Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Οταν το αντλήσεις βάλτο απευθείας ψυγείο (αν έχεις ειδικά σακουλάκια καλύτερα που κλείνουν καλα). Διατηρείται 3 μέρες (Εγώ δεν το αφήνω πάνω από 2). Όταν θα είναι να το δώσεις βαλτο σε μπιμπερο (γυαλινο ιδανικά ) ζεστανε λίγο νερό σε ένα μπρίκι, τράβηξε το από τη φωτιά και βύθισε το μπιμπερό μεσα.

Αν έχεις περισσότερα από ένα σακουλάκια τα ρίχνεις αφοβα απλά πρέπει να είναι στο ψυγείο όλα το ίδιο παγωμένα.

Μην το βάλεις όταν είναι πάνω στη φωτιά.

Ρίξε μερικές σταγόνες στο χέρι σου για να δεις αν είναι οκ(Εγώ το τσεκαρω στην εσωτερική πλευρά του καρπού). Σκέψου ότι πρέπει να είναι σε θερμοκρασία σώματος οχι πιο ζεστο. Δεν κάνει να το ξαναπαγωσεις ξέρω. Ότι δεν φάει το πετάμε.

 

Χίλια ευχαριστώ κοριτσαρα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Ria@90 πως πήγε χτες τελικα;

Πώς είστε γενικά; Εμένα ο μπέμπης δεν θέλει την πιπίλα ξαφνικά :( Έχει τύχει σε καμμιά άλλη. Ειναι πρόβλημα γιατί δεν θέλω να ξαναρχίσει βραδινό θηλασμό...


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Ria@90 πως πήγε χτες τελικα;

Πώς είστε γενικά; Εμένα ο μπέμπης δεν θέλει την πιπίλα ξαφνικά :( Έχει τύχει σε καμμιά άλλη. Ειναι πρόβλημα γιατί δεν θέλω να ξαναρχίσει βραδινό θηλασμό...

Καλυτερα απ οσο νομιζα λειψαμε στό μυστήριο γυρω στις 3 ωρες.. ο μικρος κοιμοταν μεχρι να γυρίσουμε τον ξυπνήσαμε τον καναμε μπανιο κ τον τάισά..  μετα τον κοιμησε η πεθερα μ..κ εμεις φυγαμε σφαίρα για τη δεξίωση...ο μικρος μολις γυρισαμε παλι κοιμοταν και ετσι δεν χρειαστηκε να φαει απο μπιμπερό..βεβαια εγω ειχα γαλα στο ψυγειο για παν ενδεχόμενο...την νύχτα κοιμαται εσενα με πιπιλα? Γενικα εχω μια απορια ποσες ωρες σας κοιμούνται μεσα στη νυχτα οσες θηλαζετε αποκλειστικά?? Εμενα εχει στάνταρ ωραριό κοιμαται γυρω στις 7 η 8 ξυπνάει 12 η 1 κ μετα μεχρι το πρωι ξυπνά ανα 2 ωρο η μιαμιση για να φαει....άυτο το 2 ωρο κ μιαμιση βρα μεσα στη νυχτα με τσακιζει....αρχιζει κ ο αντρας μ αυριο δουλεια κ θα τα παίξω δε θα εχω οση βοηθεια ειχα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλυτερα απ οσο νομιζα λειψαμε στό μυστήριο γυρω στις 3 ωρες.. ο μικρος κοιμοταν μεχρι να γυρίσουμε τον ξυπνήσαμε τον καναμε μπανιο κ τον τάισά..  μετα τον κοιμησε η πεθερα μ..κ εμεις φυγαμε σφαίρα για τη δεξίωση...ο μικρος μολις γυρισαμε παλι κοιμοταν και ετσι δεν χρειαστηκε να φαει απο μπιμπερό..βεβαια εγω ειχα γαλα στο ψυγειο για παν ενδεχόμενο...την νύχτα κοιμαται εσενα με πιπιλα? Γενικα εχω μια απορια ποσες ωρες σας κοιμούνται μεσα στη νυχτα οσες θηλαζετε αποκλειστικά?? Εμενα εχει στάνταρ ωραριό κοιμαται γυρω στις 7 η 8 ξυπνάει 12 η 1 κ μετα μεχρι το πρωι ξυπνά ανα 2 ωρο η μιαμιση για να φαει....άυτο το 2 ωρο κ μιαμιση βρα μεσα στη νυχτα με τσακιζει....αρχιζει κ ο αντρας μ αυριο δουλεια κ θα τα παίξω δε θα εχω οση βοηθεια ειχα..

Περιμενε τη μαμα του ο καλουλης!!!!!

Κι εμένα περίπου 8 Κοιμάται ξυπνάει περίπου 1 και μετά άνα 3ωρο.

Εμένα βυζαινε δάχτυλο αλλά το έκοψε πριν 3 μέρες από μόνος του και γκρινιάζει οπότε σήμερα του έδωσα πιπίλα πρώτη φορά και την πήρε!!! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Περιμενε τη μαμα του ο καλουλης!!!!!

Κι εμένα περίπου 8 Κοιμάται ξυπνάει περίπου 1 και μετά άνα 3ωρο.

Εμένα βυζαινε δάχτυλο αλλά το έκοψε πριν 3 μέρες από μόνος του και γκρινιάζει οπότε σήμερα του έδωσα πιπίλα πρώτη φορά και την πήρε!!! 

Χθες το πρωι δωσαμε κ εμεις κ την πηρε αλλες μερες κ οχι ειναι με τις μερες του...ναι το κουτσουνι μου μας περίμενε το αγορακι μου!!!!τελευταια ρε κοριτσια εχω ξεμεινει απο ενέργεια κ απο ψυχολογία..παρ ολο π περασαμε ωραια χθες σμρ μια αδιαθεσία καπως πεσμένη ψυχολογικά...δε ξερω τι μου φταίει .....εσεις μανουλες μ πως ειστε...λιγο νέκρα τεκευταια δεν βλεπω πολλα ποστ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Ria@90 είπε:

Χθες το πρωι δωσαμε κ εμεις κ την πηρε αλλες μερες κ οχι ειναι με τις μερες του...ναι το κουτσουνι μου μας περίμενε το αγορακι μου!!!!τελευταια ρε κοριτσια εχω ξεμεινει απο ενέργεια κ απο ψυχολογία..παρ ολο π περασαμε ωραια χθες σμρ μια αδιαθεσία καπως πεσμένη ψυχολογικά...δε ξερω τι μου φταίει .....εσεις μανουλες μ πως ειστε...λιγο νέκρα τεκευταια δεν βλεπω πολλα ποστ..

Απο την κούραση θα είναι αγαπη κι εγω το παθαίνω!!! Κοίτα το μωράκι σου και θα χαμογελάσεις αμέσως :wub:

Ναι δεν έχει κίνηση στο φόρουμ πχια


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Απο την κούραση θα είναι αγαπη κι εγω το παθαίνω!!! Κοίτα το μωράκι σου και θα χαμογελάσεις αμέσως :wub:

Ναι δεν έχει κίνηση στο φόρουμ πχια

Οντως δεν πολυ γραφουμε πια καλε τι παθαμε??εγω απτην κουραση κοριτσια παθαινω κενα μνημης,ψυχολογια πολλα σκαμπανευασματα νευρα φουλ ευτυχως δν εχω τα κλάματα που χα στις αρχες!!επισης οι μονες βολτες μονη μου ειναι στο σουπερ μαρκετ κ μια φορα που πηγα σε αισθητικο να βγαλω το φρυδι μου η χαρα μου δεν περιγραφοταν!με το μωρο παμε περπατημα συνηθως κ σε συγκεκριμενα μερη που ειναι πλακοστρωτα κ νανουριζεται δεν ξυπνα ουτε με σφαιρες χτες τον πηγαμε σε ισιο δαπεδο κ δν κοιμηθηκε σχεδον καθολου κ μια φορα πηγαμε στα τζαμπο!πνιγομαι πολυ στο σπιτι ωρες ωρες δν μουρμουραω αλλα τα κανω ολα μονη μου μωρο μαγειρεμα δουλειες σπιτιου κ καπου παιζουν τα νευρα μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2019 at 8:21 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Σας γράφω πλέον από το σπίτι βγήκαμε την Παρασκευή χωρίς οξυγόνο απλά προληπτικά έχουμε όλο τον εξοπλισμό στο σπίτι κ κάθε δυο ώρες μετραμε το οξυγόνο την ημερα κ το βραδυ εχουμε μονιμα το οξυμετρο επάνω για ασφάλεια 10 μήνες 315 μέρες για την ακρίβεια αλλά τα καταφέραμε. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για την συμπαράσταση κ το ενδιαφέρον που δείξατε ειλικρινά κάποιες φορές ήσασταν το στήριγμα μου με σηκωσατε πολλές φορές όταν έπεσα κ λυγιζα να έχετε όλοι υγεία κ τα παιδάκια μας πρώτα από όλα κ όλα τα άλλα λύνονται. Μαζεύουμε πλέον τα κομμάτια μας κλεινουμε τις πληγές μας κ προχωράμε έχουμε δρόμο ακόμα αλλά τα δύσκολα πέρασαν. 

Αχ μπραβο βασω μου και σε εσενα και στο κοριτσακι σου το δυνατό !να χαρείτε η μια την αλλη με πολλες αγκαλίτσες!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ria@90 said:

Καλυτερα απ οσο νομιζα λειψαμε στό μυστήριο γυρω στις 3 ωρες.. ο μικρος κοιμοταν μεχρι να γυρίσουμε τον ξυπνήσαμε τον καναμε μπανιο κ τον τάισά..  μετα τον κοιμησε η πεθερα μ..κ εμεις φυγαμε σφαίρα για τη δεξίωση...ο μικρος μολις γυρισαμε παλι κοιμοταν και ετσι δεν χρειαστηκε να φαει απο μπιμπερό..βεβαια εγω ειχα γαλα στο ψυγειο για παν ενδεχόμενο...την νύχτα κοιμαται εσενα με πιπιλα? Γενικα εχω μια απορια ποσες ωρες σας κοιμούνται μεσα στη νυχτα οσες θηλαζετε αποκλειστικά?? Εμενα εχει στάνταρ ωραριό κοιμαται γυρω στις 7 η 8 ξυπνάει 12 η 1 κ μετα μεχρι το πρωι ξυπνά ανα 2 ωρο η μιαμιση για να φαει....άυτο το 2 ωρο κ μιαμιση βρα μεσα στη νυχτα με τσακιζει....αρχιζει κ ο αντρας μ αυριο δουλεια κ θα τα παίξω δε θα εχω οση βοηθεια ειχα..

Εμένα κάνει τον τελευταίο θηλασμό στις 21.00 κ παλεύω να κοιμηθεί μετά. Ειναι νυχτοπουλι το παιδί μου. Πριν τις 5.00 το πρωί αν ξυπνήσει δεν έχει φαγητό αντε 4.00 αν είμαι πολύ κουρασμένη και θέλω να ξανακοιμηθει αμέσως. Μέχρι τώρα δεν ξυπναγε στο ενδιάμεσο παρά λίγες φορές κ ξανακοιμόταν εύκολα με πιπιλα. Τώρα ξυπνάει πιο πολύ και δεν ηρεμεί χωρίς να σηκωθούμε :( Για αυτό κ είμαι ξύπνια εφτά το πρωί. Και για αυτό ρωτάω αν έχετε δει διαφορά.... Ίσως να είναι τα δοντάκια ξέρω και γώ.....;;;

Κατά τα άλλα μέσα στην ημέρα τρωει ανά 3ωρο κ σπάνιο 2.5ωρο μετά το δεύτερο μήνα. Εγώ Ρια μου το πρόγραμμα το εκσνα με πιπιλα.

Όντως έχει πέσει νέκρα αφού σκεφτόμουν μήπως ο admin  ενώσει κανένα θέμα... 

4 hours ago, happysmile said:

Οντως δεν πολυ γραφουμε πια καλε τι παθαμε??εγω απτην κουραση κοριτσια παθαινω κενα μνημης,ψυχολογια πολλα σκαμπανευασματα νευρα φουλ ευτυχως δν εχω τα κλάματα που χα στις αρχες!!επισης οι μονες βολτες μονη μου ειναι στο σουπερ μαρκετ κ μια φορα που πηγα σε αισθητικο να βγαλω το φρυδι μου η χαρα μου δεν περιγραφοταν!με το μωρο παμε περπατημα συνηθως κ σε συγκεκριμενα μερη που ειναι πλακοστρωτα κ νανουριζεται δεν ξυπνα ουτε με σφαιρες χτες τον πηγαμε σε ισιο δαπεδο κ δν κοιμηθηκε σχεδον καθολου κ μια φορα πηγαμε στα τζαμπο!πνιγομαι πολυ στο σπιτι ωρες ωρες δν μουρμουραω αλλα τα κανω ολα μονη μου μωρο μαγειρεμα δουλειες σπιτιου κ καπου παιζουν τα νευρα μου!

Ο οδηγός όδευσης τυφλών είναι επίσης μια λύση αντι για πλακόστρωτο καθώς δίνει το απαραίτητο κούνημα B) Απο τότε που βγάλαμε το πορτ μπεμπέ κ είναι στο καρότσι που βλέπει έξω χαίρεται βόλτα. Έτσι γυρνάμε καθημερινά με τις ώρες τη γειτονιά. και ξεδινω απο την κλεισουρα πια. Δ

Δεν έχει περάσει άνθρωπος καλύτερα σε σούπερ μάρκετ πάντως απο τις νεες μανούλες!

Μόλις αποκοιμηθεί το 2ωρο για μεσημέρι κάνω δουλειές αλλά ομολογώ ότι για τα πολλα εχω γυναίκα καθε Παρασκευή. Αααα κ εμένα με βολεύει στα πιάτα πχ να τον φέρνω με το καρότσι στην κουζίνα κ να του μιλάω γιατί κάθεται μέχρι να τελειώσω. Στο μαγείρεμα φοβάμαι να το κάνω...

 

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Εμένα κάνει τον τελευταίο θηλασμό στις 21.00 κ παλεύω να κοιμηθεί μετά. Ειναι νυχτοπουλι το παιδί μου. Πριν τις 5.00 το πρωί αν ξυπνήσει δεν έχει φαγητό αντε 4.00 αν είμαι πολύ κουρασμένη και θέλω να ξανακοιμηθει αμέσως. Μέχρι τώρα δεν ξυπναγε στο ενδιάμεσο παρά λίγες φορές κ ξανακοιμόταν εύκολα με πιπιλα. Τώρα ξυπνάει πιο πολύ και δεν ηρεμεί χωρίς να σηκωθούμε :( Για αυτό κ είμαι ξύπνια εφτά το πρωί. Και για αυτό ρωτάω αν έχετε δει διαφορά.... Ίσως να είναι τα δοντάκια ξέρω και γώ.....;;;

Κατά τα άλλα μέσα στην ημέρα τρωει ανά 3ωρο κ σπάνιο 2.5ωρο μετά το δεύτερο μήνα. Εγώ Ρια μου το πρόγραμμα το εκσνα με πιπιλα.

Όντως έχει πέσει νέκρα αφού σκεφτόμουν μήπως ο admin  ενώσει κανένα θέμα... 

Ο οδηγός όδευσης τυφλών είναι επίσης μια λύση αντι για πλακόστρωτο καθώς δίνει το απαραίτητο κούνημα B) Απο τότε που βγάλαμε το πορτ μπεμπέ κ είναι στο καρότσι που βλέπει έξω χαίρεται βόλτα. Έτσι γυρνάμε καθημερινά με τις ώρες τη γειτονιά. και ξεδινω απο την κλεισουρα πια. Δ

Δεν έχει περάσει άνθρωπος καλύτερα σε σούπερ μάρκετ πάντως απο τις νεες μανούλες!

Μόλις αποκοιμηθεί το 2ωρο για μεσημέρι κάνω δουλειές αλλά ομολογώ ότι για τα πολλα εχω γυναίκα καθε Παρασκευή. Αααα κ εμένα με βολεύει στα πιάτα πχ να τον φέρνω με το καρότσι στην κουζίνα κ να του μιλάω γιατί κάθεται μέχρι να τελειώσω. Στο μαγείρεμα φοβάμαι να το κάνω...

 

ωχ πιπιλα αντι θηλασμου το βραδυ; Λες;;; Θα το δοκιμασω :twisted: χαχαχαχα

Εγώ απόψε θα βγω βόλτα με μια φίλη μου και θα τον αφήσω στον μπαμπά με γάλα! (Αν και πλέον κοιμάται στάνταρ ένα 5ωρο περίπου 8 με1). Δευτερη φορα που το τολμώ, ομολογώ με λιγότερο άγχος...

Καλησπέρα κόρες

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

ωχ πιπιλα αντι θηλασμου το βραδυ; Λες;;; Θα το δοκιμασω :twisted: χαχαχαχα

Εγώ απόψε θα βγω βόλτα με μια φίλη μου και θα τον αφήσω στον μπαμπά με γάλα! (Αν και πλέον κοιμάται στάνταρ ένα 5ωρο περίπου 8 με1). Δευτερη φορα που το τολμώ, ομολογώ με λιγότερο άγχος...

Καλησπέρα κόρες

Κι εμένα έπιασε το πιπίλα αντί μπουκάλι κι έχω σωθεί από τριών μηνών

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε? Ο μικρος σηερα τη νυχτα γυρισε εντελως μπρουμιτα κ κοιμήθηκε ετσι εγω τον αφησα ν κοιμάται ανασκελα κ τον βρήκα ν κοιμάται μπρουμιτα...έπαθα ενα σοκ...τ πρέπει ν κανω σε αυτή τη περίπτωση??Είναι επιφοβο για 3μιση μηνων μωρο η πλεον οχι??αυτο αφορά μωράκια πολυ νεογέννητα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε? Ο μικρος σηερα τη νυχτα γυρισε εντελως μπρουμιτα κ κοιμήθηκε ετσι εγω τον αφησα ν κοιμάται ανασκελα κ τον βρήκα ν κοιμάται μπρουμιτα...έπαθα ενα σοκ...τ πρέπει ν κανω σε αυτή τη περίπτωση??Είναι επιφοβο για 3μιση μηνων μωρο η πλεον οχι??αυτο αφορά μωράκια πολυ νεογέννητα?

Καλημέρα κορίτσια, από μπρούμυτα ανάσκελα μπορεί να γυρίσει? Αν όχι καλύτερα να τον ξανά γυρνάς ανάσκελα η τουλάχιστον να τον ελεγχεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, από μπρούμυτα ανάσκελα μπορεί να γυρίσει? Αν όχι καλύτερα να τον ξανά γυρνάς ανάσκελα η τουλάχιστον να τον ελεγχεις!

Οχι απο μπρουμιτα ανασκελα δεν μπορει ακομη....τον βρηκα να κοιμάται με το κεφαλακι στο πλαι βεβαια..λιγο με αγχωνει αυτο γιατι ετσι δεν θα πρεπει να κοιμάμαι ολη νυχτα κ να τον ελεγχω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...