Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα!! Εχω αγανακτήσει με το θεμα χτύπημα στο κεφάλι...ολη μερα χτυπαει το κεφαλακι τ. Πριν απο λιγο εκανα γκαφα τον θηλαζα κ εκει π ειχα τ κινητό στο χερι κανει μια κινηση κ το ρίχνει στο κεφάλι του διπλα στ αυτι του...μικρη απόσταση...εχω αγχωνομαι γενικα μην παθει κατι κ δεν το καταλάβω...πως αναγνωρίζουμε αν κάτι τρεχει κ δεν παει καλα...επισης ειχα διαβασει πως χτύπημα πανω απ το αυτι η διπλα ειναι επικίνδυνο κ να που χτυπάει παντα εκει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!! Εχω αγανακτήσει με το θεμα χτύπημα στο κεφάλι...ολη μερα χτυπαει το κεφαλακι τ. Πριν απο λιγο εκανα γκαφα τον θηλαζα κ εκει π ειχα τ κινητό στο χερι κανει μια κινηση κ το ρίχνει στο κεφάλι του διπλα στ αυτι του...μικρη απόσταση...εχω αγχωνομαι γενικα μην παθει κατι κ δεν το καταλάβω...πως αναγνωρίζουμε αν κάτι τρεχει κ δεν παει καλα...επισης ειχα διαβασει πως χτύπημα πανω απ το αυτι η διπλα ειναι επικίνδυνο κ να που χτυπάει παντα εκει....

Δεν έχω διαβάσει επί του θέματος....αλλά καλά να είσαι από χτύπηματα να δεις έχει πέσει από κρεβάτι από τραπέζι από καναπε....έχει κάνει πολλά καρούμπαλα έχει μπει γύψος στο πόδι για ένα μήνα(το σφηνωσε κάτω από τον καναπέ μην ρωτάς πώς ακόμα δεν ξέρω) έχει χτυπήσει κάτω από το μάτι ενώ έπεφτε πάνω σε γωνία ξύλινης καρέκλας και πρήστηκε ευτυχώς όχι το μάτι και εχθές έκλεισε το δάχτυλο στο συρτάρι και ενώ το δάχτυλο από το ένα χέρι ήταν κολλημένο στο συρτάρι με το άλλο συνέχιζε να σπρώχνει το συρτάρι να κλείσει και το κοιτούσε ετσι:blink: έκλαψε μετά από ένα λεπτό ετεροχρονισμένα κοκκινησε το νύχι ευτυχώς δεν θα της πέσει....θέλει γερό στομάχι η αλήθεια είναι αλλά είναι πιο σκληραγωγημενα από όσο νομιζουμε


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν έχω διαβάσει επί του θέματος....αλλά καλά να είσαι από χτύπηματα να δεις έχει πέσει από κρεβάτι από τραπέζι από καναπε....έχει κάνει πολλά καρούμπαλα έχει μπει γύψος στο πόδι για ένα μήνα(το σφηνωσε κάτω από τον καναπέ μην ρωτάς πώς ακόμα δεν ξέρω) έχει χτυπήσει κάτω από το μάτι ενώ έπεφτε πάνω σε γωνία ξύλινης καρέκλας και πρήστηκε ευτυχώς όχι το μάτι και εχθές έκλεισε το δάχτυλο στο συρτάρι και ενώ το δάχτυλο από το ένα χέρι ήταν κολλημένο στο συρτάρι με το άλλο συνέχιζε να σπρώχνει το συρτάρι να κλείσει και το κοιτούσε ετσι:blink: έκλαψε μετά από ένα λεπτό ετεροχρονισμένα κοκκινησε το νύχι ευτυχώς δεν θα της πέσει....θέλει γερό στομάχι η αλήθεια είναι αλλά είναι πιο σκληραγωγημενα από όσο νομιζουμε

Ω !!!!μα τι με περιμένει σοκ...απλα το λαθος μ γκουγκλαρω κ πανικοβαλλομαι....απλα ηθελα να ρωτήσω πχ εμεις ναι μεν χτυπαει αλλα σπααανια να κανει καρουνπαλο η μελανια....αν πχ ηταν κατι σοβαρο η δυνατό χτυπημα θα ειχε κ κατι εξωτερικά ε?...σήμερα ετρεξε στο αλλο δωμάτιο μεχρι να παω ειχε ηδη πεσει αρα δεν καταλαβα που χτύπησε γτ δεν φαινόταν και κατι....κ πανικοβληθηκα να ψαχνω που χτύπησε....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Ω !!!!μα τι με περιμένει σοκ...απλα το λαθος μ γκουγκλαρω κ πανικοβαλλομαι....απλα ηθελα να ρωτήσω πχ εμεις ναι μεν χτυπαει αλλα σπααανια να κανει καρουνπαλο η μελανια....αν πχ ηταν κατι σοβαρο η δυνατό χτυπημα θα ειχε κ κατι εξωτερικά ε?...σήμερα ετρεξε στο αλλο δωμάτιο μεχρι να παω ειχε ηδη πεσει αρα δεν καταλαβα που χτύπησε γτ δεν φαινόταν και κατι....κ πανικοβληθηκα να ψαχνω που χτύπησε....

Ναι αν ειναι χτύπημα σοβαρό υπάρχει εμφανής σημάδι....από την στιγμή που δεν κλαίει γιατί μου έχει τύχει να δω σημάδι αλλά χωρίς να έχει κλάψει εκεί δεν το δίνω σημασία καν....μην ψάχνεις στο ίντερνετ οοοοολα τα παιδιά χτυπάνε όλα μα όλα....αν ήταν έτσι όλοι προβλήμμα θα είχαμε χαχα.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι αν ειναι χτύπημα σοβαρό υπάρχει εμφανής σημάδι....από την στιγμή που δεν κλαίει γιατί μου έχει τύχει να δω σημάδι αλλά χωρίς να έχει κλάψει εκεί δεν το δίνω σημασία καν....μην ψάχνεις στο ίντερνετ οοοοολα τα παιδιά χτυπάνε όλα μα όλα....αν ήταν έτσι όλοι προβλήμμα θα είχαμε χαχα.....

Αχ το χω πολυ αγχος αυτο...αλλα συνήθως δεν μ κανει σημαδια μια φορα εκανε στο μέτωπο κ εκλαψε τοοοοσο πολυ ευτυχως εβαλα βουτηρο κ δεν μελανιασε πολυ.....αλλα γενικα κλαιει πολυυυυυ οταν χτυπαει με αγχώνει πιο πολύ αυτο....αλλα μαλλον κλαιει απο τρομο παρα απο πονο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Αχ το χω πολυ αγχος αυτο...αλλα συνήθως δεν μ κανει σημαδια μια φορα εκανε στο μέτωπο κ εκλαψε τοοοοσο πολυ ευτυχως εβαλα βουτηρο κ δεν μελανιασε πολυ.....αλλα γενικα κλαιει πολυυυυυ οταν χτυπαει με αγχώνει πιο πολύ αυτο....αλλα μαλλον κλαιει απο τρομο παρα απο πονο....

Εννοειται ότι κλαίνε από φόβο και μετά από πόνο είναι λογικό και εμείς οι μεγάλοι το ίδιο είμαστε πρώτα φοβόμαστε και μετά πονάμε....μην αγχώνεσαι μέχρι να γίνουν 18 θα τα έχουμε αυτά!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμη....ποσες λεξουλες λενε τα παιδακια σας..εμεις 15 μηνών σχεδον κ περα απο μαμα μπαμπα κ γκολ δεν λεμε τπτ....ενω καταλαβαίνει το καθε αντικείμενο ξερει κ αντιλαμβάνεται τα παντα στο γλωσσικό κομμάτι δεν....να ανησύχησω? Επισης φοβαται πολυυυ τους θορύβους απο το πιστολακι σκουπα...με τη σκουπα εχει εξοικειωθεί ...του πηραμε μηχανάκι παιχνιδακι και το φοβαται ειναι φυσιολογικο? Πως μπορω να το αντιμετωπίσω?? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κατι ακόμη....ποσες λεξουλες λενε τα παιδακια σας..εμεις 15 μηνών σχεδον κ περα απο μαμα μπαμπα κ γκολ δεν λεμε τπτ....ενω καταλαβαίνει το καθε αντικείμενο ξερει κ αντιλαμβάνεται τα παντα στο γλωσσικό κομμάτι δεν....να ανησύχησω? Επισης φοβαται πολυυυ τους θορύβους απο το πιστολακι σκουπα...με τη σκουπα εχει εξοικειωθεί ...του πηραμε μηχανάκι παιχνιδακι και το φοβαται ειναι φυσιολογικο? Πως μπορω να το αντιμετωπίσω?? 

Να μην ανησυχείς καθόλου, το κάθε παιδάκι έχει τους ρυθμούς του. Σε ηλικία 18 μηνών πρέπει να λέει νομίζω 10 λεξουλες κ αφού αντιλαμβάνεται τι του λέτε είστε σε καλό δρόμο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κατι ακόμη....ποσες λεξουλες λενε τα παιδακια σας..εμεις 15 μηνών σχεδον κ περα απο μαμα μπαμπα κ γκολ δεν λεμε τπτ....ενω καταλαβαίνει το καθε αντικείμενο ξερει κ αντιλαμβάνεται τα παντα στο γλωσσικό κομμάτι δεν....να ανησύχησω? Επισης φοβαται πολυυυ τους θορύβους απο το πιστολακι σκουπα...με τη σκουπα εχει εξοικειωθεί ...του πηραμε μηχανάκι παιχνιδακι και το φοβαται ειναι φυσιολογικο? Πως μπορω να το αντιμετωπίσω?? 

Λοιπον εμενα ο δικος μου ελεγε μαμα μπαμπα τωρα τα χει κοψει τελειως...ειχε πει γεια κανα 2 φορες ..και ολο μαμ λεει τωρα...απλα θελουν το χρονο τους πιστευω..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σίγουρα το καθε παιδι ειναι διαφορετικό κ εχει αλλους ρυθμούς....φοβαται ομως πιλυ ευκολα και με τους ηχους.μολις ακουσει κατι π έντονο κλαίει κ θελει αγκαλιά...δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω αντιδράσω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Εντάξει σίγουρα το καθε παιδι ειναι διαφορετικό κ εχει αλλους ρυθμούς....φοβαται ομως πιλυ ευκολα και με τους ηχους.μολις ακουσει κατι π έντονο κλαίει κ θελει αγκαλιά...δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω αντιδράσω.....

Ειναι μικρος ακομα μην τρελαινεσαι μωρε...ο δικος μου φοβοταν το πιστολακι για τα μαλλια τον ηχο δηλαδη ..τον εβαλα 2 3 φορες το πηρε του το ανοιγα μεχρι που το συνηθισε...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Εντάξει σίγουρα το καθε παιδι ειναι διαφορετικό κ εχει αλλους ρυθμούς....φοβαται ομως πιλυ ευκολα και με τους ηχους.μολις ακουσει κατι π έντονο κλαίει κ θελει αγκαλιά...δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω αντιδράσω.....

Κ μένα κ η πρώτη μου κόρη φοβόταν ως τα 2 περίπου κ ο γιος μου φοβάται τους δυνατούς θορύβους. Δεν μου φαίνεται κάτι ανησυχητικό!

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2020 at 4:56 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Εντάξει σίγουρα το καθε παιδι ειναι διαφορετικό κ εχει αλλους ρυθμούς....φοβαται ομως πιλυ ευκολα και με τους ηχους.μολις ακουσει κατι π έντονο κλαίει κ θελει αγκαλιά...δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω αντιδράσω.....

Κοπέλα μου κι εμάς ο μικρός μας φοβάται τους δυνατούς ήχους όπως της σκούπας,πιστολάκι,ξυριστικη μηχανή ή κ γενικά ήχους που ίσως δεν εχει ξανά ακούσει.δεν μου φαίνεται κάτι ανησυχητικό.τον έχουμε αγκαλίτσα κ σιγά σιγά θα το συνηθίσει κ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πως ειστε;εγω απο σημερα θα τον ξεκινησω παιδικο σταθμο τον μικρο...αναγκαστικα δεν εχω επιλογη..εχει στειλει καμια το παιδακι της να μου πει την εμπειρια της;μεχρι τωρα δεν εχει μεινει με κανεναν μονος του ο μικρος και δεν ξερω πως θα το παρει....

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2020 at 6:37 ΜΜ, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου πως ειστε;εγω απο σημερα θα τον ξεκινησω παιδικο σταθμο τον μικρο...αναγκαστικα δεν εχω επιλογη..εχει στειλει καμια το παιδακι της να μου πει την εμπειρια της;μεχρι τωρα δεν εχει μεινει με κανεναν μονος του ο μικρος και δεν ξερω πως θα το παρει....

Καλη σχολική χρονια!! Ελπιζω να πηγαν ολα καλα :x

Θα συνηθίσει... ξερουν πως να τα χειριστούν τα μωρα εκεί ολα καλα θα πανε

 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...