Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Πήγαμε κ εμεις σε ποδογαστρ. Πράσινες κενώσεις σε χρωμα σελινου εχουμε με Βλεννη  ακομη αιμα ειδα μονο εκείνη τη μερα δεν ξανα ειδα..σόρρυ για τη καθυστερημένη απάντηση απλα εχουμε θεμα με το ίντερνετ αυτες τις μερες ...επισης στον αποκλειστικό θηλασμό το μέλι επιτρέπεται??? Γτ γραφει παμω πως σε μωρα ειναι για ανω απο 1 έτους...

Ναι αιμτακι δεν ξανα ειχαμε αλλα ειναι ανοιχτό πράσινο οι κενώσεις ακόμη 

Κ αλλεργια να ειναι μαλλον δεν ειναι τοσο σοβαρη..εμεισ ειχαμε αρκετο αιμα..τεσπα..απλα να προσεχεισ να μην τρωσ πολλα γαλακτοκομικα μαζεμενα..η πολλα βαρια φαγητα..παντωσ οι πρασινεσ κενωσεισ λενε σχετιζονται κ με υπερπαραγωγη.

Για το μελι εννοουν οταν εισαγεισ στο μωρο την τροφη..κ οντωσ οι παιδιατροι λενε μετα το χρονο..εσυ μπορεισ να φασ..

Περαστικα σασ..σιγουρα δεν ειναι κατι σοβαρο..απλα.θελει λιγη προσοχη στη διατροφη..σε λιγουσ μηνεσ θα χει στρωσει εντελωσ το εντερακι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Κ αλλεργια να ειναι μαλλον δεν ειναι τοσο σοβαρη..εμεισ ειχαμε αρκετο αιμα..τεσπα..απλα να προσεχεισ να μην τρωσ πολλα γαλακτοκομικα μαζεμενα..η πολλα βαρια φαγητα..παντωσ οι πρασινεσ κενωσεισ λενε σχετιζονται κ με υπερπαραγωγη.

Για το μελι εννοουν οταν εισαγεισ στο μωρο την τροφη..κ οντωσ οι παιδιατροι λενε μετα το χρονο..εσυ μπορεισ να φασ..

Περαστικα σασ..σιγουρα δεν ειναι κατι σοβαρο..απλα.θελει λιγη προσοχη στη διατροφη..σε λιγουσ μηνεσ θα χει στρωσει εντελωσ το εντερακι..

Ναι ο παοδογαστρ. μας εδειξε φωτογραφίες με πάνες γεμάτο αίμα κ μας ειπε αυτο ειναι πιο σοβαρό απ οτι το δικο μας...δε ξερω ισως ν ναι κ υπερπαραγωγη γτ το στήθος μερικές φορές είναι πολύ σκληρό γεμάτο κ ίσως οφειλεται κ σ αυτό έχεις δίκιο...άρα μπορώ να φάω αφοβα μελι Ε? Πάλι καλά!!Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση  :*

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι ο παοδογαστρ. μας εδειξε φωτογραφίες με πάνες γεμάτο αίμα κ μας ειπε αυτο ειναι πιο σοβαρό απ οτι το δικο μας...δε ξερω ισως ν ναι κ υπερπαραγωγη γτ το στήθος μερικές φορές είναι πολύ σκληρό γεμάτο κ ίσως οφειλεται κ σ αυτό έχεις δίκιο...άρα μπορώ να φάω αφοβα μελι Ε? Πάλι καλά!!Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση  :*

Μέλι κι εγώ τρώω κανονικά. Ρώτησα και εγώ την παιδίατρο πάντως γιατί είδα δυο φορές βλεννα πράσινη και μου είπε ότι το πρασινο χρώμα και η βλεννα δεν είναι κακο στον αποκλειστικό θηλασμό, συμβαίνει πολύ συχνά  ειναι φυσιολογικό  και από μόνα τους δεν είναι ένδειξη αλλεργίας τώρα τι να πω εύχομαι να μην ξαναδείς αιμα και να μην ήταν τίποτα. Κλαιει; έχει ηρεμήσει καθόλου;

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μέλι κι εγώ τρώω κανονικά. Ρώτησα και εγώ την παιδίατρο πάντως γιατί είδα δυο φορές βλεννα πράσινη και μου είπε ότι το πρασινο χρώμα και η βλεννα δεν είναι κακο στον αποκλειστικό θηλασμό, συμβαίνει πολύ συχνά  ειναι φυσιολογικό  και από μόνα τους δεν είναι ένδειξη αλλεργίας τώρα τι να πω εύχομαι να μην ξαναδείς αιμα και να μην ήταν τίποτα. Κλαιει; έχει ηρεμήσει καθόλου;

Συμφωνω απολυτα πωσ οι βλεννεσ κ το πρασινο δεν ειναι ενδειξη αλλεργιασ..

Την παραγωγη σου νπορεισ να την ρυθμισεισ..δεν ειχα ποτε..αλλα υπαρχουβ σιγουρα φυναικεσ που να ξερουν να σου πουν πωσ..

Για ανοιξε ενα θεμα μηοωσ κ βοηθηθεισ..

Just now, Anna17 είπε:

Και εμένα για το πρασινο χρώμα δεν ασχολείτε ούτε ο γαστρεντερολογος ούτε ο παιδίατρος. Έχει κάνει καμία το εμβόλιο του πνευμονιοκοκκου; αν ναι πως πήγε; 

Με αφορμη αυτο για το εμβολιο.. @Ria@90μηπωσ κανατε προσφατα του ροταρροιου??? Τκ ποσιμο ?Γιατι ειναι πολυ βαρυ..κ γενικα τα εμβομια μπορει να κανουν πανεσ με αιμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

Και εμένα για το πρασινο χρώμα δεν ασχολείτε ούτε ο γαστρεντερολογος ούτε ο παιδίατρος. Έχει κάνει καμία το εμβόλιο του πνευμονιοκοκκου; αν ναι πως πήγε; 

Το κάναμε την Παρασκευή. Δεν είχαμε κανένα θέμα 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis ευχαριστώ. Έχουμε την Πέμπτη και μου είπαν κάποιες ότι κάνει σίγουρα πυρετό και ανησυχώ λιγάκι.

@Ria@90 αν θες να σε βοηθήσω με την υπερπαραγωγή στείλε μου. Είχα πρόβλημα από την πρώτη μέρα αλλά τα καταφέραμε και το ρύθμισαμε. 

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis ευχαριστώ. Έχουμε την Πέμπτη και μου είπαν κάποιες ότι κάνει σίγουρα πυρετό και ανησυχώ λιγάκι.

@Ria@90 αν θες να σε βοηθήσω με την υπερπαραγωγή στείλε μου. Είχα πρόβλημα από την πρώτη μέρα αλλά τα καταφέραμε και το ρύθμισαμε. 

Εμάς δεν μας έκανε τίποτα αλλα και να κάνει δεν κρατάει πολύ. Εύχομαι να τη γλιτώσετε κι εσείς! :wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Μέλι κι εγώ τρώω κανονικά. Ρώτησα και εγώ την παιδίατρο πάντως γιατί είδα δυο φορές βλεννα πράσινη και μου είπε ότι το πρασινο χρώμα και η βλεννα δεν είναι κακο στον αποκλειστικό θηλασμό, συμβαίνει πολύ συχνά  ειναι φυσιολογικό  και από μόνα τους δεν είναι ένδειξη αλλεργίας τώρα τι να πω εύχομαι να μην ξαναδείς αιμα και να μην ήταν τίποτα. Κλαιει; έχει ηρεμήσει καθόλου;

Έχει ηρεμήσει λιγάκι .. δεν έχω δει αίμα έκτοτε απλά έχουμε πααααρα πολλά σάλια πιπίλισμα χεριών κ γκρινια λόγω ουλων...

1 hour ago, Anna17 είπε:

Και εμένα για το πρασινο χρώμα δεν ασχολείτε ούτε ο γαστρεντερολογος ούτε ο παιδίατρος. Έχει κάνει καμία το εμβόλιο του πνευμονιοκοκκου; αν ναι πως πήγε; 

Όχι δεν κάναμε ακόμη..Μπορεί να μαι υπερβολικη μωρέ με τις κενώσεις  θέλω να δω τι θα μ πουν όταν πάω παιδιαττρο για να εισάγω πάλι μερικές τροφές διότι σκοπεύω μέχρι 6ο να θηλάζω αποκλειστικά ....

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis ευχαριστώ. Έχουμε την Πέμπτη και μου είπαν κάποιες ότι κάνει σίγουρα πυρετό και ανησυχώ λιγάκι.

@Ria@90 αν θες να σε βοηθήσω με την υπερπαραγωγή στείλε μου. Είχα πρόβλημα από την πρώτη μέρα αλλά τα καταφέραμε και το ρύθμισαμε. 

Ναι αγάπη αν θες στείλε μου μνμ να μ πεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Anna17 said:

@vaso_mpempis ευχαριστώ. Έχουμε την Πέμπτη και μου είπαν κάποιες ότι κάνει σίγουρα πυρετό και ανησυχώ λιγάκι.

@Ria@90 αν θες να σε βοηθήσω με την υπερπαραγωγή στείλε μου. Είχα πρόβλημα από την πρώτη μέρα αλλά τα καταφέραμε και το ρύθμισαμε. 

Μην κανονίσεις έξοδο για καλό και για κακό γιατί εμείς την πατήσαμε... Και πυρετό 38 και οίδημα δυστυχώς ενω το πρωτο ηταν παιχνιδάκι γιατι κοιμόταν υου καλου καιρού! Της γαστρεντερίτιδας το έχουμε αναβάλει λόγω του θέματος με τις υδαρές κενώσεις...


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kpp83 είπε:

Μην κανονίσεις έξοδο για καλό και για κακό γιατί εμείς την πατήσαμε... Και πυρετό 38 και οίδημα δυστυχώς ενω το πρωτο ηταν παιχνιδάκι γιατι κοιμόταν υου καλου καιρού! Της γαστρεντερίτιδας το έχουμε αναβάλει λόγω του θέματος με τις υδαρές κενώσεις...

Καλά εννοείται. Οιδημα που σε όλο του το σώμα η τοπικά στην ένεση; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anna17 είπε:

Για να δούμε τι θα κάνουμε εμείς.

Ποιο Θερμόμετρο έχετε; 

Μακάρι να την γλιτώσετε!!! Εγώ του βάζω το ψηφιακό που είχα στη μασχαλιτσα του κανονικα.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...