Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis ρε συνάδελφε μέσα στο μυαλό μου είσαι.

@happysmile στους 4 μήνες άρχισε να χαλάει κ ο ύπνος του δικού μου μέχρι που να ξυπνάει 4 φορές και να μην ηρεμεί αν δεν σηκωθούμε να τον πάμε πάνω κάτω που δεν το ήθελε ούτε νεογέννητο. Εχθές λοιπόν μετά από πολύ διάβασμα ξεκίνησε εκπαίδευση. Τον ξυπναω απο το μεσημεριανό ύπνο Γτ κοιμάται 2.5+ ώρες και πλέον έχουμε κ πολύ συγκεκριμένη ρουτίνα (και πριν είχε αλλά με τα περα δώθε τα καλοκαιρινά δεν ηταν τόσο ξεκάθαρη). Χθες σταμάτησα και την αγκαλια/κούνημα για να αποκοιμηθεί όλες τις ώρες της ημέρας. Τον βαζω για ύπνο κ με το που γκρίνιαζει επέστρεφω για αγκαλίτσα μέσα στην κουνια, χάδια κ πιπιλα αλλά δεν τον σήκωνω. Κράτησε 1.5 ώρα το βράδυ αλλά είχε καιρό να κοιμηθεί τόσο βαθιά κ να ξυπνήσει τόσο χαρούμενος.

Θα συνεχίσουμε ευχηθείτε να πάει καλά.

Πω λες κ ακούω την ιστορια μας...νεογέννητο κ εμας ηταν πιο αγγελουδι...τωρα θελει ΜΟΝΟ αγκαλιά κ προσπαθω κ εγω να τπυ την κοψω...κανω αυτο π κανεις τον εχω στη κουνια κ παιζω μαζι τ καλα πιπιλα δε θα παρει ποτε το νιώθω...επισης με βοηθησε πολυ η χαλαρωτικη μουσική το βραδυ το βαζω σε χαμηλο ηχο ωστε να καταλαβει πως μολις το ακούει ειναι η ωρα τ ύπνου...κ ξεκίνησα να βαζω κ χαλαρωτικη μουσικη απο σήμερα το πρωι αλλα ειναι ειδικα για πρωι..ηταν πιο ηρεμος αλλα τον νύσταξε γκρινιαζε αλλα επειδή νυσταξε...ξύπνησε 7 κ συνήθως μετα επομενη φορα κοιμόταν 4 τ μεσημέρι...αλλα τον πηρε ο γλυκός ο ύπνος...Μήπως περνατε αλμα ανάπτυξης κ εσεις? Εμας η παιδίατρος μας ειπε πως περνάμε αλματα....τωρα βρε κοριτσια πεδευομαι να του μαθω το μπιμπερό...μμ ειπε μια μαια να του παρω ενα πολυχρωμο κ να του το δινω επι 10 ημερες να παίζει μ αυτό στα χερια...κ τη 10η μερα να βαλω λιγο μητρικό μεσα κ θα το πιει αλλιως με το ζορι θα το συχαθει..του το δινω το βαζει στο στομα αλλα δεν πιπιλίζει απλα παίζει ..ας ελπίσουμε σε λιγες μερες να το συνηθίσει....

8 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Γεια σου! Εγώ όταν τον είχε τσιμπήσει κουνούπι στο χέρι και ήθελα να βάλω κρέμα του εβαζα γάντι.

Περαστικά σας :wub:

Ευχαριστώ βασω μ ναι αντε να φυγει να ηρεμήσει το κεφαλι μ ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω εντέλει ποτέ είναι σε άλμα γιατί πρέπει να το μετράει κανείς υποτίθεται από την ΠΗΤ κ εμάς γεννήθηκε 1 μήνα νωρίτερα. Από την άλλη με παρατήρηση ούτε η διόρθωση τον πετυχαίνει οπότε απλά δεν ξέρω. 

Σωστή η ιδέα της μαίας.Να επιμένεις. Φίλη μου καλή δεν μπορεί να αποθηλασει με τίποτα γτ δεν παίρνει μπιμπερό.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis ρε συνάδελφε μέσα στο μυαλό μου είσαι.

@happysmile στους 4 μήνες άρχισε να χαλάει κ ο ύπνος του δικού μου μέχρι που να ξυπνάει 4 φορές και να μην ηρεμεί αν δεν σηκωθούμε να τον πάμε πάνω κάτω που δεν το ήθελε ούτε νεογέννητο. Εχθές λοιπόν μετά από πολύ διάβασμα ξεκίνησε εκπαίδευση. Τον ξυπναω απο το μεσημεριανό ύπνο Γτ κοιμάται 2.5+ ώρες και πλέον έχουμε κ πολύ συγκεκριμένη ρουτίνα (και πριν είχε αλλά με τα περα δώθε τα καλοκαιρινά δεν ηταν τόσο ξεκάθαρη). Χθες σταμάτησα και την αγκαλια/κούνημα για να αποκοιμηθεί όλες τις ώρες της ημέρας. Τον βαζω για ύπνο κ με το που γκρίνιαζει επέστρεφω για αγκαλίτσα μέσα στην κουνια, χάδια κ πιπιλα αλλά δεν τον σήκωνω. Κράτησε 1.5 ώρα το βράδυ αλλά είχε καιρό να κοιμηθεί τόσο βαθιά κ να ξυπνήσει τόσο χαρούμενος.

Θα συνεχίσουμε ευχηθείτε να πάει καλά.

Όλα καλά θα πάνε!!!! Φιλιά στον Κωνσταντίνο μας

Εγώ κορίτσια έχει τώρα μερικές μέρες που τον παίρνω μόνη μου με το αυτοκίνητο και πάμε βόλτες και πολύ έχω  χαρεί!!

Πήγαμε στο μολ σήμερα τα δύο μας 

Το είχα άγχος το Πως θα μετακινουμαι μόνη μου και θα τον εχω πισω στο καθίσματα του

Ειναι τόσο καλός.. . Καθόταν και κοιτούσε έξω από το παράθυρο, η μιλούσε στα παιχνίδια του η κοιμόταν.ουτε ίχνος γκρίνιας!! Είμαι τόσο χαρούμενη 

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει τώρα μερικές μέρες που ο Άρης πήρε την πιπίλα και τολμώ να πω ότι μια μεγάλη αγάπη γεννήθηκε. Σήμερα τη μισή μέρα ήθελε πιπίλα και το βράδυ για να κοιμηθεί. Να ανησυχώ;; Κατά τα αλλα ήσυχος και χαρούμενος όπως πριν.. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια έχει τώρα μερικές μέρες που ο Άρης πήρε την πιπίλα και τολμώ να πω ότι μια μεγάλη αγάπη γεννήθηκε. Σήμερα τη μισή μέρα ήθελε πιπίλα και το βράδυ για να κοιμηθεί. Να ανησυχώ;; Κατά τα αλλα ήσυχος και χαρούμενος όπως πριν.. 

Ν ανησυχεις;;Να λες δοξα το Θεο που πηρε πιπιλα..θα σε σωσει απο πολλη γκρινια..χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ν ανησυχεις;;Να λες δοξα το Θεο που πηρε πιπιλα..θα σε σωσει απο πολλη γκρινια..χαχαχα 

Λες; θα μαρτυρησω να την κόψω μετα;;;;!!!!! :lol:

@Kpp83 ήρθα στο club χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Λες; θα μαρτυρησω να την κόψω μετα;;;;!!!!! :lol:

@Kpp83 ήρθα στο club χαχαχαχαχα

Κοριτσι μ μονο χορο των ινδιανων δεν εχω χορεψει για να πιασει την πιπιλα κ τπτ τέσσερις αλλαξα περασαμε νια φαση τριων ημερων που την δεχοταν κ τωρα παλι τπτ αναγουλιαζει φουλ κ οταν παω να του την βαλω στο στομα παιρνει εκφραση αηδιας κ αν καταφερω να του την δωσω στο λεπτο την φτυνει!εχει μαθει το βυζι για πιπιλα μια που κανουμε μικτη διατροφη αλλα κ αυτο με τα φεγγαρια του!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Λες; θα μαρτυρησω να την κόψω μετα;;;;!!!!! :lol:

@Kpp83 ήρθα στο club χαχαχαχαχα

Βρε κατσε κι απολαυσε το κι ασε τα υπολοιπα για οταν ερθει η ωρα..η πιπιλα σωζει ζωες χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis Ξέρεις την αγάπη μου δεν περιγράφω άλλο!!! Εμείς πάμε γκολντεν χολ που είναι πιο ήσυχα. Έλα να πιούμε καφέ μια φορά. 

Κατά τα άλλα είμαι με 38 πυρετό και μάσκα μπας κ τη γλιτώσει ο μικρός. Ελπιζω ο θηλασμός να κάνει το θαυμα του γιατί με εχει τσακίσει η ίωση αυτή και δεν αντέχω να την περάσει κ αυτός...  

Πάντως είναι συγκινητικό πόσο Παναγία έχει κάτσει. Λες κ καταλαβαίνει

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis Ξέρεις την αγάπη μου δεν περιγράφω άλλο!!! Εμείς πάμε γκολντεν χολ που είναι πιο ήσυχα. Έλα να πιούμε καφέ μια φορά. 

Κατά τα άλλα είμαι με 38 πυρετό και μάσκα μπας κ τη γλιτώσει ο μικρός. Ελπιζω ο θηλασμός να κάνει το θαυμα του γιατί με εχει τσακίσει η ίωση αυτή και δεν αντέχω να την περάσει κ αυτός...  

Πάντως είναι συγκινητικό πόσο Παναγία έχει κάτσει. Λες κ καταλαβαίνει

Ωχ περαστικά!!!!!!! 

Καλημέρα :x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/10/2019 at 10:54 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια έχει τώρα μερικές μέρες που ο Άρης πήρε την πιπίλα και τολμώ να πω ότι μια μεγάλη αγάπη γεννήθηκε. Σήμερα τη μισή μέρα ήθελε πιπίλα και το βράδυ για να κοιμηθεί. Να ανησυχώ;; Κατά τα αλλα ήσυχος και χαρούμενος όπως πριν.. 

Όχι φυσικά πάρτυ να κάνεις. 

23 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Λες; θα μαρτυρησω να την κόψω μετα;;;;!!!!! :lol:

@Kpp83 ήρθα στο club χαχαχαχαχα

Και να μαρτυρησουμε θα τους την κόψουμε τωρα κάτσε κι απόλαυσε. Εμένα η πιπίλα με έσωσε κ κοιμάται σερί από τριών μηνών!!

12 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis Ξέρεις την αγάπη μου δεν περιγράφω άλλο!!! Εμείς πάμε γκολντεν χολ που είναι πιο ήσυχα. Έλα να πιούμε καφέ μια φορά. 

Κατά τα άλλα είμαι με 38 πυρετό και μάσκα μπας κ τη γλιτώσει ο μικρός. Ελπιζω ο θηλασμός να κάνει το θαυμα του γιατί με εχει τσακίσει η ίωση αυτή και δεν αντέχω να την περάσει κ αυτός...  

Πάντως είναι συγκινητικό πόσο Παναγία έχει κάτσει. Λες κ καταλαβαίνει

Περαστικά!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι φυσικά πάρτυ να κάνεις. 

Και να μαρτυρησουμε θα τους την κόψουμε τωρα κάτσε κι απόλαυσε. Εμένα η πιπίλα με έσωσε κ κοιμάται σερί από τριών μηνών!!

Περαστικά!!

Όταν λες σερί πόσες ώρες;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Όταν λες σερί πόσες ώρες;

Από δύο μηνων ξεκίνησε 6-7 ώρες κ σιγά σιγά το αύξανε. Τώρα κλεισμένους εννιά σήμερα κοιμάται 10-11 ώρες σερί. Απλά το βράδυ ίσως νιαουρισει λίγο για πιπιλα. Όταν ήταν εκεί τριών μηνών ξύπνησε κ αντί για γάλα της έβαλα πιπίλα κ αυτο ήταν δεν ξανά φάγαμε βράδυ. Ότι ξενύχτι μου χέι κάνει είναι λόγω δοντιών η άλματος. 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Kpp83 περαστικά μωρέ. Δράμα είναι να είσαι άρρωστη και να φοβάσαι και για το μωρό.

@Smile89 μακάρι να ήταν όλα τα μωράκια το ίδιο. Και εγώ δίνω πιπίλα αλλά μόλις απόκοιμηθεί για τα καλά την αφήνει και πέφτει και στις 2 ώρες ξυπνάει. Και πιπίλα να του δώσω την φτύνει γιατί θέλει να φάει. Μακάρι να είναι πάντα καλοβολο το μωράκι σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...