Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κανετε?κοριτσια τι κανετε εσεις αν τα μωράκια σας δεν τρωνε καλα επιμένετε?η απλα αφήνετε τα παιδακια σας στη ησυχία τους?εμεις πχ κουτσα στραβα μεχρι τα φρουτα καπως τρωμε....μεσημεριανό ομως κ βραδινό τελευταία παλευω κυριολεκτικά!ναι μεν ξερω πως δεν πρεπει να επιμεινω αλλα αν σταματαει στις 5 κουταλιές η μπουκιές πχ πως θα ανταπεξέλθει στην μερα?ειναι πολυ κινητικός..χωρις καμια υπερβολή περπατάει μεχρι να κοιμηθεί σπανια καθεται....ειμαι μπερδεμένη...τι φταίει άραγε η πιεση μου?Μήπως κανα 2 μέρες να μην επιμεινω καθόλου ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε?κοριτσια τι κανετε εσεις αν τα μωράκια σας δεν τρωνε καλα επιμένετε?η απλα αφήνετε τα παιδακια σας στη ησυχία τους?εμεις πχ κουτσα στραβα μεχρι τα φρουτα καπως τρωμε....μεσημεριανό ομως κ βραδινό τελευταία παλευω κυριολεκτικά!ναι μεν ξερω πως δεν πρεπει να επιμεινω αλλα αν σταματαει στις 5 κουταλιές η μπουκιές πχ πως θα ανταπεξέλθει στην μερα?ειναι πολυ κινητικός..χωρις καμια υπερβολή περπατάει μεχρι να κοιμηθεί σπανια καθεται....ειμαι μπερδεμένη...τι φταίει άραγε η πιεση μου?Μήπως κανα 2 μέρες να μην επιμεινω καθόλου ?

Καλησπέρα!! Εγώ στην αρχή με τις στερεές αγχωνομουν λιγάκι αν δεν έτρωγε κ της έφτιαχνα γάλα αλλά τώρα που ξέρω ότι πάμε καλά σε αυτόν τον τομέα δεν την πιέζω, όταν βλέπω ότι χαζεύει κ με το ζόρι ανοίγει το στόμα, σταματάω. Στο επόμενο γεύμα πεινάει λίγο παραπάνω και το καλύπτει :) ειναι κ το καλοκαίρι στη μέση...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεκταρινακι είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ στην αρχή με τις στερεές αγχωνομουν λιγάκι αν δεν έτρωγε κ της έφτιαχνα γάλα αλλά τώρα που ξέρω ότι πάμε καλά σε αυτόν τον τομέα δεν την πιέζω, όταν βλέπω ότι χαζεύει κ με το ζόρι ανοίγει το στόμα, σταματάω. Στο επόμενο γεύμα πεινάει λίγο παραπάνω και το καλύπτει :) ειναι κ το καλοκαίρι στη μέση...

Ναι έχεις απόλυτο δικιο μου ειναι πολυ δυσκολο βεβαια γιατι με ειχε καλομαθει...μεσα μ τρώγομαι...κ εγω θηλάζω συμπληρωματικά παντα...απλα το οτι κινείται ολη μερα με αγχωνει αν δε τρωει και καλα τη βαψαμε....νομιζω πως αυτές τις μερες τού δημιούργησα ψυχολογικο γιατι στο καρεκλάκι ταραζεται..θα το παω πιο χαλαρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι έχεις απόλυτο δικιο μου ειναι πολυ δυσκολο βεβαια γιατι με ειχε καλομαθει...μεσα μ τρώγομαι...κ εγω θηλάζω συμπληρωματικά παντα...απλα το οτι κινείται ολη μερα με αγχωνει αν δε τρωει και καλα τη βαψαμε....νομιζω πως αυτές τις μερες τού δημιούργησα ψυχολογικο γιατι στο καρεκλάκι ταραζεται..θα το παω πιο χαλαρα...

Έχει έρθει η μαμα μου αυτες τις μερες για σαπορτ και με έμαθε οτι τα παιδιά βαριούνται!!!!!

Ουτε που το ειχα σκεφτει! Της ελεγα λοιπόν, ασε δεν τρωει το γιαούρτι εδω και μερικες μερες... μου λεει βαρεθηκε δωστου να φαει κατι αλλο και τσουπ έτρωγε ο κύριος 

Το ιδιο και με το αυγο και με την κρεατοσουπα (που ψιλοιδια την κανω παντα)

Σημερα το τσακισε το γιαούρτι το πεθύμησε μάλλον 

Δεν ξερω αν βοηθήσει αυτο απλα μοιράζομαι την εμπειρία μου

Σε φιλώ 

Και τον Γιώργο μας


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Έχει έρθει η μαμα μου αυτες τις μερες για σαπορτ και με έμαθε οτι τα παιδιά βαριούνται!!!!!

Ουτε που το ειχα σκεφτει! Της ελεγα λοιπόν, ασε δεν τρωει το γιαούρτι εδω και μερικες μερες... μου λεει βαρεθηκε δωστου να φαει κατι αλλο και τσουπ έτρωγε ο κύριος 

Το ιδιο και με το αυγο και με την κρεατοσουπα (που ψιλοιδια την κανω παντα)

Σημερα το τσακισε το γιαούρτι το πεθύμησε μάλλον 

Δεν ξερω αν βοηθήσει αυτο απλα μοιράζομαι την εμπειρία μου

Σε φιλώ 

Και τον Γιώργο μας

Αυτο ισως ισχυει ναι με το γιαουρτι κ εγω οταν δε το θελει για 2 μερες δεν τ δινω κ μετα τ τρωει...απλα στο ψυχολογικό κομματι κολλάω αν τ παιδι φαει μερικες κουταλιές κ δεν θελει δεν επιμένω έστω κ αν εφαγε μονο δυο κουταλιές?μου ειναι πολυ δυσκολο αλήθεια....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Αυτο ισως ισχυει ναι με το γιαουρτι κ εγω οταν δε το θελει για 2 μερες δεν τ δινω κ μετα τ τρωει...απλα στο ψυχολογικό κομματι κολλάω αν τ παιδι φαει μερικες κουταλιές κ δεν θελει δεν επιμένω έστω κ αν εφαγε μονο δυο κουταλιές?μου ειναι πολυ δυσκολο αλήθεια....

Καλησπερα κι απο μενα !εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα μια και περναμε ακριβως την ιδια φαση ειπα να σου γραψω..ο δικος μου ετρωγε παρα πολυ και ποτε δεν με αγχωσε ..με το που εκλεισε χρονο ομως και ξεκινησε περπατημα ασε ενα δραμα...φτουτα ουτε να τα βλεπει αντε να φαει λιγο το μεσημερι και τ απογευμα..εν τω μεταξυ εχει χασει και λιγο...δεν τον πιεζω ομως..εστω και 2 κουταλιές οσο φαει!

Κοριτσια μου παρεπιπτοντως τι κανουν τα παιδακια σας τωρα;εμεις περπαταμε μπουσουλαει μονο αν πεσει για να παει να πιαστει απο καπου και να σηκωθει...κανει παλαμακια κι οταν θελει κανει και γεια...λιγα μου φαινονται αλλα αυτα κανει:-P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Καλησπερα κι απο μενα !εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα μια και περναμε ακριβως την ιδια φαση ειπα να σου γραψω..ο δικος μου ετρωγε παρα πολυ και ποτε δεν με αγχωσε ..με το που εκλεισε χρονο ομως και ξεκινησε περπατημα ασε ενα δραμα...φτουτα ουτε να τα βλεπει αντε να φαει λιγο το μεσημερι και τ απογευμα..εν τω μεταξυ εχει χασει και λιγο...δεν τον πιεζω ομως..εστω και 2 κουταλιές οσο φαει!

Κοριτσια μου παρεπιπτοντως τι κανουν τα παιδακια σας τωρα;εμεις περπαταμε μπουσουλαει μονο αν πεσει για να παει να πιαστει απο καπου και να σηκωθει...κανει παλαμακια κι οταν θελει κανει και γεια...λιγα μου φαινονται αλλα αυτα κανει:-P

Καλησπέρα! Για το φαγητό πιστεύω μέσα σε όλες τις φάσεις που περνάνε φταίει κι η ζέστη! 

Όσο για το τι κάνουν... Εμένα έμαθε να μπουσουλαει πριν λίγες μέρες, κάθεται μόνη της από ξαπλωτη, έκανε κουπεπε αλλά τώρα δεν το κάνει πια, γενικά κινητικά είναι καλά. Απλά έχουμε θέμα με τα σύμφωνα, λέει μόνο φωνήεντα! 

Εσάς κορίτσια ποτε άρχισαν να λένε ακαταλαβιστικα??

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2020 at 1:10 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε?κοριτσια τι κανετε εσεις αν τα μωράκια σας δεν τρωνε καλα επιμένετε?η απλα αφήνετε τα παιδακια σας στη ησυχία τους?εμεις πχ κουτσα στραβα μεχρι τα φρουτα καπως τρωμε....μεσημεριανό ομως κ βραδινό τελευταία παλευω κυριολεκτικά!ναι μεν ξερω πως δεν πρεπει να επιμεινω αλλα αν σταματαει στις 5 κουταλιές η μπουκιές πχ πως θα ανταπεξέλθει στην μερα?ειναι πολυ κινητικός..χωρις καμια υπερβολή περπατάει μεχρι να κοιμηθεί σπανια καθεται....ειμαι μπερδεμένη...τι φταίει άραγε η πιεση μου?Μήπως κανα 2 μέρες να μην επιμεινω καθόλου ?

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ και από ο,τι διάβασα στην ίδια φάση είναι πολλά μωράκια κι εδώ!Εμένα συγκεκριμένα δεν θέλει το μεσημεριανό..στην αρχή η αλήθεια είναι ότι κι εγώ την πίεζα γιατί αγχωνόμουν αλλά πλέον το σταμάτησα κι ας τρώει όσο θέλει.. Τουλάχιστον τρώει ικανοποιητικά τη φρουτόκρεμα και το απογευματινό.Αυτό που κάνω ειδικά τις μέρες που δεν τρώει σχεδόν καθόλου το μεσημέρι είναι να δίνω νωρίτερα το απογευματινό και μετά μέχρι το βραδινό γάλα της δίνω κάνα κομμάτι από κάποιο φρούτο που της αρέσει και περιμένω να περάσει αυτή η φάση.Κι ο παιδίατρος μας είπε ότι το καλοκαίρι είναι συχνό φαινόμενο αυτό και λόγω ζέστης κι απλά να κάνουμε υπομονή και θα στρώσει..Για να δούμε..

 

16 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Καλησπερα κι απο μενα !εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα μια και περναμε ακριβως την ιδια φαση ειπα να σου γραψω..ο δικος μου ετρωγε παρα πολυ και ποτε δεν με αγχωσε ..με το που εκλεισε χρονο ομως και ξεκινησε περπατημα ασε ενα δραμα...φτουτα ουτε να τα βλεπει αντε να φαει λιγο το μεσημερι και τ απογευμα..εν τω μεταξυ εχει χασει και λιγο...δεν τον πιεζω ομως..εστω και 2 κουταλιές οσο φαει!

Κοριτσια μου παρεπιπτοντως τι κανουν τα παιδακια σας τωρα;εμεις περπαταμε μπουσουλαει μονο αν πεσει για να παει να πιαστει απο καπου και να σηκωθει...κανει παλαμακια κι οταν θελει κανει και γεια...λιγα μου φαινονται αλλα αυτα κανει:-P

Μια χαρά καλέ κάνει πράγματα το μικρό σου γιατί λες ότι είναι λίγα;!Ειδικά αφού περπατάει κιόλας!Κι εμένα τα ίδια κάνει και δείχνει τα αντικείμενα και πρόσωπα όταν τη ρωτάς αντίστοιχα πού είναι κάτι ή κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2020 at 8:02 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

αγαπη  μ πως εισαι??? το κοριτσάκι σ....

Όλα καλά δωξα το θεο μεγαλώνει έχει ζωηρέψει περπαταει φουλ κ κλασικά μας τρέχει αλλά χαλάλι της της αξίζει! Εσύ όλα καλα?το μωράκι? Διαβάζω τ νέα σας αλλά δε προλαβαίνω να γράψω 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Vasoth. είπε:

Όλα καλά δωξα το θεο μεγαλώνει έχει ζωηρέψει περπαταει φουλ κ κλασικά μας τρέχει αλλά χαλάλι της της αξίζει! Εσύ όλα καλα?το μωράκι? Διαβάζω τ νέα σας αλλά δε προλαβαίνω να γράψω 

ας μην προλαβαίνεις...αφου είναι καλα η πριγκίπισσα σ φτανει...να μ την φιλησεις....κ μεις ολα καλα δοξα το θεο ....μας τρελαίνει κλασσικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/8/2020 at 12:08 ΠΜ, LittleCherry είπε:

Κοπέλα μου,το φαντάζομαι.. υπομονή πραγματικά! Εμείς καλά είμαστε αλλά με αρκετή γκρίνια και λόγω ζέστης και λόγω δοντιών..Μας έχουν ταλαιπωρήσει πολύ αυτά τα δόντια:wacko: Και δυστυχώς ακόμη παλεύω με το μεσημεριανό φαγητό που δεν τρώει σχεδόν καθόλου.. Ξεκίνησα να της δίνω μάλιστα κι από το δικό μας φαγητό και πάλι δεν θέλει.. Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό το θέμα..ο γιατρός είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο τα καλοκαίρια και σε συνδυασμό με τα δόντια γίνονται ζόρικα και να κάνω υπομονή! Ελπίζω να είναι η φάση όντως λόγω καλοκαιριού και θα στρώσει κάποια στιγμή!Τουλάχιστον τρώει τα υπόλοιπα γεύματα!Και πλησιάζει και η εισαγωγή του φρέσκου γάλακτος και έχω λίγο αγχωθεί και με αυτό το θέμα..

Εσείς πώς τα πάτε;;;

Εμεις 14ων μηνών αποφάσισα να συνεχίσω σκονη γτ ακομα σηκώνεται το βραδυ για γαλα.. Η παιδίατρος πρότεινει σκονη κ επειδή το θέμα φρέσκο εχει ημερήσιο οριο κ η δικια μ πίνει αρκετό και επίσης την σκονη την εχω δίπλα στο κρεβάτι γτ η κούνια είναι στο δωμάτιο μου ενώ στο φρέσκο θα πρέπει να σηκώνομαι.. Οαο για τα δόντια έχουμε 12..το προβλημα μας εμας είναι αλλο εχουμε δυσκοιλιοτητα με αποτέλεσμα να φοβάται να κάνει κακα κ να κλαίει καθε φορά 

On 4/8/2020 at 2:08 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

ας μην προλαβαίνεις...αφου είναι καλα η πριγκίπισσα σ φτανει...να μ την φιλησεις....κ μεις ολα καλα δοξα το θεο ....μας τρελαίνει κλασσικά 

Εεει ταρζανουλα τι κανει το μωρακι σου; πόσο είναι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εμεις 14ων μηνών αποφάσισα να συνεχίσω σκονη γτ ακομα σηκώνεται το βραδυ για γαλα.. Η παιδίατρος πρότεινει σκονη κ επειδή το θέμα φρέσκο εχει ημερήσιο οριο κ η δικια μ πίνει αρκετό και επίσης την σκονη την εχω δίπλα στο κρεβάτι γτ η κούνια είναι στο δωμάτιο μου ενώ στο φρέσκο θα πρέπει να σηκώνομαι.. Οαο για τα δόντια έχουμε 12..το προβλημα μας εμας είναι αλλο εχουμε δυσκοιλιοτητα με αποτέλεσμα να φοβάται να κάνει κακα κ να κλαίει καθε φορά 

Εεει ταρζανουλα τι κανει το μωρακι σου; πόσο είναι; 

δημητρουλα μ...τι κάνεις αγαπη??? τώρα  εναι 4μιση....μεγαλωσε λιγάκι αλλα είναι πολυ καλη...εσυ πως εισαι??? η μικρη σ??? φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,γεια σας! Όσες έχετε αποθηλάσει πώς καταφέρατε να κόψετε τους θηλασμούς ενδιάμεσα στη νύχτα;;; Αρχίσαμε δειλά δειλά να κόβουμε τον πρωινό θηλασμό αλλά για τη νύχτα δεν ξέρω πώς θα το καταφέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2020 at 1:50 ΠΜ, Rafaelatarzan είπε:

δημητρουλα μ...τι κάνεις αγαπη??? τώρα  εναι 4μιση....μεγαλωσε λιγάκι αλλα είναι πολυ καλη...εσυ πως εισαι??? η μικρη σ??? φιλακια

Ελα κορίτσι μου καλα ειμαι κ εγώ... Και η δικια μου καλη ειναι η ζουζούνα.. Ειμαστε διακοπές και κανει κ μπανιο στην θάλασσα ξετρελενεται.. Εμείς είμαστε 14.5 τρωμε τ πάντα έχουμε 12 δόντια και τρέχουμε και σκαρφαλώνουμε ολη μερα.. Αυτα χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Σαν νέα μαμά με ένα ζόρικο κοριτσάκι τα έχω παίξει. Είναι 13 μηνων δεν περπατάει ακόμα μονο αν πιάνεται και τώρα άρχισε να μπουσουλαει χωρις να τρελαίνεται κιόλας. Καθεται ελάχιστα κάτω και παίζει μόνη της.  Την περισσότερη ώρα γκρινιάζει και θέλει να την έχω αγκαλιά και να κάνω βόλτες ή να πηγαίνουμε έξω βόλτα με το καρότσι. Μην σας ζαλιζω.. θα ήθελα όσες μανούλες έχετε ιδεες για παιχνιδια να  να παίζει λιγάκι και μόνη της και καμια ιδεα να την βοηθησω να περπατήσει να μου προτείνετε αν μπορείτε .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...