Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αλλά εσείς πιπίλα παίρνετε?εμένα δεν έχει μάθει καθόλου κ απλά τα μασάει δεν τα πιπιλαει...θα το δοκιμάσουμε να τον πιάσουμε στον ύπνο τώρα περιμένουμε να ξυπνήσει...

Κι εμείς δεν έχουμε πάρει πιπίλα αλλά του διναμε μητρικό με μπιμπερό κάποιες φορές. Τώρα δεν ξέρω τι τον έπιασε και κάνει νούμερα αλλά θα επιμείνω 

Γιατί δεν του δίνεις μητρικό;

 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 πως πήγε?

Έβαλα κ μητρικό αλλά αρνείται κλαίει...μόνο στο τέλος λίγο σταμάτησε κ το είχε στο στόμα κ ήπιε λίγο...θα επιμείνω όσο μπορώ να πάρει μπιμπερο δε γίνεται....κ είναι καθαρά δικό μας φταίξιμο π δεν του το μάθαμε από πιο νωρίς...τώρα τα λουζομστε... οποιαδήποτε συμβουλη Κορίτσια θα με βοηθούσε πολυυυυ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Έβαλα κ μητρικό αλλά αρνείται κλαίει...μόνο στο τέλος λίγο σταμάτησε κ το είχε στο στόμα κ ήπιε λίγο...θα επιμείνω όσο μπορώ να πάρει μπιμπερο δε γίνεται....κ είναι καθαρά δικό μας φταίξιμο π δεν του το μάθαμε από πιο νωρίς...τώρα τα λουζομστε... οποιαδήποτε συμβουλη Κορίτσια θα με βοηθούσε πολυυυυ

Ναι ναι να επιμεινεις!

Εμεις τα καταφεραμε του διναμε καθε μερα με την τέταρτη το πήρε και βράδυ και σήμερα το πρωί. Βοήθησε πολύ ότι δεν τον είχα για ώρα κοντά μου. Τον κράτησε ο άντρας μου ένα δίωρο και αμέσως μετά το ήπιε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 δοκίμασε και άλλα μπιμπερό

Μην μένεις σε ένα στυλ. Επίσης μην θηλάζεις πριν ώστε να μην είναι χορτάτος. Αλλά μην επιμένεις πολύ γιατί στην ηλικία τους το αναγνωρίζουν το μπιμπερό και θα το μισήσει. Εγώ παλεύω να πιει το υποαλλεργικο αλλά έχει πιει τόσο μητρικο που το άλλο το άνοστο δεν θέλει να το βλέπει. Λάθος μου και εμένα που δεν του το έδινα μικρότερος να συνηθίσει. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

@Ria@90 δοκίμασε και άλλα μπιμπερό

Μην μένεις σε ένα στυλ. Επίσης μην θηλάζεις πριν ώστε να μην είναι χορτάτος. Αλλά μην επιμένεις πολύ γιατί στην ηλικία τους το αναγνωρίζουν το μπιμπερό και θα το μισήσει. Εγώ παλεύω να πιει το υποαλλεργικο αλλά έχει πιει τόσο μητρικο που το άλλο το άνοστο δεν θέλει να το βλέπει. Λάθος μου και εμένα που δεν του το έδινα μικρότερος να συνηθίσει. 

Το δικο σου το πινει με μπιμπερο?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα ηπιε απο μπιμπερό  με πολλη επιμονή κ στον υπνο ψιλο ξυπνιος εβγαλα απ το στηθοςκ κ εχωσα γρήγορα το μπιμπερό... αλλα μονο μητρικό το αλλο ξεσηκώνει ολη τη πολυκατοικία....υποαλλεργικο πρεπει να τ μαθω κ εγω σιγα σιγα αλλα δεν το θελει με τπτ...καλα λεει η παιδίατρος μ ειναι απαίσια η γευση του κ αμφεβαλλε απ την αρχη πως θα το δεχτει....

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ναι ναι να επιμεινεις!

Εμεις τα καταφεραμε του διναμε καθε μερα με την τέταρτη το πήρε και βράδυ και σήμερα το πρωί. Βοήθησε πολύ ότι δεν τον είχα για ώρα κοντά μου. Τον κράτησε ο άντρας μου ένα δίωρο και αμέσως μετά το ήπιε.

Δοκιμάσαμε να κανουμε αυτο π ειπες...αλλα πληρης αποτυχια ο αντρας μ πιο πολυ τον ξυπνούσε παρα τον ξεγελουσε για να φαει γελουσα.μονη μ στο σαλονι...χαχα...εγω εβγαλα το φιδι απ τη τρυπα...Χαχα μακαρι να συνεχισει να το παιρνει λιγο να πάρουμε μια ανασα κ να μπορέσουμε να τον αφησουμε αν χρειαστεί οπως το σαββατο π εχουμε γαμο..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ria@90 said:

Έβαλα κ μητρικό αλλά αρνείται κλαίει...μόνο στο τέλος λίγο σταμάτησε κ το είχε στο στόμα κ ήπιε λίγο...θα επιμείνω όσο μπορώ να πάρει μπιμπερο δε γίνεται....κ είναι καθαρά δικό μας φταίξιμο π δεν του το μάθαμε από πιο νωρίς...τώρα τα λουζομστε... οποιαδήποτε συμβουλη Κορίτσια θα με βοηθούσε πολυυυυ

Κάνεις αποχή από τα γαλακτοκομικά για αυτό το υποαλλεργικο;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια τελικα ηπιε απο μπιμπερό  με πολλη επιμονή κ στον υπνο ψιλο ξυπνιος εβγαλα απ το στηθοςκ κ εχωσα γρήγορα το μπιμπερό... αλλα μονο μητρικό το αλλο ξεσηκώνει ολη τη πολυκατοικία....υποαλλεργικο πρεπει να τ μαθω κ εγω σιγα σιγα αλλα δεν το θελει με τπτ...καλα λεει η παιδίατρος μ ειναι απαίσια η γευση του κ αμφεβαλλε απ την αρχη πως θα το δεχτει....

Δοκιμάσαμε να κανουμε αυτο π ειπες...αλλα πληρης αποτυχια ο αντρας μ πιο πολυ τον ξυπνούσε παρα τον ξεγελουσε για να φαει γελουσα.μονη μ στο σαλονι...χαχα...εγω εβγαλα το φιδι απ τη τρυπα...Χαχα μακαρι να συνεχισει να το παιρνει λιγο να πάρουμε μια ανασα κ να μπορέσουμε να τον αφησουμε αν χρειαστεί οπως το σαββατο π εχουμε γαμο..

Λόγικα μπορείς να αναμίξεις το γάλα το υποαλλεργικό με το μητρικό μέσα στο μπιμπερό. Ίσως έτσι στο πιεί. Ρώτα τη γιατρό σου. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Το καταβροχθιζει δεν το πίνει απλά. :-D

Χαχαχα, αυτο που εγραψε η smile απο πανω. Μπορεις να αντλεις λιγο δικο σου και να το αναμιξεις με ξενο. Στην αρχη θα ειναι περισσοτερο το δικο σου και πολυ λιγο το ξενο. Οταν το πιει, θα βαζεις περισσοτερο ξενο και λιγοτερο δικο σου. Ετσι ισως σιγα σιγα συνηθισει στη γευση του υποαλλεργικου και αρχισει κ το πινει.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχα, αυτο που εγραψε η smile απο πανω. Μπορεις να αντλεις λιγο δικο σου και να το αναμιξεις με ξενο. Στην αρχη θα ειναι περισσοτερο το δικο σου και πολυ λιγο το ξενο. Οταν το πιει, θα βαζεις περισσοτερο ξενο και λιγοτερο δικο σου. Ετσι ισως σιγα σιγα συνηθισει στη γευση του υποαλλεργικου και αρχισει κ το πινει.

Ακριβώς!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια τελικα ηπιε απο μπιμπερό  με πολλη επιμονή κ στον υπνο ψιλο ξυπνιος εβγαλα απ το στηθοςκ κ εχωσα γρήγορα το μπιμπερό... αλλα μονο μητρικό το αλλο ξεσηκώνει ολη τη πολυκατοικία....υποαλλεργικο πρεπει να τ μαθω κ εγω σιγα σιγα αλλα δεν το θελει με τπτ...καλα λεει η παιδίατρος μ ειναι απαίσια η γευση του κ αμφεβαλλε απ την αρχη πως θα το δεχτει....

Δοκιμάσαμε να κανουμε αυτο π ειπες...αλλα πληρης αποτυχια ο αντρας μ πιο πολυ τον ξυπνούσε παρα τον ξεγελουσε για να φαει γελουσα.μονη μ στο σαλονι...χαχα...εγω εβγαλα το φιδι απ τη τρυπα...Χαχα μακαρι να συνεχισει να το παιρνει λιγο να πάρουμε μια ανασα κ να μπορέσουμε να τον αφησουμε αν χρειαστεί οπως το σαββατο π εχουμε γαμο..

Καλημέρα! Εννοείς ότι του το έδωσες εσύ; Απο μας μου έχουν πει οτι δεν το παίρνουν γιατι μας μοιρίζουν, αν προσπαθούσες εσυ ισως γι αυτο δεν το επινε!

Αντε μια χαρα θα τα περασετε στον γαμο μην ανησυχεις το μωρο θα πεινασει και θα φαει!!! Ειδικα αν εχει γαλα μανουλας :wub:

Κι εμενα του εδωσε ο αντρας μου παλι σημερα το πρωι (και κοιμηθηκααααααααααα !!!!!!) και μια χαρα το ηπιε! Μια δυο τρεις δεν θα περασει στους μπομπιρες 8):P:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα! Εννοείς ότι του το έδωσες εσύ; Απο μας μου έχουν πει οτι δεν το παίρνουν γιατι μας μοιρίζουν, αν προσπαθούσες εσυ ισως γι αυτο δεν το επινε!

Αντε μια χαρα θα τα περασετε στον γαμο μην ανησυχεις το μωρο θα πεινασει και θα φαει!!! Ειδικα αν εχει γαλα μανουλας :wub:

Κι εμενα του εδωσε ο αντρας μου παλι σημερα το πρωι (και κοιμηθηκααααααααααα !!!!!!) και μια χαρα το ηπιε! Μια δυο τρεις δεν θα περασει στους μπομπιρες 8):P:lol:

Οχι απ αυτόν δεν το πηρε του το εδωσα εγω τπυ μικρού καθως τον ταιζα με στηθος ...εβγαλα στηθος κ εβαλα μπιμπερο κ το επιασε για έναν περίεργο λόγο.....αχχχ εγω ανελαβα αυτη τη νύχτα τωρα σειρα του χαχα για να κοιμηθώ ...λοιπόν εειδη υα λειψβ αυριο κ υα άντλησω μεχρι να παρω τη γιατρό  πως το βαζω στο ψυγειο για ποση ωρα πως ζεσταίνεται κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Οχι απ αυτόν δεν το πηρε του το εδωσα εγω τπυ μικρού καθως τον ταιζα με στηθος ...εβγαλα στηθος κ εβαλα μπιμπερο κ το επιασε για έναν περίεργο λόγο.....αχχχ εγω ανελαβα αυτη τη νύχτα τωρα σειρα του χαχα για να κοιμηθώ ...λοιπόν εειδη υα λειψβ αυριο κ υα άντλησω μεχρι να παρω τη γιατρό  πως το βαζω στο ψυγειο για ποση ωρα πως ζεσταίνεται κλπ...

Οταν το αντλήσεις βάλτο απευθείας ψυγείο (αν έχεις ειδικά σακουλάκια καλύτερα που κλείνουν καλα). Διατηρείται 3 μέρες (Εγώ δεν το αφήνω πάνω από 2). Όταν θα είναι να το δώσεις βαλτο σε μπιμπερο (γυαλινο ιδανικά ) ζεστανε λίγο νερό σε ένα μπρίκι, τράβηξε το από τη φωτιά και βύθισε το μπιμπερό μεσα.

Αν έχεις περισσότερα από ένα σακουλάκια τα ρίχνεις αφοβα απλά πρέπει να είναι στο ψυγείο όλα το ίδιο παγωμένα.

Μην το βάλεις όταν είναι πάνω στη φωτιά.

Ρίξε μερικές σταγόνες στο χέρι σου για να δεις αν είναι οκ(Εγώ το τσεκαρω στην εσωτερική πλευρά του καρπού). Σκέψου ότι πρέπει να είναι σε θερμοκρασία σώματος οχι πιο ζεστο. Δεν κάνει να το ξαναπαγωσεις ξέρω. Ότι δεν φάει το πετάμε.

 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...