Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Luckystars είπε:

Καλα ναι ειναι πολυ νοστιμα! 

Δεν ειναι καθε μερα ιδια μερα, εμεις καθε μερα το ιδιο τρώμε; 

Εμείς αν εξαιρέσεις δυο τρεις φορές που έφαγε γεύμα τις υπόλοιπες δεν ξεπερνάμε τα 50-60gr. Και το βράδυ ξυπνάει κανονικά  στο 3ωρο Φυσικά για το γάλα του με έχει τεντώσει και είναι και μεγάλο μωρό απορρω Πόσο γάλα βγαζω;;;  θα έρθει και η μαμα μου την ερχόμενη εβδομάδα πιστεύω να βοηθήσει.. Έχει τον τρόπο της Έχει μεγαλώσει τα ανίψια μου!!!!! Αλλιώς με βλέπω να μου στριβει από την αϋπνία και την κούραση. Απορώ πως αντέχουν οι μαμάδες που τα μωρά κλαίνε κιόλας νομίζω δεν θα άντεχα! Ηρωίδες 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμείς αν εξαιρέσεις δυο τρεις φορές που έφαγε γεύμα τις υπόλοιπες δεν ξεπερνάμε τα 50-60gr. Και το βράδυ ξυπνάει κανονικά  στο 3ωρο Φυσικά για το γάλα του με έχει τεντώσει και είναι και μεγάλο μωρό απορρω Πόσο γάλα βγαζω;;;  θα έρθει και η μαμα μου την ερχόμενη εβδομάδα πιστεύω να βοηθήσει.. Έχει τον τρόπο της Έχει μεγαλώσει τα ανίψια μου!!!!! Αλλιώς με βλέπω να μου στριβει από την αϋπνία και την κούραση. Απορώ πως αντέχουν οι μαμάδες που τα μωρά κλαίνε κιόλας νομίζω δεν θα άντεχα! Ηρωίδες 

Μεγαλη βοηθεια η μαμάδες! Με το καλό να την δεχτείς κορίτσι μου να σε ξεκουράσει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά φάγαμε και φρουτόκρεμα και φαι (100 και 150 gr) και θήλασε πρωι μεσημερι βραδυ....... λετε να κοιμηθει μεχρι το πρωι;;;;;;;;;;; :wub:  :roll:   :huh: 

Τώρα ξεκινάω το σίδερο.... τρελό Σαββατόβραδο κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια κ εμενα που έτρωγε 150 με 200 μλ αυτες τις μερες κλείνει στομα κ αρνείται!!με χιλια ζορια τον ταιζω ολο... τ δινω λιγο αργότερα το υπόλοιπο η εκει π θα εχει ξεχαστει η τον δινω αγκαλια να κανει βόλτες μεσα στο σπιτι κ καπως ετσι τρωει με χιλια ζορια ...μηπως δεν κανω καλα που τον πιεζω?? Λετε να σιχαθει το φαι ετσι??Βασω κ εμενα ακομη ξυπνάει ειτε εχει φαει καλα ειτε οχι για να θηλασει τη νυχτα...φφφ...κοριτσια μια πατέντα βοηθηστε με εχω ξεμείνει απο ιδεες...έχουμε παρει κρεβατάκι αλλα δεν εχει καγκελα γυρω γυρω εχει κάγκελο μονο στη μια πλευρά γυρω γυρω ειναι σκέτο ξυλο...πως στηρίζετε τα προστατευτικά μαξιλαρια σε τετοια κρεβάτια απο που τα δενετε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Αχ κοριτσια κ εμενα που έτρωγε 150 με 200 μλ αυτες τις μερες κλείνει στομα κ αρνείται!!με χιλια ζορια τον ταιζω ολο... τ δινω λιγο αργότερα το υπόλοιπο η εκει π θα εχει ξεχαστει η τον δινω αγκαλια να κανει βόλτες μεσα στο σπιτι κ καπως ετσι τρωει με χιλια ζορια ...μηπως δεν κανω καλα που τον πιεζω?? Λετε να σιχαθει το φαι ετσι??Βασω κ εμενα ακομη ξυπνάει ειτε εχει φαει καλα ειτε οχι για να θηλασει τη νυχτα...φφφ...κοριτσια μια πατέντα βοηθηστε με εχω ξεμείνει απο ιδεες...έχουμε παρει κρεβατάκι αλλα δεν εχει καγκελα γυρω γυρω εχει κάγκελο μονο στη μια πλευρά γυρω γυρω ειναι σκέτο ξυλο...πως στηρίζετε τα προστατευτικά μαξιλαρια σε τετοια κρεβάτια απο που τα δενετε??

Κι εμένα ξύπνησε τελικά για γάλα το βράδυ.. το πάλεψα με την πιπίλα αλλά ήθελε στήθος!! Εγώ άμα δεν θέλει καθόλου δεν τον πιέζω να σου πω την αλήθεια... μόνο όταν τρώει από μόνος του.. αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν είναι σωστό! Μαθαίνουν κι αυτά δεν τους είναι εύκολο! Μήπως χωράει να το σφηνώσεις ανάμεσα στο στρώμα και το κρεβάτι κάπως;

Κορίτσια πόσες ώρες κοιμούνται τα μωρά σας;; Εμένα τις τελευταίες μέρες όλο νυστάζει και όλο κοιμάται!!!! Μπορεί να μη θέλει να φάει και σου λέει κάτσε να κοιμηθώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα ξύπνησε τελικά για γάλα το βράδυ.. το πάλεψα με την πιπίλα αλλά ήθελε στήθος!! Εγώ άμα δεν θέλει καθόλου δεν τον πιέζω να σου πω την αλήθεια... μόνο όταν τρώει από μόνος του.. αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν είναι σωστό! Μαθαίνουν κι αυτά δεν τους είναι εύκολο! Μήπως χωράει να το σφηνώσεις ανάμεσα στο στρώμα και το κρεβάτι κάπως;

Κορίτσια πόσες ώρες κοιμούνται τα μωρά σας;; Εμένα τις τελευταίες μέρες όλο νυστάζει και όλο κοιμάται!!!! Μπορεί να μη θέλει να φάει και σου λέει κάτσε να κοιμηθώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

Δεν στέκεται ρε συ....δε ξερω τι να κανω μωρε.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα ξύπνησε τελικά για γάλα το βράδυ.. το πάλεψα με την πιπίλα αλλά ήθελε στήθος!! Εγώ άμα δεν θέλει καθόλου δεν τον πιέζω να σου πω την αλήθεια... μόνο όταν τρώει από μόνος του.. αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν είναι σωστό! Μαθαίνουν κι αυτά δεν τους είναι εύκολο! Μήπως χωράει να το σφηνώσεις ανάμεσα στο στρώμα και το κρεβάτι κάπως;

Κορίτσια πόσες ώρες κοιμούνται τα μωρά σας;; Εμένα τις τελευταίες μέρες όλο νυστάζει και όλο κοιμάται!!!! Μπορεί να μη θέλει να φάει και σου λέει κάτσε να κοιμηθώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

εμενα κοιμαται γυρω στις 14-15  ωρες...10-11 το βραδυ και τις υπολοιπες τη μερα...οντως και γι αυτά είναι πολύ δύσκολο να προσαρμοστούν...θέλουν χρόνο τα καημένα...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Αχ κοριτσια κ εμενα που έτρωγε 150 με 200 μλ αυτες τις μερες κλείνει στομα κ αρνείται!!με χιλια ζορια τον ταιζω ολο... τ δινω λιγο αργότερα το υπόλοιπο η εκει π θα εχει ξεχαστει η τον δινω αγκαλια να κανει βόλτες μεσα στο σπιτι κ καπως ετσι τρωει με χιλια ζορια ...μηπως δεν κανω καλα που τον πιεζω?? Λετε να σιχαθει το φαι ετσι??Βασω κ εμενα ακομη ξυπνάει ειτε εχει φαει καλα ειτε οχι για να θηλασει τη νυχτα...φφφ...κοριτσια μια πατέντα βοηθηστε με εχω ξεμείνει απο ιδεες...έχουμε παρει κρεβατάκι αλλα δεν εχει καγκελα γυρω γυρω εχει κάγκελο μονο στη μια πλευρά γυρω γυρω ειναι σκέτο ξυλο...πως στηρίζετε τα προστατευτικά μαξιλαρια σε τετοια κρεβάτια απο που τα δενετε??

@Ria@90

Και εγώ το εχω παραητηρησει στη μικρουλα μας, διαφοροποιουνται οι ποσοτητες/ημέρα. Πιστευω ειναι καθαρα ποσο θελει να φαει, οπως συμβαινει σε εμας που δεν πειναμε  το ίδιο και δεν τρώμε καθε ημερα το ιδιο. Δεδομενου ότι εχουν και τα πονακια τους, εχουν ενα λογο παραπάνω να διαφοροποιουν ανα ημερα τα γευματα τους. Θα ελεγα καλυτερα να τον αφήσεις να τρωει οσο επιθυμεί.

Για την κουνια που ρωτας..... Το μονο μπορω να σκεφτω.... στο σημειο που εχει σκετο ξυλο,ειναι ολη η επιφάνεια  χωρις κανενα κομματι οριζοντιου ξυλου να διαφοροποιειται απο το καθετο; μηπως αν εχει εστω μια οριζοντια επιφάνεια να το εδενες απο εκει...; εχεις καποια φωτο/λινκ να το δουμε πως ειναι; 

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα ξύπνησε τελικά για γάλα το βράδυ.. το πάλεψα με την πιπίλα αλλά ήθελε στήθος!! Εγώ άμα δεν θέλει καθόλου δεν τον πιέζω να σου πω την αλήθεια... μόνο όταν τρώει από μόνος του.. αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν είναι σωστό! Μαθαίνουν κι αυτά δεν τους είναι εύκολο! Μήπως χωράει να το σφηνώσεις ανάμεσα στο στρώμα και το κρεβάτι κάπως;

Κορίτσια πόσες ώρες κοιμούνται τα μωρά σας;; Εμένα τις τελευταίες μέρες όλο νυστάζει και όλο κοιμάται!!!! Μπορεί να μη θέλει να φάει και σου λέει κάτσε να κοιμηθώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

@vaso_mpempis

Εμείς κοιμόμαστε οταν δεν ποναμε πλέον, οποτε αυτό αλλαζει απο μερα σε μέρα. Άλλες ημέρες κοιμομαστε περισσότερο και άλλες λιγότερο και ολο εξαρτάται απο το ποσο ποναμε στα δοντάκια..... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

@Ria@90

Και εγώ το εχω παραητηρησει στη μικρουλα μας, διαφοροποιουνται οι ποσοτητες/ημέρα. Πιστευω ειναι καθαρα ποσο θελει να φαει, οπως συμβαινει σε εμας που δεν πειναμε  το ίδιο και δεν τρώμε καθε ημερα το ιδιο. Δεδομενου ότι εχουν και τα πονακια τους, εχουν ενα λογο παραπάνω να διαφοροποιουν ανα ημερα τα γευματα τους. Θα ελεγα καλυτερα να τον αφήσεις να τρωει οσο επιθυμεί.

Για την κουνια που ρωτας..... Το μονο μπορω να σκεφτω.... στο σημειο που εχει σκετο ξυλο,ειναι ολη η επιφάνεια  χωρις κανενα κομματι οριζοντιου ξυλου να διαφοροποιειται απο το καθετο; μηπως αν εχει εστω μια οριζοντια επιφάνεια να το εδενες απο εκει...; εχεις καποια φωτο/λινκ να το δουμε πως ειναι; 

@vaso_mpempis

Εμείς κοιμόμαστε οταν δεν ποναμε πλέον, οποτε αυτό αλλαζει απο μερα σε μέρα. Άλλες ημέρες κοιμομαστε περισσότερο και άλλες λιγότερο και ολο εξαρτάται απο το ποσο ποναμε στα δοντάκια..... 

Πως προσθετω φωτο?αλλιως αν γραψεις στο Google κούνια πολυμορφική θα στο εμφανίσει...ειναι το lorelli  το πολυμορφικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Πως προσθετω φωτο?αλλιως αν γραψεις στο Google κούνια πολυμορφική θα στο εμφανίσει...ειναι το lorelli  το πολυμορφικό!!!

Ελα κοριτσι μου, καταλαβα ποια λες. Την ιδια εχει μια φιλη. Η κοπελα εχει βαλει χαμηλο παντα, μονο αυτο ταιριαζει σε αυτες τις κουνιες ακριβως γιατί όπως ειπες δεν εχει πουθενα να πιαστεί σε εκεινο το μερος του ξύλου Δεν ξερω αν εχεις αγορασει ηδη, αν μπορείς να το αλλαξεις. Το πολυ πολυ αν εχουν στην εκθεση τους κατι αναλογο δειξτο να σου δωσουν το καταλληλο παντα ή αλλιως δειξτους φώτο της κουνιας που έχεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Πως προσθετω φωτο?αλλιως αν γραψεις στο Google κούνια πολυμορφική θα στο εμφανίσει...ειναι το lorelli  το πολυμορφικό!!!

Καλησπέρα κορίτσι.  Την ίδια κούνια έχω  (πολύ ωραία ) και έχω στερεωσει το πάντα με τη πλαστελινη που κολλάμε αφίσες. :)

 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2019 at 4:46 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα ξύπνησε τελικά για γάλα το βράδυ.. το πάλεψα με την πιπίλα αλλά ήθελε στήθος!! Εγώ άμα δεν θέλει καθόλου δεν τον πιέζω να σου πω την αλήθεια... μόνο όταν τρώει από μόνος του.. αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν είναι σωστό! Μαθαίνουν κι αυτά δεν τους είναι εύκολο! Μήπως χωράει να το σφηνώσεις ανάμεσα στο στρώμα και το κρεβάτι κάπως;

Κορίτσια πόσες ώρες κοιμούνται τα μωρά σας;; Εμένα τις τελευταίες μέρες όλο νυστάζει και όλο κοιμάται!!!! Μπορεί να μη θέλει να φάει και σου λέει κάτσε να κοιμηθώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

Εμενα κοιμάται 830 το βράδυ ξυπνάει στις 3για φαΐ κ μετά σηκώνεται 730 - 8

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω πελαγωσει ο μικρος εκειβπ έτρωγε καλα τελευταία δεννννν για να τον ταισουμε λιψπ πρέπει  να ειμαστε 10 αυομα παμω απ το κεφάλι του!!!απο εχθες κλαιει ασταμάτητα αγκαλια δε θελει κατω δε θελει να παιξειβδε θελει δεν θελεο τιποτα βασικα ολα τον ενοχλούν....έχουμε θεμα δυσκοιλιότητας ουλα πανω πρησμένα...Αυτά να φταινε?αλμα ανάπτυξης υπάρχει σε αυτες τις εβδομάδες?? Παμε στον 7ο μηνα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...