Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!

Πως εισαστε;

Τι κανετε;

Εχω μια απορια βρε κοριτσια στη β επιπεδου σου ξαναδινουν ποσοστα για συνδρομα;

Κανεια παλι και εξετασεις αιματος;

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εχεις θυροειδη? Αν ναι καλο ειναι να πας στις 7-8 εβδομαδες αλλα ρωτησε κ το γυναικολογο σου 

Όχι άλλα λόγω εξωσωματικής θέλαμε επίπεδα για TSH οπότε έπαιρνα αγωγή.Έκανα εξετάσεις θυροειδή μαζί με επαναλ.χοριακης, μου είπε ο γυναικολόγος μια χαρά είναι.Αααα δλδ ενδοκρινολογο παμε στις 7-8 εβδομάδες;Εγώ βάση τερ είμαι 4w6d 

πρίν από 3 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Εγώ είμαι 5,5 εβδομάδων!! 

Έλα κορίτσι μου γλυκό!Εγώ 4w6d!Να έχουμε μια ήρεμη και γλυκιά εγκυμοσύνη αγάπη!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

@Ροζι3 συγχαρητήρια τι τελεια χριστουγεννιατικα νεα..εύχομαι να σου πανε ολα καλα...θα περιμενω τα νεα σου..τι ωραια..

Ευχαριστώ !!! Από τις 6 που το έμαθα μια χαίρομαι κ μια αγχώνομαι εναλλάξ!!! Ο άντρας μου άλλαξε χρωμα όταν το είδε χαχαχ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Ευχαριστώ !!! Από τις 6 που το έμαθα μια χαίρομαι κ μια αγχώνομαι εναλλάξ!!! Ο άντρας μου άλλαξε χρωμα όταν το είδε χαχαχ!!! 

Λογικο να αγχωνεσαι απο τη μια αλλα απο την αλλη πρεπει να.σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα...ολες εχουμε περασει απο την κατασταση σου..ποτε θα πας στον.γιατρο?λογικα θα πας να.κανεις χοριακη ε?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στην αρχή της εγκυμοσύνης,πότε πρέπει να μας δει ο ενδοκρινολογος;

Εμάς σπίτι δεν έχει ασανσέρ,είναι επικίνδυνο να ανεβαίνω σκάλες;2ος όροφος.

Με το κινητό τι κάνουμε;και τώρα από κινητό σας γράφω.Το βάζω πλάι,επηρεάζει τα μωράκια;Μιλάω με hands free.

Κεφάλαιο λούσιμο.Πώς;Μου έχει απαγορέψει ο γιατρός το σκύψιμο μπροστά.

Οι ταχυπαλμίες που έχω είναι φυσιολογικές;γενικώς κουράζομαι εύκολα ακόμα και όταν μιλάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Λογικο να αγχωνεσαι απο τη μια αλλα απο την αλλη πρεπει να.σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα...ολες εχουμε περασει απο την κατασταση σου..ποτε θα πας στον.γιατρο?λογικα θα πας να.κανεις χοριακη ε?

Μου είπε να πάω αρχές Γενάρη για να ακούσουμε καρδούλες ... μέχρι τότε απλά προσοχή και ξεκούραση! 

πρίν από 10 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Όχι άλλα λόγω εξωσωματικής θέλαμε επίπεδα για TSH οπότε έπαιρνα αγωγή.Έκανα εξετάσεις θυροειδή μαζί με επαναλ.χοριακης, μου είπε ο γυναικολόγος μια χαρά είναι.Αααα δλδ ενδοκρινολογο παμε στις 7-8 εβδομάδες;Εγώ βάση τερ είμαι 4w6d 

Έλα κορίτσι μου γλυκό!Εγώ 4w6d!Να έχουμε μια ήρεμη και γλυκιά εγκυμοσύνη αγάπη!

Ναι μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

Πως εισαστε;

Τι κανετε;

Εχω μια απορια βρε κοριτσια στη β επιπεδου σου ξαναδινουν ποσοστα για συνδρομα;

Κανεια παλι και εξετασεις αιματος;

Γεια σου νεραιδουλα. Πως εισαι;Στη β επιπεδου δεν δινεις αιμα.Ειναι καθαρα υπερηχογραφικος ελεγχος.Απλα βλεπουν με περισσοτερη ευκρινεια και τα οργανα του εμβρυου ,απλα αν δουν κατι που τους ανησυχει συστηνουν αμνιοπαρακεντηση.Εγω εκανα αμνιοπαρακεντηση ταυτοχρονα με την β επιπεδου προληπτικα μονο λογω ηλικιας.Ημουν 36 ετων.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Όχι άλλα λόγω εξωσωματικής θέλαμε επίπεδα για TSH οπότε έπαιρνα αγωγή.Έκανα εξετάσεις θυροειδή μαζί με επαναλ.χοριακης, μου είπε ο γυναικολόγος μια χαρά είναι.Αααα δλδ ενδοκρινολογο παμε στις 7-8 εβδομάδες;Εγώ βάση τερ είμαι 4w6d 

Έλα κορίτσι μου γλυκό!Εγώ 4w6d!Να έχουμε μια ήρεμη και γλυκιά εγκυμοσύνη αγάπη!

Δεν ειναι στανταρ το ποτε θα πας εγω που εχω θυροειδη πηγα τοτε οπως μου ειπε ο γυναικολογος γιατι επρεπε να δει πως παμε απο αυτο αν εχει ανεβει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια στην αρχή της εγκυμοσύνης,πότε πρέπει να μας δει ο ενδοκρινολογος;

Εμάς σπίτι δεν έχει ασανσέρ,είναι επικίνδυνο να ανεβαίνω σκάλες;2ος όροφος.

Με το κινητό τι κάνουμε;και τώρα από κινητό σας γράφω.Το βάζω πλάι,επηρεάζει τα μωράκια;Μιλάω με hands free.

Κεφάλαιο λούσιμο.Πώς;Μου έχει απαγορέψει ο γιατρός το σκύψιμο μπροστά.

Οι ταχυπαλμίες που έχω είναι φυσιολογικές;γενικώς κουράζομαι εύκολα ακόμα και όταν μιλάω.

Εγω το κινητο το εχω συνηθως διπλα.μ.αλλα το βραδυ το αφηνω πια εκτος δωματιου...οσο για το λουσιμο εγω σκυβω οσο λιγοτερο μπορω γτ δεν.μπορω να.λουστω αλλιως...ποσων.εβδομαδων εισαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Comet είπε:

Γεια σου νεραιδουλα. Πως εισαι;Στη β επιπεδου δεν δινεις αιμα.Ειναι καθαρα υπερηχογραφικος ελεγχος.Απλα βλεπουν με περισσοτερη ευκρινεια και τα οργανα του εμβρυου ,απλα αν δουν κατι που τους ανησυχει συστηνουν αμνιοπαρακεντηση.Εγω εκανα αμνιοπαρακεντηση ταυτοχρονα με την β επιπεδου προληπτικα μονο λογω ηλικιας.Ημουν 36 ετων.

Χμ καταλαβα...

Αρα δε σου δινουν παλι ποσοστα;

Ειναι οτι δουν στον υπερηχο και ποσο θα τους ανησυχησει σωστα;

Με εχει πιασει τρελο αγχος  αν και πριν λιγες μερες πηγα στο γιατρο για να με δει και μου ειπε ολα καλα...

Αλλα σιγουρα δε μπορει να δει πολλες λεπτομερειες σε αυτο τον υπερηχο

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Μου είπε να πάω αρχές Γενάρη για να ακούσουμε καρδούλες ... μέχρι τότε απλά προσοχή και ξεκούραση! 

Ναι μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

Αμήν!

πρίν από 40 λεπτά , Vasoth. είπε:

Δεν ειναι στανταρ το ποτε θα πας εγω που εχω θυροειδη πηγα τοτε οπως μου ειπε ο γυναικολογος γιατι επρεπε να δει πως παμε απο αυτο αν εχει ανεβει

Οκ  κορίτσι μου,ευχαριστώ.Νόμιζα είναι κάτι στάνταρντ στη αρχή εγκυμοσύνης.

πρίν από 38 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω το κινητο το εχω συνηθως διπλα.μ.αλλα το βραδυ το αφηνω πια εκτος δωματιου...οσο για το λουσιμο εγω σκυβω οσο λιγοτερο μπορω γτ δεν.μπορω να.λουστω αλλιως...ποσων.εβδομαδων εισαι?

Το βράδυ μακριά μου είναι αλλά όχι εκτός δωματίου, δε μπορώ ,ο σύζυγος λείπει συχνά και το έχω για ασφάλεια .Άσε που είναι το ξυπνητήρι μου για τα φάρμακα,αλλιώς θα κοιμάμαι ως την άλλη ημέρα!

Για το λούσιμο σκέφτηκα για αρχή να με βοηθήσει η κολλητή μου.

Βάση τερ είμαι 4w

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

Χμ καταλαβα...

Αρα δε σου δινουν παλι ποσοστα;

Ειναι οτι δουν στον υπερηχο και ποσο θα τους ανησυχησει σωστα;

Με εχει πιασει τρελο αγχος  αν και πριν λιγες μερες πηγα στο γιατρο για να με δει και μου ειπε ολα καλα...

Αλλα σιγουρα δε μπορει να δει πολλες λεπτομερειες σε αυτο τον υπερηχο

Ακριβως.Δεν υπαρχουν ποσοστα.Σου λενε δεν βλεπω κατι αρα ολα καλα η βλεπω αυτο και συστηνω αμνιοπαρακεντηση η ειναι κατι που θα φυγει και δεν μας ανησυχει.Ποσο εβδομαδων εισαι;Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι πολυ γιατι λενε το καταλαβαινει το μωρο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Comet είπε:

Ακριβως.Δεν υπαρχουν ποσοστα.Σου λενε δεν βλεπω κατι αρα ολα καλα η βλεπω αυτο και συστηνω αμνιοπαρακεντηση η ειναι κατι που θα φυγει και δεν μας ανησυχει.Ποσο εβδομαδων εισαι;Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι πολυ γιατι λενε το καταλαβαινει το μωρο.

Ειμαι στην 20η εβδομαδα και εχω β επιπεδου σε 1,5 εβδομαδα περιπου.

Ξερεις αν σου κάνουν και ενδοκολπικη μετρηση;

Στην αυχενικη μου ειχαν κανει


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Ειμαι στην 20η εβδομαδα και εχω β επιπεδου σε 1,5 εβδομαδα περιπου.

Ξερεις αν σου κάνουν και ενδοκολπικη μετρηση;

Στην αυχενικη μου ειχαν κανει

Οχι δεν σου κανουν.Εμενα δεν μου εκαναν.Κοντευεις.Μην αγχωνεσαι.Ειναι πολυ ωραια η β επιπεδου. Ξερεις ποση ωρα θα χαζευεις το μωρακι σου;Κι αν ειναι σε καλη θεση μπορει να δεις και 3d προσωπακι.Εμας ηταν προφιλ και δεν φαινοταν αλλα πολλα κοριτσακια πηραν φωτογραφια στο σπιτι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ειμαι στην 20η εβδομαδα και εχω β επιπεδου σε 1,5 εβδομαδα περιπου.

Ξερεις αν σου κάνουν και ενδοκολπικη μετρηση;

Στην αυχενικη μου ειχαν κανει

Εμένα μου έκανε και ενδοκολπικο για μέτρηση τραχήλου αλλά μου είχε ζητήσει και ο γιατρός μου να το κάνει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...