Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, oneira_glyka είπε:

Δεν είναι απαραίτητο Ν μην έχει αλλά συμπτώματα. Εγώ είχα ανακατωσούρα πάντα πριν την καθυστέρηση Κ τις τρεις φορές. Μπορεί Κ Ν είναι σπάνιο βέβαια.Δε ξερω.  Έτσι πάντα υποψιαζόμουν. Το καλύτερο τεστ εγκυμοσύνης:lol:

Έλα καλημέρα! Εννοείται τίποτα δεν είναι στανταρ! Απλά οι γυναίκες που μένουν για πρώτη φορά και συνηθως αυτά που ακούν για εμετούς δεν πρέπει να τα συνδυάζουν απόλυτα με την αρχή της εγκυμοσυνης γιατί αν το πάρουν έτσι θα κλείσουν δίμηνο για να το πιστέψουν χαχαχχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Το πρησμενο στηθος ειναι πολυ βασικο συμπτωμα αν εννοεις ναυτιες κτλ δε ξεκινούν τοσο νωρις απο οσο ξερω συνηθως τα πρωτα συμπτωματα ειναι ιδια με αυτα της περιοδου

απλα τις τελευταιες μερες το πρωι που σηκωνομαι ειναι καπως το στομαχι μου..αλλα ισως ειναι και ιδεα μου η απο το αγχος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μέναααα!!!! Εγώ πάλι είχα πόνους περιόδου, αλλά πολύ έντονους ρε παιδί μου, σαν να είχα περίοδο κανονικά.... Γενικά εγώ ανέκαθεν στην περίοδο πονουσα πολύ, ειδικά τις πρώτες 2 μέρες... @eirinaki34 κάνε μια χοριακη να είσαι σίγουρη!!! Εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κι από μέναααα!!!! Εγώ πάλι είχα πόνους περιόδου, αλλά πολύ έντονους ρε παιδί μου, σαν να είχα περίοδο κανονικά.... Γενικά εγώ ανέκαθεν στην περίοδο πονουσα πολύ, ειδικά τις πρώτες 2 μέρες... @eirinaki34 κάνε μια χοριακη να είσαι σίγουρη!!! Εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!! 

καλημερα και σε σενα..ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eirinaki34 είπε:

δεν το ειχαμε στα σχεδια μας αλλα αν ερθει ναι το θελουμε και οι 2..γενικα οι καθυστερησεις μου ειναι 2 μερες ειτε πριν ειτε μετα..απλα αυτη τη φορα μου εχει κανει εντυπση το γεγονος οτι την μερα που περιμενα περιοδο ξεκινησε το στηθος να ποναει

Ωραία μια χαρά να σου ευχηθώ καλα αποτελέσματα τρέχα για τεστακι τώρα!! Αφού έχεις ψιλό καθυστερήσεις τότε μπορεί το στηθος να ξεκίνησε δυο μερες πριν σου έρθουν καταλαβες; Οπως και να έχει είτε πριν είτε την ίδια μέρα πήγαινε να τσεκαρεις. Άποψη μου είναι πως η καθυστέρηση όπου και αν οφείλεται καλο είναι να τσεκαρεται. Περιμενουμε νέα σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ωραία μια χαρά να σου ευχηθώ καλα αποτελέσματα τρέχα για τεστακι τώρα!! Αφού έχεις ψιλό καθυστερήσεις τότε μπορεί το στηθος να ξεκίνησε δυο μερες πριν σου έρθουν καταλαβες; Οπως και να έχει είτε πριν είτε την ίδια μέρα πήγαινε να τσεκαρεις. Άποψη μου είναι πως η καθυστέρηση όπου και αν οφείλεται καλο είναι να τσεκαρεται. Περιμενουμε νέα σου 

σε ευχαριστω πολυ!!θα κανω ενα τεστακι και ελπιζω να εχω ευχαριστα νεα :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , eirinaki34 είπε:

απλα τις τελευταιες μερες το πρωι που σηκωνομαι ειναι καπως το στομαχι μου..αλλα ισως ειναι και ιδεα μου η απο το αγχος

Κανε ενα τεστ η μια χοριακη κ ευχομαι οτι καλυτερο.εγω περα απο το στηθος δεν ειχα κατι αλλο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Χαχαχα ασε εντελώς εξαντλημένη απο το υπεροχο πρωινο που είχα. Ευτυχώς ομως δεν ποναω.

Εσυ πως εισαι?

Μια χαρουλα, βαφουμε δωματιο Σημερα, δηλαδη ο μαστορας, Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , eirinaki34 είπε:

καλα σιγουρα απο γυναικα σε γυναικα διαφερει απλα υπεθεσα μηπως υπαρχει κατι που να διαφερει απο τα συμπτωματα περιοδου..σε ευχαριστω παντως

Καλημέρα, πήγαινε παρε ενα τεστακι κ κανε το γ μια χοριακη, εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα, παραμονο ψιλοαπεχθεια για τσιγαρο. Περιμενουμε νεα!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Ω ρε κορίτσι μου! Ενεργείσαι κανονικά τις υπόλοιπες ημερες; Αν ναι  γίνεται να παίρνεις τον σίδηρο αφού ενεργηθεις; Να ησυχασεις δλδ.Ετσιβαπο σίδηρο την έχω πάθει και έχω κοντέψει να παρω ασθενοφόρο επειδή είχε σφηνώσει!!! :oops: Και ελεγα Αχ τι θα τους πω ελάτε να με ξεστουμπωσετε;  Κλάμα! 

Καλο πρωινό σε ολες και από εμενα :tongue:

Ειχα συνεχεια δυσκοιλιοτητα μεχρι τωρα,αλλα ξεκινησα σιδητο πριν 3 μερες και μου εφερε διαρροια με αυτο το θαυμασιο αποτελεσμα..μωρε λιγο ακομα και αν δεν πηγαινα θα επαιρνα και εγω ασθενοφόρο χαχαχ

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Καλημερα!!! Ηταν δυσκολο αλλα τωρα δε νιωθεις μια ανακουφηση μια ευφορια χαχα!!!τι τραβας κ εσυ ολες απο κατι εχουμε να ασχοληθουμε παντως δεν εχουμε παραπονο

Ε ναι μετα απο πολυ καιρο νιωθω ανακουφιση χαχα!Μεχρι να νιωσω ομως τα ειδα ολα:P

πρίν από 59 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχα καλημερα κοριτσια. @Nicol_ σε καταλαβαινω, τα περναω και γω αυτα. Δεν μπορεις να κανεις και πολλα δυστυχως, απλα μη ξεχνας να πινεις το ντουφαλακ. Καθε μερα, και μπορεις αν θες να το εναλλασεις με γαλα μαγνησιας, το οποιο ειναι λες και πινεις λιωμενο μεταλλο βεβαια :wacko: Εγω τα υποθετα τα σταματησα, γιατι με τοσα που παιρνω θα μπερδεψω καμια φορα τις τρυπες και με βλεπω να τρωω το υποθετο για δυσκοιλιοτητα, να βαζω το ουτροτζεσταν στον πωπο, και να βαζω τα χαπια που παιρνω για τις συσπασεις κολπικα χαχαχαχαχαχα. 

Υπαρχουν και καποια ειδη τσαγιων που μετα το πρωτο 3μηνο μπορεις που κ που να τα χρησιμοποιεις οπως πχ φυλλα αλεξανδρειας. Αυτα λειτουργουν ως κλισμα κυριολεκτικα. Αν εχεις μερες να πας τουαλετα, το φτιαχνεις και το πινεις το βραδυ και την επομενη το πρωι εισαι ετοιμη. 

χαχχαχα εισαι απολαυση! Εμενα μου εχει δωσει μονο υποθετα γλυκερινης τιποτα αλλο.Και οταν ειχα ζητησει κατι επιπλεον μου ειπε καλυτερο μονο τα υποθετα και διατροφη. Δεν ειχα φτασει στο αμην ομως αλλιως σιγουρα θα επαιρνα και κατι αλλο.Αυτα τα φυλλα αλεξανδρειας τα εχω ακουσει και εγω,μπορουμε να πιουμε δηλ? Αν και τωρα που ξεκινησα το σιδηρο μου το γυρισε σε διαρροια οποτε θα δω πως θα παει 

πρίν από 50 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα.με 5 μέρες καθυστέρηση ένα τεστ και θα ξέρεις σίγουρα.γτ να βασανίζεσαι? Ή μια χοριακη ακόμα καλυτερ α.

@Nicol_ Καλημέρα κορίτσι μου.πω ρε συ.ασχημος πόνος το έντερο.κολικο έπαθες.ποναει πολύ έτσι σε διπλώνει και δεν αντέχεται.τουλαχιστον τα κατάφερες.

Ναι loyloy μου δεν μου ξαναετυχε τετοιος πονος και φρικαρα λιγο..ευτυχως τελειωσε το βασανιστηριο..

 

Κοριτσια το σιδηρο να το παρω σημερα κανονικα λετε αν και μου εκανε διαρροια η να δω μεχρι αυριο πως θα παει?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειχα συνεχεια δυσκοιλιοτητα μεχρι τωρα,αλλα ξεκινησα σιδητο πριν 3 μερες και μου εφερε διαρροια με αυτο το θαυμασιο αποτελεσμα..μωρε λιγο ακομα και αν δεν πηγαινα θα επαιρνα και εγω ασθενοφόρο χαχαχ

Ε ναι μετα απο πολυ καιρο νιωθω ανακουφιση χαχα!Μεχρι να νιωσω ομως τα ειδα ολα:P

χαχχαχα εισαι απολαυση! Εμενα μου εχει δωσει μονο υποθετα γλυκερινης τιποτα αλλο.Και οταν ειχα ζητησει κατι επιπλεον μου ειπε καλυτερο μονο τα υποθετα και διατροφη. Δεν ειχα φτασει στο αμην ομως αλλιως σιγουρα θα επαιρνα και κατι αλλο.Αυτα τα φυλλα αλεξανδρειας τα εχω ακουσει και εγω,μπορουμε να πιουμε δηλ? Αν και τωρα που ξεκινησα το σιδηρο μου το γυρισε σε διαρροια οποτε θα δω πως θα παει 

Ναι loyloy μου δεν μου ξαναετυχε τετοιος πονος και φρικαρα λιγο..ευτυχως τελειωσε το βασανιστηριο..

 

Κοριτσια το σιδηρο να το παρω σημερα κανονικα λετε αν και μου εκανε διαρροια η να δω μεχρι αυριο πως θα παει?

Τα ηξερα απο πριν αυτα τα φυλλα γιατι ημουν απο παντα μια δυσμοιρη δυσκοιλια αλλα τα ηξερα με την ονομασια σεννα. Εβραζα ενα κουταλακι του γλυκου και επινα το ροφημα. Αηδια μεν, θαυματουργο δε. Σε 8 ωρες ακριβως τρεχεις κ δεν φτανεις. Τα φυλλα αλεξανδρειας μου τα προτεινε ο γιατρος και μου ειπε ειναι ιδια με τα σεννα. Δεν ειναι για καθε μερα, αλλα σε περιπτωσεις αμπελαλε, οταν φτανεις σε σημειο που νομιζεις θα εκτοξευθεις σαν πυραυλος με τοσο σφιξιμο. 

Οσο για τον σιδηρο, και να τον παραλειψεις μια μερα δεν νομιζω να σε βοηθησει σε κατι, παρτον και δες πως θα εισαι τις επομενες μερες. Αν σου ξανακανει θεμα, πες στον γιατρο να σου αλλαξει σκευασμα, ισως καποιο αλλο σκευασμα σε βοηθησει καλυτερα.

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τα ηξερα απο πριν αυτα τα φυλλα γιατι ημουν απο παντα μια δυσμοιρη δυσκοιλια αλλα τα ηξερα με την ονομασια σεννα. Εβραζα ενα κουταλακι του γλυκου και επινα το ροφημα. Αηδια μεν, θαυματουργο δε. Σε 8 ωρες ακριβως τρεχεις κ δεν φτανεις. Τα φυλλα αλεξανδρειας μου τα προτεινε ο γιατρος και μου ειπε ειναι ιδια με τα σεννα. Δεν ειναι για καθε μερα, αλλα σε περιπτωσεις αμπελαλε, οταν φτανεις σε σημειο που νομιζεις θα εκτοξευθεις σαν πυραυλος με τοσο σφιξιμο. 

Οσο για τον σιδηρο, και να τον παραλειψεις μια μερα δεν νομιζω να σε βοηθησει σε κατι, παρτον και δες πως θα εισαι τις επομενες μερες. Αν σου ξανακανει θεμα, πες στον γιατρο να σου αλλαξει σκευασμα, ισως καποιο αλλο σκευασμα σε βοηθησει καλυτερα.

Σε περιπτώσεις αμπελαλε?? Αχαχαχαχαχ κλαιω!!:razz:  πες μου ειλικρινά ποσο κλαινε απο τα γελια οι φιλοι σου οταν βγαίνουν μαζι σου?Λατρευω το χιούμορ σου ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σε περιπτώσεις αμπελαλε?? Αχαχαχαχαχ κλαιω!!:razz:  πες μου ειλικρινά ποσο κλαινε απο τα γελια οι φιλοι σου οταν βγαίνουν μαζι σου?Λατρευω το χιούμορ σου ❤

Χαχαχα γλυκουλα μου ❤. Η αληθεια ειναι με εχουν συνηθισει, περιμεναν να σοβαρευτω τωρα που θα γινω μανα, αλλα τους την εσκασα χαχαχα.

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...