Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Συμφωνώ με τα άλατα αλλά από την άλλη τα μωράκια που δεν θηλάζουν η σκόνη για γάλα φτιάχνεται με βραστό νερό... Εκεί τι γίνεται? Αλλά όλα τα κουτιά κ οι παιδίατροι λένε βραστό νερό..

Εκεί σουρώνουμε με βαμβάκι αναγκαστικά εγώ τουλάχιστον αυτό κανω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Εκεί σουρώνουμε με βαμβάκι αναγκαστικά εγώ τουλάχιστον αυτό κανω

Σ είπε η παιδίατρος να το κάνεις? Δεν είχα σκεφτεί ποτέ κάτι τέτοιο κ θα το εφαρμόσω να δω διάφορα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια μ γλυκα. Του εδωσα σημερα μετα τη φρουτοκρεμα στην αρχη ενθουσιάστηκε ηπιε λιγες γουλιές χονδρικα περιπου 20μλ με 30 κ με τη δική μ βοηθεια...απο ενα σημειο κ μετα εκνευριστηκε κ οταν τ τ εδινα το πετούσε....λετε να ξεδιψασε? Του εδωσα κ μετα απο κανα 15λεπτο στηθος κ ηπιε πολυ λιγο κ κοιμήθηκε....δεν ξέρω αν μεχρι στιγμης ειναι αρκετο οσο ηπιε σμρ επειδη του το εισήγαγα μπερδεύτηκε δεν ξερω....εμενα η απορια μ ειναι το νερο με το γαλα αν χρειαστεί να τ δωσω σε κοντινα χρονικα διαστηματα επεδη ισως απο το μπιμπερο ενδεχομένως να μη ξεφιψασει εντελώς υπαρχει κίνδυνος δηλητηρίασης? η μπορω να δωσω κ τα δυο κοντα κοντα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια μ γλυκα. Του εδωσα σημερα μετα τη φρουτοκρεμα στην αρχη ενθουσιάστηκε ηπιε λιγες γουλιές χονδρικα περιπου 20μλ με 30 κ με τη δική μ βοηθεια...απο ενα σημειο κ μετα εκνευριστηκε κ οταν τ τ εδινα το πετούσε....λετε να ξεδιψασε? Του εδωσα κ μετα απο κανα 15λεπτο στηθος κ ηπιε πολυ λιγο κ κοιμήθηκε....δεν ξέρω αν μεχρι στιγμης ειναι αρκετο οσο ηπιε σμρ επειδη του το εισήγαγα μπερδεύτηκε δεν ξερω....εμενα η απορια μ ειναι το νερο με το γαλα αν χρειαστεί να τ δωσω σε κοντινα χρονικα διαστηματα επεδη ισως απο το μπιμπερο ενδεχομένως να μη ξεφιψασει εντελώς υπαρχει κίνδυνος δηλητηρίασης? η μπορω να δωσω κ τα δυο κοντα κοντα?

Αφου ηπιε 20 30μλ για πρωτη φορα εισαι πολυ καλα εμεις πεδευομασταν για τα 10μλ! Δηλητηριαση απο το μπιμπερο τι εννοεις.;;; φυσικα μπορεις να δινεις κοντα κοντα γαλα κ νερο εμενα καποιες φορες πινει γαλα κ απο πισω πινει νερο καπακι για να ξεδιψασει!!!

Just now, Vasoth. είπε:

Εκεί σουρώνουμε με βαμβάκι αναγκαστικά εγώ τουλάχιστον αυτό κανω

Αν ο βραστηρας κ ο θερμος καθαριζονται μια φορα την ημερα με ξυδι κ καλο πλυσιμο με βραστο νερο δεν μαζευονται αλατα! Αυτο με το βαμβακι δεν το εχω ξανακουσει κ ποτε δεν το εκανα αφου δεν το εχω ξανακουσει!:mrgreen: εβραζα κ εδινα! Τωρα πινει οτι κ εμεις(σε λογικα πλαισια)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Σ είπε η παιδίατρος να το κάνεις? Δεν είχα σκεφτεί ποτέ κάτι τέτοιο κ θα το εφαρμόσω να δω διάφορα! :)

Κάντο κ θα δεις τι θα βγάλει αν δε βγάλει έχεις καλο νερο χαχα. Αυτό είναι συμβουλή της μαμάς χαχα.το έκανε σε μας

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αφου ηπιε 20 30μλ για πρωτη φορα εισαι πολυ καλα εμεις πεδευομασταν για τα 10μλ! Δηλητηριαση απο το μπιμπερο τι εννοεις.;;; φυσικα μπορεις να δινεις κοντα κοντα γαλα κ νερο εμενα καποιες φορες πινει γαλα κ απο πισω πινει νερο καπακι για να ξεδιψασει!!!

Αν ο βραστηρας κ ο θερμος καθαριζονται μια φορα την ημερα με ξυδι κ καλο πλυσιμο με βραστο νερο δεν μαζευονται αλατα! Αυτο με το βαμβακι δεν το εχω ξανακουσει κ ποτε δεν το εκανα αφου δεν το εχω ξανακουσει!:mrgreen: εβραζα κ εδινα! Τωρα πινει οτι κ εμεις(σε λογικα πλαισια)

Δεν εννοώ τα άλατα που πιάνουν οι συσκευές αλλά τα άλατα που έχει ήδη το νερό με το βρασμό διπλασιάζονται αν βρω αυτό που είχα διαβάσει θα σας το ανεβάσω λέει κ αλλα για το νερό 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Κάντο κ θα δεις τι θα βγάλει αν δε βγάλει έχεις καλο νερο χαχα. Αυτό είναι συμβουλή της μαμάς χαχα.το έκανε σε μας

Δεν εννοώ τα άλατα που πιάνουν οι συσκευές αλλά τα άλατα που έχει ήδη το νερό με το βρασμό διπλασιάζονται αν βρω αυτό που είχα διαβάσει θα σας το ανεβάσω λέει κ αλλα για το νερό 

Εμεις γενικα μενουμε διπλα στον Ολυμπο κ τα νερα ειναι καθαρα δεν εχει τυχει να δω ποτε αλατα στο νερο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμεις γενικα μενουμε διπλα στον Ολυμπο κ τα νερα ειναι καθαρα δεν εχει τυχει να δω ποτε αλατα στο νερο!

Οπότε γιατί να το βρασεις κ να χαλάσεις τη σύσταση του αυτό λέω.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αφου ηπιε 20 30μλ για πρωτη φορα εισαι πολυ καλα εμεις πεδευομασταν για τα 10μλ! Δηλητηριαση απο το μπιμπερο τι εννοεις.;;; φυσικα μπορεις να δινεις κοντα κοντα γαλα κ νερο εμενα καποιες φορες πινει γαλα κ απο πισω πινει νερο καπακι για να ξεδιψασει!!!

Αν ο βραστηρας κ ο θερμος καθαριζονται μια φορα την ημερα με ξυδι κ καλο πλυσιμο με βραστο νερο δεν μαζευονται αλατα! Αυτο με το βαμβακι δεν το εχω ξανακουσει κ ποτε δεν το εκανα αφου δεν το εχω ξανακουσει!:mrgreen: εβραζα κ εδινα! Τωρα πινει οτι κ εμεις(σε λογικα πλαισια)

Εοχα ακούσει καπου καποτε δε θυμάμαι μια μητερα π αραιωνε το μητρικό γαλα με νερο κ επαθε τ μωρο δηλητηρίαση αλλα δε θυμάμαι παραπάνω λεπτομερεις...μάλλον λεω βλακείες σταματήστε με χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Οπότε γιατί να το βρασεις κ να χαλάσεις τη σύσταση του αυτό λέω.

Με το βράσιμο Δ προσδιδεις κάτι καινούριο στο νερό από τη στιγμή που είναι βρωσιμο 

Με το βράσιμο μειώνεις τον όγκο κ αλλάζεις την σύσταση του νερού, αν έχεις ένα ιδιαίτερα μεταλλικό νερο αλλάζεις το φορτίο του. Αυτό ακριβως έλεγετο αρθρο κ ήταν τεκμηριωμένη έρευνα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Με το βράσιμο Δ προσδιδεις κάτι καινούριο στο νερό από τη στιγμή που είναι βρωσιμο 

Με το βράσιμο μειώνεις τον όγκο κ αλλάζεις την σύσταση του νερού, αν έχεις ένα ιδιαίτερα μεταλλικό νερο αλλάζεις το φορτίο του. Αυτό ακριβως έλεγετο αρθρο κ ήταν τεκμηριωμένη έρευνα 

Γτ υπηρχαν καποια κρουσματα γραστεντεριτιδας απο το νερο τοτε οχι εδω στο μερο μας αλλα γενικα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γτ υπηρχαν καποια κρουσματα γραστεντεριτιδας απο το νερο τοτε οχι εδω στο μερο μας αλλα γενικα!!!!

Κ στο χωριό μου είχα ακούσει κάποια φορά για κρούσματα γαστρεντερίτιδας. Κ για αυτό θέλω εγώ να το βράζω γιατί μπορεί να μην είναι πολύ καθαρό το νερό κάποιες φορές. Βαλεντίνα ρώτησες ποτέ τον παιδίατρο σου αν αντί για βράσιμο γίνεται να δίνεις νερό βρύσης που έχεις τοποθετήσει φίλτρο? Η διαδικασία βρασιματος είναι βαρετή... Άντε να βράσεις κ να αφήσεις να κρυώσει πριν πιει το μωρό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Κ στο χωριό μου είχα ακούσει κάποια φορά για κρούσματα γαστρεντερίτιδας. Κ για αυτό θέλω εγώ να το βράζω γιατί μπορεί να μην είναι πολύ καθαρό το νερό κάποιες φορές. Βαλεντίνα ρώτησες ποτέ τον παιδίατρο σου αν αντί για βράσιμο γίνεται να δίνεις νερό βρύσης που έχεις τοποθετήσει φίλτρο? Η διαδικασία βρασιματος είναι βαρετή... Άντε να βράσεις κ να αφήσεις να κρυώσει πριν πιει το μωρό..

Οχι δεν μπηκα στην διαδικασια φιλτρου αλλα μ ειπε να δινω αφοβα εμφιαλωμενο!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου πήγαμε παιδίατρο..72.5 8200 ο μπέμπης...Αύριο ξεκινάμε ρυζαλευρο την άλλη εβδομάδα χορτοσουπα και την παραλλη φρουτοκρεμα...νερό μας είπε ότι πίνουμε κι εμείς...Αλλά εγώ θα του δίνω εμφιαλωμένο...κι όχι βρασιμο μας είπε...Επιτέλους ξεκινάμε!!!:x

  • Μου αρέσει 3

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με την αποληψιμη ποσότητα αλλά εφόσον δεν ειναι αποστειρωμένα τα σκεύη ποιο νόημα έχει το βράσιμο δεν καταλαβαίνω καθόλου... :?:. Αν το νερο εχει επιμολυνθεί με κωλοβακτηρίδια τη γαστρεντερίτιδα θα την κολλήσει γιατι πλύνατε το κουτάλι του με νερό βρύσης ή επειδή είπε μια γουλιά ενώ τον κάνατε μπάνιο. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω με το μυαλό της μηχανικού. Ειλικρινά μόλις γυρίσω στη δουλειά θα ρωτήσω τους χημικούς στο εργαστήριο που μου κάνουν αναλύσεις καταλληλότητας ύδατος. Σημειώνω ότι η συζήτηση γίνεται απλά για να μην υπάρχει περιττή ταλαιπωρία.

@Γλυκερια123 με το καλό. Αν όντως είναι κατάλληλο το νερο σας σώσε το περιβάλλον από μερικά πλαστικά!

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2019 at 8:39 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Ποσότητα  @Dimitr@17 βράζω γύρω στα 40 με 50gr. γιατι βαζω τον χασάπη να μου το κοψει σε μεριδες των 100 περίπου γραμμαρίων. Μου το πακετάρει σε ζελατίνα κ είναι έτοιμο κατευθείαν για κατάψυξη. 

@mama16 Ούτε καν είχα σκεφτεί το μπούτι η χαζή θα κάνει κ πιο ευγευστο ζουμάκι! Εμάς κάθεται επιτέλους ωρα αλλά βάζει τα χέρια του μπροστά σαν τον χιμπατζή όταν νιώθει αστάθεια. Δεν μπορεί να ξανασηκωθεί μόνος του και όπως προείπα δεν είναι απόλυτα σταθερός.

Εμένα είναι φουλ τεμπέλης γυρνάει μια κάθε μπλε φεγγάρι που λένε και οι αμερικανοί.

Εμενα 6,5μηνων κάθεται στον ποπό της και βγάζει το πρώτο της δοντάκι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...