Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

 

On 12/4/2020 at 3:48 ΜΜ, ~Κική~ είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!

Είναι πραγματικά πολύ στενάχωρο πρώτον γτ σκέφτομαι που χτύπησε πως θα ένιωσε πως πόνεσε... Πως δεν το προστάτεψα. Τον είδαμε κάτω έτσι στο πάτωμα κ δεν μου φεύγει η εικόνα. Φοβάσαι γτ είναι μωρό δεν ξέρει να προστατεύσει τον εαυτό του πέφτουν ατσουμπαλα. Φανταστειτε άκουσαν από κάτω το μπαμ που είναι πλακάκι.

 Στον ύπνο δεν το περίμενα γτ όταν ξυπνάει ειδικά αν δεν είμαι δίπλα θα γκρινιάξει αμεσως θα ακουστεί. Και ειλικρινά σας μιλάω παρότι έχω απο την πλευρά του το λίκνο για προστασία κ είναι βαρύ δεν κουνιέται εύκολα ώστε να πέσει κάτω κ πάλι κοιμόμουν με το άγχος μην φύγει από την κάτω πλευρά όπως σβουριζει στον ύπνο. Σίγουρα όλες έχετε αυτό το άγχος. Από την άλλη μπορεί να τύχαινε οποιαδήποτε στιγμή ας πούμε σηκώνομαι το βράδυ για τουαλέτα ή να του φτιάξω γάλα. Τέλος πάντων έγινε κ δόξα τω Θεό και την Παναγία είναι καλά. 

Ξανά μίλησα το πρωί με την γιατρό κ μου είπε να έχω τον νου μου κυρίως σήμερα κ αν δεν κάνει κάτι τότε προφανώς δεν έχει πάθει τίποτα. Για διασειση δλδ. Όταν πέφτουν από τρέξιμο μου λέει δεν ανησυχούμε αλλά από ύψος πρέπει να τα κοιτάμε. Το κρεβάτι μας είναι 60 πόντους σίγουρα. Τον πήγαμε μια βολτούλα έκανε κούνια είναι όπως ήταν Παναγία μου. Όλα τα παιδιά του κόσμου να είναι γερά! 

Εγώ μόλις έπεσε την επομένη μέρα την έβαλα κούνια.. Εμένα έπεσε αππ ένα μέτρο γτ το κρεβάτι μου είναι πολύ ψηλό.. Κ τώρα που έχει βγάλει δόντια κ περπατάει τρώει τούμπες αλλά η πρώτη φορά είναι σοκ 

 Κορίτσια τι κάνετε; μόλις είδα ότι η μικρή μ έβγαλε κ άλλο δόντι σήμερα.. Σύνολο 6 10.5 μηνών και. Συνεχίζουμε.. Α ερώτηση όσες έκαναν τα παιδάκια σας δεύτερη δόση μινιγγιτιδα σας έκαναν πάλι πυρετό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

 

 

Εγώ μόλις έπεσε την επομένη μέρα την έβαλα κούνια.. Εμένα έπεσε αππ ένα μέτρο γτ το κρεβάτι μου είναι πολύ ψηλό.. Κ τώρα που έχει βγάλει δόντια κ περπατάει τρώει τούμπες αλλά η πρώτη φορά είναι σοκ 

 Κορίτσια τι κάνετε; μόλις είδα ότι η μικρή μ έβγαλε κ άλλο δόντι σήμερα.. Σύνολο 6 10.5 μηνών και. Συνεχίζουμε.. Α ερώτηση όσες έκαναν τα παιδάκια σας δεύτερη δόση μινιγγιτιδα σας έκαναν πάλι πυρετό; 

Γειά σου Δήμητρα. Εμένα δεν έκανε πυρετό ούτε τη πρώτη φορά, ούτε και τη δεύτερη. Σε κανένα εμβόλιο δεν έκανε,  μόνο γκρίνια. Έχω ακούσει ότι όπως είναι το παιδί στη πρώτη δόση,  έτσι είναι και στις επόμενες. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

οταν λετε οτι επεσε το μωρο, πως ακριβως επεσε; Το ειχατε στη μεση του κρεβατιου σας και κοιμοταν και ξαφνικα κυλησε;

τα μεσημερια βαζω την μικρη να κοιμαται στο κρεβατι μας, ειμαι σχεδον παντα διπλα της αλλα αν τυχει να φυγω απο το δωματιο της βαζω γυρω γυρω μαξιλαρια. Ειναι ασφαλης ετσι ή σπρωχνουν και τα μαξιλαρια;

@~Κική~ ευχομαι να ειναι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/4/2020 at 2:02 ΠΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν μπορώ να διαβάσω το πρώτο ποστ σου γι'αυτό ας γράψω εδώ.....η μικρή από νεογέννητο δεν έκλαιγε ποτέ από πείνα αν την τάιζα καλώς το έπινε αν όχι δεν την απασχολούσε μπορούσε να μείνει νηστικη.....όταν ξεκινήσαμε φαγητό ετρωγε 400μλ είχα πάθει πλάκα για 2μηνες ήταν σαν το παιδί να περίμενε πάντα το φαγητό μετά πέσαμε στα 300 λέω οκ καλά είναι άλλοι 2μηνες έτσι μετά για κάνα δίμηνο έτρωγε 150 ήμουν να σκάσω κάποιες έτρωγε και 100 έβγαζε και δόντια από μικρή 6μηνων είχαμε ήδη 2 και μετά το έκανε 200 πλέον δεν μετράω ας φάει όσο θέλει τελευταία φορά που μετρησα από περιέργεια πριν κάνα διμήνο να έτρωγε 200-250 πλέον με το μάτι βλέπω ότι τρώει κάπου τόσο.....όλο περνάνε φάσεις....μην αγχώνεσαι εσύ πρόσφερε και όσο θέλει....

Με το γάλα περάσαμε θέμα εμείς γύρω στους 8μηνες δεν ήθελε ούτε για δείγμα έκλαιγε ούρλιαζε με το που έβλεπε μπιμπερο τελικά καταλήξαμε να πίνει μια φορά το πρωί ένα μπουκάλι γεμάτο και αντί για βράδυ να πίνει απόγευμα 180μλ και το βράδυ στερεά αυτό ήταν το πιο αγχωτικό....

Κ εμεις ξεκινησαμε με καλες ποσότητες για αυτό εχω φρικαρει π τρωει λιγότερο...αλλα βγαζει δοντάκια μαζεμενα κ το δικαιολογώ εκεί...τα 4 κατω ξεμπέρδεψε βγηκαν.. τα πανω διπλα στα μπροστινά του πρεπει να ναι πολυ δυσκολα ...γιατι ηταν πρησμένα πριν βγουν τα κατω... αλλα στη τελική τα κατω βγηκαν νωρίτερα....παλι καλα τρωει τη κρεμα δημητριακών ολόκληρη το βραδυ στο καπακι θηλάζει κ καπως ηρεμώ κ εγω ...τ πρωινό με τα κέφια του...στο μεσημέρι αντιμετωπίζουμε μεγαλο θεμα...λες κ δεν τ αρεσει η ωρα του μεσημεριανού....σκεφτομαι Μήπως πρέπει να μείωσω θηλασμόυς για να πειναει πιο πολυ...απλα το καλο μου ειναι περιοδος που θελει στηθος αγκαλιά συνεχεια προφανως λόγω δοντιων....άσχετο για τη 2η δοση της μηνιγγίτιδας διαβασα κατι αρθρα π λενε για αυτισμό κ κατατρομαξα εχω μπερδευτειι λιγο αν θα πρεπει να την κανω...

Καλο πασχα σε ολες τις μανούλες κ εγκυουλες κ στις οικογένειες σας καλη ανάσταση!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2020 at 2:32 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Κ εμεις ξεκινησαμε με καλες ποσότητες για αυτό εχω φρικαρει π τρωει λιγότερο...αλλα βγαζει δοντάκια μαζεμενα κ το δικαιολογώ εκεί...τα 4 κατω ξεμπέρδεψε βγηκαν.. τα πανω διπλα στα μπροστινά του πρεπει να ναι πολυ δυσκολα ...γιατι ηταν πρησμένα πριν βγουν τα κατω... αλλα στη τελική τα κατω βγηκαν νωρίτερα....παλι καλα τρωει τη κρεμα δημητριακών ολόκληρη το βραδυ στο καπακι θηλάζει κ καπως ηρεμώ κ εγω ...τ πρωινό με τα κέφια του...στο μεσημέρι αντιμετωπίζουμε μεγαλο θεμα...λες κ δεν τ αρεσει η ωρα του μεσημεριανού....σκεφτομαι Μήπως πρέπει να μείωσω θηλασμόυς για να πειναει πιο πολυ...απλα το καλο μου ειναι περιοδος που θελει στηθος αγκαλιά συνεχεια προφανως λόγω δοντιων....άσχετο για τη 2η δοση της μηνιγγίτιδας διαβασα κατι αρθρα π λενε για αυτισμό κ κατατρομαξα εχω μπερδευτειι λιγο αν θα πρεπει να την κανω...

Καλο πασχα σε ολες τις μανούλες κ εγκυουλες κ στις οικογένειες σας καλη ανάσταση!!!!!!!!

Καλημέρα!!! Χρόνια Πολλά!! Πωπωωωω μη διαβάζεις χαζομάρες παιδί μου!!!!!!!! Κανε όλα τα εμβόλια στο παιδί , ότι σου λέει η παιδίατρος!!! Στην τελική συζητήστε το με εκείνη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Ria@90 Ναι αυτισμό σίγουρα! Μην το κάνεις ρε συ. Άκου τους ψεκασμενους καλύτερα. :!:

 

Χαχαχχαχα τι να πω τρόμαξα με αυτα π διάβασα!!!!

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα!!! Χρόνια Πολλά!! Πωπωωωω μη διαβάζεις χαζομάρες παιδί μου!!!!!!!! Κανε όλα τα εμβόλια στο παιδί , ότι σου λέει η παιδίατρος!!! Στην τελική συζητήστε το με εκείνη.

Ναι τωρα ειναι να ερθει αρχες τ μηνα για εμβολιο θα το συζητήσω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

Ακόμα είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό, ήθελα να εισάγω σιγά σιγά ξένο σκόνη αλλά με όλα αυτα δεν το τόλμησα. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω  είναι, στο έτος δεν εισάγουμε φρέσκο γαλα; Τώρα πάλι έχω αρχίσει να σκέφτομαι σιγά σιγά τον απογαλακτισμό όμως λέω κρίμα είναι να παλέψω να πιει φόρμουλα και μόλις συνηθίσει να πρέπει πάλι να το αλλάξω με φρέσκο.. 

Εσείς τι λέτε; Να αποθηλασω κατευθείαν με φρέσκο;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα,

Ακόμα είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό, ήθελα να εισάγω σιγά σιγά ξένο σκόνη αλλά με όλα αυτα δεν το τόλμησα. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω  είναι, στο έτος δεν εισάγουμε φρέσκο γαλα; Τώρα πάλι έχω αρχίσει να σκέφτομαι σιγά σιγά τον απογαλακτισμό όμως λέω κρίμα είναι να παλέψω να πιει φόρμουλα και μόλις συνηθίσει να πρέπει πάλι να το αλλάξω με φρέσκο.. 

Εσείς τι λέτε; Να αποθηλασω κατευθείαν με φρέσκο;

Καλησπερα κοριτσι. Εγω ετσι εκανα παντως. Στον χρονο αποθηλασα και πλεον πινει φρεσκο 7 ημερων γαλα με ποτηρακι με καλαμακι. Θα σε συμβουλευα το ιδιο, δεν εχει νοημα να μπεις στη διαδικασια της φορμουλας χωρις να ξερεις αν θα το δεχτει κιολας και σε 3 μηνες ξανα αλλαγη σε φρεσκο. Θα ναι πολλες οι αλλαγες για τον μικρο σου κ ισως δεν ειναι πολυ δεκτικος.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω απελπιστεί με το μεσημεριανό του....ειλικρινά το μόνο γευμα που παλεύουμε τοσο...τι αλεσμενα τι κομματακια τι πατημενα θες τπτ δε θελει...αν ηταν τα δοντια π ειναι χαλια τα ουλα οκ λογικά ταψαλλα γεύματα δε θα τα έτρωγε...στον 10ο μηνα γίνεται το γαλα μου να τον χορταίνει τοσο που να μη πειναει ολη μερα? Δεμ μπορω να καταλάβω..να σηνειωσω πως μετα απο καθε γευμα τ δινω νερο κ μετα γαλα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα,

Ακόμα είμαστε με αποκλειστικό θηλασμό, ήθελα να εισάγω σιγά σιγά ξένο σκόνη αλλά με όλα αυτα δεν το τόλμησα. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω  είναι, στο έτος δεν εισάγουμε φρέσκο γαλα; Τώρα πάλι έχω αρχίσει να σκέφτομαι σιγά σιγά τον απογαλακτισμό όμως λέω κρίμα είναι να παλέψω να πιει φόρμουλα και μόλις συνηθίσει να πρέπει πάλι να το αλλάξω με φρέσκο.. 

Εσείς τι λέτε; Να αποθηλασω κατευθείαν με φρέσκο;

Καλησπέρα κοπέλα μου,κι εγώ το ίδιο θα σου έλεγα.εφ όσον μείνανε μόνο δύο μηνακια,να περιμένεις κ να κάνεις την αρχή με φρέσκο γαλατάκι.κι εγώ έτσι θα ήθελα ιδανικά αλλά λέω να αρχίσω μεικτή με σκόνη,μιας κ δυσκολεύομαι αρκετά τώρα στην εγκυμοσύνη με τον θηλασμο:?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια εχω απελπιστεί με το μεσημεριανό του....ειλικρινά το μόνο γευμα που παλεύουμε τοσο...τι αλεσμενα τι κομματακια τι πατημενα θες τπτ δε θελει...αν ηταν τα δοντια π ειναι χαλια τα ουλα οκ λογικά ταψαλλα γεύματα δε θα τα έτρωγε...στον 10ο μηνα γίνεται το γαλα μου να τον χορταίνει τοσο που να μη πειναει ολη μερα? Δεμ μπορω να καταλάβω..να σηνειωσω πως μετα απο καθε γευμα τ δινω νερο κ μετα γαλα....

Ο δικος μου μεχρι τον 11ο μηνα και κατι σχεδον μονο θηλαζε. Μεσημεριανο δεν ετρωγε και τα φρουτα επισης. Μονο με το γιαουρτι ηταν καπως καλυτερα. Μην ανησυχεις, δωσε του χρονο και χωρο. Συνεχισε να προσφερεις και οσο φαει. Παιξε με συνδυασμους, με θερμοκρασιες. Μπορει να τα θελει κρυα αν ποναει, η μπορει κ απο τον πονο να μην εχει ορεξη να φαει. Ειναι φυσιολογικο. Ξερω ποσο δυσκολο ειναι γιατι το περασα. Ειχα απελπιστει. Περνουσαν και μερες χωρις να φαει τπτ απο στερεα και εννοω τιποτα! Ουτε μπουκια. Ειχα πολυ δυσκολο παιδι στο φαγητο. Κ ακομα ειναι, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι το παιδι που ηταν. Τωρα τρωει εστω και αν θελει παιχνιδια και διαφορα για να φαει. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...