Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Rainbowbaby είπε:

Και απλα μια μερα σταματησε να ξυπναει;Γιατι φοβαμαι οτι θα της γινει συνηθεια το ταισμα ανα 3 ωρες..

Χθες το βραδυ κοιμηθηκε 7 ωρες στο συνολο...

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ!!!Αλλά ευτυχώς κρατάει λίγο...σκέψου τώρα κοιμάται σερί όλο το βράδυ!Περνάνε τις φάσεις τους κι αυτά μωρέ..Ειδικά με τα δόντια είναι ζόρικο,εδώ είναι για εμάς δεν θα είναι για εκείνα;Και στα άλματα το ίδιο,μέχρι να περάσει..Υπομονή και θα στρώσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, LittleCherry είπε:

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ!!!Αλλά ευτυχώς κρατάει λίγο...σκέψου τώρα κοιμάται σερί όλο το βράδυ!Περνάνε τις φάσεις τους κι αυτά μωρέ..Ειδικά με τα δόντια είναι ζόρικο,εδώ είναι για εμάς δεν θα είναι για εκείνα;Και στα άλματα το ίδιο,μέχρι να περάσει..Υπομονή και θα στρώσει!

Απλα αγχωνομαι για το αν κανω το σωστο.. Δηλαδη αν ξυπναει γιατι οντως πειναει, για να μην την μπουκωνω με γαλα χωρις λογο.. Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rainbowbaby είπε:

Απλα αγχωνομαι για το αν κανω το σωστο.. Δηλαδη αν ξυπναει γιατι οντως πειναει, για να μην την μπουκωνω με γαλα χωρις λογο.. Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση!!

Είναι απολύτως φυσιολογικές όλες  αυτές οι αγωνίες ,κοπέλα μου και επειδή όλες τις περνάμε(και θα τις περνάμε!) είναι ανακουφιστικό κάποιος που έχει παρόμοια εμπειρία να τη μοιράζεται!Αν βλέπεις ότι ηρεμεί σε αυτή τη φάση με το γάλα ,να δίνεις..φαντάζομαι αν δεν θέλει θα στο δείξει..Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα όσο διαρκούσε αυτή η κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Rainbowbaby είπε:

Απλα αγχωνομαι για το αν κανω το σωστο.. Δηλαδη αν ξυπναει γιατι οντως πειναει, για να μην την μπουκωνω με γαλα χωρις λογο.. Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση!!

Κοπέλα μου αφού λες ότι δοκίμασες κ νεράκι κ πιπίλα κ νανούρισμα,καλά κάνεις κ δίνεις γαλατάκι.δεν υπάρχει σε κάποιες περιπτώσεις σωστό ή λάθος,λειτουργείς κ λίγο με το ένστικτο κ πας όπου σε καθοδηγεί το νινακι σου.θα συμφωνήσω με την παραπάνω κοπέλα ότι μάλλον άλμα είναι,αν δεν είναι δόντια.υπομονη κ κουράγιο σου εύχομαι,θα περάσει..

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

 

Κορίτσια,γεια σας! Εμένα η μικρή μου αυτό είχα παρατηρήσει να το κάνει έντονα σε περιόδους αλμάτων και πρόσφατα όταν άρχισε να βγάζει κάποιο δόντι..Ειδικά πριν σκάσει μύτη το πρώτο δόντι(περίπου 7 μηνών) ξυπνούσε σα να ήταν νεογέννητο!

Γειά σου! Μακάρι να περάσει γρήγορα. Δεν παλεύεται η αϋπνία. Σπάνια να κοιμηθεί όλο το βράδυ και να μην ξυπνήσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου αφού λες ότι δοκίμασες κ νεράκι κ πιπίλα κ νανούρισμα,καλά κάνεις κ δίνεις γαλατάκι.δεν υπάρχει σε κάποιες περιπτώσεις σωστό ή λάθος,λειτουργείς κ λίγο με το ένστικτο κ πας όπου σε καθοδηγεί το νινακι σου.θα συμφωνήσω με την παραπάνω κοπέλα ότι μάλλον άλμα είναι,αν δεν είναι δόντια.υπομονη κ κουράγιο σου εύχομαι,θα περάσει..

Ναι εχεις δικιο! Ευχαριστω πολυ πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2020 at 2:43 ΜΜ, MumMaria είπε:

Καλημέρα Ρία!είδες μέσα σε λίγο διάστημα το εστρωσε,μάλλον ήταν το δοντακι μωρέ.:x

Εμένα οι γονείς είναι Καβάλα κ τα πεθερικά Ιωάννινα,οπότε θα δούνε τον μικρό όταν ανοίξουν κ τα δρομολόγια.απο φίλη που έχει την μαμά της εδώ,έχει τρεις μέρες που βλέπει τον μικρό.

Εγώ τον μετεφερα στους 6 μήνες στο δωμάτιο του.δεν χωρούσε άλλο στο λίκνο που ήταν κολλημένο στο κρεβάτι οπότε έπρεπε να το πάρει απόφαση.γοα κανένα μήνα κοιμόμουν μαζί του σε ένα καναπέ κρεβάτι αλλά πιο πολύ για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους να σου πω την αλήθεια.τωρα με το που πάει 9.30 τον βάζουμε στο κρεβάτι του,πάμε σαλόνι εμείς,τον βλέπουμε από το ουοκι τοκι να στριφογυρναει κάνα 5 λεπτό κ κοιμάται μόνος του.τον ξυπνάμε στις 9 το πρωί για να φάει.σου εύχομαι να εξελιχθεί έτσι η μετακόμιση σας!;-)είναι πραγματικά μεγάλη ανάσα για τους γονείς!!

Καλησπέρα κορίτσι μου απο τα υπέροχα Ιωάννινα χαχαχαχχα. Είδα που εγραψες οτι τα πεθερικά σου είναι αππ εδώ. 

Να σε ρωτήσω πως τον εκπαίδευσες να κοιμάται μονος του κούνια? Βέβαια τον έβαλες νωρίς στο δωμάτιό του καλό αυτό. Εγώ είπα θα της αλλάξω δωμάτιο αλλά ακόμα δν το επιχείρησα γιατί με τα δόντια ταλαιπωρείται πολυ καο ξυπνάει συνέχεια. Οπότε είπα καλύτερα ξα την έχω δίπλα μου στη κούνια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου απο τα υπέροχα Ιωάννινα χαχαχαχχα. Είδα που εγραψες οτι τα πεθερικά σου είναι αππ εδώ. 

Να σε ρωτήσω πως τον εκπαίδευσες να κοιμάται μονος του κούνια? Βέβαια τον έβαλες νωρίς στο δωμάτιό του καλό αυτό. Εγώ είπα θα της αλλάξω δωμάτιο αλλά ακόμα δν το επιχείρησα γιατί με τα δόντια ταλαιπωρείται πολυ καο ξυπνάει συνέχεια. Οπότε είπα καλύτερα ξα την έχω δίπλα μου στη κούνια. 

Ναι ναι ο άντρας μου Γιαννιώτης περήφανος!!χαχαχα

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου ,πόσο είναι;

Έγινε βήμα βήμα,στην αρχή κοιμόμουν εγώ μαζί του στο παιδικό,αυτός στην κούνια κ εγώ στον καναπέ κρεβάτι.μετα τον έβαζα για ύπνο κ καθόμουν όρθια να με βλέπει κ νανουριζα,τον χαιδευα όταν γκρινιαζε κ προσπαθούσα να μην τον παίρνω αγκαλιά.μετα νανουριζα κ καθόμουν ξωπισω,με άκουγε δλδ αλλά δεν με εβλεπε,ε κ το τελευταίο στάδιο ήταν να τον βάζει ο άντρας μου για ύπνο.2-3 μέρες κ το συνηθισε κ αυτό.ισως τώρα που το σκέφτομαι να έκανα κ βλακεία κ να μπορούσα απευθείας να βάλω τον άντρα μου να τον κοιμίσει στο καινούριο δωμάτιο.εμας κάθε αλλαγή έκανε 2-3 μέρες να την δεχτεί ,οπότε στις 10-14 μέρες,τον έβαζε ο άντρας μου,τον σκέπαζε κ τον άφηνε.στριφογυρνουσε 3-4 λεπτά κ τον παίρνει ο ύπνος.βεβαια το έχω ξαναπεί ότι είναι πολύ προσαρμοστικό παιδάκι.επισης να φροντίσεις την ώρα που την βάζεις να έχεις καταλάβει ότι νυστάζει(να τρίβει ματάκια,γκρινιτσα,να χασμουριεται) δεν παίζουμε,ψιθυριζουμε,κλειστά φώτα,μόνο ένα φωτακι.αυτα.καταλαβαινω αυτό που λες για τα δόντια ,αλλά αν το έχεις πάρει όντως απόφαση ,κάντο γιατί όλο κ κάτι θα προκύπτει κ όσο θα μεγαλώνει θα είναι κ πιο δύσκολο κ για μας κ για το παιδί!εγώ είχα κ μια δική μου ανασφάλεια να τον αφήσω μόνο το βράδυ αλλά με την βοήθεια του άντρα μου το δούλεψα κ τώρα το παιδί φαίνεται κ πιο ήρεμο κ κοιμάται κ καλύτερα.σου εύχομαι καλή επιτυχία,να έχεις υπομονή κ ηρεμία..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Ναι ναι ο άντρας μου Γιαννιώτης περήφανος!!χαχαχα

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου ,πόσο είναι;

Έγινε βήμα βήμα,στην αρχή κοιμόμουν εγώ μαζί του στο παιδικό,αυτός στην κούνια κ εγώ στον καναπέ κρεβάτι.μετα τον έβαζα για ύπνο κ καθόμουν όρθια να με βλέπει κ νανουριζα,τον χαιδευα όταν γκρινιαζε κ προσπαθούσα να μην τον παίρνω αγκαλιά.μετα νανουριζα κ καθόμουν ξωπισω,με άκουγε δλδ αλλά δεν με εβλεπε,ε κ το τελευταίο στάδιο ήταν να τον βάζει ο άντρας μου για ύπνο.2-3 μέρες κ το συνηθισε κ αυτό.ισως τώρα που το σκέφτομαι να έκανα κ βλακεία κ να μπορούσα απευθείας να βάλω τον άντρα μου να τον κοιμίσει στο καινούριο δωμάτιο.εμας κάθε αλλαγή έκανε 2-3 μέρες να την δεχτεί ,οπότε στις 10-14 μέρες,τον έβαζε ο άντρας μου,τον σκέπαζε κ τον άφηνε.στριφογυρνουσε 3-4 λεπτά κ τον παίρνει ο ύπνος.βεβαια το έχω ξαναπεί ότι είναι πολύ προσαρμοστικό παιδάκι.επισης να φροντίσεις την ώρα που την βάζεις να έχεις καταλάβει ότι νυστάζει(να τρίβει ματάκια,γκρινιτσα,να χασμουριεται) δεν παίζουμε,ψιθυριζουμε,κλειστά φώτα,μόνο ένα φωτακι.αυτα.καταλαβαινω αυτό που λες για τα δόντια ,αλλά αν το έχεις πάρει όντως απόφαση ,κάντο γιατί όλο κ κάτι θα προκύπτει κ όσο θα μεγαλώνει θα είναι κ πιο δύσκολο κ για μας κ για το παιδί!εγώ είχα κ μια δική μου ανασφάλεια να τον αφήσω μόνο το βράδυ αλλά με την βοήθεια του άντρα μου το δούλεψα κ τώρα το παιδί φαίνεται κ πιο ήρεμο κ κοιμάται κ καλύτερα.σου εύχομαι καλή επιτυχία,να έχεις υπομονή κ ηρεμία..

Να μας ζησουν τα ζουζουνια. Τωρα ειναι 14 μηνων η ζουζουνελ μου. Θελω ν διαμορφωσω το χώρο αν και θελαμε να παμε σε μεγαλυτερο σπιτι αλλα το βλεπω χλωμο οποτε θα πρεπει να ετοιμασω το χωρο. Σε ευχαριστω για την ενημερωση κοριτσι μου.

Την καλημερα μας απο τα όμορφα Ιωάννινα.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrysasid είπε:

Να μας ζησουν τα ζουζουνια. Τωρα ειναι 14 μηνων η ζουζουνελ μου. Θελω ν διαμορφωσω το χώρο αν και θελαμε να παμε σε μεγαλυτερο σπιτι αλλα το βλεπω χλωμο οποτε θα πρεπει να ετοιμασω το χωρο. Σε ευχαριστω για την ενημερωση κοριτσι μου.

Την καλημερα μας απο τα όμορφα Ιωάννινα.. 

 

Να σαι καλά!!να είναι καλά τα παιδάκια μας κ τα παιδάκια όλου του κόσμου!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...