Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημέρα μανουλες, Καλα Χριστούγεννα!!! Τα πρωτα μας Χριστούγεννα ❤️❤️❤️❤️❤️

Η ομορφοτερη και η πιο τρυφερη ευχη μας πραγματοποιηθηκε και εχουμε τα ομορφοτερα στολιδια στην αγκαλίτσα μας! Υγεια, Αγαπη και Ευλογια στα σπιτικα μας και σε οοολο τον κοσμο❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/12/2019 at 7:00 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Κοριτσια εχω πελαγωσει ο μικρος εκειβπ έτρωγε καλα τελευταία δεννννν για να τον ταισουμε λιψπ πρέπει  να ειμαστε 10 αυομα παμω απ το κεφάλι του!!!απο εχθες κλαιει ασταμάτητα αγκαλια δε θελει κατω δε θελει να παιξειβδε θελει δεν θελεο τιποτα βασικα ολα τον ενοχλούν....έχουμε θεμα δυσκοιλιότητας ουλα πανω πρησμένα...Αυτά να φταινε?αλμα ανάπτυξης υπάρχει σε αυτες τις εβδομάδες?? Παμε στον 7ο μηνα....

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Ρία μην τον πιέζεις στο θέμα του φαγητού. Εμένα πριν κάνα 2 βδομάδες ξεκίνησε να τρώει και πάλι όχι μεγάλες ποσότητες. Όταν βγάζουν δόντια ή περνάνε κάποιο άλμα ανάπτυξης προτιμάνε το στήθος ή το γάλα γενικά και λιγότερο το φαγητό. Γενικά εγώ δεν τον κυνηγούσα ποτέ με το κουτάλι παρόλο που άργησε να ξεκινήσει και αγχώνομουν. Τον έβαζα στο καρέκλα κι και του έδιναν όσο ήθελε,του έβαζα κ κανένα τραγουδάκι κ όσο έτρωγε. Σιγά σιγά ξεκίνησε να τρώει. Εφόσον στα κιλά είναι εντάξει να μη σε αγχωνει το φαγητό. Η βασική τροφή το πρώτο ετος είναι το γάλα. Γενικά η πολλή πίεση μπορεί να φέρει αντίθετα αποτελέσματα. 

Επίσης επειδή κ μένα κάνει δυσκοιλιότητα,όταν έχει μέρες να κάνει κακά τρώει λιγότερο. Πιστεύω ο οργανισμός το τρενάρει λίγο γιατί είναι φουλ το έντερο. Οπότε άσε να το ρυθμίσει αυτός και να φάει όσο θελει

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Ρία μην τον πιέζεις στο θέμα του φαγητού. Εμένα πριν κάνα 2 βδομάδες ξεκίνησε να τρώει και πάλι όχι μεγάλες ποσότητες. Όταν βγάζουν δόντια ή περνάνε κάποιο άλμα ανάπτυξης προτιμάνε το στήθος ή το γάλα γενικά και λιγότερο το φαγητό. Γενικά εγώ δεν τον κυνηγούσα ποτέ με το κουτάλι παρόλο που άργησε να ξεκινήσει και αγχώνομουν. Τον έβαζα στο καρέκλα κι και του έδιναν όσο ήθελε,του έβαζα κ κανένα τραγουδάκι κ όσο έτρωγε. Σιγά σιγά ξεκίνησε να τρώει. Εφόσον στα κιλά είναι εντάξει να μη σε αγχωνει το φαγητό. Η βασική τροφή το πρώτο ετος είναι το γάλα. Γενικά η πολλή πίεση μπορεί να φέρει αντίθετα αποτελέσματα. 

Επίσης επειδή κ μένα κάνει δυσκοιλιότητα,όταν έχει μέρες να κάνει κακά τρώει λιγότερο. Πιστεύω ο οργανισμός το τρενάρει λίγο γιατί είναι φουλ το έντερο. Οπότε άσε να το ρυθμίσει αυτός και να φάει όσο θελει

 

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Ρία μην τον πιέζεις στο θέμα του φαγητού. Εμένα πριν κάνα 2 βδομάδες ξεκίνησε να τρώει και πάλι όχι μεγάλες ποσότητες. Όταν βγάζουν δόντια ή περνάνε κάποιο άλμα ανάπτυξης προτιμάνε το στήθος ή το γάλα γενικά και λιγότερο το φαγητό. Γενικά εγώ δεν τον κυνηγούσα ποτέ με το κουτάλι παρόλο που άργησε να ξεκινήσει και αγχώνομουν. Τον έβαζα στο καρέκλα κι και του έδιναν όσο ήθελε,του έβαζα κ κανένα τραγουδάκι κ όσο έτρωγε. Σιγά σιγά ξεκίνησε να τρώει. Εφόσον στα κιλά είναι εντάξει να μη σε αγχωνει το φαγητό. Η βασική τροφή το πρώτο ετος είναι το γάλα. Γενικά η πολλή πίεση μπορεί να φέρει αντίθετα αποτελέσματα. 

Επίσης επειδή κ μένα κάνει δυσκοιλιότητα,όταν έχει μέρες να κάνει κακά τρώει λιγότερο. Πιστεύω ο οργανισμός το τρενάρει λίγο γιατί είναι φουλ το έντερο. Οπότε άσε να το ρυθμίσει αυτός και να φάει όσο θελει

Ναι με τα κιλα δε ξερω οπτικά δε βλεπω να πηρε...ισως το γαλα μ δεν είναι τοσο λιπαρό τι να πω...φαγητο αλλαξα καποια συστατικά με εντλξ της γιατρόυ κ μ εκανε κακα σημερα 3 φορες χωρις κλαματα ..τα τελευταία λιγο πιο μαλακα!!! Ναι σταμάτησα να υον πιεζω οσο θελει..εσυ ποσο υον θηλαζεις μεσα στη μερα??οσο ζηταει ε?

 

Καλες γιορτες σε ολες κοροτσια με υγεια πανω απ ολα σε όλους κ στα μπεμπακια μας..αγαπη ευτυχια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

 

Ναι με τα κιλα δε ξερω οπτικά δε βλεπω να πηρε...ισως το γαλα μ δεν είναι τοσο λιπαρό τι να πω...φαγητο αλλαξα καποια συστατικά με εντλξ της γιατρόυ κ μ εκανε κακα σημερα 3 φορες χωρις κλαματα ..τα τελευταία λιγο πιο μαλακα!!! Ναι σταμάτησα να υον πιεζω οσο θελει..εσυ ποσο υον θηλαζεις μεσα στη μερα??οσο ζηταει ε?

 

Καλες γιορτες σε ολες κοροτσια με υγεια πανω απ ολα σε όλους κ στα μπεμπακια μας..αγαπη ευτυχια!!!

Ρια μου τι συστατικά σου άλλαξε? Σήμερα έκανε σκληρά κι εμένα και μου έκλαψε.. Του έβαλα πρωτη φορά γαλοπούλα λέτε να φταίει αυτό? 

Αχ πότε θα σταματήσει να ξυπνάει βραδυυυυυυυυυυυ????? 

Just now, vaso_mpempis είπε:

 

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ρια μου τι συστατικά σου άλλαξε? Σήμερα έκανε σκληρά κι εμένα και μου έκλαψε.. Του έβαλα πρωτη φορά γαλοπούλα λέτε να φταίει αυτό? 

Αχ πότε θα σταματήσει να ξυπνάει βραδυυυυυυυυυυυ????? 

 

Μου ειπε να βαλω μπρόκολο η κουνουπιδι ,πράσινη πιπερια, αρακα, φαγοπυρο γλυκοπατατα και στα οχι καροτο ,ρυζι ,πατατα .. επισης φρουτοκρεμα μ ειπε να κοψω μπανανα κ μηλο κ να δινω αχλαδι πορτοκαλι κ να βαλω αποξηραμενο δαμασκινο *Υπάρχει στο σουπερ δαμασκινο μαρμελάδα υης νεστλε.. ειδικο για μωρα ανω των 6 μηνων. Οπως επισης να βαλω κ βρωμη αμα θελω στη φρπυτοκρεμα της frezylac αν ξερει καμια αν υπάρχει ας μ πει γτ εγω online δεν το βρισκω για να καταλάβω ποιο ειναι....βασω προσεξε το απ υην αρχη γτ εγω αργησα να ρωτησωε τη παιδίατρο κ τζαμπα βασανιζοταν το πουλακι μ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nektarinaki είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!Καλή πρωτοχρονιά να έχουμε με υγεία και αγάπη!!!και τα ομορφότερα δωράκια μας,τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα μας!!!❤

Χρόνια πολλά! Πάνω από όλα υγεία και αγάπη! 

Τι κάνετε μαμά και κόρη;

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Χρόνια πολλά! Πάνω από όλα υγεία και αγάπη! 

Τι κάνετε μαμά και κόρη;

Αγαπημένη μουυυ!Χρόνια Πολλά!!Καλά είμαστε,μια χαρά!μόνο μας ταλαιπωρούν λιγάκι οι κολικοί,αλλά εντάξει το παλεύουμε.. θηλαζουμε αποκλειστικά και όλο θέλουμε να είμαστε στης μανούλας το ζιζι..πήραμε ήδη 1 κιλό από τότε που γεννήθηκε και 4 πόντους.. πολύ ικανοποιημένη η παιδίατρος.. την άλλη Παρασκευή θα σαραντησω..εσείς πως τα πάτε??τι κάνει η μπεμπουλα σου??τα πάει καλύτερα τώρα με τις στέρεες??τρώει περισσότερο??


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nektarinaki είπε:

Αγαπημένη μουυυ!Χρόνια Πολλά!!Καλά είμαστε,μια χαρά!μόνο μας ταλαιπωρούν λιγάκι οι κολικοί,αλλά εντάξει το παλεύουμε.. θηλαζουμε αποκλειστικά και όλο θέλουμε να είμαστε στης μανούλας το ζιζι..πήραμε ήδη 1 κιλό από τότε που γεννήθηκε και 4 πόντους.. πολύ ικανοποιημένη η παιδίατρος.. την άλλη Παρασκευή θα σαραντησω..εσείς πως τα πάτε??τι κάνει η μπεμπουλα σου??τα πάει καλύτερα τώρα με τις στέρεες??τρώει περισσότερο??

Μπράβο, τελεια η μπουμπού σου. Εμένα με το ζόρι περνει 1 πόντο το μήνα, μόνο μια φορά πήρε 3 πόντους. Στην αρχή και εμένα έπαιρνε από κιλό και πάνω κάθε μήνα, τώρα για δύο μήνες μόνο 220 γραμμάρια :confused:, αλλά είναι καλη  στα κιλά. 

Υπομονή με τους κολικούς και αγγελίες. 

Δεν τρώει σχεδόν τίποτα από στερεες, αλλά θα μάθει που θα πάει . Και αυτή σαν τη δική σου θέλει όλο να θηλαζει. 

Καλή Πρωτοχρονιά να έχετε! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Μου ειπε να βαλω μπρόκολο η κουνουπιδι ,πράσινη πιπερια, αρακα, φαγοπυρο γλυκοπατατα και στα οχι καροτο ,ρυζι ,πατατα .. επισης φρουτοκρεμα μ ειπε να κοψω μπανανα κ μηλο κ να δινω αχλαδι πορτοκαλι κ να βαλω αποξηραμενο δαμασκινο *Υπάρχει στο σουπερ δαμασκινο μαρμελάδα υης νεστλε.. ειδικο για μωρα ανω των 6 μηνων. Οπως επισης να βαλω κ βρωμη αμα θελω στη φρπυτοκρεμα της frezylac αν ξερει καμια αν υπάρχει ας μ πει γτ εγω online δεν το βρισκω για να καταλάβω ποιο ειναι....βασω προσεξε το απ υην αρχη γτ εγω αργησα να ρωτησωε τη παιδίατρο κ τζαμπα βασανιζοταν το πουλακι μ..

Κι εγώ του δίνω σχεδόν κάθε μέρα μήλο μπανάνα και καρότο πατάτα!! Όμως δεν  είχε θέμα μια μέρα που το έδωσα κολοκύθα στουμπωσε. Θα του κάνω δυο μέρες ότι είπες να δω. Σ ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Μου ειπε να βαλω μπρόκολο η κουνουπιδι ,πράσινη πιπερια, αρακα, φαγοπυρο γλυκοπατατα και στα οχι καροτο ,ρυζι ,πατατα .. επισης φρουτοκρεμα μ ειπε να κοψω μπανανα κ μηλο κ να δινω αχλαδι πορτοκαλι κ να βαλω αποξηραμενο δαμασκινο *Υπάρχει στο σουπερ δαμασκινο μαρμελάδα υης νεστλε.. ειδικο για μωρα ανω των 6 μηνων. Οπως επισης να βαλω κ βρωμη αμα θελω στη φρπυτοκρεμα της frezylac αν ξερει καμια αν υπάρχει ας μ πει γτ εγω online δεν το βρισκω για να καταλάβω ποιο ειναι....βασω προσεξε το απ υην αρχη γτ εγω αργησα να ρωτησωε τη παιδίατρο κ τζαμπα βασανιζοταν το πουλακι μ..

Χρονια πολλα και να χαιρεσαι το μωρακι σου.Κι εμενα ο δικος μου ειχε δυσκοιλιοτητα οταν ξεκινησε στερεες και η παιδιατρος μου προτεινε σαν κρεμα να του δινω το απογευμα γαλα με βρωμη.Βρηκα μια βιολογικη της holle που ηταν βρωμη σε σκονη( οχι σε σουπερ μαρκετ αλλα μαγαζια με βιολογικα προιοντα) ,εβαζα 2 κουταλιες σε ζεστο γαλα ,το ανακατευα και εκανε τελεια υφη.Απο 6 μηνων ετρωγε και του αρεσε πολυ.Εφαγε πολλους μηνες κι εκανε μαλακα κακα οπως επρεπε 3 φορες τη μερα.Αν το βρεις δοκιμασε το.Ψαξε στο ιντερνετ,λεει  τα καταστηματα.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Χρονια πολλα και να χαιρεσαι το μωρακι σου.Κι εμενα ο δικος μου ειχε δυσκοιλιοτητα οταν ξεκινησε στερεες και η παιδιατρος μου προτεινε σαν κρεμα να του δινω το απογευμα γαλα με βρωμη.Βρηκα μια βιολογικη της holle που ηταν βρωμη σε σκονη( οχι σε σουπερ μαρκετ αλλα μαγαζια με βιολογικα προιοντα) ,εβαζα 2 κουταλιες σε ζεστο γαλα ,το ανακατευα και εκανε τελεια υφη.Απο 6 μηνων ετρωγε και του αρεσε πολυ.Εφαγε πολλους μηνες κι εκανε μαλακα κακα οπως επρεπε 3 φορες τη μερα.Αν το βρεις δοκιμασε το.Ψαξε στο ιντερνετ,λεει  τα καταστηματα.

Τέλεια χιλια Ευχαριστώ!θα το ψαξω!!μμπορω να το βαζω κ στη φρουτοκρεμα αραγε?νομιζω ετσι μ ειπε ...γτ θηλαζω κ να αντλώ καθε μερα μ φαινεται βουνό...Η με νερο γινεται φαντάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εγώ του δίνω σχεδόν κάθε μέρα μήλο μπανάνα και καρότο πατάτα!! Όμως δεν  είχε θέμα μια μέρα που το έδωσα κολοκύθα στουμπωσε. Θα του κάνω δυο μέρες ότι είπες να δω. Σ ευχαριστώ 

Απλά μη δώσεις μπανάνα μείωσε λίγο πατάτα μη βάζεις καρότο κ αύξησε λάδι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...