Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Dionusia mel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούργια κ έχω χαθεί λίγο με τα θέματα θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί λίγο έως πολύ έγινα μαμά το σεμπτεμβρη τ 2019 και από τότε έως σήμερα θηλάζω αποκλείστηκα χωρίς ξένο γάλα ούτε μια φορά δεν τ έχω δώσει το θέμα μου είναι Ότι δεν έχω αδιαθετησει ακόμη κ έχω αγχωθεί έχω μικρούς πόνους πρησμένη κοιλιά μεριές φορές αλλά τίποτα η γυναικολόγος μου είπε πως είναι φυσιολογικό κ έχω χάσει κ πέντε με έξι κιλά πολύ γρήγορα αν μπορεί κάποια κοπέλα ν μου πει την γνώμη της είμαι να σκάσω ευχαριστώ πολύ
 

Μπορείς αν θέλεις να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης για να ξεαγχωθεις πρώτα απ' όλα! Δεν πιστεύω ότι είσαι αλλά για να σου φύγει το άγχος. Εγώ γέννησα Μάϊο του 2019 και ακόμα άφαντη η περίοδος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι έγκυος δεν είμαι σίγουρα απλά αγχώνομαι που δεν μ έχει έρθει και που έχασα τ κιλά τόσο γρήγορα μήπως είναι ορμονικό αλλά βλέπω πως κ σε άλλες μανούλες δεν έχει έρθει εσυ θηλάζεις ακόμη ; Να το χαίρεσαι το μωράκι σουυυυυ

 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα να σου ζησει το μπεμπακι σου

Εμενα μου ηρθε νωρίς σχετικά  (στον 3ο) αλλα απο οσο ξερω συμβαίνει να έχεις τα συμπτώματα χωρις περιοδο.

Σε καθε περίπτωση θα σου ελεγα να ηρεμήσεις αφου η γυναικολόγος λεει ότι είναι φυσιολογικό. Γιατί εισαι να σκασεις; τι σκέφτεσαι οτι μπορει να συμβει;

Καλησπέρα κορίτσι μ και το δικό σου μωράκι να σ ζήσει έχω αγχωθεί επειδή έχασα αρκετά κιλά πολύ γρήγορα και η κοιλιά μ είναι πρησμένη αγχώνομαι μήπως είναι κάτι ορμονικό επίσης το μωράκι μ είναι 11 μηνών πάνε μήνες που δεν έχω τίποτα ούτε σταγόνα έκλεισα ραντεβού στη γυναικολόγο μ και θα δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dionusia mel είπε:

Όχι έγκυος δεν είμαι σίγουρα απλά αγχώνομαι που δεν μ έχει έρθει και που έχασα τ κιλά τόσο γρήγορα μήπως είναι ορμονικό αλλά βλέπω πως κ σε άλλες μανούλες δεν έχει έρθει εσυ θηλάζεις ακόμη ; Να το χαίρεσαι το μωράκι σουυυυυ

 

Καλησπέρα κορίτσι μ και το δικό σου μωράκι να σ ζήσει έχω αγχωθεί επειδή έχασα αρκετά κιλά πολύ γρήγορα και η κοιλιά μ είναι πρησμένη αγχώνομαι μήπως είναι κάτι ορμονικό επίσης το μωράκι μ είναι 11 μηνών πάνε μήνες που δεν έχω τίποτα ούτε σταγόνα έκλεισα ραντεβού στη γυναικολόγο μ και θα δούμε 

Κ εγώ θηλάζω ακόμα κ είναι 15 μηνών το μωράκι μου. Ας κάνεις αιματολογικές να είσαι σίγουρη αλλά όταν θηλάζουμε καίμε περισσότερες θερμίδες. Αν δεν τρώμε όσο πρέπει χάνουμε βάρος εκτός αν τρως αρκετά κ πάλι χάνεις..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ninamc είπε:

Αχ μπαίνω στη κουβέντα σας.. Ο δικός μας είναι 17 μηνών και θέλω να κόψω τη σκόνη.. Δοκιμάσαμε νου λακ εβαπορέ και δεν το έπινε.. Να δώσω φρέσκο όπως είπες ? Επιτρέπεται το μιξ? Εμένα πινει 300 το πρωι 300 το βράδυ.. Και θεωρώ ότι η σκόνη δεν τον καλυπτει καθώς ειναι και παιδαρος χαχαχαχα

Τι εννοείς αν επιτρέπεται το μιξ? Σκόνη κ φρέσκο? Αν ναι έτσι είναι η σωστή μετάβαση κ ναι επιτρέπεται κ είναι για να συνηθίσει το στομαχακι του κ να δεις αν το δέχεται πιο πολύ κ όχι τόσο για τη γεύση. Εννοειται καλύτερα φρέσκο μετά το χρόνο από το εβαπορε δε το συζητώ! Νομίζω ότι η σκόνη είναι πιο βαριά αν δε κάνω λάθος οπότε με το φρέσκο λογικά θα σου πίνει περισσότερο αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι υπάρχει περιορισμός στα γαλακτοκομικά μετά το έτος μέσα στη μέρα.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στον μεγάλο μου γιο δίνω φρέσκο ενώ έπινε σκόνη αλλά για πολύ γάλα έρωτα με το γάλα σε σημείο να μην τρώει και φαγητό τώρα τ δίνω φρέσκο και τρώει κ κανονικά τα φαγητά τ όχι όλα έχει επιλογές έχω ακόμη πρόβλημα με τα φαγητά αλλά προσπαθώ να του τα φτιάχνω να τα δοκιμάζει όλα κ ας τρώει λίγο 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dionusia mel είπε:

Όχι έγκυος δεν είμαι σίγουρα απλά αγχώνομαι που δεν μ έχει έρθει και που έχασα τ κιλά τόσο γρήγορα μήπως είναι ορμονικό αλλά βλέπω πως κ σε άλλες μανούλες δεν έχει έρθει εσυ θηλάζεις ακόμη ; Να το χαίρεσαι το μωράκι σουυυυυ

 

Καλησπέρα κορίτσι μ και το δικό σου μωράκι να σ ζήσει έχω αγχωθεί επειδή έχασα αρκετά κιλά πολύ γρήγορα και η κοιλιά μ είναι πρησμένη αγχώνομαι μήπως είναι κάτι ορμονικό επίσης το μωράκι μ είναι 11 μηνών πάνε μήνες που δεν έχω τίποτα ούτε σταγόνα έκλεισα ραντεβού στη γυναικολόγο μ και θα δούμε 

Πολυ καλα εκανες! Καλά Αποτελέσματα απο τις εξετασεις σου 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2020 at 12:23 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Εγω ξεκινησα παλι να προσπαθω το φρέσκο γάλα ακολουθώντας τη συμβουλη της @Vasoth. Χτες το ηπιε με 1/3 φρέσκο. 

Τραχανα του δινω εμπορίου γιατι μου τελείωσε ο σπιτικός και βάζω μισο σπιρτοκουτο φέτα σε αυτόν ή σε φασολακια κτλ. Βάζω επίσης λιγη παρμεζάνα όταν δεν τρώει το ζυμαρικό. Γενικά μονο το ρυζι απεχθάνεται, το πολύ στεγνο φαγητό (πχ ψητο κοτοπουλο) και το πεπόνι (???!!!!). 

@Ria@90, @vaso_mpempis σας θαυμάζω που θηλάζετε ακόμα!

@Χρυσα2 εμένα φοβόταν πολύ να περπατήσει και μια μέρα στο παρκο απλά εφυγε ακολουθώντας ενα παιδάκι (12,5 μηνων)........ Εεεε δεν το ξανακανε μέχρι 14 μηνών!!!! Για να ξεφοβηθεί και να περπατήσει τον πήγαινα στο πάρκο καθημερινά μαζί με το κοριτσάκι μιας φίλης που ειναι 3 μηνες μεγαλύτερο και σε χρονο dt την ακολουθούσε. Μια φίλη νηπιαγωγός μου εξηγησε μετά κάτι οερι θεωριας ικανότερου συνομήλικου....

Κατά τα άλλα με ύπνο ενω για λίγο το είχαμε φτιάξει έχω πάλι θέμα. Κοιμάται μόνος του με εμένα στον καναπέ απέναντι αλλά 3 το πρωι που ξυπνάει αν δεν τον πάρουμε στο κρεβατι μας θα μείνουμε όλοι άυπνοι....

 

 

Ευχαριστώ πολυ για τον τραχανα  κ τη φετα απλα ο τραχανας π εχω "βλαχα" ο γλυκός εχει πολυ αλατι 2 γραμμάρια και κατι κ τον φοβόμουν...οσο για τον θηλασμό προσπαθούμε να τον κόψουμε κ οι 2 αλλα δυσκολακι...το παλευω κ εγω με φρέσκο πλεον μη μπλέξω με σκονογαλα αλλα μονο λιγες γουλιές πινει.....θα δείξειιιι....κ εμεις περπατήσαμε εξω πιο δυναμικα γτ ενα παιδακι 5 μήνες μεγαλυτερο μας επαιζε μαζι τ κ περπατούσε κ αυτος ακολουθούσε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για τον τραχανα  κ τη φετα απλα ο τραχανας π εχω "βλαχα" ο γλυκός εχει πολυ αλατι 2 γραμμάρια και κατι κ τον φοβόμουν...οσο για τον θηλασμό προσπαθούμε να τον κόψουμε κ οι 2 αλλα δυσκολακι...το παλευω κ εγω με φρέσκο πλεον μη μπλέξω με σκονογαλα αλλα μονο λιγες γουλιές πινει.....θα δείξειιιι....κ εμεις περπατήσαμε εξω πιο δυναμικα γτ ενα παιδακι 5 μήνες μεγαλυτερο μας επαιζε μαζι τ κ περπατούσε κ αυτος ακολουθούσε...

Δίνεις αγελαδινό ή κατσικίσιο; Εμένα δέχτηκε κατευθείαν το κατσικίσιο και το πίνει όλο όσο βάζω στο ποτηράκι της.Προτίμησα βιολογικό κατσικίσιο γιατί είναι και πιο εύπεπτο και πραγματικά δεν περίμενα ότι θα το δεχόταν τόσο εύκολα.Αν τυχόν δηλαδή ξεκίνησες με αγελαδινό,τσέκαρε και το κατσικίσιο..πότε δεν ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

Δίνεις αγελαδινό ή κατσικίσιο; Εμένα δέχτηκε κατευθείαν το κατσικίσιο και το πίνει όλο όσο βάζω στο ποτηράκι της.Προτίμησα βιολογικό κατσικίσιο γιατί είναι και πιο εύπεπτο και πραγματικά δεν περίμενα ότι θα το δεχόταν τόσο εύκολα.Αν τυχόν δηλαδή ξεκίνησες με αγελαδινό,τσέκαρε και το κατσικίσιο..πότε δεν ξέρεις!

Πηρα αγελαδινό Όλυμπος δεν ειχε το κατσικίσιο...θα το παρω!!!μακαρι να το δεχτεί!!! Τη νυχτα βεβαια δύσκολα θα τη κόψει...βεβαια τελευταία ξυπναει λιγοτερο.... μακαρι ν πανε ολα καλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2020 at 7:01 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Τι εννοείς αν επιτρέπεται το μιξ? Σκόνη κ φρέσκο? Αν ναι έτσι είναι η σωστή μετάβαση κ ναι επιτρέπεται κ είναι για να συνηθίσει το στομαχακι του κ να δεις αν το δέχεται πιο πολύ κ όχι τόσο για τη γεύση. Εννοειται καλύτερα φρέσκο μετά το χρόνο από το εβαπορε δε το συζητώ! Νομίζω ότι η σκόνη είναι πιο βαριά αν δε κάνω λάθος οπότε με το φρέσκο λογικά θα σου πίνει περισσότερο αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι υπάρχει περιορισμός στα γαλακτοκομικά μετά το έτος μέσα στη μέρα.

Πιο κατατοπιστικη δεν θα μπορουσες να σαι.. Ευχαριστώ θερμά ααα κοπέλα μου... Να σαι καλά με την οικογένεια σου

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου!!!! εκοψα τους ημερησιους θηλασμους!!! Ειναι ΤΟΣΟΟΟ δυσκολο! Αρχισα να αντλω μετα απο μηνες και κανω τραπεζα για οταν αποφασισω να το κοψω τελειως μηπως χρειαστει!!

Τα εχω παιξει..... 

νομιζω οτι τα κανω ολα λαθος


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

κοριτσια μου!!!! εκοψα τους ημερησιους θηλασμους!!! Ειναι ΤΟΣΟΟΟ δυσκολο! Αρχισα να αντλω μετα απο μηνες και κανω τραπεζα για οταν αποφασισω να το κοψω τελειως μηπως χρειαστει!!

Τα εχω παιξει..... 

νομιζω οτι τα κανω ολα λαθος

Μπράβο, κορίτσι! Δύσκολο μεν αλλά όχι ακατόρθωτο!Με το καλό και τους υπόλοιπους όταν το αποφασίσεις!!

Κορίτσια, όσες δίνετε φρέσκο γάλα πόσα mL βάζετε το πρωί και πόσα το βράδυ;; Για την ώρα εμένα πίνει μόνο το πρωί αλλά επειδή θα δοκιμάσω και βράδυ σιγά σιγά και ξέρω ότι έχει όριο στα γαλακτοκομικά ημερήσια ποσότητα, αναρωτιέμαι πόσα mL θα είναι οκ για να χορταίνει κιόλας..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

Μπράβο, κορίτσι! Δύσκολο μεν αλλά όχι ακατόρθωτο!Με το καλό και τους υπόλοιπους όταν το αποφασίσεις!!

Κορίτσια, όσες δίνετε φρέσκο γάλα πόσα mL βάζετε το πρωί και πόσα το βράδυ;; Για την ώρα εμένα πίνει μόνο το πρωί αλλά επειδή θα δοκιμάσω και βράδυ σιγά σιγά και ξέρω ότι έχει όριο στα γαλακτοκομικά ημερήσια ποσότητα, αναρωτιέμαι πόσα mL θα είναι οκ για να χορταίνει κιόλας..

Έπινε και πίνει οσο θέλει....πλέον 250 το πρωί και 200 το απόγευμα....στην ηλικία σας από όσο θυμάμαι έπινε 200το πρωί και 150το βράδυ....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...