στο μωρακι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Μάλλον είναι σε άλμα. Από το πρωί ή κοιμάται ή θέλει στήθος και αλλιως κλαίει σπαρακτικά.

Πυρετό δεν έχει, τα κακά του είναι τα συνηθισμένα από νεογέννητο έχει να υπάρξει έτσι...

Ίσως να είναι τα δοντάκια; Δεν ξέρω έχω απελπιστεί σήμερα.

Υπομονή!!!!!! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Μάλλον είναι σε άλμα. Από το πρωί ή κοιμάται ή θέλει στήθος και αλλιως κλαίει σπαρακτικά.

Πυρετό δεν έχει, τα κακά του είναι τα συνηθισμένα από νεογέννητο έχει να υπάρξει έτσι...

Ίσως να είναι τα δοντάκια; Δεν ξέρω έχω απελπιστεί σήμερα.

Βάζει χεράκια κια πράγματα στο στόμα; είναι λίγο περίεργη εβδομάδα και εμένα έτσι παράξενος είναι. Από εκεί που έπινε μπιμπερό τώρα το έκοψε και ενώ τον άφηνα για λίγο με την μητέρα μου χθες πήγα πρώτη μέρα στη δουλειά και έφυγα αρων αρων. Δεν μπορούσε να τον ηρεμήσει. Όλο στήθος θέλει. Περίεργος είναι πολύ. Ας κάνουμε λίγο υπομονή. Θα ηρεμήσουν ξανά τα μωράκια μας. Εγώ στεναχωριέμαι που πρέπει να λείπω κάποιες ώρες και δεν ξέρω αν θα κάθετε. Με το ζόρι θα κάθετε δλδ αλλά γιατί να αντιδράσει έτσι ξαφνικά. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα; 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Μάλλον είναι σε άλμα. Από το πρωί ή κοιμάται ή θέλει στήθος και αλλιως κλαίει σπαρακτικά.

Πυρετό δεν έχει, τα κακά του είναι τα συνηθισμένα από νεογέννητο έχει να υπάρξει έτσι...

Ίσως να είναι τα δοντάκια; Δεν ξέρω έχω απελπιστεί σήμερα.

Τι βδομάδα είναι?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2019 at 1:54 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Αλήθεια??? Τι καλά θα τη καλέσω γιατι τέντωσα με αυτο τ θέμα μεχρι κ μικτή σκέφτομαι ν κανω...ν παρω μια ανάσα....

Ρια μου καλησπέρα! Είστε καλύτερα;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...