Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια εχω απελπιστεί με το μεσημεριανό του....ειλικρινά το μόνο γευμα που παλεύουμε τοσο...τι αλεσμενα τι κομματακια τι πατημενα θες τπτ δε θελει...αν ηταν τα δοντια π ειναι χαλια τα ουλα οκ λογικά ταψαλλα γεύματα δε θα τα έτρωγε...στον 10ο μηνα γίνεται το γαλα μου να τον χορταίνει τοσο που να μη πειναει ολη μερα? Δεμ μπορω να καταλάβω..να σηνειωσω πως μετα απο καθε γευμα τ δινω νερο κ μετα γαλα....

Καλησπέρα,θα σου πω εγώ τι έκανα κ τρώει πλέον κανονικά!το μεσημεριανό δεν το έτρωγε με τίποτα,κι εγώ έτσι στεναχωριομουν κ είχα δοκιμάσει τα πάντα.σε αυτό που κατεληξα είναι όταν κάνω τραχανα,φιδέ,κοτοπουλακι,καροτάκι,,ανθοτυρο ή μεζυθρα,βάζω κ 60-70 ml γάλα,τα χτυπάω κ τα τρώει.οταν βάζω άλλα λαχανικά,πατάτα,γλυκοπατάτα,λάχανο,κολοκυθάκια,μοσχαράκι στυβω ένα πορτοκάλι κ μισό αβοκάντο!τα τρώει μια χαρά πλέον.το ξέρω ότι φαίνεται αηδία κ έτσι είναι αλλά τα τρώει.μηπως να βρεις κάτι που να του αρέσει πολύ κ να το βάλεις στο μεσημεριανό.πχ κάποιο από τα φρούτα το πρωί ή το γαλατάκι..επίσης κάθομαι κι εγώ απέναντι του με ένα γιαούρτι πχ κ ένα κουταλάκι κ τρώει κι εγώ μπουκκτσες,ότι κ καλά τρώμε μαζί.ετσι τρώει κι αυτός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα,θα σου πω εγώ τι έκανα κ τρώει πλέον κανονικά!το μεσημεριανό δεν το έτρωγε με τίποτα,κι εγώ έτσι στεναχωριομουν κ είχα δοκιμάσει τα πάντα.σε αυτό που κατεληξα είναι όταν κάνω τραχανα,φιδέ,κοτοπουλακι,καροτάκι,,ανθοτυρο ή μεζυθρα,βάζω κ 60-70 ml γάλα,τα χτυπάω κ τα τρώει.οταν βάζω άλλα λαχανικά,πατάτα,γλυκοπατάτα,λάχανο,κολοκυθάκια,μοσχαράκι στυβω ένα πορτοκάλι κ μισό αβοκάντο!τα τρώει μια χαρά πλέον.το ξέρω ότι φαίνεται αηδία κ έτσι είναι αλλά τα τρώει.μηπως να βρεις κάτι που να του αρέσει πολύ κ να το βάλεις στο μεσημεριανό.πχ κάποιο από τα φρούτα το πρωί ή το γαλατάκι..επίσης κάθομαι κι εγώ απέναντι του με ένα γιαούρτι πχ κ ένα κουταλάκι κ τρώει κι εγώ μπουκκτσες,ότι κ καλά τρώμε μαζί.ετσι τρώει κι αυτός.

Ευχαριστώ πολυυ...θα το δοκιμάσω κ αυτο...βρηκα συνταγη φακη π βαζει μηλο μεσα κ θα βαλω μισο αβοκαντο..οταν λες γαλα εννοείς μητρικο η σκονη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ευχαριστώ πολυυ...θα το δοκιμάσω κ αυτο...βρηκα συνταγη φακη π βαζει μηλο μεσα κ θα βαλω μισο αβοκαντο..οταν λες γαλα εννοείς μητρικο η σκονη?

Εγώ βάζω δικό μου είτε από θηλαστρο είτε από την τράπεζα που έχω αλλά φαντάζομαι μπορείς κ σκόνη.αν τρώει έτσι,σιγά σιγά μειώνεις είτε το γάλα είτε έξτρα που έβαλες κ συνηθίζει σταδιακά την γεύση.παντως μην στεναχωριέσαι.πχ κι εμένα σήμερα μεσημέρι πάλι δεν έφαγε.ειναι με τις μέρες του.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ βάζω δικό μου είτε από θηλαστρο είτε από την τράπεζα που έχω αλλά φαντάζομαι μπορείς κ σκόνη.αν τρώει έτσι,σιγά σιγά μειώνεις είτε το γάλα είτε έξτρα που έβαλες κ συνηθίζει σταδιακά την γεύση.παντως μην στεναχωριέσαι.πχ κι εμένα σήμερα μεσημέρι πάλι δεν έφαγε.ειναι με τις μέρες του.:cry:

Θηλαζω κ εγω αποκλειστικά το θήλαστρο το εχω παρει στραβά δεν εβγαζα ανέκαθεν πολυ κ δεν εχω κ τον χρόνο αρα ουτε τραπεζα...σκονη δεν ε ω δωσει το εχω αναβαλει αρα γαλατακι δεν αυτο με τα φρούτα θα δοκιμάσω...εχουμε τον αλλο μηνα παιδίατρο θα δω τ θα μ πει κ αυτη...απλα σκέφτομαι πως ισως φταίω π τν μπούκωνω στο δεκατιανο πχ τ δινω μια μεγαλη μπανανα συνήθως τη τρωει 1\4 αβοκάντο μπορει κ μισο κ καμια φορα κ βρωμη συν γαλα στο καπακι....Σήμερα τ εδωσα μιση μπανανα με λίγες κουταλιές βρωμη...καπακι γαλα...έκτοτε μονο νερο...σε λιγο θα ξυπνήσει για τ μεσημεριανό να δω αν φαει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τπυ έφτιαξα φακη με γλυκοπατατα κ μια μικρη πατατα   καροτο κρεμμυδάκι λιγο μηλο κ λιγο αβοκάντο αρχικα εγω ξετρελαθηκα με την γευση ....το εφαγε ολο 2 κουταλιές αφησε!!!οποτε αυτη η συνταγή μπαινει στις αγαπημένες....να σαι καλα κοριτσι μ για την ιδεα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Ria@90 είπε:

Λοιπόν τπυ έφτιαξα φακη με γλυκοπατατα κ μια μικρη πατατα   καροτο κρεμμυδάκι λιγο μηλο κ λιγο αβοκάντο αρχικα εγω ξετρελαθηκα με την γευση ....το εφαγε ολο 2 κουταλιές αφησε!!!οποτε αυτη η συνταγή μπαινει στις αγαπημένες....να σαι καλα κοριτσι μ για την ιδεα!!!!!!

Τέλεια,πολύ χάρηκα που βρήκες κάτι για το μωρό σου κ θρεπτικοτατο μάλιστα!!;-)

Επίσης να σε ρωτήσω..γιατί μετά τα φρούτα δίνεις κ γάλα;δεν τρώει πολύ;εννοώ εγώ προσπαθώ να δίνω πρωί βράδυ κ τα 3 γεύματα μέσα στην μέρα.δινω παραπάνω όταν δεν τρώει ή γενικά έχει αρκετή γκρίνια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Τέλεια,πολύ χάρηκα που βρήκες κάτι για το μωρό σου κ θρεπτικοτατο μάλιστα!!;-)

Επίσης να σε ρωτήσω..γιατί μετά τα φρούτα δίνεις κ γάλα;δεν τρώει πολύ;εννοώ εγώ προσπαθώ να δίνω πρωί βράδυ κ τα 3 γεύματα μέσα στην μέρα.δινω παραπάνω όταν δεν τρώει ή γενικά έχει αρκετή γκρίνια..

Κι εγώ αυτό προσπαθώ . Συνήθως δίνω πρωί μεσημέρι βράδυ γάλα και μια φορά τη νύχτα 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κι εγώ αυτό προσπαθώ . Συνήθως δίνω πρωί μεσημέρι βράδυ γάλα και μια φορά τη νύχτα 

Εμάς με το που έβγαλε τα 2 κάτω δόντια,σταμάτησε το μεταμεσονύκτιο ξυπνημα,τον ταιζω 9.00-9.30 και ξυπνάει 8.30-9.00 !έχει 3 μέρες μόνο,αλλά ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!τον ταιζω στις 9.00 γαλατάκι,11.30 φρουτοκρεμα,14.30 λαχανικα/κρέας/ζυμαρικά ,18.00 κρέμα της hipp δίνω την πράσινη σειρά που την φτιάχνεις με το γάλα σου αν θες κ 21.30 συνήθως γαλατάκι πάλι κ ύπνο.μπορει να θηλάσω κ το μεσημερι κατά 4 παρά αν ζοριστει να τον πάρει ο ύπνος,όπου μάξιμουμ κοιμάται μια ώρα βέβαια.γενικα έχω καταλάβει ότι τον βοηθάει πολύ το πρόγραμμα να το τηρούμε κατά γράμμα κ για τον ύπνο κ για το φαγητό! Εσένα τι κάνει ο μικρός σου;;:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Τέλεια,πολύ χάρηκα που βρήκες κάτι για το μωρό σου κ θρεπτικοτατο μάλιστα!!;-)

Επίσης να σε ρωτήσω..γιατί μετά τα φρούτα δίνεις κ γάλα;δεν τρώει πολύ;εννοώ εγώ προσπαθώ να δίνω πρωί βράδυ κ τα 3 γεύματα μέσα στην μέρα.δινω παραπάνω όταν δεν τρώει ή γενικά έχει αρκετή γκρίνια..

Γτ παντα μετα τα γευματα νυστάζει κ αν δεν θηλασει δεν μπορει ευκολα να κοιμηθεί κ θελει μια ωρα κούνημα...εμεις πρωι μολις ξυπνησει γυρω στις 8 περίπου γαλα ...μετα 11 δεκατιανο γαλα υπνος κ μετα το μεσημεριανό παλι γαλα υπνος βραδινο του δινω λιγο πιο αργα γυρω στις 8 για να τον χορτάσει κ για να μη ξυπνα μεσα στη διάρκεια της νυχτας κ γαλα...το μεσημεριανό παντα τρωει πιο αργα λογω τ οτι τυχαίνει παντα να κοιμαται...σκέφτομαι μηπως κ εγω τ κανω μονο πρωι βραδυ αλλα σιγα μην αντέξει θα το ζηταει τ στηθος απο συνηθεια κ μόνο...καλα νυχτα ξυπνά συχνα απο τη γεννηση....για γαλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Γτ παντα μετα τα γευματα νυστάζει κ αν δεν θηλασει δεν μπορει ευκολα να κοιμηθεί κ θελει μια ωρα κούνημα...εμεις πρωι μολις ξυπνησει γυρω στις 8 περίπου γαλα ...μετα 11 δεκατιανο γαλα υπνος κ μετα το μεσημεριανό παλι γαλα υπνος βραδινο του δινω λιγο πιο αργα γυρω στις 8 για να τον χορτάσει κ για να μη ξυπνα μεσα στη διάρκεια της νυχτας κ γαλα...το μεσημεριανό παντα τρωει πιο αργα λογω τ οτι τυχαίνει παντα να κοιμαται...σκέφτομαι μηπως κ εγω τ κανω μονο πρωι βραδυ αλλα σιγα μην αντέξει θα το ζηταει τ στηθος απο συνηθεια κ μόνο...καλα νυχτα ξυπνά συχνα απο τη γεννηση....για γαλα

Μάλλον είναι στο παιδάκι ρε συ,τα περισσότερα που θηλάζουν ειδικα ξυπνάνε κ βράδυ πάντως κ αρκετές φορες.κανε κουράγιο.εμας επειδή ποτέ δεν ήταν του φαγητού,ούτε στερεά ούτε γάλα κ από την αρχή δεν ξυπνούσε για γάλα παρα μόνο μια φορά.ποσο είναι το παιδάκι σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Μάλλον είναι στο παιδάκι ρε συ,τα περισσότερα που θηλάζουν ειδικα ξυπνάνε κ βράδυ πάντως κ αρκετές φορες.κανε κουράγιο.εμας επειδή ποτέ δεν ήταν του φαγητού,ούτε στερεά ούτε γάλα κ από την αρχή δεν ξυπνούσε για γάλα παρα μόνο μια φορά.ποσο είναι το παιδάκι σου;

 Ναι ανεκαθεν ξυπνούσε ειδικα τωρα π εχει τα δοντια θελει παρηγοριά συν του ότι υποψιάζομαι κ αγχος αποχωρισμού εχω δει συμπεριφορά περίεργη τελευταία....γεννησαμε ιδια μερα με τη βασω 13 τ μηνα γιναμε 10 μηνων παμε στον 11ο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

 Ναι ανεκαθεν ξυπνούσε ειδικα τωρα π εχει τα δοντια θελει παρηγοριά συν του ότι υποψιάζομαι κ αγχος αποχωρισμού εχω δει συμπεριφορά περίεργη τελευταία....γεννησαμε ιδια μερα με τη βασω 13 τ μηνα γιναμε 10 μηνων παμε στον 11ο...

Καλοκαιρινά τα μωράκια μας!εμένα χθες έγινε 8 μηνών!μπορεί να είναι κ το άγχος αποχωρισμού όπως λες..θα περάσει κι αυτό,υπομονή κοπέλα μου:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

 Ναι ανεκαθεν ξυπνούσε ειδικα τωρα π εχει τα δοντια θελει παρηγοριά συν του ότι υποψιάζομαι κ αγχος αποχωρισμού εχω δει συμπεριφορά περίεργη τελευταία....γεννησαμε ιδια μερα με τη βασω 13 τ μηνα γιναμε 10 μηνων παμε στον 11ο...

Πως πέρασε ένας χρόνος.... τέτοιες μέρες λέγαμε για συσπάσεις, βαλίτσες και για το βάρος του μωρού... 

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis said:

Πως πέρασε ένας χρόνος.... τέτοιες μέρες λέγαμε για συσπάσεις, βαλίτσες και για το βάρος του μωρού... 

Άστα να πάνε! εγώ ήμουν μέσα στο στρες μην κάνω αιμορραγία! Θεέ μου πόσο χαίρομαι που δεν είναι έγκυος φέτος και που πήγαν όλα καλά. Να σας πω την αλήθεια ήταν τόσο απαίσια ή εγκυμοσύνη μου που θέλω παρένθετη για το 2ο!

  • Χαχα 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Άστα να πάνε! εγώ ήμουν μέσα στο στρες μην κάνω αιμορραγία! Θεέ μου πόσο χαίρομαι που δεν είναι έγκυος φέτος και που πήγαν όλα καλά. Να σας πω την αλήθεια ήταν τόσο απαίσια ή εγκυμοσύνη μου που θέλω παρένθετη για το 2ο!

Τι κάνει ο Κωνσταντίνος μας;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...